Czy można używac plastra Niquitin i jednoczesnie palic ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Czy można używac plastra Niquitin i jednoczesnie palic ?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 15 ]

1 Ostatnio edytowany przez avanti (2009-09-23 18:36:28)

Temat: Czy można używac plastra Niquitin i jednoczesnie palic ?

Hej tak jak w temacie czy można używac plastra Niquitin i jednoczesnie palic 2-3 papierosy dziennie, nieraz 1 nieraz 2 ? po to zeby sie oduczyc ?? Czy jest to szkoldliwe ?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy można używac plastra Niquitin i jednoczesnie palic ?

Poczytaj ulotkę od plastrów.

3

Tylko to trochę dziwne, używać plastrów i palić. Widać, że chyba lubisz palić i nie chcesz się zbytnio z tym rozstać.

Świat to potwór zębaty, gotowy gryźć, gdy tylko zechce.

4

No dla mnie to też dziwne. Strata pieniędzy. Albo palę, albo rzucam i używam plastrów.

5

To nie ja pale smile chłopak i o niego JAK ZAWSZE sie martwie palil ok 30 papierosów dziennie (półtora paczki) i jak zalozyl plaster to nie wytrzymuje nosi go i popala 2 dziennie:(

6

nie powinien wcale palić, bo plastry wydzielają odpowiednie substancje do organizmu
zresztą tak, to on w życiu nie rzuci palenia
szkoda jest kasy, bo plastry kosztują i papierosy też
najlepiej jakby wcale nie palił, nie pozwalaj mu przy tobie

każdego dnia człowiek walczy o przeżycie

7 Ostatnio edytowany przez Numenorian (2009-10-06 11:16:17)

Twój partner nie powinien palić gdy stosuje plastry. Istnieją doniesienia o zawałach mięśnia sercowego u pacjentów , stosujących jednocześnie plasty i palących. Jasne ze te 2 papierosy dziennie to nie dramat, ale mimo wszystko nie powinien. Zakładam, że stosuje plastry zgodnie z zaleceniami - tj. przez 16h na dobę ; rozpoczął od najsilniejszego plastra (ok. 21mg nikotyny) przez 1 miesiąc , następnie słabszego (ok. 14mg) , a w końcu najsłabszego (ok 7mg).
Plastry zwiększaja szanse na rzucenie około 3-krotnie , względem placebo, ale jeśli nie wystarczają to możecie spróbować heterocyklicznego antydepresanta (nie przejmuj sie określeniem) o nazwie bupropion (na rynku jest tylko jeden preparat o przedłuzonym uwalnianiu  specjalnie dla palaczy - nazywa się "Zyban" w dawce 150mg od GlaxoSmithKline).Stosuje sie go przez min 2 miesiące i podwaja on efekt jaki ma terapia nikotyno-zastępcza (czyli plastry) na szanse rzucenia palenia. Niestety zasadniczym problemem jest cena - terapia przez 1mc to około 280 pln, gdyz lek nie jest refundowany,a do tego oryginalny i nie ma zamiennika.

Pozdrawiam

Ride the Beast, don't let the Beast ride you.

8

Przy tych plastrach nie chce się palić, zaraz po naklejeniu czułam nikotynę w gardle...

9

trochę to dziwne mieć plastry i popalać, ja wiem jak to jest rzucac bo palilam, ale gdy (rzulam gumy) to totalnie odrzucalo mnie od palenia, przeciez w tym plastrze jest juz duzo nikotyny, masz pewnei nawyk palenia jako zajecia czym rąk;) pomysl o tym pod tym wzgledem smile
a szkodliwe nie jest bardziej niz zwykle jaranie wink

10

Nie da się leczyć uzależnienia od nikotyny nikotyną. to bez sensu. To tak jakby leczyć narkomana, narkotykami.

11 Ostatnio edytowany przez Olinka (2017-03-29 22:15:49)

Stosowałam plastry Niquitin ale nie pomogły mi rzucić palenie. Udało się dopiero jak zapoznałam się z tym blogiem [spam] warto poczytać smile

12

Wiem, że po jakimś specyfiku na rzucanie palenie (ale to chyba były tabletki) jak się jednocześnie je zażywało i paliło, to kończyło się to wymiotami tongue

13

avanti napisał/a:

Hej tak jak w temacie czy można używac plastra Niquitin i jednoczesnie palic 2-3 papierosy dziennie, nieraz 1 nieraz 2 ? po to zeby sie oduczyc ?? Czy jest to szkoldliwe ?

Nie rozumiem za bardzo tego podejścia - to jakby pójść do ośrodka uzależnień i nocami po terapii ćpać i pić. I mówi Ci to osoba która to dzięki nicorette wyrwała się z nałogu

14

Nie bardzo. Taki okres przejściowy powinien trwać tylko krótki czas. Powodzenia! smile

15

Troche bez sensu... mój znajomy rzucał kilka razy palenie, z różnymi tabletkami, specyfikami...nic nie pomagało, za każdym razem wracał do palenia. Poskutkowała książka, nie znam tytułu, ale ponoć tak działa na psychikę, że kończysz czytać i od razu kończysz z paleniem smile warto spróbować

Posty [ 15 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Czy można używac plastra Niquitin i jednoczesnie palic ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018