implant - jak firma? i gdzie Wrocław/okolice ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » implant - jak firma? i gdzie Wrocław/okolice ?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: implant - jak firma? i gdzie Wrocław/okolice ?

Mam prośbę do osób zorientowanych w temacie o pomoc w wyborze implantu.
Byłam w trzech gabinetach w każdym polecają coś innego (pewnie mają w ofercie produkty tej a nie innej firmy). Szukam w internecie i tam każdy producent oczywiście opisuje swój produkt w samych superlatywach. Gubię się w natłoku informacji a to nie jest mały wydatek i przecież ma być na całe życie. Proszę o radę na co warto wydać pieniądze a co można sobie podarować. I może ktoś może polecić jakiś dobry gabinet we Wrocławiu lub okolicach (Wałbrzych, Opole, J.Góra itp.) Jestem w stanie tam dojechać jeżeli miałoby to przynieść korzyści.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: implant - jak firma? i gdzie Wrocław/okolice ?

implant związany z chirurgią plastyczno-kosmetyczną czy impl.zębowe ?

Odp: implant - jak firma? i gdzie Wrocław/okolice ?

chodzi mi o implant zęba

4

Odp: implant - jak firma? i gdzie Wrocław/okolice ?

Hmm, nie wiem dokładnie o jakie implanty stomatologiczne Ci chodzi (śródkostne, transkostne, podokostnowe), ale domyślam się, że będą to śródkostne smile. Jeśli chodzi o koronę implantu, to oczywiście bioceramika (najlepiej obojętna), skład każdej firmy jest zastrzeżony lub podawane są podstawowe składniki materiałów. Natomiast wszczep (implant śrubowy + filar protetyczny) powinien cechować się biozgodnością, umożliwić zajście procesu osteointegracji (potocznie mówiąc połączenie się tkanki kostnej z implantem), odpornością korozyjną (ślina stanowi dobry elektrolit) i właściwościami mechanicznymi. Tutaj najlepsza będzie porowata powłoka z hydroksyapatytu lub stop tytanu, czysty tytan na których wytworzy się warstewka pasywna dwutlenku tytanu. Odradzam porcelanę, czy tlenek aluminium ze względu na niewystarczające właściwości mechaniczne.
Moim zdaniem dobry protetyk powinien Ci polecić wyroby firm, które zastosowały podobne do wyżej wymienionych materiały na implant i koronę. Jeszcze ważną sprawą jest, aby protetyk był w stanie odpowiedzieć na Twoje pytania dotyczące biozgodności, właściwości mechanicznych, biokorozji i osteointegracji (aby nie miał miny, że pierwszy raz w życiu słyszy te słowa wink).

We Wrocławiu nie miałam osobistej styczności ze stomatologiem o specjalizacji protetycznej, ale słyszałam dużo dobrych opinii o dr n. med. Pawle Bohater.

5

Odp: implant - jak firma? i gdzie Wrocław/okolice ?

Temat znaleziony w wyszukiwarce. CZy jest ktos kto poleca zakladanie implatnow w jakiejs konkretnej klinice, mial  tam robione i bylo ok?

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » implant - jak firma? i gdzie Wrocław/okolice ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2018