Wymaz z pochwy (GBS) na obecność Streptococcus agalactiae - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Wymaz z pochwy (GBS) na obecność Streptococcus agalactiae

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

1

Temat: Wymaz z pochwy (GBS) na obecność Streptococcus agalactiae

Hejka, jestem ciekawa czy pobieranie pod koniec ciąży wymazu z pochwy na obecność Streptococcus agalactiae jest już powszechne? Czy każda z Was to miała?

No i czy duża część kobiet ma tego paciorkowca? Mam info przy badaniu, że przed porodem będzie podawany antybiotyk. Ktoś może wie ile potrzeba czasu by dotarł do dziecka? Słyszałam, że ok 2 h, a co jak dziecko przyjdzie na świat szybciej?

Ewentualnie czy któraś miała jakieś problemy z dzieckiem właśnie przez Streptococcus agalactiae po porodzie?

Dzięki za wszelkie informacje.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Wymaz z pochwy (GBS) na obecność Streptococcus agalactiae

Badanie zrobione miałam i moje koleżanki z mojego miasta w liczbie 4 (rodziłyśmy wiosną i latem w zeszłym roku) również badanie mialy robione.

Jeśli chodzi o mnie wynik miałam ujemny i niewiem jak z tym antybiotykiem wygląda. koleżanka też miała ujemny, pozostałe niewiem bo aż tak blisko nie byłyśmy zeby dzielić sie wynikami ale badanie miały to wiem na pewno smile

"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" - Paulo Coelho

3

ja miałam pozytywny wynik, dostałam podczas porodu antybiotyk i było ok.

Lekarz mi mówił że 60 % kobiet ma paciorkowca.

4

hej

Z tego co wiem to teraz wszystkie kobiety mają robione to badanie
Jeśli do szpitala trafia kobieta bez wyników z tego badania to na wszelki wypadek podaje się jej antybiotyk.
Jeżeli kobieta szybko urodzi to jej maleństwo dostaję antybiotyki podczas pobytu w szpitalu bo ten paciorkowiec tak naprawdę zagraża bardziej dziecku niż kobiecie .
Ten ostatni punkt wiem na pewno bo tak miało moje dziecko
w ostatnim dniu zrobiono badania czy wszystko jest ok i wypuścili nas do domu smile

5 Ostatnio edytowany przez Marzena1 (2014-04-17 15:19:57)

mialam robione przed samym rozwiązaniem smile
wynik dodatni, w trakcie wywoływania porodu dostałam dożylnie antybiotyk .
do porodu naturalnego co prawda nie doszło, ale gin mówiła mi ze jeżeli dojdzie do szybszego porodu dziecko dostaje antybiotyk jak sie urodzi .
podobno ten paciorkowiec szkodzi dziecku na układ oddechowy jeżeli nie poda sie antybiotyku .

"Najtrudniej przeżywa się żałobę, gdy nie ma możliwości zobaczenia ciała zmarłego". -22.09.2012 r. Kruszynka sad

21 marzec 2014 r . urodziła sie Julia :*
CC , 2525 g , 52 cm , 10 punktów Apgar big_smile

6

Ja też miałam dodatni GBS. W szpitalu znalazłam się dzień przed porodem i już dostałam antybiotyk, na następny dzień przy wywoływaniu też dostałam antybiotyk i kolejno przez wszystkie dni, aż nie wyszłam ze szpitala.

7

No ok, dzięki wielkie za informacje smile W takim razie pewnie sami będą w szpitalu o to pytać, wynik ze sobą mam i jeszcze będziemy tego z mężem pilnować jak już akcja się rozpocznie wink

8

ja tez mialam dodatni i dostalam antybiotyk od razu i po 4 godzinach znow , mala ok nie zarazila sie , musisz wynik zabrac ze soba i im pokazac, ja nie mialam wyniku bo nie zdazylam odebrac juz z laboratorium wiec robili mi cito , ale im wspomnialam ze miesiac wczesiej w szpitalu mialam dodatni i byl na wypisie wiec dlatego cito zrobili

"Zanim zostałaś poczęta - pragnęłam Cie ,zanim się urodziłaś - kochałam Cię ,
nim minęła pierwsza minuta Twojego życia...- byłam gotowa za Ciebie umrzeć..."

Natalka 08.04.2014

9

LeeBee napisał/a:

Ja też miałam dodatni GBS. W szpitalu znalazłam się dzień przed porodem i już dostałam antybiotyk, na następny dzień przy wywoływaniu też dostałam antybiotyk i kolejno przez wszystkie dni, aż nie wyszłam ze szpitala.

U mnie było identycznie.

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Wymaz z pochwy (GBS) na obecność Streptococcus agalactiae

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021