Rozliczenie na podstawie Pesel czy NIP - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

Temat: Rozliczenie na podstawie Pesel czy NIP

Witam, mam pytanie.. od sierpnia rozpoczynam staż z PUP ze środków unijnych. Nigdy wcześniej nigdzie nie pracowałam i nie posiadam numeru NIP.
Moje pytanie brzmi: Czy ze stażu finansowanego ze środków unijnych musze się rozliczyć?
I jeszcze czy jeżeli musiałabym się rozliczyć czy muszę iść coś zgłosić do Urzędu Skarbowego, że zaczęłam pracę i poprosić o nadanie numeru NIP czy będą mnie rozliczać na podstawie numeru pesel?
Jeżeli na podstawie numeru PESEL to czy muszę w ogóle iść do urzędu skarbowego, czy każdy musi mieć nadany numer NIP?
Z góry dzięki

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Rozliczenie na podstawie Pesel czy NIP

Teraz już nie nadaje się NIPu osobom fizycznym - posługujesz się numerem PESEL, NIP jest tylko dla firm.
Nie musisz iść do US.

3

czyli nie muszę iść w ogóle teraz do urzędu skarbowego, tylko potem do kwietnia złożyć PIT z numerem PESEL? Wcześniej nic nie trzeba zgłaszać w Urzedzie Skarbowym że rozpoczęłam staż albo prace?

4

Nie musisz smile Tak później dostaniesz z Urzędu Pracy PIT-11 i na jego podstawie rozliczysz się z US.

5

a czy ze stażów unijnych też trzeba się rozliczyć?

6

Nie wiem dokładnie jak jest ze stażem unijnym, niektóre projekty są wolne od podatku dochodowego od osób fizycznych i wtedy nie musisz się rozliczać, ale może być różnie, nie chcę Cię wprowadzać w błąd.

Najlepiej zapytaj się w Urzędzie Pracy tam udzielą Ci najbardziej wiarygodnej odpowiedzi.
Ogólnie to spokojnie, jeszcze nie zaczęłaś stażu, a do rozliczeń - duuużo czasu smile

7

a ze stażu finansowanego przez urząd pracy normalnie się trzeba rozliczać?

8

Raczej tak. Przynajmniej kiedyś tak było.

9

ale gdyby trzeba było się rozliczać to Urząd Pracy musi mi wysłać Pit? Jeżeli nie dostane pitu z urzędu pracy tzn że nie musze się rozliczać?

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018