pominięta tabletka a ciąża - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » pominięta tabletka a ciąża

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 30 ]

1

Temat: pominięta tabletka a ciąża

Witam,
Pomóżcie proszę rozwiać moje obawy.

Pierwszą tabletkę z blistra zaczynam brać w czwartek, jest poniedziałek , wczoraj nie wziełam tabletki( zrobiłam to dzisiaj rano).
To pierwszy tydzień brania tabletek.
Nie przypominam sobie stosunku w tygodniu poprzedzającym branie tabletek ( przez co rozumiem tydzień przerwy w którym miałam okres), natomiast kochałam się z chłopakiem w czwartek tego tygodnia . Jakie jet prawdopodobieństwo ciąży?

Wiem że przez kolejne 7 dni musze dodatkowo zabezpieczać się mechanicznie.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: pominięta tabletka a ciąża

Hej:)
Nie napisalac o ktorej bierzesz tabetke.
esli nie minelo 12 godzin antykoncepcja zostanie zachowana...bynajmniej tak mi sie wydaje,

3

Odp: pominięta tabletka a ciąża

mineło 14 h, w tym właśnie problem.....

4

Odp: pominięta tabletka a ciąża

ja na Twoim miejscu byłabym już w kolejce po tabletke "po"

5 Ostatnio edytowany przez ikaa (2009-09-01 13:36:49)

Odp: pominięta tabletka a ciąża

polecam lookniecie do ulotki
Pominięta 1 tabletka w pierwszym tygodniu
Powinno sie  przyjąć pominiętą tabletkę tak szybko, jak to możliwe, nawet jeśli oznacza to jednoczesne przyjęcie dwóch tabletek, a kolejne zażywać o stałej porze. Przez następne 7 dni trzeba stosować dodatkowe metody antykoncepcyjne (metody mechaniczne).
Jeżeli w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki utrzymywało sie stosunki seksualne, istnieje możliwość zajścia w ciążę.

a jezeli chodzi o tabletke po w trakcie brania tabletek to tak samo dziala METODA YUZPE -polega na zaaplikowaniu zwiększonej dawki hormonu, poprzez połknięcie naraz 4-ech zwykłych tabletek antykoncepcyjnych (do 72 godzin po stosunku) i następnych 4-ech po 12 godzinach.
Takie postępowanie spowoduje natychmiastowe zagęszczenie śluzu w pochwie, znacznie ograniczając możliwość ruchu plemnikom.
Zastosowanie metody Yuzpe daje dość duże prawdopodobieństwo uniknięcia ciąży - lecz niestety - również nie eliminuje go całkowicie

jezeli mowisz ze nie kochalas sie w czasie przerwy, no to ok, bo ulotka mowi, ze stosunki z przerwy sa niebezpieczne
co do stosunku w czwartek, kiedy bralas juz tableti- mysle ze jest ok, i nie masz sie czego martwic
wzielas tabletke w czw, pt sb zapomialas w nd, mysle ze ten stosunek czwartkowy jest bezpieczny

6

Odp: pominięta tabletka a ciąża

dzięki jestem dobrej myśli

7

Odp: pominięta tabletka a ciąża

Więc tak:

poniedziałek - wzięłam
wtorek - wzięłam
środa - nie
czwartek - nie
piątek - (popołudniu) wzięłam 2 tabletki z środy i czwartku i nie pamiętam czy tą piątkową wzięłam ale chyba tak
sobota - wzięłam
niedziela - nie wzięłam, bo nie miałam tabletki! (nie wiem jakim cudem).
i teraz mam przerwę

Dodam jeszcze, że w tym czasie regularnie współżyłam bez zabezpieczenia. A i ten tydzień to był ostatni z blistra. Teraz plamienie (bo okres przy tabletkach to to nie jest) powinnam dostać w czwartek (czyli jutro) lub piątek. Dodam również, że testu ciążowego na razie nie zrobię, ponieważ to za krótki okres czasu od ewentualnego zapłodnienia.

Moje pytanie - czy któraś z Was miała taki przypadek? Trochę się denerwuję, ponieważ jeżeli zaszłam w ciążę to odstawię tabletki, a jeżeli nie to od poniedziałku zaczynam nowe opakowanie i teraz nie wiem co robić.. Do lekarza za szybko, bo nic jeszcze nie będzie widać.. Test można dopiero po 6 dniach... Więc jest możliwe zapłodnienie w moim przypadku czy nie?

8

Odp: pominięta tabletka a ciąża

pomocy!! Biorę tabletki sylvie 20 stale o 19. Ale dzis rano obudziłam się o 6,20 coś mnie tkneło i zauwazyłam, że nie wziełam tej z środy, natychniast ją wziełam. Była to 3 tabletka, a we wtorek współżyłam. Czyli nawet jeżeli dostane się dziś do lekarza po tabletke po minie 48 h po stosunku... Czy te 40 min mnie jakoś ratują, albo to że jeszcze działały tabletki gdy współżyłam bo we wtorek wziełam normalnie. Jestem troche przestraszona , od 16 roku życia biorę tabletki i 1 raz mi się to zdarzyło a za rok bronie się na uczelni i pisanie pracy z dzieckiem jest poprostu ciężkie to wyobrażenia. Najgorsze jednak jest to , że moja matka to mnie autentycznie zdekanonizuje.

9

Odp: pominięta tabletka a ciąża

pomocy! zmieniłam tabletki i przestałam je brać w połowie opakowania ponieważ źle się po nich czułam od razu na następny dzień dostałam okres jakoś 15.03 . Kochałam się z moim chłopakiem w niedziele 25.03 czy jest taka możliwość że mogę zajść w ciąże ?
Przeczytałam wcześniej o metodzie YUZPE tylko ja nie jestem już w trakcie brania tabletek. czy jak wezmę kilka zwykłych to mi coś pomoże czy muszę 72 po? zostały mi 33 godz.Co mam zrobić ?

10 Ostatnio edytowany przez Justyna21 (2012-06-21 14:50:29)

Odp: pominięta tabletka a ciąża

Witam.
Mam takie pytanie.W poniedziałek  nie wzięłam tabletki antykoncepcyjnej i dopiero we wtorek chyba przed północą albo i po wzięłam tą co pominęłam i tą co powinnam wziąć we wtorek..a słyszałam że tabletki anty do 4 godzin wchłaniają się..a po tym jak nie wzięłam na czas tabletki ochrona antykoncepcyjna jest osłabiona po dłużej niż12 godzin a we wtorek współżyłam ze swoim chłopakiem..możliwe jest żeby po takim wybryku jest prawdopodobieństwo zajścia w ciąże?czy raczej to jest mało prawdopodobne?proszę o odpowiedzi..a ta co wzielam spozniona to minelo ponad 12 godzin..

11

Odp: pominięta tabletka a ciąża

Umiesz czytać? Weź ulotkę, tam wszystko pisze.

12 Ostatnio edytowany przez Justyna21 (2012-06-21 16:16:26)

Odp: pominięta tabletka a ciąża

czytałam jak by cie to interesowało..i tam nic nie było prócz tego o tych 12 godzinach od pominięcia tabletki żeby wziąć następną i tą co się zapomniało....a jak nie potrafisz nic poradzić to nie pouczaj..

13

Odp: pominięta tabletka a ciąża

To co Ty masz za ulotkę? W którym jesteś tyg.? Bo to ma znaczenie.

14

Odp: pominięta tabletka a ciąża
Justyna21 napisał/a:

Witam.
Mam takie pytanie.W poniedziałek  nie wzięłam tabletki antykoncepcyjnej i dopiero we wtorek chyba przed północą albo i po wzięłam tą co pominęłam i tą co powinnam wziąć we wtorek..a słyszałam że tabletki anty do 4 godzin wchłaniają się..a po tym jak nie wzięłam na czas tabletki ochrona antykoncepcyjna jest osłabiona po dłużej niż12 godzin a we wtorek współżyłam ze swoim chłopakiem..możliwe jest żeby po takim wybryku jest prawdopodobieństwo zajścia w ciąże?czy raczej to jest mało prawdopodobne?proszę o odpowiedzi..a ta co wzielam spozniona to minelo ponad 12 godzin..

Po 1 nie napisałaś, który to tydzień. Jeśli to nie pierwszy tydzień to ja bym nie panikowała.
Po 2 w ulotce pisze wszystko co dotyczy danych tabletek.
Po 3 ciężko coś zrozumieć z tak chaotycznego postu, więc dbaj o składnię.

Napisz, który to tydzień.
Pozdrawiam.

15

Odp: pominięta tabletka a ciąża

poniedzialek 18.06.a to jest moje nastepne opakowanie tabletek novynette ktore biore.i od 13.06 zaczelam opakowanie ktore wlasnie teraz biore  no to prawie drugi tydzien

16

Odp: pominięta tabletka a ciąża

po dluzszym namysle stwierdzam ze tabletki nie wzielamw niedziele a nie w poniedzialek 18.06 .a dopiero w poniedzialek wzielam  chyba po polnocy tabletke ktora mialam wziac w niedziele o ktorej zapomnialam i normalnie w poniedzialek ktora mialam wziac na czas..ale mysle ze napewno w ciazy nie bede a szkoda..bo bardzo bym chciala..

17 Ostatnio edytowany przez oll93 (2012-10-21 07:03:11)

Odp: pominięta tabletka a ciąża

Czy istnieje jakieś ryzyko, jeśli po raz pierwszy zdażyło mi sie zapomnieć tabletki przyjąć o tej samej porze tzn. o 22, tylko wzięłam ja dopiero przed chwilą o 8. Minęło 10h nie 12h. Czy skuteczność jest obniżona? Czy powinnam sie zabezpieczać dodatkowo przez 7 dni? Dodam, ze wspolzylam przez ostatnie dni, to jest pierwszy tydzień brania tabletek z kolejnego opakowania.

18

Odp: pominięta tabletka a ciąża

Matko czy tak trudno wziąć i przeczytać to,co jest napisane na ulotce? Problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Do 12 godz skuteczność nie jest zmniejszona...

19

Odp: pominięta tabletka a ciąża

Sama napisalas ze nie minelo 12 godz tylko 10 wiec w czym masz problem?
Skutecznosc zostala zachowana.

20

Odp: pominięta tabletka a ciąża

Witam w poprzedni poniedziałek kochałam się z moim chłopakiem zapomniałam tabletki w środę uzupełniłam ją w czwartek tabletki skończyły mi się w ten wtorek czy istnieje ryzyko ciąży ?

21

Odp: pominięta tabletka a ciąża

annula199000 ryzyko ciąży ZAWSZE istnieje.
Błagam Was! Już nie mogę czytać postów o zapomnianej tabletce... Wszystko się we mnie gotuje, tym bardziej, że zazwyczaj zapominają jedne i te same osoby neutral szlak mnie po prostu trafia jak czytam niektóre wypociny. No sorry... Jeżeli należysz do osób które zapominają o tabletce średnio raz na miesiąc (co dla mnie jest totalnie niezrozumiałe) to błagam Cię, PRZESTAŃ BRAĆ TABLETKI i przerzuć się na inną metodę antykoncepcji. To tyle ode mnie.

22

Odp: pominięta tabletka a ciąża

Problemem jest ustawienie sobie przypomnienia w telefonie?
Wydaje mi sie ze jesli bierze sie tabletki jakis czas to wchodzi to w nawyk, przyzwyczajenie ktorego sie nie zapomina, raczej.
No ale jesli jest sie zapominalska to przypomnienie w tel jest najlepszym wyjsciem.

23

Odp: pominięta tabletka a ciąża

To prawda, że przypomnienie w telefonie jest najlepszym rozwiązaniem. Ja odkąd biorę tabletki, zawsze mam ustawione mimo tego, że branie tabletki o równej godzinie mam już w nawyku. Oczywiście zdarzają się sytuacje, kiedy w danej godzinie nie mogę przyjąć tabletki i biorę ją z poślizgiem nawet do trzech, czterech godzin ale O NIEJ NIE ZAPOMINAM! Przez 5 lat tylko jeden, jedyny raz mi się to zdarzyło, kiedy zorientowałam się dopiero na drugi dzień, że nie wzięłam. Dlatego zupełnie nie jestem w stanie zrozumieć osób które wciąż zapominają i żadne wymówki jakoś do mnie nie przemawiają.

24

Odp: pominięta tabletka a ciąża

Witam we wtorek kochałam sie z moim chłopakiem i skończyl we mnie.Następnego dnia w środe zapomniałam tabletki antykoncepvyjnej i przyjęłam ją 24 godz później w czwartek wraz z czwartkową tabletką , czy moge byc w ciazy ? dodam ze we wtorek kiedy sie kochalismy wzielam tabletke normalnie, dopiero na drugi dzien zapomniałam. przyznam ze sie boje, a do tego byl to pierwszy tydzien przyjmowania tabletek

25

Odp: pominięta tabletka a ciąża

Biorac tabletki powinnas wiedziec ze zapomnienie o niej lub nie przyjecie jej w zakresie 12 godz od normalnego przyjmowania grozi ciaza.
W twoim przypadku minelo 24 godziny wiec chyba sama rozumiesz. Nie jest powiedziane ze napewno doszlo do zaplodnienia ale jest to mozliwe.
Przy prawidlowym stosowaniu tabletek mozliwosc zajscia w ciaze jest bliska zeru, ciaze powoduje zapominanie, za dlugi odstep czasu miedzy tabletkami ( tak jak w twoim przypadku) , oslabianie dzialania przez antybiotyki, biegunka lub wymioty w ciagu 3-4 godz po wzieciu tabletki.
Wiec sama widzisz, badz dobrej mysli ale musisz wiedziec o tym ze branie tabletek to duza samodyscyplina.

26

Odp: pominięta tabletka a ciąża

Do
Cassie
    Przyjaciółka Forum

Radziłabym po prostu nastawić sobie alarm w telefonie jako przypomnienie o zażyciu tabletki. skoro je co chwile pomijasz to ich może w ogóle nie przyjmuj a stosujcie prezerwatywy.

27

Odp: pominięta tabletka a ciąża

maam problem, 5 dni przed plamienim od odstawienia zapomnialam wziasc tabletke wzielam ja do piero nastepnego dnia i to w nie dlugim czasie od tej ktora byla przypisana na dany dzien, przez kolejne dni do konca opakowania bralam juz tabletki regularnie. musze tez dodac ze pani w aptece zamianila mi moje ktore bralam tabletki na inne mowiac ze maja ten sam sklad. Jestem juz 4 dni po zakonczeniu opakowania a plamienia od odstawienia nadal nie dostalam, czy moze bys to spowodowane zmiana tabletek czy wieksze prawdopodobienstwo jest ze jestem w ciazy?

28

Odp: pominięta tabletka a ciąża

Biorę tabletki od półtorej roku. Do tej pory nie miałam z nimi żadnych problemów. Do czasu.. Zapomniałam wziąć 19 tabletki, przypomniałam sobie o niej po upłynięciu 24 godzin kiedy to miałam wziąć 20. I co zrobiłam? Wzięłam na raz 19 i 20, później przeczytałam, że w tych dniach nie można przyjmować zapomnianej tabletki i trzeba rozpocząć nowy blister. A że to była sobota wieczór to nie mogłam pójść do ginekologa po receptę, więc brałam normalnie tabletki 21,22.. Aż wystąpiło krwawienie.. Okres powinnam dostać tydzień później, a dostałam teraz. I nie mam pojęcia co robić.. Oczywiście stosunki odbywamy z mężem regularnie i wtedy też.. Przepraszam, że tak bez ładu i składu, ale jestem bardzo zdenerwowana sad

29

Odp: pominięta tabletka a ciąża

Witam smile Nie potrafie znalezc odpowiedzi na pytanie w ulotce ani na innych forach, wiec pisze tutaj. Od dluzszego czasu biore tabletki Ovulastan. W tym miesiacu postanowilam polaczyc dwa opakowania bez 7dniowej przerwy, wiec ten "drugi tydzien" w tabletkach mi sie wydluzyl. Pytanie brzmi - czy jesli podczas drugiego tygodnia zostaly pominiete dwie tabletki (NIE DWIE Z RZEDU TYLKO W ODSTEPIE KILKU DNI) to czy antykoncepcja i ochrona przed zajsciem w ciaze zostala zachowana? Dodam jeszcze, ze wzielam obie opoznione tabletki

Posty [ 30 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » pominięta tabletka a ciąża

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024