tabletka po - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 55 z 57 ]

Temat: tabletka po

Tak jak w temacie. Interesuje mnie czy zażycie tabletki po stosunku to tylko forma antykoncepcji, czy zabicie istniejącego już życia? Co myślicie na ten temat??

Bo wszystko iluzją jest i magią i zdarza się raz an milion.. gg24090388
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: tabletka po

życie zaczyna się już po zapłodnieniu, w momencie zapłodnienia więc moje zdanie na ten temat jest takie: jeśli zażywasz tabletkę PO, licz się z tym, że zabijesz to, co 'zaczęło sie' w Tobie...

3

Tak zwana "72h". Jeśli masz obawy zajścia, możesz zażyć tabletkę 72h. Jest to tabletka wczesnoporonna, którą może Ci przepisać lekarz. Jest legalna, są różne interpretacje tej metody... osobiście nie mam zdania na ten temat

4

Skłaniałabym się ku 'formie antykoncepcji'. Niestety, moja wyobraźnia jest chyba zbyt ograniczona, żeby zlepek komórek nazywać 'człowiekiem'.

I TO NIE JEST TABLETKA WCZESNOPORONNA. Zapobiega zagnieżdżeniu się zarodka w macicy, więc nie dochodzi do poronienia. Jeśli jednak do owego zagnieżdżenia doszło, to tabletka nie pomoże usunąć, a wręcz podtrzyma już istniejącą ciążę.

W taki dzień jak ten Marco Polo wyruszył do Chin.
Jakie są Twoje plany na dzisiaj?

5

pawelek1110 napisał/a:

Tak zwana "72h". Jeśli masz obawy zajścia, możesz zażyć tabletkę 72h. Jest to tabletka wczesnoporonna, którą może Ci przepisać lekarz. Jest legalna, są różne interpretacje tej metody... osobiście nie mam zdania na ten temat

TO NIE JEST TABLETKA WCZESNOPORONNA lepiej wczesniej się wiecej dowwiedzieć na ten temat a nie wprowadzać w błąd osoby, które szukają tu konkretnych i prawdziwych informacji. Chodzi tu o to że jesli nie doszło do owulacji to opóźniają ją i zagęszczają śluz w szyjce macicy, co utrudnia dostęp plemnikom. Jeśli jednak do zapłodnienia już doszło ? zapobiegają one zagnieżdżeniu się komórki jajowej. A pan pawełek111o chyba nie wiele wie co się dzieje z kobiecym ciałem!

6

Według mnie nie jest to forma antykoncepcji, ale nie jest także środkiem zabijającym życie. Jest "wyjściem awaryjnym" kiedy kobieta obawia się, że istnieje możliwość zapłodnienia.

Tak ja zauważyła Busiu, tabletka "po" nie jest tabletką wczesnoporonną! Nie wywołuje poronienia.

Uważam, że zażycie takiej tabletki jest dobrym rozwiązaniem jeśli nie chcemy mieć dziecka a podejrzewamy możliwość zapłodnienia. Niestety często słychać opinie, że są to tabletki wczesnoporonne. Kiedyś usłyszałam, że jest to forma aborcji, co jest totalnym nonsensem. Spotkałam się również z tym, że lekarz nie chciał przepisać takiej tabletki z powodu przekonań religijnych, no ale to temat chyba na osobną dyskusję...

7

Nie wiem  czy to tabletka wczesnoporonna czy nie ja w kazdym razie nie odwazylabym sie na to chyba ze byl to wynik gwaltu

Nie popieram tego

8

Dokładnie, podpisuję się po MagdąEM i Busią to w żadnym wypadku nie jest tabletka wczesnoporonna. I również nie uważam zlepka komórek za człowieka. On nie ma żadnych narządów, nie czuje, nie słyszy, nie widzi, nie myśli.
Tak jak napisał Motylek zapobiegają one zagnieżdżeniu się komórki jajowej. Już chyba nie muszę nic dodawać, tym bardziej ujmować. I mam nadzieję, że ten wątek jest dla wielu wyjaśnieniem działanie tabletki do 72h po stosunku. To nie jest żadne zabicie.

"...w grzywie wiatr, a w kopytach magia..."
Zdolniacha
Napaleniec
Spryciarz smile

9

lool2 napisał/a:

życie zaczyna się już po zapłodnieniu, w momencie zapłodnienia więc moje zdanie na ten temat jest takie: jeśli zażywasz tabletkę PO, licz się z tym, że zabijesz to, co 'zaczęło sie' w Tobie...

pawelek1110 napisał/a:

Kocham jak wypowiadają się ludzie, którzy zielonego pojęcia o temacie nie mają, ale madrzą się choć g*** wiedzą.

Tabletka 72h po jest to środek ANTYKONCEPCYJNY czyli zapobiega zapłodnieniu. NIC NIE USUWA I NIE JEST TO SRODEK WCZESNOPORONNY.

Start(28.06): 166cm || 77kg
I  Faza: 75kg      (-2,0 kg)
II Faza: 66,0kg    (-9,0 kg)

10

Uważam podobnie jak pewne osoby wyżej, dla mnie owa tabletka nie jest tabletką wczesnoporonną a formą antykoncepcji. Ci, którzy twierdzą inaczej najwyraźniej nie mają pojęcia w owym temacie i mylą niektóre znaczenia.

Niektórzy tak bardzo pamiętają o celu, do którego zmierzają - iż zapomnieli o ruszeniu z miejsca

11

Tabletka PO to antykoncepcja awaryjna, przez dużą dawkę hormonów  nie należy zażywać jej regularnie, ale nie jest tabletką wczesnoporonną.
Zapobiega zapłodnieniu. Zagęszcza śluz aby uniemożliwić zapłodnienie.
Zawsze gdy ją dostajemy powinnyśmy być przebadane gdyż będąc już w ciązy nie wolno jej zażyć... wiadomo komplikacjie i inne takie

Więc tak to forma antykoncepcji smile

"Uśmiechnięci, wpół objęci spróbujemy szukać zgody,
choć różnimy się od siebie
jak dwie krople czystej wody." W. Szymborska

12

Tak, zalicza sie do form antykoncepcji, wiec robiac to nie czuj sie jakbys zabijala dziecko. Jednak jesli chodzi subiektywnie, to u mnie kiedys byl strach o wpadke i ani chwili nie pomyslalam o tabletce "po". Po prostu jezeli bym wiedziala, ze np nie zabezpieczylam sie z wlasnej glupoty (a tak wlasnie bylo) lub zabezpieczylam sie, lecz zawiodlo, to wole urodzic to dziecko, tak juz jakos mam, ale jasne, ze nie potepiam kogos, kto tak zrobi.

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

13 Ostatnio edytowany przez Dotty (2011-03-15 00:39:22)

motylek napisał/a:
pawelek1110 napisał/a:

TO NIE JEST TABLETKA WCZESNOPORONNA lepiej wczesniej się wiecej dowwiedzieć na ten temat a nie wprowadzać w błąd osoby, które szukają tu konkretnych i prawdziwych informacji. Chodzi tu o to że jesli nie doszło do owulacji to opóźniają ją i zagęszczają śluz w szyjce macicy, co utrudnia dostęp plemnikom. Jeśli jednak do zapłodnienia już doszło ? zapobiegają one zagnieżdżeniu się komórki jajowej. A pan pawełek111o chyba nie wiele wie co się dzieje z kobiecym ciałem!

Dokładnie, tabletka PO a wczesnoporonna to zupełnie inne medykamenty.
Zapłodniona komórka zagnieżdża się w macicy dopiero po ok 1 tyg od zapłodnienia. Pigułki wczesnoporonne podaje się już po ewentualnym zagnieżdżeniu (z tad nazwa). Przez 72 godziny od stosunku szansa zapłodnienia jest mała. Osobiście raz miałam taki przypadek (inna forma antykoncepcji zawiodła) więc udałam się do lekarza w przeciagu 24godzin, ten mi przepisał tabletkę 72h PO, poinformował jednak że jeśli do zapłodnienia jednak doszło to nic na to nie poradzę i tabletka nie pomoże.

Reasumujac, uważam tabletkę PO za formę antykoncepcji

Wzrost: 170cm
Bylo:78kg
Jest:59,5kg

14

Bardzo przepraszam za wprowadzenie w błąd. Przyznaję się do niego, ktoś wprowadził wcześniej mnie w błąd.
Jeszcze raz najmocniej przepraszam

15

truskaweczka19 napisał/a:

Jednak jesli chodzi subiektywnie, to u mnie kiedys byl strach o wpadke i ani chwili nie pomyslalam o tabletce "po". Po prostu jezeli bym wiedziala, ze np nie zabezpieczylam sie z wlasnej glupoty (a tak wlasnie bylo) lub zabezpieczylam sie, lecz zawiodlo, to wole urodzic to dziecko.

Ja wczorja wpadłam na pomysł, żeby wziąć tą tabletkę ale teraz nie jestem tego pewna... więc co robić? stało to się z moim eks, teraz z nim nie jestem i nie wiem czy bede..., ja zaproponowałam taką formę rozwiązania problemu, nie jestem gotowa na dziecko ale gdy pomyślę, że jednak mogłabym je mieć to nie chciałam bym Go stracić. Co robić?

"Jedno już wiem jestem silna, jedno już wiem wytrzymam to ... i tylko czasem tracę coś"

16

Tisha napisał/a:
lool2 napisał/a:

pawelek1110 napisał/a:

Kocham jak wypowiadają się ludzie, którzy zielonego pojęcia o temacie nie mają, ale madrzą się choć g*** wiedzą.

Tabletka 72h po jest to środek ANTYKONCEPCYJNY czyli zapobiega zapłodnieniu. NIC NIE USUWA I NIE JEST TO SRODEK WCZESNOPORONNY.

a skąd Ty możesz wiedzieć, że nie wiem nic na temat, na który się wypowiadam????? nie będę komentować, bo byłoby to śmieszne gdybym próbowała wyjaśnić Ci pare spraw- niech zrobi to Twoja rodzina, może ich posłuchasz. jestem osobą wierzącą i dla mnie tabletka PO zabija zarodek, czyli człowieka.. bo jeśli orientujesz się choć trochę w temacie chrześcijańskim to życie zaczyna się po samym zapłodnieniu....

17 Ostatnio edytowany przez MagdaEM. (2011-03-20 16:29:27)

No tak, życie zaczyna się po zapłodnieniu. Z tym, że tabletka "po" nie dopuszcza do zapłodnienia, więc nie zabija zarodka... Poza tym ciąża zaczyna się kiedy zarodek zagnieździ się w macicy, czyli właśnie po ok. 72 godzinach od "spotkania się" plemnika z komórką jajową. Nie muszę dodawać, że plemnik z komórką nie "spotyka się" w chwili wytrysku, to też trochę trwa...

18

no tego mam świadomość wink jednak każdy może mieć przecież swoje zdanie, dla mnie ta tabletka jest tym, czym piszę.

19

Oj mam inne zdanie, ja wzięłam raz ta tabletkę, lekarz zastrzegł jednak, że jeśli do zapłodnienia doszło zanim wezmę tabletkę PO to już nic na to nie poradzę, bo płód zostanie i będzie się rozwijał, więc ewidentnie to rodzaj antykoncepcji, przynajmniej z medycznego punktu widzenia.

20

lool2 napisał/a:

Dotty napisał/a:

Oj mam inne zdanie, ja wzięłam raz ta tabletkę, lekarz zastrzegł jednak, że jeśli do zapłodnienia doszło zanim wezmę tabletkę PO to już nic na to nie poradzę, bo płód zostanie i będzie się rozwijał, więc ewidentnie to rodzaj antykoncepcji, przynajmniej z medycznego punktu widzenia.

Dokładnie, jeżeli już doszło do zapłodnienia to tabletka, nie usunie zarodka, może jedynie zapobiec jego powstaniu.

"Jedno już wiem jestem silna, jedno już wiem wytrzymam to ... i tylko czasem tracę coś"

21

Nie wzięłam jeszcze nigdy tabletki PO, choć miałam awarynjne sytuacje smile ale to chyba tylko dlatego, że nie dysponowałam wraz z facetem taką samą, bo jak wiadomo tabletki te do najtańszych nie należą. Teraz jestem już w takim wieku, że myślę, że nawet jeśli "coś by było", to tej tabletki bym nie przyjęła. Ciąza nie byłaby dla mnie tragedią dlatego też raczej nie odważyłabym się na jej wzięcie. No chyba, żę wynikłaby jakaś sytuacja, która zmusiałaby mnie do jej wzięcia.

Igor ur. 08.12.2013r. godz.18:10, 3400g, 54cm smile

22

a ja mam do sprzedania taką pigułkę- kupiłam ją zagranicą bez recepty.
Co do ceny; z antykoncepcją jest tak: lepiej zapłacić te 50 zł na ruski rok niż potem setki złotych miesięcznie....

23

Witam. Kochalam sie z chlopakiem w drugi lub trzeci dni po okresie i jakos tak wyszlo ze skonczyl we mnie. Na drugi dzien kupilam tabletke 72h po o nazwie Norlevo, zazylam ja po mniej wiecej 15 godzinach od stosunku. Wszedzie czytalam ze trzeba wziasc 2 tabletki, duzo osob ma podzielone zdania na ten temat. Jak ktos cos wie na ten temat i moglby udzielic mi rady bylabym bardzo wdzieczna smile dzieki z gory i prosze o jakas odpowiedz.

24

A ile tabletek jest w opakowaniu? Co jest napisane na ulotce? Czytałaś ją w ogóle?

25

Norlevo to odpowiednik escapelle i tak samo się ją przyjmuje. W opakowaniu jest jedna tabletka, zawiera 1500 mg hormonów. Wystarczy 1 tabletka. Może teorie, że powinno sie brać 2 tabletki są wynikiem mylenia leku z Postinorem? Postinor Duo zawiera 2 tabletki w opakowaniu, każda ma po 750 mg hormonów (więc o połowę mniej niż Norlevo) i zasada przyjmowania jest taka, że jeśli pierwszą tabletkę Postinoru wzięlo się póxniej niz 12 godz. po stosunku - trzeba wziąć też drugą.

A tak na marginesie - każdy lek zawiera ulotkę, którą należy przeczytać. I wiadomo ile trzeba wziąć...

26

to jezeli wzielam ta jedna tabletke pozniej niz po 12 godzinach to powinnam kupic drugie opakowanie i wziasc jeszcze jedna?? czytalam ulotke ale ciezko bylo zrozumiec co pisza gdyz mieszkam za granica. Dlatego pisze tutaj zeby sie czegos dowiedziec. To myslicie ze do zaplodniena raczej nie dojdzie tak?

27

W przypadku Norlevo bierzesz tylko 1 tabletkę, niezależnie, czy w ciągu 12 godzin czy później. Im wcześniej tym lepiej, ale 15 godzin to nie tragedia. W ciążę prawdopodobnie nie zajdziesz.

28

Najlepiej jest uważać, żeby nie musieć używać 'tabletki po'... wtedy nie ma problemu z sumieniem...

29

Tabletka ''po'' nie jest tabletką wczesnoporonną, w ciągu 72 godzin jajeczko nie zdążyło się zagnieździć w macicy, nie doszło do podizału komórkowego, więc jest to metoda antykoncepcji.

30

Aaricia napisał/a:

W przypadku Norlevo bierzesz tylko 1 tabletkę, niezależnie, czy w ciągu 12 godzin czy później. Im wcześniej tym lepiej, ale 15 godzin to nie tragedia. W ciążę prawdopodobnie nie zajdziesz.

Dokładnie.
Ja wzięlam tylko jedna tabletkę (tyle mi przepisał lekarz), to i tak potężna dawka hormonów, głównym efektem ubocznym jest obfitsze krwawienie podczas miesiaczki, dla organizmu to i tak nad wyraz dużo. Przede wszystkim zaleca się nie stosować tabletki PO jako stałej formy antykoncepcji z wiadomych przyczyn.

31 Ostatnio edytowany przez Anemonne (2011-07-18 18:50:20)

Wiadomo że lepiej nie musieć ich używać ale dobrze że w ogóle sa na rynku. Jeszcze kilka lat wstecz, w takiej sytuacji można było tylko załamać ręce. Też przydarzył nam się 'wypadek' i tabletka Escapelle o której istnieniu  się stamtąd dowiedziałam być może mnie uratowała przed niechcianym macierzyństwem.
Jeszcze raz chciałabym podkreślić tu wbrew opiniom niektórych komentujących że to NIE SĄ tabletki poronne. Gdyby doszło wcześniej do zapłodnienia - one by ciążę podtrzymały.

32

Witam,

Wbrew wszelkim teoriom przeciwników antykoncepcji po stosunku, Escapelle nie jest tabletką wczesnoporonną. Działa ona zanim zapłodniona komórka jajowa zagnieździ się w macicy. Tabletka przyjęta za późno (gdy już to się stanie) nie niszczy płodu, a co więcej podtrzymuje ciążę. Zawiera bowiem levonorgestrel z grupy progestagenów czyli hormonów, które wspomagają utrzymaniu ciąży. Nie powinno się go jednak przyjmować podczas ciąży.

Przed zastosowaniem antykoncepcji awaryjnej należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, gdyż czas na przyjęcie tabletki mamy 72 godziny. Pojedyncza dawka 1500 mikrogramów lewonorgestrelu zapewnia skuteczność na poziomie 84 % jeśli oczywiście przyjęta jest w przeciągu 72 godzin od niezabezpieczonego stosunku.

Polecam wpadka.pl/znajdz-lekarza, gdzie w razie problemów znajdziecie najbliższego sobie lekarza jak również na stronie wpadka.pl/zapytaj-eksperta możecie w łatwy sposób nawiązać kontakt z ekspertem, który wyjaśni wszystkie wątpliwości.

Pozdrawiam
----
eRzecznik serwisu wpadka.pl ? masz 72 godziny
Konkurs na najlepszego DJ?a Polski, poleca DJ S.K.Pelle ? sprawdź wpadka.pl/konkurs

33

Prawnie jest to uregulowane w ten sposób, ze o istocie ludzkiej mowimy dopiero gdy połaczy sie ze soba materiał genetyczny. Jesli chodzi o metode postkoitalna (a w przypadku escapelle tak nazywa sie ta metoda ) to plemnik i komórka jajowa nie spotykaja sie i nie dochodzi do zapłodnienia, a wiec nie powstaje nowe zycia.
Co do któregoś postu w którym kolezanka wspomniała, ze nie nalezy brac escapelle jak juz jest sie w ciazy. Jest to chyba logiczna kwestia. ALE Nawet jak juz doszło do zapłodnienia którego nie jesesmy swiadome na dobra sprawe to jak wezmiemy ta tabletke to nie ma ona zadnego wpływu negatywnego na płód. Wrecz przeciwnie podtrzymuje go.

34

CupraFR napisał/a:

Dokładnie, podpisuję się po MagdąEM i Busią to w żadnym wypadku nie jest tabletka wczesnoporonna. I również nie uważam zlepka komórek za człowieka. On nie ma żadnych narządów, nie czuje, nie słyszy, nie widzi, nie myśli.
Tak jak napisał Motylek zapobiegają one zagnieżdżeniu się komórki jajowej. Już chyba nie muszę nic dodawać, tym bardziej ujmować. I mam nadzieję, że ten wątek jest dla wielu wyjaśnieniem działanie tabletki do 72h po stosunku. To nie jest żadne zabicie.

Popieram wink 72h po nie mogą być tabletkami wczesnoporonnymi, gdyż po ich zażyciu nie dochodzi do zapłodnienia, a przepisać ją może nawet lekarz rodzinny smile Nie mogę czytać o tym, że to tabletki wczesnoporonne, jeśli kobieta obawia się zajścia  w ciążę, ponieważ metoda antykoncepcji zawiodła a dziecka mieć nie może z różnych przyczyn to wydaje mi się że jest to odpowiedzialna decyzja, musi się jednak liczyć, że do zapłodnienia mogło już dojść i wtedy powinna psychicznie przygotować się, że będzie mamusią.

35

Jak dla mnie ta metoda ideowo niewiele różni się od prezerwatywy, z tą różnicą, że guma nie dopuszcza dojścia plemników wcześniej, a tabletka poprzez zagęszczenie czyni to "w środku".   W ogóle chciałam spytać co sądzicie o burzliwym domaganiu się  stowarzyszenia farmaceutów katolickich o prawo do NIE SPRZEDANIA antykoncepcji w oparciu o klauzulę sumienia???

36

Pomozcie mi, przedwczoraj kochalam sie z moim chlopakiem i pekla nam prezerwatywa. Szybko poszlismy do toalety, oplukalam sie.(nawet wlozylam sobie prysznic do pochwy, z racji, ze jest tego ksztaltu) Dzien pozniej, dokladniej po 24, wzielam tabletke po - escapelle. Pani z apteki powiedziala, ze w tym czasie daje nam 100 % pewnosc, jeszcze do tego za okolo 4 dni mam miec miesiaczke, wie sa to dni nieplodne. Czy mam obawiac sie ciazy?

37

ewelka2388 napisał/a:
CupraFR napisał/a:

Popieram wink 72h po nie mogą być tabletkami wczesnoporonnymi, gdyż po ich zażyciu nie dochodzi do zapłodnienia, a przepisać ją może nawet lekarz rodzinny smile Nie mogę czytać o tym, że to tabletki wczesnoporonne, jeśli kobieta obawia się zajścia  w ciążę, ponieważ metoda antykoncepcji zawiodła a dziecka mieć nie może z różnych przyczyn to wydaje mi się że jest to odpowiedzialna decyzja, musi się jednak liczyć, że do zapłodnienia mogło już dojść i wtedy powinna psychicznie przygotować się, że będzie mamusią.

tez mnie denerwuja takie opinie i gadanie o jakims dzialniu poronnym, ktore jest wyssane z palca

38

Taaaa, wczesnoporonne jak diabli. Bo pare godzin po stosunku to już mamy dziecko w brzuchu. Bzdury jakich nie da się czytać.

Środek antykoncepcyjny, ale właśnie - tylko w sytuacjach awaryjnych, bo taka dawka hormonów miesza w organizmie okropnie. Lepiej pomyśleć przed o jakichś mniej inwazyjnych metodach.

blogoslawiony ten, ktory potrafi smiac sie sam z siebie, albowiem bedzie mial ubaw do konca zycia wink

39

didiiiiii napisał/a:

Pomozcie mi, przedwczoraj kochalam sie z moim chlopakiem i pekla nam prezerwatywa. Szybko poszlismy do toalety, oplukalam sie.(nawet wlozylam sobie prysznic do pochwy, z racji, ze jest tego ksztaltu) Dzien pozniej, dokladniej po 24, wzielam tabletke po - escapelle. Pani z apteki powiedziala, ze w tym czasie daje nam 100 % pewnosc, jeszcze do tego za okolo 4 dni mam miec miesiaczke, wie sa to dni nieplodne. Czy mam obawiac sie ciazy?

Pani Cię okłamała:
EFEKTYNOŚĆ ESCAPELLE:
Within 24 hrs - 95%
Between 25-48 hrs - 85%
Between 49-72 hrs - 58%

Niemniej jednak szanse na ciąże nikłe (i to wcale nie dzięki "wypłukiwaniu").

40

witam,jestem chlopakiem i mam 20 lat...zarejestrowalem sie u was aby dostac dobra odpowiedz...
wczoraj sie kochalem z moja dziewczyna.uprawialismy  2 razy sex ,po 1 wytrysku umylem penisa i oddalem mocz.
podczas drugiego sexu uwazalem aby prezerwatywa nie spadla i nie spadla i sperme sie znalazla poza pochwa mojej dziewczyny i moja glowna obawa jest to ze podczas nakladania drugiej prezerwatywy moglem naniesc na prezerwatywe plemnikkki mimo ze reke umylem a wiem ze nawet po wytarciu plemniki moga byc na dloni..i moja druga obawa to ze podczas sprawdzania prezerwatywy czy nie pekla okazala sie ze nie pekla jak ja nadmuchalem ale po jakims czasie ujrzalem na prezerwatywie przy wylocienie tam gdzie jest ten pierscien okragly -nie na zbiorniki tylko n akoncu naprzeciwnej stornie-ze troche prezerwatywa jest peknieta i nie wiem czy to przez ze mnie np moglem zachaczyc paznokciem czy przez sex pekla i w dodatku miesiac temu brala tabletke escapelle 72 h po tym jak pekla prezerwatywa ale nie bylo wytrysku,i moim dylematem jest czy ma brac ponownie 72 h tabletke ..minelo od tefo zdarzenia kolo 17 h prosze o pomoc...nie wiem co robic....

41 Ostatnio edytowany przez november (2011-12-25 19:06:18)

spider napisał/a:

witam,jestem chlopakiem i mam 20 lat...zarejestrowalem sie u was aby dostac dobra odpowiedz...
wczoraj sie kochalem z moja dziewczyna.uprawialismy  2 razy sex ,po 1 wytrysku umylem penisa i oddalem mocz.
podczas drugiego sexu uwazalem aby prezerwatywa nie spadla i nie spadla i sperme sie znalazla poza pochwa mojej dziewczyny i moja glowna obawa jest to ze podczas nakladania drugiej prezerwatywy moglem naniesc na prezerwatywe plemnikkki mimo ze reke umylem a wiem ze nawet po wytarciu plemniki moga byc na dloni..i moja druga obawa to ze podczas sprawdzania prezerwatywy czy nie pekla okazala sie ze nie pekla jak ja nadmuchalem ale po jakims czasie ujrzalem na prezerwatywie przy wylocienie tam gdzie jest ten pierscien okragly -nie na zbiorniki tylko n akoncu naprzeciwnej stornie-ze troche prezerwatywa jest peknieta i nie wiem czy to przez ze mnie np moglem zachaczyc paznokciem czy przez sex pekla i w dodatku miesiac temu brala tabletke escapelle 72 h po tym jak pekla prezerwatywa ale nie bylo wytrysku,i moim dylematem jest czy ma brac ponownie 72 h tabletke ..minelo od tefo zdarzenia kolo 17 h prosze o pomoc...nie wiem co robic....

Jak patrzę na wątek , to sądzę, że już tu było kilku prowokatorów... I tu mam nie inne wrażenie (pewnie wszyscy na pasterce więc chata wolna ;D ... - nie ważne). "Moim dylematem" - a nie jej lub też Waszym wspólnym? Odpowiedź jest prosta - jeśli się obawiacie, to niech dziewczyna weźmie. Czasu zostało niewiele, a w święta może być problem.

Nazbyt układne kobiety, rzadko znaczą historię...

42

ale to nie jest prowokacja...po co niby mialbym sie bawic w prowokacje...pisze prawde i prosze naprawde o pomoc w tej kwestii dla mnei bardzo waznej.......

43

Jak myślicie czy jak zażyje tabletke Levonelle w 3 dniu majac na mysli 72 h to jaka bedzie mozliwość bycia w ciąży...??? dodam ze byl to moj 22 dzien cyklu przy cyklu 32 dniowym...

44

15 na 16 lutego mialam niebiezpieczny stosunek 17 przyjelam tabletke po. Lekarz przepisal mi rowniez tabletki antykoncepcyjne. 25-go lutego wystapilo krwawienie i wygladalo na normalny okres wiec zaczelam stosowac tabletki i moje pytanie jest takie czy jestem zabezpieczona i czy moglo dosc do zaplodnienia.. dodam ze zle ostatnio sie czuje, mam mdlosci i nie wiem czy to przez to ze za duzo hormonow w tak krotkim czasie zostalo przyjetych.

45

15 na 16 lutego mialam niebiezpieczny stosunek 17 przyjelam tabletke po. Lekarz przepisal mi rowniez tabletki antykoncepcyjne. 25-go lutego wystapilo krwawienie i wygladalo na normalny okres wiec zaczelam stosowac tabletki i moje pytanie jest takie czy jestem zabezpieczona i czy moglo dosc do zaplodnienia.. dodam ze zle ostatnio sie czuje, mam mdlosci i nie wiem czy to przez to ze za duzo hormonow w tak krotkim czasie zostalo przyjetych.

46

Witam, mam pytanie dotyczące działania tabletek "72h Po". Od "feralnego" stosunku minęło jakieś 60 godzin. Dziś popołudniu wzięłam taką tabletkę (wcześniej nie było możliwości, bo apteki w niedziele są nieczynne) i na razie nic się nie dzieje. Czy to oznacza, że nie było możliwe zapłodnienie czy po prostu mój organizm tak zareagował? Czy może tabletka nie zadziałała? Nie stosowałam nigdy tego, więc nie mam pojęcia czy coś się po tym dzieje z ciałem kobiety czy po prostu jest wszystko "po staremu" Proszę o pomoc.

47

czesc mam pytanie....kochałam sie z chłopakiem i on zrobił
to we mnie a do okresu zostało mi 14 dni czy mozliwe jest
ze zajde w ciaze ? jak temu zapobiec prosze o normalne o
dpowiedzi

48

jeżeli masz 28-dniowe cykle to kochaliście się prawdopodobnie w okolichach (lub w dniu) owulacji. Jeżeli to był seks, bez zabezpieczenie to istnieje duże ryzyko ciąży. Jeżeli obawiasz się, że mogło dojść do zapłodnienia, a nie chciałąbyś tego, poczytaj w Internecie o tabletce 72h po.

"Nie pozwól uciec miłości. Taka prawdziwa zdarza się tylko raz w życiu, i jeśli jej nie przeżyjesz, unieszczęśliwi Cię na zawsze..." :*

49

kochalismy sie bez zabezpieczenia....najgorsze jest to ze dwa dni pod rzad...jutro wprawdzie mam ostatni dzien na tabletke ale niby wyszly mi dni bezplodne troche sie boje bo do okresu mam ok 2 tyg...

50

Jeśli miałaś do tej pory cykle 28-30 dniowe to najprawdopodobniej miałaś wtedy dni płodne. Zważ jeszcze na to, że plemniki mogą przeżyć ileś tam czasu (nie wiem dokładnie ile) w pochwie, tak mi lekarz powiedział. Jak nie chcesz dziecka to po co się kochałaś bez zabezpieczenia w dodatku do końca i to przez dwa dni pod rząd...

/ Tu gdzie przeplata się uśmiech, smutek, wiara i łzy. / <3

51

To prawdopodobieństwo w Twoim przypadku jest bardzo duże. Jeśli potencjalna ciąża nie byłaby dla Ciebie i dla Twojego partnera tragedia, to, ją na Twoim miejscu, nie decydowalabym się na tabletke po, ale to tylko moje zdanie, zrobisz jak uważasz.. Na następny raz pamiętaj, że jakiekolwiek współżycie bez zabezpieczenia może się skończyć ciążą, a jeszcze bardziej to w połowie cyklu..

"Nie pozwól uciec miłości. Taka prawdziwa zdarza się tylko raz w życiu, i jeśli jej nie przeżyjesz, unieszczęśliwi Cię na zawsze..." :*

52

Zgadzam się z "Szmanka" warto pomyśleć przed, nie po...

53

czyli co ? jest bardzo duze ryzyko ze zajde ???

54

elizabeth25 napisał/a:

czyli co ? jest bardzo duze ryzyko ze zajde ???

Gigantyczne. A "zajde" to złe słowo. Prawdopodobnie JUŻ zaszłaś. Lecisz po tabletkę PO ewentualnie dwie, ale to wtedy możesz sobie krzywde zrobić, albo czekasz na okres, który pewnie nie nadejdzie i cieszysz się macierzyństwem smile

Po Twojej reakcji wnioskuję, że bardzo mało wiesz o ciąży, zajściu i seksie...

55

Witam. Odbylam stosunek na 2 dzien po miesiaczce, bez zabespeczenia żadnego mam trojke dzieci i balam sie kolejnej ciazy. Mimo ze partner uwazal i przerwal stosunek. Wzielam tabletke na 2 dzien po stosunku, po 4 dniach dostalam krwawienia nie przypominajacego okres trwal ok 4 dni, przy tym zle sie czulam bole brzucha itd. po ok 10 dniach strasznie zaczeły mnie bolec piersi nigdzy wczesniej tak nie mialam i pierwszy raz wzielam taka tabletke sad nie chce kolejnej ciazy.... !!!! czy jest mozliwa ciaza po mimo ze sie wzielo ta tabletke?

Posty [ 1 do 55 z 57 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018