''Szybka" spowiedź - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » ''Szybka" spowiedź

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

1 Ostatnio edytowany przez truskaweczka19 (2014-05-25 02:24:04)

Temat: ''Szybka" spowiedź

Do napisania wątku skłoniła mnie wczorajsza spowiedz. Wyszłam bardzo zaskoczona i zdziwiona.
Po wyznaniu przeze mnie wszystkich grzechów, ksiądz powiedział mi tylko jedno zdanie.
Miałam ochotę podjąc temat, ale wyraznie dał mi do zrozumienia, że nie będziemy o niczym dyskutowac. Jeszcze nie zdążyłam zakończyc słów: "Boże bądz miłościw mnie grzesznej", a tu już rozległo się pukanie.
I tak po mnie każda osoba spowiadała się ok 3 min.

Co myślicie na temat takiej spowiedzi? Czy nawet chcielibyście żeby Was tak spowiadano?
Bo dla mnie to kompletny brak podejścia ze strony księdza, do osoby spowiadającej się. To takie ''odklepanie'' spowiedzi przez księdza.

A co z ludzmi, którzy nie byli u spowiedzi np ze 20 lat? Nagle chcą się nawrócic. I trafiają na takiego księdza.
Czy po takiej spowiedzi chociażby poczują ulgę na sercu, albo to, że przez kapłana przemawia do nich sam Bóg?

Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko...
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: ''Szybka" spowiedź

Sama sobie odpowiedziałaś, nie poczułaś zadowolenia z takiej spowiedzi. smile

Mów mi Filip smile

3

Według mnie to żenujące. Poczułabym się na Twoim miejscu bardzo zlekceważona. Nie tak powinna wyglądać spowiedź. Więcej nie poszłabym do tego księdza.

4

Cynicznahipo napisał/a:

Według mnie to żenujące. Poczułabym się na Twoim miejscu bardzo zlekceważona. Nie tak powinna wyglądać spowiedź. Więcej nie poszłabym do tego księdza.

Wczoraj był finał LM, może chłopina chciał się wyrobić, a pewnie wypadł mu dyżur i kolejka do spowiedzi. tongue

Mów mi Filip smile

5

adamajkis napisał/a:
Cynicznahipo napisał/a:

Wczoraj był finał LM, może chłopina chciał się wyrobić, a pewnie wypadł mu dyżur i kolejka do spowiedzi. tongue

A to przypadkiem Pan Bóg nie ma pierwszeństwa? tongue

6

Cynicznahipo napisał/a:

A to przypadkiem Pan Bóg nie ma pierwszeństwa? tongue

Przecież Pan Bóg też jest kibicem. smile

Mów mi Filip smile

7

Witaj Strzałeczko smile

Wiesz w tej sytuacji też można odebrać  to na różne sposoby.. czy też zależy to od naszego nastroju, nastawienia itd.
Człowiek każdego dnia ma inne podejście w zależności jak się czuje i czy na głowie ma problemy małe czy duże.
Zauważ u siebie czy jednakowo odbierasz każdą spowiedz tak samo identycznie... nie wiem czy zrozumiesz co mam na myśli. Jak wiesz człowiek ma też uprzedzenia do niektórych kapłanów bo : Objeżdża nas na spowiedzi że tak powiem prostym językiem że nie byliśmy np na Mszy Św i inne tym podobne sprawy... wtedy  idziemy do tego co jest miły i powiedzmy spokojnie wysłucha i da rozgrzeszenie. Teraz zapewne potrzebowałaś z racji ducha dłuższej rozmowy, ale wyszło że Ksiądz nie za bardzo miał czas.... następnym razem może być odwrotnie ... smile

Bywa również i tak jak napisał Adam że są Gościnnie,wtedy  są pomocą w przyjaznej Parafii  , wtedy też czas jest
ograniczony... no ale myślę że warto przyjrzeć się bliżej kilkunastu Spowiedziom i wtedy przeanalizować  jak to naprawdę wygląda.... smile

Pozdrawiam Strzałeczko smile

8

"...Czy po takiej spowiedzi chociażby poczują ulgę na sercu, albo to, że przez kapłana przemawia do nich sam Bóg?"
To są "dylematy" osób dojrzałych, myśacych?
Żenada...
Myślę, że znacznie lepszym -  mniej wątpliwosci dającym - byłoby zrobienie sobie lewatywy w domowym zaciszu. Wszak instytucja spowiedzi to ma na celu: oczyszczenie...

Nie czyń priorytetem kogoś, kto ma cie tylko za opcję.

9

Wszystko, wszystkim, ale z racji tego, że to akurat ksiądz, to i wymagania wobec niego są wyższe. Bez względu na to czy ma lepszy, czy gorszy dzień.
I zresztą to ksiądz miejscowy, nie taki, który przyjeżdża gościnnie. Ważniejsze jest chyba, żeby podczas spowiedzi bardziej dotrzec do człowieka i bardziej uświadomic mu jego błędy. Kapłan jest po to, żeby poprzez swoje słowa naprowadzac człowieka na lepszą drogę. Czasem coś przetłumaczyc.
A nie takie trata tata, trata tata, puk puk i do widzenia.
Przynajmniej takie jest moje zdanie.

kosmiczny nick napisał/a:

"...Czy po takiej spowiedzi chociażby poczują ulgę na sercu, albo to, że przez kapłana przemawia do nich sam Bóg?"
To są "dylematy" osób dojrzałych, myśacych?
Żenada...
Myślę, że znacznie lepszym -  mniej wątpliwosci dającym - byłoby zrobienie sobie lewatywy w domowym zaciszu. Wszak instytucja spowiedzi to ma na celu: oczyszczenie...

Kosmiczny nick, nie wiem co ma piernik do wiatraka.
Owszem spowiedz to oczyszczenie z grzechów.
Ale jeśli przychodzi ktoś, kto nie spowiadał się ileś lat, to myślę, że taka odklepana spowiedz nie wydaje się w pełni satysfakcjonująca. Bo ktoś taki raczej bardziej liczy na  rozmowę, na to, że ksiądz będzie próbował pomóc w zmianie jego życia na lepsze.
Odklepana spowiedz jest jakby martwa. Nie ma w sobie tego ducha, który zachęca nas do zmiany życia.

Pozdrawiam smile

Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko...

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » ''Szybka" spowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021