wymaz z odbytu w kier. bakterii i grzybów - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » wymaz z odbytu w kier. bakterii i grzybów

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

Temat: wymaz z odbytu w kier. bakterii i grzybów

Od 3 miesięcy mam infekcję pochwy, która mimo stosowania różnych maści i antybiotyków nie przechodzi, do tego zaczerwienienie jest również widoczne w okolicy odbytu. Miałam badanie mikrobiologiczne pochwy i przedsionka pochwy w którym nic nie wyszło, więc moja pani ginekolog dała mi skierowanie na wymaz z odbytu w kierunku bakterii i grzybów. Możecie mi powiedzieć, jak takie badanie wygląda i czy trzeba się do niego jakoś przygotować? Wiem, że to będzie najbardziej krępujące badanie na jakim byłam, dlatego mam pewne wątpliwości... Ale mam nadzieję, że po nim ta koszmarna infekcja w końcu się skończy, bo normalnie żyć się nie da.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: wymaz z odbytu w kier. bakterii i grzybów
kat54321 napisał/a:

Od 3 miesięcy mam infekcję pochwy, która mimo stosowania różnych maści i antybiotyków nie przechodzi, do tego zaczerwienienie jest również widoczne w okolicy odbytu. Miałam badanie mikrobiologiczne pochwy i przedsionka pochwy w którym nic nie wyszło, więc moja pani ginekolog dała mi skierowanie na wymaz z odbytu w kierunku bakterii i grzybów. Możecie mi powiedzieć, jak takie badanie wygląda i czy trzeba się do niego jakoś przygotować? Wiem, że to będzie najbardziej krępujące badanie na jakim byłam, dlatego mam pewne wątpliwości... Ale mam nadzieję, że po nim ta koszmarna infekcja w końcu się skończy, bo normalnie żyć się nie da.

Tutaj masz coś takiego:
"Wymaz okołoodbytniczy powinien być pobierany rano tuż po obudzeniu się, przed wypróżnieniem i przed podmyciem. Sposób pobierania wymazu przedstawiono na poniższych rysunkach:"

Rysunki znajdują się na stronie laboratorium Doroty Kostrzeńskiej w Wawie (jest dość znana). W google wrzuć sobie frazę "badbak", a po wejściu na stronę przejdź do menu z prawej i kliknij w zakładkę Przygotowanie pacjenta.

Są tam też podane numery telefonów - więc moze zadzwoń i zwyczajnie się zapytaj, myślę że udzielą Ci wszystkich informacji.

Chciałam jeszcze dodać, że jeśli masz grzybicę jelit, to będziesz musiała pamietać o przejściu na dietę niskowęglowodanową - bo węglowodany to to, co grzyby lubią najbardziej.

3

Odp: wymaz z odbytu w kier. bakterii i grzybów

dzięki za odpowiedź, właściwie nie wiem czy mam grzybice jelit, mam nadzieję, że nie, ginekolog powiedziała mi, że jeśli w badaniach mikrobiologicznych pochwy wszystko jest okej, to w okolicy odbytu coś musi być nie tak.

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » wymaz z odbytu w kier. bakterii i grzybów

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018