Problemy z 14 latkiem - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

1

Temat: Problemy z 14 latkiem
Aniuśka69 napisał/a:

a ja mam problemy z 14latiem.Rodzice są be,koledzy są super, zaczęły się wagary, papieroski,nie wiem jak z nim rozmawiać, z jednej strony nie chcę ględzić a jasne komunikaty to groch o ścianę.Jest piekielnie bystry i umie manewrować między ludźmi. potrafi np.pojechac do babci i poskarżyć że mama nie chce mu dać pieniędzy i może babcia by dała????Babcia daje bo jest nieświadoma tego że mama nic o tym nie wie!

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Problemy z 14 latkiem
kaelju napisał/a:

Jak wiadomo nie od dziś- okres buntu i przecistawiania sie rodzicielskim zakazom,nakazom przechodził kazdy z nas.Przede wszystkim uprzedzic babcię, dziadka,ciocię i kogo tak jeszcze zeby takie sytuacje nie mialy miejsca.Musi byc jeden front.Chlopak powienien zrozumiec,ze bez wzgledu a to do kogo pojdzie, uzyska jednakową odpowiedz.Skoro jest bystry i potrafi manipulowac, podsunąc mu materialy dotyczace palenia papierosów.Warto zawalczyc ta sama bronia, wyslac mu materialy  mailem, zostawic w pokoju.Niech sie dowie czym grozi i jakie konsekwencje ma palenie...zwlaszcza w takim wieku.Jest tego tyle w necie...poszukaj,mnie niektore materialy przeraziły.Jest taki dobry artykuł dot.palenia i jego konsekwencji w "Twój styl" - wrzesień 2009, artykuł"siwy dym".A co z jego zaintaresowaniami??.Moze jemu sie poprostu nudzi??Ma jakies hobby??Moze cos mu podsunac??Moze odkryje w sobie jakas nowa pasje, cos w co bedzie kierowal swoja energie,zamiast łazenia na wagary??Moze metoda małych nagród??Moze sie na cos sprobujcie umowic..ze ona dotrzyma słowa,nie bedzie Cie oszukiwał,przestanie palic,ale w zamian za co ..powiedzmy Ty przestaniesz go kontrolowac,zalozysz mu konto,na ktore regularnie wplacane bede pieniadze dla niego,ustalcie dzienny debet.Niech sam uczy sie gospodarowania pieniedzmi.Jesli mu nei starczy,bo le przekalkuluje,to jego sprawa...trudno.Szybko sie zorientuje,ze wydawanie kasy na fajki jest zdecydowanie glupia sprawa.Ustalcie moze,ze im wiecej zaoszczedzi tym fajniejszy prezent na gwiazdke,lub jakies ciekawsze wakacje,lub ferie..jakis długoterminowy cel.Napewno jest cos o czym marzy i co chcialby miec.Natomiast jesli nie bedzie grał fair,odcinasz mu dostep do konta.Moze jakas alternatywa...jakies zajecia fajne dla niego,skauting,niewiem..grupa rowerowa..cokolwiek.

3

Aniuśka69 napisał/a:

Hmmm z tym wspolnym frontem moze być ciężko-pewnych spraw nie da się wytłumaczyć teściom,uważają że że to oni mają rację i trudno tu mówić o porozumieniu.Co do podrzucania młodemu ulotek i maili-to jest dobry pomysł,spróbuję.Rozmawiam z nim o tym ale on stosuje metodę zapierania się.Przychodzi do domu,śmierdzi mu z ust,śmierdzą mu ręce i ja wiem że on palił a on patrzy mi w oczy i mówi że nie,,,i wtedy nie wiem jak się zachować, swędzą mnie ręce ale przecież nie będę go lać...Hobby..on ma hobby-parkour to się nazywa,łazi po ścianach i murach,skacze-muszę przyznać że ma dryg do tego ale dla mnie to jest niebezpieczne i próbuję zwrócić jego uwagę na inne sporty tym bardziej że on szybko łapie jakieś nowe rzeczy np.pływa świetnie,biega,gra w kosza,robi rózne sztuczki na rowerze,,Sęk w tym że syn ma słomiany zapał-trenował już tang soo do,pływanie i po jakimś czasie nudziło go to.Chciał na poważnie trenować koszykówkę, w jego szkole działa sekcja-nawet się nie zapisał i nie wiem dlaczego,rozmowy na te tematy są zbywane burczeniem albo milczeniem.Teraz chce się zapisać na streetdance.....zobaczymy.
Pieniądze swoje ma-nie na koncie tylko o tak, leżą w domu i są do jego dyspozycji.Wydaje je szybko i na byle co-rozmawiam z nim na temat gospodarowania pieniędzmi-grochem o ścianę.Staram się rozmawiać z nim konretnie, jasno aby nie ględzić.Jego odpowiedź jest jedna-pieniądze są jego i on je wyda jak mu się podoba.....Ehhhhhh

4

Witaj mój syn własnie wczoraj zaczał 15 rok .Wiem jak trudny jest to okres w życiu zarówno nastolatków jak i naszym rodziców .Często i gęsto się buntuja a rodzice zazwyczaj sa be gdy czegoś nie dostana lub nie jest po ich mysli to okres gdy nasza pociecha chce być jak to przysłowiowe jajko  mądrzejsze od kury  .Myśle że powinaś być stanowcza choć to trudne i za każdym razem gdy złamie zasade jaka ostaliliście  ponosił konsekwencje  taka by odczuł to boleśnie .Co do papierosów mój nie pali lecz koleżanki syn palił  ona zaprowadziła go do szpitala gdzie są osoby chore na raka płuc wyniku  palenia ,może gdy zobaczy taki obazek zastanowi się choć chwilke.powodzenia w wychowaniu

5

Dzięki za wsparcie
Zaczęła się szkoła a mnie cierpnie skóra.Powiedzcie mi: dlaczego dwóch synów tych samych rodziców a różnią się jak ogień i woda.Młodszy jest całkiem inny a też przechodzi trudny okres: zmiana wychowawczyni,więcej nauki go czeka,jest konsekwentny, ma pasję, którą rozwija.Nie myślcie tylko że w oczach starszego gloryfikuję czy faworyzuję młodszego -o nie. Ale po prostu obserwuję tych moich chłopaków i ta sobie czasem żartobliwie myślę, który jest podmieniony.
A z tym paleniem,,,no dobra.......też palę....no nie potrafię rzucić świnstwa..nie wiem czy z tym szpitalem chcę spróbować-on widzi że my palimy ....

6

Kup mu cygaro i powiedz by je całe spalił przy Tobie. Jak spali to cygaro to odechce się mu palić. A co do reszty... każdy przez taki okres przechodzi... jak skończy gimnazjum będzie lepiej smile

Świat to potwór zębaty, gotowy gryźć, gdy tylko zechce.

7

a wiesz że ja myślałam z tym cygarem?????? Ale boję się że mu krzywdę zrobię, zatruje się czy jak....
Smiesznie by bylo gdyby wypalił i nic by mu nie było
porażka,normalnie

8

cygaro go na pewno nie zatruje. Kup jakieś grube i długie niech sie zaciąga raz po raz aż spali do końca. Jak potem zwymiotuje to szybko będzie miał dość palenia. Jeśli cygaro Cie odstrasza to moze to być np cala paczka fajek. Jedns za drugą jakieś czerwone

9 Ostatnio edytowany przez noelle87 (2009-09-11 22:36:58)

tak chyba zrobię bo już mi ręce opadają,przychodzi, z ust mu dym idzie a on patrzy mi w oczy i prawie przysięga że nie palił....kupię mu jakieś super mocne i niech jara przy mamusi jak taki dorosły...
jutro wam powiem jak poszło
dzięki za wsparcie i rady

poszło
oszczędzę wam szczegółów
mam nadzieję że wyciągnie z tego odpowiednie wnioski

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018