Temat: Jakie kosmetyki oczyszczające?

To mit, że problemy ze skórą czy cerą mają tylko nastolatkowie. To jest pewne.
Też czasami macie tak, że wstajecie rano wypoczęte, zadowolone, a na waszej twarzy widnieje ogrom wągrów, ogromny pryszcz czy jakaś inna wysypka?

I wtedy biegiem do drogerii czy apteki po coś, co nam pomoże.
Jak w ogromie toników, żeli czy kremów wybrać coś, co oczyści i zniweluje nasze niedoskonałości?

Co Wy, Netkobiety, stosujecie? Jakich kosmetyków oczyszczających używacie i czy w ogóle macie takowe w swojej kosmetyczce? smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jakie kosmetyki oczyszczające?

Z trądzikiem, krostami nie mam za bardzo problemu, jak już to na plecach bywają w sporej ilości (:/), ale na twarzy na szczęście rzadko. Za to mam cerę mieszaną i sporo wągrów: na nosie, policzkach. Moja koleżanka ma tłustą cerę, a np ma tylko na nosie i mniej i mniej widoczne niż ja. Pewnie pozbyć się nie pozbędę, bo chyba się nie da. Jednak coś tam zawsze zmniejsza widoczność choć trochę peeling i robię teraz już regularnie, teraz używam tego z Soraya, super jest, ładnie ściera naskórek. Chociaż pod względem zmniejszania widoczności wągrów, to moim zdaniem lepsza chyba Perfecta Dax, dlatego nadal będę się zaopatrywać smile Kupowałam już saszetki, więc wiem jaki to produkt. Nadal będę kupować saszetki czasem smile Pełnowymiarowego opakowania niestety nie widziałam. Cerę myję teraz żelem do twarzy z Bielendy Aloesem, bardzo fajny, delikatny i przyjemnie nim mi się myje. Dodatkowo mam go już blisko 3 miesięcy, bardzo wydajny. Od tych prawie 3 miesięcy używam non stop. Tylko, że od niedawna chyba zaczął mi trochę wysuszać twarz, może dlatego, że długo stosowany. W sumie jak długo stosowałam jeden żel do twarzy, to chyba zawsze choć trochę mi wysuszał, wtedy wysuszają mi się lekko okolice brwi, nosa itp. Będę musiała częściej zmieniać te żele do mycia twarzy widocznie.

Do twarzy jako krem używam zwykły Babydream, bardzo fajny, ale ostatnio zauważyłam, że chyba trochę mnie zapycha, wyskoczyły mi też jakieś gule na szyi, a wcześniej tak nie miałam, praktycznie nigdy chyba. Może od niego, bo na szyję też nakładałam. Będę używać i może kupię coś innego. Toniku teraz jakoś nie używam, ale muszę się w jakiś zaopatrzyć, chyba w Lirene jakiś, mają dobre opinie i podobno nie wysuszają, raczej delikatne, chyba kupię ten oczyszczająco-nawilżający Lirene, bo ma bardzo fajne opinie. Jest niby Lirene do tłustej, mieszanej, takiej jak moja, tyle, że opinie ma trochę gorsze, myślę, że jako tonik przyda mi się bardziej nawilżający, mimo że niby nie jest typowo do mojej cery. Uważam, że świetnie przyda mi się zwłaszcza teraz, gdy czasem żel pod dłuższym stosowaniu lekko wysusza mi twarz. Pewnie on będzie temu zapobiegał i powinno być wtedy ok. Myślę, że to w sumie mój błąd, że do tej pory za bardzo nie używam toniku, może dlatego skóra reaguje czasem lekkim przesuszeniem. Trzeba to zmienić, kupię ten tonik smile

3

Odp: Jakie kosmetyki oczyszczające?

Ja swojego czasu stosowałam Garniera.
Toniki, żele myjące, peelingi itp. itd. Wszystko ładnie, pięknie dopóki się je stosuje. Wystarczy, że przestanie się stosować i na nowo pojawią się wągry i inne paskudztwa. Przynajmniej u mnie.

Dlatego sądzę, że warto zasięgnąć porady u dermatologa. wink

4

Odp: Jakie kosmetyki oczyszczające?
Nataluszek napisał/a:

Ja swojego czasu stosowałam Garniera.
Toniki, żele myjące, peelingi itp. itd. Wszystko ładnie, pięknie dopóki się je stosuje. Wystarczy, że przestanie się stosować i na nowo pojawią się wągry i inne paskudztwa. Przynajmniej u mnie.

Dlatego sądzę, że warto zasięgnąć porady u dermatologa. wink

No spróbuję. Chociaż i po wizycie u dermatologa też bym się wiele nie spodziewała. Ja mam te czarne kropki, a ich usunąć się podobno całkiem nie da. Pewnie dermatolog poleci mi wizyty u kosmetyczki, słyszałam, że na jakiś czas pomaga, ale i tak potem wychodzą, niestety. No, ale zobaczymy, może jednak wybiorę się i dermatolog też pomoże.

5

Odp: Jakie kosmetyki oczyszczające?

Jeśli chodzi o cerę z problemami to zalecam pierwsze wizytę u dermatologa, żeby to wyleczyć, a następnie regularnie dbać. Ja do demakijażu używam płyn micelarny, póxniej nakładam krem nawilżający a na co dzień używam lekki krem z podkładem z nivea young.

6

Odp: Jakie kosmetyki oczyszczające?

Dla mnie ten krem z Nivea to totalna katastrofa.
Młodzi ludzie nie powinni go używać, a zwłaszcza jak mają problemy z cerą. Ja wyglądałam po nim okropnie.

7

Odp: Jakie kosmetyki oczyszczające?
truskaweczka19 napisał/a:
Nataluszek napisał/a:

Ja swojego czasu stosowałam Garniera.
Toniki, żele myjące, peelingi itp. itd. Wszystko ładnie, pięknie dopóki się je stosuje. Wystarczy, że przestanie się stosować i na nowo pojawią się wągry i inne paskudztwa. Przynajmniej u mnie.

Dlatego sądzę, że warto zasięgnąć porady u dermatologa. wink

No spróbuję. Chociaż i po wizycie u dermatologa też bym się wiele nie spodziewała. Ja mam te czarne kropki, a ich usunąć się podobno całkiem nie da. Pewnie dermatolog poleci mi wizyty u kosmetyczki, słyszałam, że na jakiś czas pomaga, ale i tak potem wychodzą, niestety. No, ale zobaczymy, może jednak wybiorę się i dermatolog też pomoże.

Dermatolog nic nie da. Wągry to zatkane gruczoły o KAŻDY je ma,mniej lub bardziej widoczne. Można je jedynie zwęzić róznymi kosmetykami. Słyszałam, że najskuteczniejszy jest laser, na wągry i inne problemu skórne, ale to już droższa bajka;D

Co do Garniera, również przyznam rację. Seria do cery trądzikowej jest naprawdę skuteczna.

Po kolei:
http://www.aptekaslonik.pl/images/prod/13274/garnier-czystaskora-zel-3W1.jpg

To jest geniusz. Od razu po uzyciu pory są mniej widoczne, cera matowa i jakby zdrowsza. Czasem robię parówkę, wówczas uzywam od razu po i skóra nie jest taka czerwona bo łagodzi.

http://m1.m.staticedi.com/c/874/41c29_m_950_600_0_0_0_0_0_0_0_87488b71733e69563a5dbd896b88ea3a.jpg

Żel wyposażony w specjalny dozownik. Duzo lepiej oczyszcza cerę.

http://tradzikowi-stop.blog.pl/files/2014/01/CAM00612.jpg

Tonik-geniusz. Gdy umyję buzię innym tonikiem a potem tym ci tak okazuje się że było na niej jeszcze duzo zanieczyszczeń.

I ostatnie odkrycie:
http://wizaz.pl/kosmetyki/foto/60653_250.jpg
Ładnie nawilża i może byc stosowany pod makijaż.

Dodam od siebie, że faktycznie dla osób z wągrami odradzam nivea. Stosowałam go bardzo długo, ale jest tłusty, przez co pory się zapychały i "czarne kropeczki" były dużo bardziej widoczne. Zaczęłąm uzywać powyższego kremu i jest lepiej alee...
Jest malutki i drogi, więc za drogi do codziennej pielęgnacji. Moja cera jest sucha i świecąca. Na nosie często zwyczajnie łuszczy mi się naskórek. Moze ktoś ma jakiś sprawdzony krem nawilżający do buzi, który nie zatyka porów i nie jest drogi?

Świetny na wągry i przebarwienia trądzikowe jest krem ACNE-DERM. Stosowałam i polecam ale tylko dla osób z zasobnym portfelem, ponieważ mała tubeczka kosztuje aktualnie niespełna 40zł.

Powyzse kosmetyki Ganriera można dostać w Biedronkach wink W mojej sa wszystkie, ale w stolicy np juz z tym gorzej. Róznica na toniku to 5 zł więc warto zerknąć do biedronki.

8

Odp: Jakie kosmetyki oczyszczające?
SzaraMyszka20 napisał/a:
truskaweczka19 napisał/a:
Nataluszek napisał/a:

Ja swojego czasu stosowałam Garniera.
Toniki, żele myjące, peelingi itp. itd. Wszystko ładnie, pięknie dopóki się je stosuje. Wystarczy, że przestanie się stosować i na nowo pojawią się wągry i inne paskudztwa. Przynajmniej u mnie.

Dlatego sądzę, że warto zasięgnąć porady u dermatologa. wink

No spróbuję. Chociaż i po wizycie u dermatologa też bym się wiele nie spodziewała. Ja mam te czarne kropki, a ich usunąć się podobno całkiem nie da. Pewnie dermatolog poleci mi wizyty u kosmetyczki, słyszałam, że na jakiś czas pomaga, ale i tak potem wychodzą, niestety. No, ale zobaczymy, może jednak wybiorę się i dermatolog też pomoże.

Dermatolog nic nie da. Wągry to zatkane gruczoły o KAŻDY je ma,mniej lub bardziej widoczne. Można je jedynie zwęzić róznymi kosmetykami. Słyszałam, że najskuteczniejszy jest laser, na wągry i inne problemu skórne, ale to już droższa bajka;D

Co do Garniera, również przyznam rację. Seria do cery trądzikowej jest naprawdę skuteczna.

Po kolei:
http://www.aptekaslonik.pl/images/prod/13274/garnier-czystaskora-zel-3W1.jpg

To jest geniusz. Od razu po uzyciu pory są mniej widoczne, cera matowa i jakby zdrowsza. Czasem robię parówkę, wówczas uzywam od razu po i skóra nie jest taka czerwona bo łagodzi.

http://m1.m.staticedi.com/c/874/41c29_m_950_600_0_0_0_0_0_0_0_87488b71733e69563a5dbd896b88ea3a.jpg

Żel wyposażony w specjalny dozownik. Duzo lepiej oczyszcza cerę.

http://tradzikowi-stop.blog.pl/files/2014/01/CAM00612.jpg

Tonik-geniusz. Gdy umyję buzię innym tonikiem a potem tym ci tak okazuje się że było na niej jeszcze duzo zanieczyszczeń.

I ostatnie odkrycie:
http://wizaz.pl/kosmetyki/foto/60653_250.jpg
Ładnie nawilża i może byc stosowany pod makijaż.

Dodam od siebie, że faktycznie dla osób z wągrami odradzam nivea. Stosowałam go bardzo długo, ale jest tłusty, przez co pory się zapychały i "czarne kropeczki" były dużo bardziej widoczne. Zaczęłąm uzywać powyższego kremu i jest lepiej alee...
Jest malutki i drogi, więc za drogi do codziennej pielęgnacji. Moja cera jest sucha i świecąca. Na nosie często zwyczajnie łuszczy mi się naskórek. Moze ktoś ma jakiś sprawdzony krem nawilżający do buzi, który nie zatyka porów i nie jest drogi?

Świetny na wągry i przebarwienia trądzikowe jest krem ACNE-DERM. Stosowałam i polecam ale tylko dla osób z zasobnym portfelem, ponieważ mała tubeczka kosztuje aktualnie niespełna 40zł.

Powyzse kosmetyki Ganriera można dostać w Biedronkach wink W mojej sa wszystkie, ale w stolicy np juz z tym gorzej. Róznica na toniku to 5 zł więc warto zerknąć do biedronki.

Ten drugi użyłam, dla mnie był średni. No, ale u Ciebie mógł się sprawdzić.
Ostatni używa moja koleżanka i zadowolona. Ja teraz przerzuciłam się na nawilżający Himalaya Herbals, tani, a bardzo fajnie nawilża, a i widzę, że dzięki niemu mi się twarz rzadziej przetłuszcza. Serio smile W końcu nawilżanie jest ważne. Też tak lekko matuje, łatwo się wchłania, więc super pod makijaż. Nie ma super składu, ale skoro u mnie się sprawdza, to jest ok. Tak że teraz pozostaję przy nim, super jest smile
Zapomniałam napisać, mi zawsze chociaż na jakiś czas pomagają maseczki Dermaglin, zmniejszają trochę widoczność porów. Takie są ciemne, zastygają na twarzy. Polecam Ci, też możesz kiedyś spróbować smile Jak pisałam mam dużo wągrów i ja też czytałam, że za wiele się z tym nie zrobi, podobnie z rozstępami, które też mam i to w hurtowej ilości- a jak mi się pojawiły, to wcale ani nie chudłam ani nie tyłam. Nie mogłam nic temu zapobiec, smarowałam się wtedy, a i tak. No, ale nic smile A na laser na te wągry czy na inne teraz mnie nie stać, chociaż jakbym miała go zrobić to też już bym oczekiwała fajnych efektów na jakiś czas, a nie np, że jednego dnia nie będzie ich widać, a drugiego dnia znowu tongue Gdyby nie liczyć wągrów, to mam ładną cerę, taka pani w hebe chwaliła, badała poziom nawilżenia i był bardzo fajny smile No więc poza wągrami jest ok, jest czysta, nawilżona raczej, rzadko mi coś wyskakuje, tylko te wągry wrrr. A u mnie są naprawdę mocno widoczne, moja koleżanka ma tłustą cerę, ja mieszaną, a u mnie są bardziej widoczne niż u niej sad A też stosuje podobną pielęgnację, nic więcej. Heh,

9

Odp: Jakie kosmetyki oczyszczające?

Ja na pryszcze stosuje maseczkę z aspiryny, oraz przemywam buzie płynem miceralnym codziennie, zawsze zmywam makijaż.

10

Odp: Jakie kosmetyki oczyszczające?

Nie uważam, ze dermatolog zawsze pomoże wyleczyć problemy z cerą.Ja mam od wielu lat trądzik różowaty i stosowanie antybiotyku przez prawie 3 lata nic nie dało. Faktem jest, że pomagał, ale nie można jechać na antybiotyku przez całe życie, od kiedy odstawiłam, problem powrócił, nic się nie zmieniło. Ja stosuję krem, żel i czasem peeling z Eucerina do twarzy i nic więcej, nie ufam innym kosmetykom.Ta firma jest w miarę bezpieczna jak dla mnie i sprawdzona, więc już nie szukam nic nowego.

11

Odp: Jakie kosmetyki oczyszczające?

Garnier jak dla mnie za mocno pachnie, im bardziej pachnie kosmetyk, tym gorzej wygląda moja cera.

12

Odp: Jakie kosmetyki oczyszczające?

A co myślicie o szarym mydle?

13

Odp: Jakie kosmetyki oczyszczające?

Używałam wielu kosmetyków oczyszczających, aktualnie tonik i pasta z ziaji z liści manuka. Pamiętam używałam kiedyś mydła szarego i było spoko, ale ponoć nie powinno się nim myć twarzy.

14

Odp: Jakie kosmetyki oczyszczające?

Witam ;)Jesli chodzi o domową pielęgnacje ważne jest żeby dobrać kosmetyki odpowiednie do typu naszej cery i żeby robić zabiegi pielęgnacyjne systematycznie.Oczyszczanie mleczkiem bądż żelem ,tonizacja,stosowanie pellingu twarzy 2x w tygodniu plus jakiś fajny kremik.Moja codzienna toaletka:D wygląda tak : Zmycie twarzy mleczkiem ziaja , złuszczający pelling w kremie garniera w kremie z wingoronem(stosuje 2x w tygodniu),tonik soraya z kolagenem i elastyną,krem bionawilżający do skóry tłustej i mieszanej ziaja.Fajne są tez maseczki z bielendy.Polecam także płyn do demakijazu oczu bielenda bawełna ,jeśli chodzi o moje problematyczne oczy ,które reagują szczypaniem i zaczerwieniem tez płyn sprawdza się ok;).Można wybrać sie do kosmetyczki która dobierze odpowiednie zabiegi do naszej cery.Zabieg u kosmetyczki plus nasza systematyczna pielęgnacja w domu przyniesie bardziej zadawalające efekty;)ale niestety wiąze się to z większymi kosztami big_smile Pozdrawiam!

15

Odp: Jakie kosmetyki oczyszczające?

Dla mnie najlepszym kosmetykiem do skóry zostały regularnie pite koktajle wielowarzywne. Nigdy w życiu nie miałam tak wspaniałej cery jak teraz.
Do tego  codzienna pielęgnacja w 3 podstawowych krokach- pianka oczyszczająca skórę lub mydło alep + tonik zwężający pory (Ziaja ma boski tonik z liśćmi manuka) + krem odżywczy,bo mam skórę mieszaną ze skłonnościami do przesuszenia. Plus maski do twarzy, peeling w razie potrzeby,a  jesienią mikrodermabrazja i wsio smile W takich temperaturach jak teraz dodatkowo super sprawuje sie masło shea.

Ale i tak naprawde nic nie pobije warzyw w walce z niedoskonałosciami smile

16

Odp: Jakie kosmetyki oczyszczające?

Przy trądzikowej dobry jest peeling diamentowy w saszetkach bielendy. Nie wysusza i nie podrażnia skóry jak zwykłe peelingi dla cery trądzikowej. Zużyłam już chyba z 30 saszetek (podwójnych) i kupuje tylko ten.

17

Odp: Jakie kosmetyki oczyszczające?

Hej wink Seria Ziaji -liście manuka jest świetna wink używam tonik, żel do mycia oraz pastę. A oprócz tego robię sobie co 3 dni maseczkę z żółtej glinki i błota iłowo-siarczkowego Rapan beauty- to mi doskonale oczyszcza skórę. To są syberyjskie glinki. super sprawa. Bielenda na nich robi swoje peelingi 2 w 1 wink Na stronie producenta sklep.cobest.pl można o nich poczytać  - o glinkach;)

18

Odp: Jakie kosmetyki oczyszczające?

dobrej jakości wodą mineralną przemywać twarz

19

Odp: Jakie kosmetyki oczyszczające?

Żel/ Tonik albo jest jeszcze mleczko od marki Hristina smile Ja mam Żel/Tonik i jestem bardzo zadowolona wink I kosztuje 14zł więc na prawdę warto smile Oczywiście są to kosmetyki naturalne bo innych nie używam wink

20

Odp: Jakie kosmetyki oczyszczające?

Witam forumowiczki, Szukam jakiejś dobrej metody na oczyszczanie skóry (problem z trądzikiem). Jest tych preparatów trochę proszę o poradę

21

Odp: Jakie kosmetyki oczyszczające?

Jeżeli chodzi o cerę trądzikową, skłonną do powstawania niedoskonałości, to ja mam z tym niestety problem... Ostatnio testuję emulsję i tonik z serii Dr medica bielendy, i muszę przyznać, że dobrze się sprawdzają. Oczyszczają cerę, redukuje trądzik i cera się mniej świeci. Zauważyłam też że pory są bardziej zwężone. Jeszcze dokupię krem z tej serii, zobaczymy jak efekty smile

22

Odp: Jakie kosmetyki oczyszczające?

Polecam podwójne oczyszczanie, olej + coś na bazie wody.
Nie dość że doskonale się wtedy wszystko zmywa. Pamiętajcie tłuszcz rozpuszcza tłuszcz itd. Nie wszystko zmyje wam kremiki i silikony z podkładów.  A czysta cera to szczęśliwa cera.
Przy problemach z trądzikiem uważajcie na parafinę bo zapycha bardziej.
Unikajcie alkoholi, bo one wysuszają, przez co nasza skóra produkuje więcej sebum i jest gorzej.

23

Odp: Jakie kosmetyki oczyszczające?
abanacha napisał/a:

Witam forumowiczki, Szukam jakiejś dobrej metody na oczyszczanie skóry (problem z trądzikiem). Jest tych preparatów trochę proszę o poradę

Maseczki z glinka zielona? Jak mowisz, jest tego masa, wiec napewno cos znajdziesz smile

24

Odp: Jakie kosmetyki oczyszczające?

Z kosmetyków oczyszczających mogę jeszcze polecić peeling i płyn micelarny 3 w 1 Insta perfect matt & clear, bielendowy. Dobrze nawilżają skórę, oczyszczają, matują, płyn zmywa makijaż i do tego nie podrażnia oczu

25

Odp: Jakie kosmetyki oczyszczające?

dla mnie wazny jest plyn micelarny, mysle ze to on jedna z najwazniejszych funkcji w oczyszczaniu spełnia. Dodatkowo dwa razy w tygodniu warto wykonac peeling/maseczke smile

26

Odp: Jakie kosmetyki oczyszczające?
Nataluszek napisał/a:

Co Wy, Netkobiety, stosujecie? Jakich kosmetyków oczyszczających używacie i czy w ogóle macie takowe w swojej kosmetyczce? smile

Dobrej jakości płyn micelarny, żel do mycia twarzy (różne rodzaje - z peelingiem lub bez, ale koniecznie nawilżające), płyn do demakijażu oczu, tonik - to zestaw obowiązkowy.
Za to nie lubię żadnych oczyszczających mleczek, bo choć wiem, że to tylko subiektywne odczucie, to zawsze mam wrażenie, jakby skóra nadal nie była czysta.

27

Odp: Jakie kosmetyki oczyszczające?
patikokot02 napisał/a:

dla mnie wazny jest plyn micelarny, mysle ze to on jedna z najwazniejszych funkcji w oczyszczaniu spełnia. Dodatkowo dwa razy w tygodniu warto wykonac peeling/maseczke smile

Dokładnie, płyn micelarny to podstawa, fajny jest jeszcze taki z biodermy, sensibio. Ostatnio odkryłam też fajną multiwitaminową esencję do twarzy 4 w 1, nazywa się jakoś Multiessence, ona zastępuje w sumie tonik, serum i płyn micelarny i dobrze oczyszcza cerę