Problem po kąpieli-swędząca skóra - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Problem po kąpieli-swędząca skóra

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 19 ]

1

Temat: Problem po kąpieli-swędząca skóra

Mam czasem problem, po wyjściu spod prysznica.
Nie jest to regularne, dzieje się przy różnych kosmetykach, ale tylko u mnie w domu.
Mianowicie, wychodzę spod prysznica i się zaczyna, strasznie swędząca skóra, szczególnie na nogach...

iść, ciągle iść, w stronę słońca...
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Problem po kąpieli-swędząca skóra

Woda wbrew pozorom wysusza skórę, dlatego może swędzieć, może to być też problem alergiczny, ogólna wrażliwość skóry, grzybica, cukrzyca.

Nic nie piszesz na temat tego jak wygląda Twoja skóra w jakiej jest kondycji to ciężko coś konkretnie powiedzieć.

3

Zaraz po wyjściu nie jest zaczerwieniona...
Ale jak zacznę drapać to już tak, mam ją strasznie wrażliwą...
Przynajmniej na paznokcie, po każde drapniecie powoduje czerwone ślady

Tylko, że ostatnio mama ma podobnie...
a nie ma problemów ze skórą...

4

To nie pozostaje nic innego jak zbadać wodę. Bo skoro obie macie problem w tym samym czasie, to może to wskazywać na to że z wodą coś jest nie tak, może zmieniono ujęcie. Nie sądzę żeby była trująca czy zanieczyszczona bo to jest badane regularnie, ale możliwe że zmieniono ujęcie, woda jest twardsza i stąd problem.

5

Spróbuj nawilżyć skórę bezpośrednio po kąpieli i zobacz czy to pomoże.
Mnie czasem strasznie swędzi skóra na łydkach, po goleniu nóg, wówczas balsam załatwia sprawę.
Pokombinuj też z kosmetykami, może jest w nich jakiś uczulający Cię składnik, eliminuj po kolei po jednym i zobacz może znajdziesz winowajcę.
Zapisałabym się również na wizytę u dermatologa, na NFZ to trochę trwa także im szybciej tym lepiej.

GG: 1464002
"Nie ma takiej przeciwności, przeznaczenia, losu, które mogą zachwiać postanowieniem zdeterminowanej duszy"

6

Małpa69 a gdzie mogę taką wodę oddac do zbadania ??

agnik tez kiedyś myślałam że to po goleniu, ale to by działo się tylko na nogach, a nie całe ciało...

Najgorsze że to się nie dzieje zawsze. Raz się kąpie jest ok, potem używam tych samych kosmetyków i swedzi...

7

Myślę że do stacji sanitarno-epidemiologicznej, być może także bezpłatnie.

8

To się będę musiała rozejrzeć, i popatrzeć..
Może wtedy się coś wyjaśnić,..
i chyba jednak odwiedze dermatologa.

9

hm a kąpałaś się gdzieś gdzie woda jest dostarczana z tych samych wodociągów? bp to nie musi być wina wody/
może to wina środka w jakim myjesz wannę czy prysznic?
polecam użyć ojeku do kąpieli z drzewa herbacianego z witaminami z firmy Gal, on złagodzi podrażnienia. kiedyś od wody u siostry miałam podobny problem, z tym olejkiem nie swędziała mnie skóra. No ale ja byłam u niej tylko dwa tygodnie.

10

Mam to samo, powodem jest uczulenie na mydło, dlatego postaraj się o kosmetyki do kąpieli do skóry alergicznej. Są o wiele delikatniejsze i nie podrażniają skóry. A jeśli to nie pomoże, to od razu po kąpieli wcieraj w całe ciało balsam. Albo podczas kąpieli stosuj oliwkę dla dzieci w żelu. Efekt murowany smile

11

merely_amused napisał/a:

Mam to samo, powodem jest uczulenie na mydło, dlatego postaraj się o kosmetyki do kąpieli do skóry alergicznej. Są o wiele delikatniejsze i nie podrażniają skóry. A jeśli to nie pomoże, to od razu po kąpieli wcieraj w całe ciało balsam. Albo podczas kąpieli stosuj oliwkę dla dzieci w żelu. Efekt murowany smile

Koniecznie używaj do kąpieli emolientów: emolium, oilatum itp wszystkie kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry atopowej i łusczycowej powinny sprawdzić się w Waszym przypadku i przynieść natychmiastowe ukojenie. Dodajac emolient do kąpieli nie trzeba już używać żadnych innych kosmetyków: myją, nawilżają, chronią. Dla mnie rewelacja, problem zaczał się od kiedy wprowadziłam pachnidła do codziennej toalety tzn renomowane żele pod prysznic, żele do higieny intymnej - to sama chemia! spróbujcie emolium albo balneum to także świetna linia dermokosmetyków dla dzieci i dla dorosłych. Można dodać do kąpieli i użyć bezpośrednio pod prysznicem... jedyny minus - włosy trzeba myć szamponem - tu polecam emolium szampon alebo żel pod prysznic 2w1 musteli.

12

Ja mam tak jak autorka po wodzie u mojego brata. Czasem nocuje tam i skóra swędzi później pęka i jest sucha. Może to uczulenie na np chlorowaną wodę, może jest zbyt twarda

13

pomyśl nad tym co używasz podczas kąpieli.

14

Też tak mam, koleżanka też tak miała i podobno to od czegoś w cieplej wodzie.. Mi jeszcze dochodzą oczy, jak tylko woda się tam dostanie to strasznie mnie swędzą.

15

Może spróbuj jakiś delikatny balsam czy krem apteczny przeznaczony do stosowania przy atopowym zapaleniu skóry? Te kosmetyki są naprawdę delikatne, bez żadnych alergenów i dodatków zapachowych, mogą ich używać osoby o naprawdę wrażliwej skórze. Ja kiedyś miałam podobny problem i aptekarka poradziła mi właśnie jeden z takich balsamów - już po pierwszym użyciu czułam wyraźną ulgę.

16

kosmetyki apteczne są dosyć drogie, też mam suchą skórę i do kąpieli stosuję shower milk z masłem shea albo z olejem z pestek dyni. bardzo poprawiła mi się skóra.

17

Skażona woda bakterią e-coli robi takie cyrki. Jeśli woda jest z wodociągów miejskich to problemów raczej nie ma, ale jeśli woda jest z gminnej studnie na wsi, to od czasu do czasu ta bakteria pojawia się. Gmina zrobi porządek z wodą po cichu, żeby nie było sensacji, a ludzie się później męczą się z różnymi dolegliwościami, bo nadmiar bakterii trzeba zikwidować z organizmu

18

a próbowałyście atoperalu? to kosmetyki dla alergików, atopików i dla cery wrażliwej. może one pomogą?

19

ja długo szukałam powodu suchości skórky i sytuacja zminiła się dopiero po odstwieniu kosmetyków z dodatkami...teraz uzywam hipoalergicznego oljeku maternea i nagle skóra w porządku

Posty [ 19 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Problem po kąpieli-swędząca skóra

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018