szukam przyjaciół,czuję sie samotna :( - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » NASZA SPOŁECZNOŚĆ » szukam przyjaciół,czuję sie samotna :(

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 19 ]

Temat: szukam przyjaciół,czuję sie samotna :(

Drogie NetKobietki .

Zarejestrowałam się na tym forum,bo czuję się bardzo samotna... nie mam bliskich przyjaciół ani osób , z którymi mogłabym normalnie porozmawiac o tym,co mnie boli... przez cale swoje życie to ja udzielałam rad a gdy same ich potrzebuję najczęściej słyszę odpowiedź "nie mów,że sobie nie poradzisz"... Jedyne moje wsparcie w tym momencie,to narzeczony,który niestety jest obecnie zagranicą,ale brakuje mi przyjaciółki.... kobiety,która by mnie rozumiała i ktorej i ja moglabym pomagać,doradzać... czuję się z tego powodu bardzo samotna,bo nie mam bliskiej osoby i wszystko juz z koniecznosci duszę w sobie sad . Czy jest tutaj ktoś,kto chciałby się zaprzyjaźnić ?

wybaczcie,wiem,że może to brzmieć jak desperacja,ale zrobiłabym wszystko,by mieć bliską osobę,która nie była by zazdrosna i zawistna jak dziewczyny z mojej okolicy ,ktore uśmiechaja się i ładnie "słodko" mówią a za plecami potrafią obgadać swoje najlepsze przyjaciółki , jestem osoba lojalną i nie potrafie tolerować takich osób ani żyć w takim fałszu smile

Mam nadzieje,ze ktoras z Was drogie NetKobietki podpisze się pod tym postem.. w tym roku koncze 28 lat i byłabym szczęsliwa mając obok gdzies bratnią dusze,z którą można by porozmawiac o wszystkim

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: szukam przyjaciół,czuję sie samotna :(

Napisz z kąd jesteś ?

3

z Nowego Tomyśla. Szukam osób, z którymi mogłabym nawiązać kontakt, popisać, porozmawiać, spotkać się i zaprzyjaźnić.

a Ty skąd jesteś smile ?

Reklama

4

Ja Jestem z Krakowa . Jestem dużo starsza od Ciebie . Ale teraz jak już napisałaś z kąd Jesteś , to być może , odezwie się jakaś dobra dusza do Ciebie , która mieszka bliżej .

5

dziękuję za miłe slowo... dla mnie wiek nie ma znaczenia, potrafię znaleźć wspólny język z ludźmi w różnym wieku , nawet dużo starszych ode mnie... lubię pomagać innym i obchodzą mnie inni ludzie,ale w moich okolicach niestety o szczere znajomości trudno... sad nie wiem,czym to jest spowodowane... tak,jakby lojalność i szczerość nie mogła być czymś w zupełności normalnym.. straciłam nadzieję,że w moich okolicach znajdzie się ktoś,kto nie jest zawistny i szczery w tym,co mowi niestety sad ludzie zbyt często udają sad w Krakowie byłam kilka razy i będę tam na pewno jeszcze nie raz smile

Reklama

6

Wysłałam Ci wiadomość na maila .

7

Hej ja mam 24 lata i powiem szczerze że niedawno zdałam sobie sprawę że też nie mam z kim porozmawiać co mnie przygnębiło. Trudno nawiązuję znajomości - niestety sad chcialabym pogadać z kimś o wszystkim także jestem otwarta za różne tematy smile

8

bardzo chętnie nawiążę z Tobą kontakt, jeśli masz ochotę smile więc "czujemy" widać to samo.... ciężko jest tak być samej w trudnych sytuacjach i nie mieć obok siebie bratniej duszy albo choć wiedzieć,że jest osoba,która wspiera i mysli podobnie

9

Marietta54 napisał/a:

Wysłałam Ci wiadomość na maila .

odpowiedziałam wink DZIĘKUJĘ ZA WIADOMOŚĆ smile

10

aneczka7 napisał/a:

Hej ja mam 24 lata i powiem szczerze że niedawno zdałam sobie sprawę że też nie mam z kim porozmawiać co mnie przygnębiło. Trudno nawiązuję znajomości - niestety sad chcialabym pogadać z kimś o wszystkim także jestem otwarta za różne tematy smile

wysłałam Tobie wiadomość na e-mail smile

11

aneczka7 napisał/a:

rozumiem,co czujesz... mam podobnie... chętnie z Tobą porozmawiam na każdy temat i poznam Cię , jesli masz ochote smile

napisz może coś więcej o sobie smile ?

ja prawdę mowiąc częściej korzystam z fb,ale na forum również zaglądam,no i e-mail sprawdzam często,więc pisz śmiało smile

było by super sie poznać smile

12

Dzien dobry Netki.
Przeczytalam wasze posty i pierwszy wniosek, jaki nasunal mi sie to " ...jestescie takie mlode, i juz macie problem z samotnoscia".
Faktem jest, ze moge uchodzic za wasza matke, oczywiscie z powodu wieku i doswiadczenia zyciowego, ale dotad wydawalo mi sie, ze mlodzi ludzie z samotnoscia nie maja problemow.
Mylilam sie widac, a twoje wyznanie Brgvp, ze lubisz pomagac wszystkim i przejmujesz sie ich problemami sprawil, ze stalas sie mi blizsza.
Zawsze czuje sie w obowiazku pomagac innym, jesli tylko moge, a nawet, jak nie moge to przynajmniej podtrzymuje w nadziei, co czesto skutkuje dobrymi rezultatami.
Ale...
Ale kiedy sama potrzebuje pomocy lub psychicznego wsparcia, nie mam sie do kogo zwrocic.
Oczywiscie, uchodze rowniez za osobe, ktora zawsze da sobie rade.
Czesto to slysze, ale nikt nie wie, jak sie czuje, kiedy w trudnych chwilach nie mam obok bliskiej mi osoby.
Doszlam do wniosku, ze ludzie, ktorzy chetnie pomagaja innym uchodza za tak silne osobowosci, ze same nie potrzebuja pomocy.
A przeciez i silne osobowosci potrzebuja troche ludzkiego ciepla, akceptacji, wsparcia, czy chociazby towarzystwa do zwyklych, ludzkich pogaduszek.
Piszesz, ze mimo wszystko masz ciagla potrzebe pomagania innym, jakby to przynosilo ci najwieksza przyjemnosc.
A moze tutaj tkwi powod, dla ktorego znalazlas sie w takiej sytuacji...?
Moze zbyt natarczywie starasz sie pomagac?
Moze pomagasz z mysla, ze zostanie ci to wynagrodzone...? Chociazby przyjaznia?
Nie licz na to. Jesli chcesz pomagac, wspierac, rob to bezinteresownie.
Nie oczekuj nawet na wdziecznosc, bo jej nie dostaniesz.
O tym przekonalam sie sama na wlasnej skorze.
Wiem jednak, ze pomaganie innym bez oczekiwania na ich wdziecznosc czy przyjazn rowniez przynosi zadowolenie i satysfakcje.
Drogie Neteczki, ciesze sie, ze jest was wiecej i probujecie sie wspomagac.
Chetnie zagladne na ten watek, chetnie porozmawiam z wami, chociaz dzieli nas roznica calego pokolenia.
Wiem bowiem, jak trudno znalezc osobe na tyle lojalna i objektywna, by mozna bez strachu o plotki, z zaufaniem i zyczliwoscia porozmawiac z nia na kazdy temat.
Pozdrawiam was serdecznie i milego dnia zycze.

13

Witam Cię Limetko smile
dziekuję za wpis w moim wątku. czytając wszystko to,co napisałas- mogę napisac jedynie krótko,że zgadzam się z większością Twych słów... Ludzie często zapominaja,że życie nie polega jedynie na "braniu i oczekiwaniu,że coś się dostanie" ( nie mówię tu o kwestiach materialnych, ale - dzieleniu się, dawaniu czegoś innym ludziom od siebie... Róznica pokoleń nie ma znaczenia... Człowiek czasem,choćby i spędzał całe dnie w gronie ludzi- i tak często może czuć się samotny... Dotyka ona ludzi w różnym wieku, wystarczy spojrzeć na liczbę osob,które logują się na róznych portalach tylko po to,by z kimś porozmawiać i by ktoś pomógł wypełnić im pustkę,jaką w zyciu pozostawili po sobie inni ludzie... sad

Jeśli chodzi o mnie - nie probuję / nie staram się pomagać nikomu na siłe oczekując tego,że dana osoba będzie musiała czuć się wobec mnie w jakiś sposób zobowiązana i nie jest to beziteresowne działanie... U mnie sprawa wygląda tak,że w zależności od sytuacji staram się służyć wsparciem,ramieniem do wypłakania itp... nie mogę ,nie chcę i nie potrafię patrzec obojętie na ludzką krzywdę . Bez znaczenia,czy jest to sprawa związana z samopoczuciem czy innymi kwestiami. Nie myśle o tym ani nie podchodzę tez do tego w ten sposób,że "ok,dzisiaj pomogę Tobie,ale pamietaj,by nie zostawić w potrzebie mnie,gdy sama bede tego potrzebowac'. Nie myślę o tym.. Dla mnie najwazniejsze jest,by pomóc ludziom odzyskac równowage i wpływac na ich samopoczucie pozytywnie...
Zastanawiam się,czy sytuacja, w jakiej sie znalazłam nie jest skutkiem mojej naiwności,ale tego (choć staram się wyzbyć-również nie potrafię z siebie wykorzenić) . Jestem chyba zbyt wielką idealistą i skutki tego sa jakie są....

Prawda jest też taka,że nie każdy czlowiek jest "zły" i trzeba probowac az może uda się w końcu natrafić na osoby podobne do siebie,jak i w tym wypadku smile. Od kiedy pamiętam- zawsze osoby starsze ode mnie o 20-30 lat twierdziły,że bardzo dobrze się ze mną rozmawia i jestem wyjątkowo dojrzała emocjonalnie,co zaciera różnice pokoleń w komunikacji.... Mi osobiście równiez zawsze lepiej rozmawialo się ze starszymi od siebie ludźmi, każda znajomośc uczyłą mnie nowej madrości życiowej,której osoby w moim wieku- (większość) zbyt wiele nie posiadają... ale to chyba skutek przeżyć i doświadczeń (zwłaszcza tych przykrych z przeszłości),gdyż ponoć cierpienie uszlachetnia... cieszę się,jeśli potrafię dac sobą choć chwilę szczęścia i usmiechu innym ludziom smile . Jednak przykro mi,że o swoje szczęscie nie mam na tyle pewności siebie,by walczyć w pełni i z czasem zawsze wszystko tracę.... Nie wierzę w siebie i chyba to jest tego powodem sad

Pozdrawiam również i życze pięknego,słonecznego dnia smile ( u mnie się tak nie zapowiada,jednakże jestem dobrej myśli,że nim dzień się skonczy-słońce choć na chwilę wyjdzie zza chmur smile )

14

Witaj Brgvp.

...jakbym czytala opinie o swojej wlasnej osobie.
Obwiniam sie czesto o naiwnosc i zbyt wielkie zaufanie do ludzi, ale z drugiej strony rzecz biorac, to czyz nie jestesmy przeciwciezarem dla charakterow bezwzglednych i egoistycznych?
Czy naprawde jestesmy naiwne, czy to tylko opinia tych wlasnie ludzi, ktorzy gardza takimi cechami, jak zyczliwosc i chec wspomagania innych w ciezkich chwilach?
Pocieszam sie jednak faktem, ze kiedy oni sami, te obojetne na ludzkie uczucia charaktery, otrzymaja pomoc, wsparcie, wtedy dopiero uznaja, ze dobrze jest miec kogos,  takiego naiwnego w najblizszym towarzystwie.
Jedno wiem rowniez, ze byc taka zdrowo naiwna  jest trudno.
Dzwigamy czesto emocje wlasnego zycia i dodatkowo te, wynikajace z cudzych klopotow.
Ciezko jest bowiem otrzasnac sie i zapomniec, ze ktos obok nas cierpi i potrzebuje wsparcia.
Tak sobie tlumacze te swoja " naiwnosc" i traktuje ja jako dobra ceche swojego charakteru.
W ostatecznosci wole byc naiwna niz bezwzgledna i wyrachowana.
Jak sie ma to jednak do naszej samotnosci w zyciu?
Czesto zastanawiam sie, czy to we mnie siedzi powod, ze nie mam wokol siebie wianuszka przyjaciolek, ze nie jestem dusza towarzystwa, bez ktorej zadne spotkanie obejsc sie nie moze, czy moze ludzie przestali szanowac i doceniac ludzkie cechy.
Nie ma ludzi idealnych. Kazdy z nas ma cos za uszami, mowiac potocznie.
Chcac miec przyjaciol, musimy akceptowac ich z ich zaletami i z wadami.
Trzeba miec potezne poklady tolerancji, trzeba umiec wybrac mniejsze zlo, czyli wiecej cech w drugim czlowieku, ktore nam odpowiadaja.
A czasami jest po prostu tak, ze drobnostka wystarczy, bysmy nie potrafili kogos zaakceptowac.
Tak sobie czasami mysle i analizuje...I dochodze do wniosku, ze ta moja samotnosc wcale nie jest taka zla.
Z pewnoscia jest lepsza od zlego towarzystwa.
Tak, jestem wymagajaca, ale i od siebie duzo wymagam i nie wyobrazam sobie np; by dla czystej przyjemnosci ploteczek zawiezc czyjes zaufanie.
Niestety, zycie dowiodlo, ze jestem nielicznym "egzemplarzem" pod tym wzgledem.
Ale, czy jestem przez to naiwna?
Pozdrawiam cie cieplutko.

15

Ja również czuję się barrrdzo samotna, aż wyć mi się chce czasami. Nie to, że czasu sobie zorganizować nie potrafią, akurat w tej kwestii nie narzekam, daję radę . Problemem jest raczej stan mojego umysłu, nie pamiętam już kiedy porozmawiałam z kimś o zwykłym szarym, codziennym życiu, kłopotach i troskach. Chciałam dołączyć do jakiejś społeczności na forum, ale niestety nie należę do osób pięknych, zdrowych i bogatych. Tak naprawdę wielu sukcesów w życiu nie osiągnęłam, żeby móc się publicznie chwalić.Nie zbudowałam domu, nie mam wspaniałego męża, nie posiadam majątku, ani cudownych przyjaciół. Po koszmarnym małżeństwie pozostał mi taki niesmak, że przykro pisać. Dużo czytam, nareszcie mam na to czas, bardzo się z tego cieszę, jednak z książkami dialogu prowadzić się nie da. Jestem w wieku 50+, lub jak kto woli 60-. Mieszkam w Gdańsku, może jakiś malutki meilik?

16

Hallo Payapa,
to nie tak...
Nie chodzi przeciez o to, czym i ze w ogole chwalimy sie na forach.
Zapraszam cie do kafejki 50+, chociaz wiele z nas ma juz 60 i 60+.
Piszemy tam o wszystkim, o wlasnym zyciu przede wszystkim, wiec chcial czy nie chcial, roznice wychodza, ale zadna z nas nie chwali sie, "...ja mam wiecej, wiec patrze na was z gory".
Nie mow, ze jestes biedna, skoro czytasz ksiazki, to znaczy, ze jestes bardzo bogata.
Moze nie w fizyczym wymiarze, ale z pewnoscia bogata jestes w wiedze, zyczliwosc i piekno literatury.
Fakt, nie mozna dyskutowac z ksiazkami, ale mozna dyskutowac o ksiazkach i z pewnoscia znajda sie dziewczyny, ktore preferuja ten sam rodzaj literatury, ktory ciebie fascynuje.
Wiec jesli bedziesz miala jeszcze ochote na wycie, to wyj tylko do ksiezyca w czasie jego pelni, a jesli masz ochote pogadac, to wpadnik da kafejki 50+, poczuj sie swobodnie i pisz, co lezy ci na sercu, czym chcialabys sie podzielic z innymi, lub odpowiadaj na posty innych netek. Pozdrawiam serdecznie.

17 Ostatnio edytowany przez limaklimonka@gmail.com (2014-11-02 19:01:08)

Mam 38 lat męża syna mamę ..pomimo to czuję się strasznie samotna..

18

Witaj Limaklimonka

Napisałam na ten adres co jest w loginie.Nie wiem czy doszło.
Pozdrawiam serdecznie

Posty [ 19 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NASZA SPOŁECZNOŚĆ » szukam przyjaciół,czuję sie samotna :(

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018