czy warto zostac dla dzieci - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » czy warto zostac dla dzieci

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 19 ]

Temat: czy warto zostac dla dzieci

PO poznaniu prawdy o zdradzie mojego meza chce wszytko naprawic ale czy on tego chce- nie wiem, bo rozmowa z nim nie jest mozliwa. Dzisiaj kiedy sie dowiedziałam ze na dzien dzisiejszy chce byc tylko ze mna na dziecko które juz jest na swiecie i dziecko ktore ma sie urodzic za 2 miesiac. Warto zostac i nie byc kochana czy moze zrobic dla dzieci. Mam przykład bo znam dziecko w takiej sytacji i bardzo zle to przeszło gdzy rodzice rozeszli sie. Mam wiecdylemat szczescie dziecka czy moje.

Czekam na odpowiedzi

"Jedyna miłość, która nas nigdy nie zdradzi, to miłość własna."
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: czy warto zostac dla dzieci

to jest bardzo trudna sytuacja, wiadomo, że dzieci bardzo to wszystko przeżywają
w moim otoczeniu spotkałam się z podobnym problemem, dwójka dzieci
znajoma myślała o dzieciach i nie mogła podjąć przez długi czas decyzji, w końcu zdecydowała się odejść
pomimo tego, że dzieci nie są wychowywane w pełnej rodzinie są szczęśliwe ( wnioskuję to po zachowaniu, kontaktach z innymi)
nie ma przy nich ojca, ale nie ma też codziennych awantur, strachu o mamę i siebie, nie ma tej niepewności, czy tata wróci na noc od ,,kolezanki,, , nie ma alkoholu, wyzwisk
znajoma jest teraz szczęśliwa
to jest tylko jedna sytuacja, są inne, w których ludzie się nie rozchodzą i starają się utrzymywać ze sobą w miarę normalne stosunki dla dobra dzieci, one jednak nie są ślepe

musisz dodbrze przemyśleć cała tą sprawę, nie podejmować decyzji pochopnie,
dopóki dszieci są małe, to nie rozumieją, ale starsze zaczynają pytać
dlaczego tata nie wraca do domu na noc, dlaczego mama jest smutna, potrafią wyczuć, gdy w domu jest coś nie tak

każdego dnia człowiek walczy o przeżycie

3 Ostatnio edytowany przez Roxana (2009-10-21 13:31:07)

Twój mąż powiedział ci ,że zostaje ze względu na dziecko? Gdyby mi to mąz powiedział , wywaliła bym go na zbity pysk , udowodniła zdradę i starała się dostać rozwód orzekając jego winę .Zrobisz co uważasz za słuszne .

Nic nie zadowoli tych, których niewiele też nie zadowala.

4

Musisz podjąć bardzo trudną decyzję,tylko pomyśl czy będziesz mogła żyć przy boku kogoś kto Cię nie kocha....
Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji,dziecko jest jeszcze małe a drugie ma się dopiero urodzić więc nie będą rozumiały całej sytuacji ale z czasem czy będą szczęśliwe widząc że ich rodziców nic nie łączy,dziecko to doskonały obserwator i prędzej czy później zauważy że z rodzicami jest coś nie tak.
A gdzie w tym wszystkim Twoje uczucia,chcesz się miotac przez całe zycie z myślami,czy nadal zdradza czy nie....

Miłość - to dwie dusze w jednym ciele. Przyjaźń - to jedna dusza w dwóch ciałach. A gdy miłość łączy się z przyjaźnią, powstaje wówczas jedność podwójna i zupełna.

5

moim zdaniem bycie ze soba "dla dzieci" jest bez sensu. Owszem dzieci potrzebuja obojga rodzicow ale bedzie im bardzo ciezko jezeli wyczuja nieciekawa atmosfere miedzy Wami... Ale to Ty sama musisz wiedziec co bedzie lepsze nie tylko dla dzieci ale i dla CIEBIE...

6

ja rowniez uwazam,ze nie ma sensu byc ze soba ze wzgledu na dzieci.
Znam wiele kobiet,ktore same wychowywaly dziecko, i poznawaly innych mezczyzn
z ktorymi dzisiaj tworza szczesliwe rodziny.
Wydaje mi sie,ze jestes mloda,wiec nie warto niszczyc sobie zycia z czlowiekiem,
ktory Cie oszukiwal.
Zostaw do -  zrob to dla dzieci.

7

pomyśł, co jest dla ciebie ważniejsze, szczęście twoje i dzieci, czy wspólne życie i ciągłe miotanie się z myślami?
jeśli raz zdradził i chce być z tobą tylko ze względu na dzieci, to nie wróżę nic dobrego twojemu związkowi. Bez kolejnych ,,wybryków,, męża się nie obędzie, może być już tylko gorzej, a ty staniesz się tylko jego kelnerką, kucharką i sprzątaczką za darmo, bo będzie wracał do domu, po to, żeby mieć ciepło i czysto i gdzie spać, w międzyczasie zajmie się dziećmi
jeśli chodzi o dzieci, to może się nimi zajmować po rozwodzie
takie jest moje zdanie na ten temat, ale wiem, że decyzja jest trudna
moja znajoma ( o czym pisałam w poprzednim poście) uwarza, że podjęłą dobrą decyzję, bo lepsze jest życie w pojedynkę niż u boku faceta, z którym łączą już tylko dzieci
po rozstaniu masz szansę poznać w życiu kogoś, kto pokocha Ciebie i Twoje dzieci

8

dzięki wszystkim za szczere i wyczerpujace wypowiedzi.
mimo że wszystko jest takie trudne trzeba bedzie sobie z tym poradzic .
sama zdrada teraz tak nie rani jak mysl ze 4 miesiace mu wystarczyły zeby przestac kochac i cokolwiek czuc

to przykre i boli

9

cokolwiek postanowisz i jaka decyzje podejmiesz pomysl o sobie.Dzieci kiedys dorosna i odejda beda mialy swoje zycie. Jak nie bedziecie razem nie oznacza to ze one nie beda mialy ojca.Jestescie dorosli i mysle ze oboje chcecie dla nich jak najlepiej. jesli zdecydujesz sie byc sama, to dlatego ze nie potrafilas mu wybaczy, inaczej ranilabys wszystkich ci bliskich.bo jak nie bedziesz szczesliwa, nikt z toba nie zazna szczescia. zycie ma przed toba same niespodzianki,nie poswiecaj go komus kto w ciebie zwatpil.
Ja bylam w podobnej sytuacji, moje dziecko ma ojca i matke i mysle ze jest bardziej szczesliwe niz inne dzieci ktore maja rodzine. powiem ci ze jesli odejdziesz bedzie ci trudno, bardzo trudno, ale sobie poradzisz, bo bedziesz musiala sobie poradzic. powodzenia

10

ewka1727 napisał/a:

PO poznaniu prawdy o zdradzie mojego meza chce wszytko naprawic ale czy on tego chce- nie wiem, bo rozmowa z nim nie jest mozliwa. Dzisiaj kiedy sie dowiedziałam ze na dzien dzisiejszy chce byc tylko ze mna na dziecko które juz jest na swiecie i dziecko ktore ma sie urodzic za 2 miesiac. Warto zostac i nie byc kochana czy moze zrobic dla dzieci. Mam przykład bo znam dziecko w takiej sytacji i bardzo zle to przeszło gdzy rodzice rozeszli sie. Mam wiecdylemat szczescie dziecka czy moje.

Czekam na odpowiedzi

ja odeszłam od meza kilka miesiecy temu!!!!!chociaz od kilku lat wiedzialam o jego zdradach..tolerowalam je????nie!!!!nauczyłam sie z nimi zyć...dla dobra dzieci i rodziny  która chciałam mieć.....zyłam tak przez pieć lat...moje dzieci nigdy nie odczuły ze miedzy nami cos jest nie tak bylismy dbrymi aktorami!!!zdecydowałam sie odejsc dlatego ze nie potrafiłam juz zyc nadzieja ze on sie zmieni i zrozumie jak bardzo mnie rani....zrozumiałam ze nie jestem wstanie w zaden sposob zmusic go do miłosci......dzieci...ndal nie rozumieja(4 i 6 lat)wciaz pytaja kiedy wrocimy do domku,do taty!!!sa inne smutne,zamyslone nie ma dnia by nie pytały o niego!!!niektórzy mowia ze popełniłam bład nie owiac im prawdy o ojcu(gdzie jest,co robi,z kim)w pewnym sensie to broniłam go wciaz powtarzajac ze ma mnostwo pracy,jest zajety-nigdy nie usłyszały odemnie złego słowa kierowanego pod jego adresem...teraz jestem sama z dziewczynkami i jest mi bardzo ciezko...tesknie i one tez...czy zrobiłam dobrze odchodzac???gdy moje dziecko płacze za nim za domem za swoim małym życiem -żałuje!!!!!

11

Coraz bardziej utwierdzam sie w przkonaniu ze to moje zycie z nim nie ma sensu on niby chce byc ze mna ale czy szczerze. Dziekuje za wszystkie posty

12

Dzieci są szczęśliwe wtedy, kiedy mama jest szczęśliwa!!!
Jeśli chodzisz smutna i nieszczęśliwa, bo żałujesz odejścia od męża, który Cię zdradzał - Twoje dzieci też będą smutne. Jeśli jesteś szczęśliwa, że w końcu skończyły się poniżenia - Twoje dzieci też będą zadowolone.
Drugorzędną sprawą jest nie utrudnianie kontaktów z ojcem, o ile on tego chce.
Mam koleżankę, która długo walczyła o swojego męża, bojąc się zostać z dwójką dzieci sama. Poddała się, poznała innego, który świata poza Nią i dziećmi nie widzi. Dzieci (wtedy 6 i 9 lat) poprosiły czy mogą mówić do Niego tato, bo nigdy nie miały tak fajnego taty! W chwili obecnej są ze sobą 6 lat i nadal jest sielanka:))
Życzę Wam wszystkim również takiego zakończenia, trzymam kciuki:))

13

moi rodzice sie rozstali gdy mialam 3 lata i mysle ze to najlepsze co moja Mama zrobila w swoim zyciu smile

Kobieta najsłabsza jest gdy kocha,najsilniejsza gdy jest kochana...

14

Dzieci są szczęśliwe wtedy, kiedy mama jest szczęśliwa!!!  -> szczera prawda!!!!

15

A można być szczęśliwym jak tak bardzo się Kocha i nie można zapomnieć o tych wszystkich latach o Nim. Już raz kazałam mu iść sobie ale jak chciała zatrzymałam czy aż tak bardzo jestem głupia

16

ewka1727 napisał/a:

A można być szczęśliwym jak tak bardzo się Kocha i nie można zapomnieć o tych wszystkich latach o Nim. Już raz kazałam mu iść sobie ale jak chciała zatrzymałam czy aż tak bardzo jestem głupia

Oczywiscie,że można. Tylko potrzeba na to czasu.Nie da się pstryyknąć i zapomnieć.A trwanie w takim związku to destrukcja.

17

z czasem człowiek zaczyna sobie radzić z tym, że nie jest z osobą, która bardzo kocha
nie jest to łatwe, ale pomyśl jaką krzywdę wyrządził ci związek z tą drugą osobą, wtedy będzie łatwiej podjąć decyzję
myśl o swojej przyszłości, nie cofaj się wstecz, masz szansę na szczęśliwe życie bez tej drugiej osoby
masz szansę poznać jeszcze w życiu kogoś, kogo pokochasz z wzajemnością, kto będzie dla ciebie oparciem. bratnią duszą
tylko musisz zamknąć jeden etap w życiu, żeby rozpocząć drugi

18

Witam, ja jestem ze swoim partnerem od 8lat,zyjemy bez slubu mamy córke 3 miesięczną, jeszcze przed porodem jakos sie dogadywalismy byly jakies uczucia a po porodzie zaczelo sie psuć, on pracowal od rana do nocy chociaz zazekal sie ze skruci godziny pracy zeby dziecko go widywalo i ja po porodzie, ale tak sie nie stalo. Na poczatku tesknilam, plakalam, prosilam o czas dla nas chociaz przez weekend ale w weekend byli koledzy i inne jego ważniejsze sprawy, wazniejsze odemnie i jego córki. I wpewnym momecie zdalam sobie sprawe ze juz nie tesknie kiedy go nie ma, nie czekam na niego az wróci z pracy, nie prosze o pomoc przy córce bo sama nauczylam sie wszystko robic. Zdalam sobie sprawe ze nie potrzebuje go i nie ma zadnych uczuc juz z mojej strony do niego wszystko umarlo, ale zaczelam tesknic za kims z kim bym była szczęśliwa kto by mnie przytulil, dal oparcie, i najwazniejsze kochal poprostu mnie i moja córkę

19

Karolina251 napisał/a:

Witam, ja jestem ze swoim partnerem od 8lat,zyjemy bez slubu mamy córke 3 miesięczną, jeszcze przed porodem jakos sie dogadywalismy byly jakies uczucia a po porodzie zaczelo sie psuć, on pracowal od rana do nocy chociaz zazekal sie ze skruci godziny pracy zeby dziecko go widywalo i ja po porodzie, ale tak sie nie stalo. Na poczatku tesknilam, plakalam, prosilam o czas dla nas chociaz przez weekend ale w weekend byli koledzy i inne jego ważniejsze sprawy, wazniejsze odemnie i jego córki. I wpewnym momecie zdalam sobie sprawe ze juz nie tesknie kiedy go nie ma, nie czekam na niego az wróci z pracy, nie prosze o pomoc przy córce bo sama nauczylam sie wszystko robic. Zdalam sobie sprawe ze nie potrzebuje go i nie ma zadnych uczuc juz z mojej strony do niego wszystko umarlo, ale zaczelam tesknic za kims z kim bym była szczęśliwa kto by mnie przytulil, dal oparcie, i najwazniejsze kochal poprostu mnie i moja córkę

Żeby coś zmienić na lepsze w swoim życiu musisz od niego odejść. Nie ma innej drogi,  on sam się nigdy nie zmieni.
Jak odejdziesz jest szansa że przejrzy na oczy i będzie starał się Ciebie odzyskać,  jeśli nic nie zrobi znaczy że nie kocha więc po co ci facet który cię nie kocha,  wtedy zaczniesz nowe życie i będziesz szczęśliwa z innym. Żyjąc tak jak do tej pory,  niszczysz siebie, a jak ty nie będziesz szczęśliwa to nie dasz szczęścia swemu dziecku.

Któż jak Bóg!

Posty [ 19 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » czy warto zostac dla dzieci

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021