Brak samozaparcia, siły i wytrwałości w odchudzaniu - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MEDYCYNA NATURALNA - ZIOŁA, ZDROWE ODŻYWIANIE, DIETY » Brak samozaparcia, siły i wytrwałości w odchudzaniu

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

Temat: Brak samozaparcia, siły i wytrwałości w odchudzaniu

Myślę, że podobnego tematu nie ma ponieważ go nie znalazłam. Tyczy się on oczywiście jak to w moim przypadku odchudzania. Mam lat 20. Ważę kilogramów dużo za dużo od zawsze. Ale mam nadzieję, nie na zawsze.
Jestem osobą, która nie ma w sobie wystarczająco dużo samozaparcia, wystarczająco dużo silnej woli. Nie jestem uparta i nie potrafię dążyć do celu. Jestem słaba i od wielu lat usiłuję walczyć z nadwagą (udało mi się schudnąć 12kg przez pół roku chodząc na Bailine stymulację mięśni - ale efekt jojo po roku zakończenia kuracji niestety był - oczywiście z mojej winy bo ja zaprzepaściłam to co osiągnęłam jedząc źle i straciłam kupę kasy) jednakże nie potrafię jej pokonać.
Potrzebuję jakiegoś kopa, potrzebuję jakiegoś leku, kogoś kto mnie poprowadzi, jakiegoś trenera, NIE WIEM. Nie wiem czego potrzebuję żeby to dało mi siłę aby zacząć regularnie ćwiczyć, jeść mniej i trzymać się nie jedzenia słodyczy, nie jedzenia po 18. Ale jestem cholernie słaba i zawsze ulegam pokusą.

Czy jest jakiś sposób abym w końcu zaczęła porządną walkę?

"Jeszcze raz mogłabym zmienić kształt, rozpiąć skrzydła i frunąć nie zważając na strach. "

motto: ZAWSZE warto spróbować.
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Brak samozaparcia, siły i wytrwałości w odchudzaniu

Przede wszystkim musisz CHCIEĆ. Bez tego nic nie osiągniesz.
Ustal sobie zasady, których na pewno musisz przestrzegać. Przykładowo:
1. zamiast słodyczy będę jeść owoce, 2. Codziennie poświęcę godzinę na ćwiczenia/spacer.  To tylko przykłady; sama sobie ustal swoje zasady.
Jest taka reguła żeby nie jeść po godz 18, ale wydaje mi się że nie trzeba jej tak bardzo rygorystycznie przestrzegać, tylko zjeść coś mniej kalorycznego, jeśli jesteś głodna.

3

Ja stosowałam rożne tabletki na odchudzanie i co sie ze mną stało to nie wiem jeszcze bardziej tyłam a cera... okropna. Wszystko wróciło do normy dzięki diecie którą ustalono mi na mojezywienie.pl wypelnilam tam formularz ocena wellness i po kilku godz miałam darmowa konsultacje z dietetykiem jestem już po kuracji schudłam 6kg w ciągu miesiąca nie mam efektu jo-jo. co ważne podczas tej diety czułam sie bardzo dobrze. poprawiła mi sie cera i włosy nie wypadały. jeśli moja wypowiedzią komuś pomogę to sie ciesze.

4

Chyba nie jesteś sama ze swoim brakiem determinacji. Ja mam podobnie. Najpierw ambitne plany a potem zawsze to samo. Nie uwierzę już w żadne diety cud bo one po prostu nie działają. Moja konsekwencja przejawia się jedynie w łykaniu suplementów, z ćwiczeniami znacznie gorzej albo nie mam na nie czasu albo po prostu mi się nie chce sad

"W życiu jak w tańcu każdy krok ma znaczenie"

5

Ustalałam sobie setki razy takie zasady, setki razy stawiałam sobie postanowienia, setki razy wymyślałam sobie co różniejsze motywacje takie, które będą mnie bolały. Że np. mój facet mnie rzuci jak nie schudnę (oczywiście to nie prawda bo on kocha mnie taką jaka jestem i uwielbia moje ciało) albo że chciałabym żeby mógł wziąć mnie na ręce, podnieść bez problemów takie różne głupie motywacje. Ale takie coś działa dwa trzy dni. Potem znowu gdy idę w sklepie i mijam pułki z chipsami to sobie myślę, że bym zjadła kupuję i JEM! Potem pół nocy ryczę że je zjadłam albo następnego dnia nie jem nic żeby się ukarać. Nie trzymam się wystawionych sobie zasad i DLATEGO jestem taka słaba.
Teraz tylko powiedzcie mi, co zrobić abym w końcu zaczęła ich przestrzegać?

"Jeszcze raz mogłabym zmienić kształt, rozpiąć skrzydła i frunąć nie zważając na strach. "

6

A może po prostu zbyt ambitnie podchodzisz do sprawy odchudzania? Od razu ustalasz surowe kategorie, a czasem lepiej działać pomału, ale wytrwale. Małymi kroczkami dążyć do celu. Ja wiem, że za to co teraz napiszę pewnie połowa dietetyków urwałaby mi głowę, no ale cóż zaryzykuję. Ustal sobie limity np. przez pierwszy miesiąc jedno ciastko albo jedna paczka chipsów tygodniowo w formie nagrody, np. jeśli cały tydzień uda Ci sie być konsekwentną w nagrodę w sobotę lub niedzielę będziesz mogła sobie pozwolić na coś ekstra. Plan tygodniowy odżywiania nie musi być bardzo surowy. Załóż sobie że codziennie wypijesz dwa litry wody, ona działa zapychająco. Jedz normalnie to znaczy staraj się jeść przynajmniej 5 posiłków dziennie. Lepiej częściej i po mniej. Są potrawy, które wcale nie tuczą np. potrawy z drobiu, parówki. Kup sobie jakieś dobre suplementy, które pozwolą Ci ograniczyć łaknienie. Ja np. teraz stosuję suplementy marki CaliVita i jestem zadowolona. Możesz je kupić przez Internet np. na stronie suplementydiety.istore.pl. No i oczywiście nie możesz zapomnieć o najważniejszym to znaczy o aktywności fizycznej. Jeśli jeździsz do szkoły autobusem ustal sobie, że codziennie będziesz wysiadała dwa przystanki wcześniej i przejdź je pieszo. Z czasem możesz dodawać sobie kolejne zadania. Np. kup karnet na basen. Jeśli z góry za niego zapłacisz będziesz mieć motywację, żeby faktycznie się na niego wybrać. I przede wszystkim nie daj się zwariować. Pamiętaj nie od razu Kraków zbudowano smile Gdybyś miała jeszcze jakieś pytania to pisz. Razem zawsze raźniej sie odchudzać.

"W życiu jak w tańcu każdy krok ma znaczenie"

7

Zwiększona umieralność osób otyłych wynika z występowania u nich poza otyłością innych chorób, takich jak :

1. zaburzenia gospodarki węglowodanowej
? Nietolerancja węglowodanów czyli podniesione stężenie glukozy we krwi na czczo 95 ? 125 mg%, które jest wynikiem nieprawidłowej odpowiedzi komórek na działanie insuliny ze zwiększoną produkcją insuliny przez trzustkę i zwiększonym jej stężeniem we krwi.
? Cukrzyca typu 2, stężenie glukozy we krwi na czczo > 126 mg%, która rozwija się u osób z zaburzoną odpowiedzią komórek na insulinę, wtedy kiedy trzustka nie jest w stanie produkować już zwiększonej ilości insuliny .
2. podniesione stężenie we krwi cholesterolu całkowitego ( norma < 210 mg%), cholesterolu LDL ? złego cholesterolu ( norma < 130 mg% ) i trójglicerydów ( norma < 150 % ) i niskie stężenie cholesterolu HDL ? dobrego cholesterolu ( norma dla mężczyzn > 45 mg%, dla kobiet > 55 mg% )
3. dna moczanowa czyli napadowe bóle i stany zapalne stawów, najczęściej palucha, kciuka i kolana będące wynikiem nadmiaru kwasu moczowego we krwi.
4. Nadciśnienie tętnicze o które rozpoznajemy niezależnie od wieku wtedy kiedy wartości ciśnienia są >140/90.
5. Choroba niedokrwienna serca

Te choroby, łącznie z otyłością nazywamy zespołem metabolicznym.

U osób otyłych występują również inne choroby skojarzone z otyłością, nie zaliczane do tego zespołu, takie jak :

1. zespól bezdechu sennego
2. zmniejszenie pojemności oddechowej płuc
3. kamica pęcherzyka żółciowego
4. stłuszczenie wątroby
5. choroby zwyrodnieniowe stawów
6. nowotwory ( macicy, sutka, pęcherzyka żółciowego, jelita grubego )
7. zespół policystycznych jajników
8. upośledzenie płodności
9. zaburzenie potencji u mężczyzn
10. obniżenie jakości życia.

Może to Cię przekona....

Ja w sprawie wielkiej wagi...
start - 11.10.2010 - 117 kg
obecnie 110,4 kg
cel 90 kg

8

To jest faktycznie przekonujące.
Ale.. Na karnety na wszelkie zajęcia brak mi pieniędzy tak samo jak jakiekolwiek suplementy. Jedynie co to zostaje mi ćwiczyć w domu.
Zrobiłam listę jak radziłyście. Ma mało punktów, ale zawiera te najważniejsze. Oraz wielką kartkę z napisem: pamiętaj o ćwiczeniach. I zaraz przed snem się za nie zabieram.

9

mówi się 'przestań się odchudzać a zaczniesz chudnąć', i coś w tym jest człowiek czasami za bardzo się stara, za bardzo skupia na tym że nie może tego czy tamtego zjeść, przez co myśli wciąż krążą wokół jedzenia i tym samym rodzą się pokusy....

Operacja wyrwania serca przeprowadzona w normalnych warunkach jest całkowicie bezbolesna.
Trwa od dwóch do trzech minut. Zostaje po tym blizna, zwana również świętym spokojem.
-Agnieszka Osiecka-

10

Dokładnie tak samo jest w moim wypadku. Kiedy skupiam się na tym aby jeść malutko ciągle chodzę głodna, a kiedy o tym nie myślę nawet nie chce mi się jeść. Wydaje mi się że wiele zależy również od otoczenia. Każdy ze znajomych mówi mi, ze przesadzam że wcale nie jestem taka gruba, że jestem ładna sympatyczna, zabawna, przemiła itp., itd., że czasami sobie myślę: "skoro mam przyjaciół, wspaniałego faceta, to po co mam się odchudzać?" i wtedy sięgam po chipsy, pizze czy coś innego.
Ale chwile potem rodzą się myśli: "DLA SIEBIE KU*WA?!" i znowu przepłakana noc nad słabą wolą i staraniem się na marne.

Teraz dałam sobie czas. Dałam sobie rok czasu aby schudnąć nie określoną liczbę kilogramów, nie jak najszybciej tylko: jak najzdrowiej jak najwięcej kilogramów tylko mi się uda. Zdrowo. Bez głodówek, tabletek przeczyszczających i innych głupich rzeczy.
Myślę, że to dobra zasada że dałam sobie CZAS. Nie rygor, a CZAS.

Bo przecież w odchudzaniu to też jest istotny element, prawda?

11

hej! smile
ja też bym chciała schudnąć więc nie jesteś sama z takim problemem. możesz np zacząć ćwiczyć codziennie i ostatni posiłek jeść najpóźniej o 18 - to dużo daje - organizm w nocy spala mało. możesz też poszukać mniej kalorycznych zamienników np zamiast czipsów jeść popcorn - ma mniej kalorii a jak jesteś głodna między posiłkami to zjeść jabłko zamiast ciastka. są też suplementy diety ograniczające łaknienie na słodycze. mi również nie chce się ćwiczyć i nie mam kasy na poważniejsze ćwiczenia typu siłownia ale grunt to znaleźć osobę która będzie ci towarzyszyć w spacerach. ja ostatnio kupiłam sobie rolki ale nie jeżdżę bo niestety nie mam z kim sad ale postanowiłam że jak się tylko zrobi ciepło to będę jeździć. mam nadzieje że dotrzymam postanowienia choć będzie ciężko.
życzę powodzenia i pozdrawiam smile

12

Witam,
tak się składa, że stoję po drugiej stronie, ponieważ zajmuję się cateringiem zdrowej żywności i dostosowywaniem menu do wymogów diety. Z doświadczenia wiem, że wielu osobom ciężko jest "się zebrać" a potem nie przerywać raz rozpoczętej drogi ku niższej wadze. Kaśka21 ma rację - dobrze jest znaleźć kogoś kto będzie Cię wspierał, ćwiczył razem z Tobą, chodził na spacery, rolki, rower, basen itp. Bez ćwiczeń się nie obejdzie. Ważne jest też, żeby rodzina czy inni Twoi współlokatorzy nie kusili Cię swoimi pysznymi daniami albo czekoladkami schowanymi w szufladzie w kuchni:) Unikanie sklepów też pomaga - ciężko jest się oprzeć tym wszystkim smakołykom na półkach:) Z racji swojej pracy widzę, że zdaje egzamin rozwiązanie zamawiania sobie dietetycznych dań - sklepy wtedy można przez cały okres diety omijać szerokim łukiem, dania są tak przygotowane, żeby były smaczne i sycące i nie czuło się po nich chęci sięgnięcia po tuczącą przegryzkę, co też znacznie ułatwia sprawę:)

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MEDYCYNA NATURALNA - ZIOŁA, ZDROWE ODŻYWIANIE, DIETY » Brak samozaparcia, siły i wytrwałości w odchudzaniu

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021