Czy kobieta powinna robic pierwszy krok ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Czy kobieta powinna robic pierwszy krok ?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 27 ]

Temat: Czy kobieta powinna robic pierwszy krok ?

Witam smile

Drogie panie, czy jestescie na tyle odwazne?

Panowie, czy nie odbieracie tego negatywnie?

Czesto sobie zadaje to pytanie i w rozmowie ze swoim otoczeniem, zdania sa podzielone. Pewnie tutaj tez tak bedzie, ale ciekawa jestem ile odpowiedzi bedzie wiecej.

Czy ten pierwszy krok kobiety ma sens mnie zastanawia... w dzisiejszych czasach mezczyzni przyzwyczaili sie do latwych kobiet i co raz czesciej zeby je "przestesowac" czekaja na pierwszy ruch z ich strony. A, ze mezczyzni sa podobno zdobywcami to taka kobieta kwalifikuje sie w takim razie do latwej i nudnej gry? Bo nie musieli 100 razy przechodzic jednego poziomu zeby ja wygrac? Jak to jest ? smile

Czy niedostepna kobieta jest bardziej atrakcyjniejsza ? Dlaczego?

Nigdy nie zabiegalam pierwsza o mezczyzne w szczegolny sposob, zawsze bylo odwrotnie bo jestem z natury troche dumna... mam swoje zasady, nie chce zbytnio pokazywac po sobie, ze mi sie ktos podoba bo uwazam, ze jezeli mezczyznie zalezy to zrobi wszystko zeby zdobyc kobiete, szczegolnie kiedy nie moze jej rozgryzc, bo mam wrazenie, ze kiedy nie zwracamy zbytnio na nich uwagi to podsyca ich to jeszcze bardziej "ZE JAK TO NA MNIE NIE REAGUJESZ?" I to ich zmusza do tego "polowania"! Nie jest tak?
Malo tego nie chce, zeby wtedy pomyslal, ze juz ma wszystkie karty w rekach... !

Ostatnio jednak mam ochote zrobic cos szalonego! wink Sprobowac zrobic pierwszy krok(!!!)bo zbyt dlugo czekam na jego (ponad 2 miesiace) - co jest dla mnie tak straszne( z przymrozeniem oka panie i panowie ;-))  i zaczynam sie niecierpliwic bo mamy bardzo dobra relacje kolezenska, obydwoje niezle charakterki, ciagle sie w pracy pozytywnie "droczymy" i nie musze mu sie rzucac na szyje bo ta chemia JEST ale dalej nie bylo tego zaproszenia na kawe! ;-)

Warunki spelnione. O co chodzi? smile

Oczywiscie, kazdy jest inny, ale czy warto kobiecie robic pierwszy krok w tych czasach ? smile Kiedy podobno tyle mysliwcow sie czai? :-)
NIE CHCEMY ICH ZNIECHECIC! smile

CIEZKI TEMAT! PODZIELCIE SIE DOSWIADCZENIAMI, MYSLAMI. Pomozmy sobie smile

Pozdrawiam!

Just be happy.
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy kobieta powinna robic pierwszy krok ?

Hey a czemu nie maja byc ?

Ja co prawda poznalam przelotem swego M juz wczesniej ale gdy na urodzinowej imprezie szefowej jakos nie natknelismy sie na siebie podeszlam do niego z drinkiem i sie dosiadlam...

Jedno cialo dwa oblicza. Raz aniolek raz diablica.

3

To moze inaczej zapytam. Czy powinnysmy psychologicznie podchodzic do sprawy ? smile

Tu nie chodzi o zadna niesmialosc. Nie w tym problem. Chodzi glownie o dzisiejsze czasy, dzisiejsze myslenie... Co nas przyciaga, co odpycha itd. Jak powinna wygladac poczatek znajomosci ? Czy jest jakas regula, czy jej nie ma ? Czy powinnismy isc wedlug jakiegos schematu czy robic swoje ?

Ktos mi moze odpisac, ze "Sluchaj, podoba Ci sie facet, to dzialasz i odwrotnie" - ale wiemy wszyscy, ze nie ma tak latwo!

Just be happy.

Cześć jestem Łukasz
Powiem tak ze straciłem swoją miłość i nie jestem do pokazywania jak czeba się zachować . Bo co to za koles co niszczy uczucie kobiety która kocha nad życie . Ale mogę powiedzieć swoje odczucia i mazenia o kobiecie która miałem bo niestety nie odzyskam :'(.

Powiem ci ze jest moda na krok który robi kobieta. Ale to nie prawda kobieta musi być nie dostępna musi . czekać na działanie faceta. Czym bardziej jesteś nie dostępna jest bardziej atrakcyjna powinna się szanować jeśli chce być szanowana . Każdy z nas szuka księżniczki z bajki co jest z klasa . Każdy z nas ogląda spartakusa ,Gladiatora itd. Każdy chce być wojownikiem z chonorem i odwagą ,być rycerzem w lsniacej zbroji. Dbać i kochać ,szanować swoją księżniczkę .Facet chce czuć ze jest tym wyjatkowm htym jednym w swojim rodzaju . Dlatego czym później tym lepiej musi walczyć bo nagroda jest tego warta. Ja walczyłem i wygrałem jak lew na arenie tylko nie potrawilem się stać rycerzem. Życzę ci żeby walczył o ciebie i potem będziesz mogła sobie powiedzieć ze jest ciebie wart .

5 Ostatnio edytowany przez Eternity (2014-03-10 01:34:48)

Zalezy co przyjmiemy za ten "pierwszy krok". Jesli poznałam kogos, spodobał mi się, rozmawialiśmy np. na jakimś spotkaniu ze wspólnymi znajomymi, czasem wychodzę z inicjatywą, ale nie wprost smile. Jest to cos w stylu np. takiego SMSa :"cześć, tu xy, poznaliśmy się wczoraj. Zgubiłam gdzies * (np rękawiczki). Ania mówiła, ze je  znalazłeś. Byłabym Ci bardzo wdzięczna za przechowanie ich."  Moze trochę banalna sztuczka, bo nawet nie miałam przy sobie rękawiczek, natomiast jesli nawiązuje się mila rozmowa, to wiem, ze jest zainteresowany utrzymywaniem kontaktu, itp. Ale nigdy nie zapraszałam wprost na kawe, do kina... Ewentualnie inicjuje rozmowę, pytając o jakąś błahostkę i daję mężczyźnie szansę by się wykazał. Przychodzi mi do głowy cytat, nie wiem skąd; "jeśli będzie Ci na mnie zależało to znajdziesz do mnie drogę. Nawet przez piekło."

I tylko sny nasze nie zostały upokorzone

6

lania23 napisał/a:

To moze inaczej zapytam. Czy powinnysmy psychologicznie podchodzic do sprawy ? smile

Tu nie chodzi o zadna niesmialosc. Nie w tym problem. Chodzi glownie o dzisiejsze czasy, dzisiejsze myslenie... Co nas przyciaga, co odpycha itd. Jak powinna wygladac poczatek znajomosci ? Czy jest jakas regula, czy jej nie ma ? Czy powinnismy isc wedlug jakiegos schematu czy robic swoje ?

Ktos mi moze odpisac, ze "Sluchaj, podoba Ci sie facet, to dzialasz i odwrotnie" - ale wiemy wszyscy, ze nie ma tak latwo!

Ja jestem osoba otwarta i nie mam problemow z poznawaniem nowych ludzi.

''Czy powinnismy isc wedlug jakiegos schematu czy robic swoje ?''

Nie ma na to reguly bo kazda znajomosc zaczyna sie inaczej.
Badz naturalna , sympatyczna ale nie nagabuj go. Podejscie do kogos powiedzenia halo co slychac nie jest niczym zlyw. Wtedy np zobaczysz jak twoj towarzysz zareaguje. Takie jest moje zdanie.

Jedno cialo dwa oblicza. Raz aniolek raz diablica.

7

Uważam, że kobieta może zrobić pierwszy krok smile
Czy to, że zaproponujesz mu spotkanie na np. kawę czyni Cię już zdobytą i łatwą? Czy to oznacza, że on się nie musi starać? Przecież musi Cię zainteresować sobą, byś chciała pójść na kolejne spotkania, byś chciała aby on się do Ciebie zbliżył. A sama zauważyłaś, że siedząc i robiąc maślane oczka czekasz już 2 miesiące wink Nie ma nic złego i narażającego dumę w tym, by zaproponować spotkanie.
Poza tym świadczy to też o Tobie: wiesz czego chcesz, wiesz kto Cię interesuje, chcesz po to sięgać i nie boisz się tego.

8

Sztuką jest zrobić to tak, by on myślał, że podrywa, gdy tymczasem jest podrywany.

"Gdy już pomyślisz sobie, że nawet w dniu urodzin zostałeś zapomniany i opuszczony przez wszystkich, dwaj przyjaciele przyniosą ci w prezencie baryłeczkę po miodzie i pęknięty balonik. "

9

Ja jestem prosta w konstrukcji.
Jak podrywam to nie ma watpliwosci.
A jak mowie nie to znaczy nie.
Nie udaje ozieblej tylko po to zeby podsycic jakas gre.

10

Lukasz zalamany napisał/a:

Powiem ci ze jest moda na krok który robi kobieta. Ale to nie prawda kobieta musi być nie dostępna musi . czekać na działanie faceta. Czym bardziej jesteś nie dostępna jest bardziej atrakcyjna powinna się szanować jeśli chce być szanowana . Każdy z nas szuka księżniczki z bajki co jest z klasa . Każdy z nas ogląda spartakusa ,Gladiatora itd. Każdy chce być wojownikiem z chonorem i odwagą ,być rycerzem w lsniacej zbroji. Dbać i kochać ,szanować swoją księżniczkę .Facet chce czuć ze jest tym wyjatkowm htym jednym w swojim rodzaju . Dlatego czym później tym lepiej musi walczyć bo nagroda jest tego warta. Ja walczyłem i wygrałem jak lew na arenie tylko nie potrawilem się stać rycerzem. Życzę ci żeby walczył o ciebie i potem będziesz mogła sobie powiedzieć ze jest ciebie wart .

Twój problem jeżeli uważasz, że skoro kobieta decyduje się zrobić "pierwszy krok" to znaczy, że się nie szanuje. Niedobrze mi się robi jak czytam "kobieta musi czekać na działanie faceta" itd. Musisz to może Ty - popracować nad ortografią, bo ciężko się coś takiego czyta.

11

]
Hola hola .
Witam cię  i pozdrawiam .Tamara90

Masz rację to mój problem i  jest moja skromna opinią która nie musi się tobie podobać . Mojim skromnym zdaniem kobieta powinna się szanować w każdej okazji . Myślę ze to Mężczyzna powinnien pokazać ze kobieta mu się podoba a kobieta podejmuje dezyzje czy zaloty przyjmuję . Jeśli jesteś taka otwarta i pierwsza podejmujesz krok to gratuluję twoja sprawa nie neguje tego bo nie jestem tu dla tego . Ale nie w tym rzecz tylko w tym ze jak jesteś wartościową kobieta bez kompleksów i pewną siebie osoba to sama powinnas wiedzieć ze nie musisz się martwić oto ze twój wybranek zainteresuje się tobą wcześniej czy później. Sztuka jest w tym ze czeba wiedzieć jak i kiedy tak się zachować żebyś nie musiała  desperacko podejmować kroków . Tak robię błędy jestem dyslektykiem ale mnie to nie usprawiedliwia a ty naucz się czytania ze zrozumieniem bo ciężko ci idzie .

Pozdrawiam cię i życzę znalezienia fajnego kolesia którego poderwiesz .;-)

12

A czego nie zrozumiałam? Komputer nie podkreśla Ci na czerwono "chonor" i nie poleca poprawić na "honor"? Dziękuję za pozdrowienia i życzenia. W którym miejscu napisałam, że szukam "fajnego kolesia którego poderwę", bo może czegoś nie zauważyłam? Masz prawo do swoich opinii, ja mam prawo napisać, że mnie Twoje opinie irytują.

13

Kiedyś gdzieś usłyszałam słowa,które wryły mi się w pamięć.Może dlatego ,ze są trochę pokrętne.

''To kobieta wybiera mężczyznę,który ją wybierze''

Czyli nic na siłę .To wybranie się musi odbyć się jednocześnie.Ale sygnał daje mężczyzna a kobieta stawia kropkę nad i.

Nie zawsze jest to tak oczywiste.W dzisiejszych czasach (wg mnie) kobieta może zrobić krok ,który sprawi ,że mężczyzna ją zauważy.A dalej to już życie pokaże jak się sprawa potoczy.Nie wyobrazam sobie zeby kobieta była nietaktowna,narzucająca się,zbyt głośna po to by ON ją zauważył.Jednym słowem akty desperacji w tym temacie są śmieszne i uwłaczające godności kobiety.

Czyli jednak widzę kobiety jako istoty inteligentne,wykorzystujące swój seksapil niejako przy okazji ,a w wiadomym celu .To gra sprawiająca radość.Mężczyzna poczuje się jak zdobywca.Ma to zapisane w genach.A kobieta osiagnie swój cel czyli zainteresuje swoją osobą swojego wymarzonego faceta.
Tak sobie myśle ,że prosto ,zdecydowanie i na całośc może pójść kobieta wtedy gdy są już parą.Tutaj fałszywa skromność niewskazana
Chyba się zapędziłam.Pozdrawiam

Rób coś dobrze,kochaj kogos,żyj godziwie i nie bądź gałganem (Tadeusz Kotarbiński)

14

ja tam zrobiłam pierwszy krok jakies niecałe pol roku temu, wspominam dobrze, mam nowego kolege, ale tylko kolege... nic z tego nie wyszło. Niestety tak to jest ze faceci narzekają ze kobiety nie chcą robic pierwszego kroku, a jak juz go robią w koncu to faceci uciekają (bo boją sie odwaznych kobiet) albo sie wypinają...

15

Ms Gusia napisał/a:

ja tam zrobiłam pierwszy krok jakies niecałe pol roku temu, wspominam dobrze, mam nowego kolege, ale tylko kolege... nic z tego nie wyszło. Niestety tak to jest ze faceci narzekają ze kobiety nie chcą robic pierwszego kroku, a jak juz go robią w koncu to faceci uciekają (bo boją sie odwaznych kobiet) albo sie wypinają...

Nie do konca. Po prostu jesli ktos podejmuje aktywność to w koncu ma dwie mozliwosci
- byc przyjetym
- byc odrzuconym

Nie ma tak, ze pewne rzeczy zawsze skutkują przyjęciem.
Dlatego bierzesz na siebie odpowiedzialnosc za relację, bo próbujesz np ją zacząć itd
Trudne, prawda? Kazdy facet przechodzi to 1000 razy w ciagu zycia, wy moze z 5 smile

'She's the kind of girl you dream of'
"Mało pewne siebie kobiety zawsze będą biec za tym, czego nie mogą mieć, szukać czegoś czego nie ma."
Nie ma możliwości obdarzenia najgłębszym uczuciem jakim dysponuje człowiek, kogoś, kto nie jest dla ciebie dobry i traktuje cie nie tak jak byś chciał. Zakochanie w wyobrażeniach.
|Tylko pod mailem|

16

a propos tej odpowiedzialności, to nie lubię gdy facet daje mi swój numer telefonu... wolę dać mu swój, bo wtedy zrzucam odpowiedzialność na niego za to, kto się pierwszy odezwie big_smile chociaż może to głupie, ale tak mi jest komfortowo

Wg mnie natura ma tu sporo do gadania, czyli facet-łowca, kobieta-sarenka chowająca się za krzakami. O!

17 Ostatnio edytowany przez thepass (2014-07-16 22:52:09)

No to jesteś typem niepewnej siebie kobiety (byc moze niedowartosciowanej) i bedziesz przyciagac tych ktorzy nie mają oporów jak Ty i przełamują bariery :>
To nie jest kwestia w sumie natury, tylko psychiki. Wypełniania niedostatków w sobie kims innym. Zyciowo moze prowadzic do uzaleznienia :>

"Mało pewne siebie kobiety zawsze będą biec za tym, czego nie mogą mieć, szukać czegoś czego nie ma."
Nie ma możliwości obdarzenia najgłębszym uczuciem jakim dysponuje człowiek, kogoś, kto nie jest dla ciebie dobry i traktuje cie nie tak jak byś chciał. Zakochanie w wyobrażeniach.
|Tylko pod mailem|

18

Ja nie jestem na tyle odważna. wink Ale nie widzę w tym nic złego, wręcz przeciwnie uważam, że jest to bardzo pozytywne.

19 Ostatnio edytowany przez witchmoth (2014-07-16 23:33:08)

thepass napisał/a:

No to jesteś typem niepewnej siebie kobiety (byc moze niedowartosciowanej) i bedziesz przyciagac tych ktorzy nie mają oporów jak Ty i przełamują bariery :>
To nie jest kwestia w sumie natury, tylko psychiki. Wypełniania niedostatków w sobie kims innym. Zyciowo moze prowadzic do uzaleznienia :>

Typem hardej dominy to ja nie jestem, ale cichej myszki też nie, no i właśnie tak bardzo jestem pewna swego, że nie chce mi się babrać w przejmowaniu inicjatywy, bo wtedy pewnie przyciągnę niepewnych facetów. A ja właśnie chce tych, którzy nie mają oporów przed zabieganiem o kobietę wink
widzę, że edytowałeś post, więc dodam jeszcze, że to jest celowe działanie aby właśnie przyciągać facetów, którzy będą mniej więcej na równi ze mną, nie chcę ani słabszego (bo nie chcę wypełniać swoim charakterem jego niedostatków jak to nazwałeś), ani silniejszych (bo nie mam potrzeby wypełniania siebie kimś - jakkolwiek to brzmi). No, także złóż z powrotem to, co rozwaliłeś na czynniki pierwsze, bo ci nie wyszła ta analiza wink

20

A jak kobieta sama stawia opory i kłody pod nogi? Też tak robisz, by sobie sprawdzić czy jest aż nadto pewny siebie ; ) ?

|Tylko pod mailem|

21 Ostatnio edytowany przez witchmoth (2014-07-16 23:43:13)

thepass napisał/a:

A jak kobieta sama stawia opory i kłody pod nogi? Też tak robisz, by sobie sprawdzić czy jest aż nadto pewny siebie ; ) ?

Rzucać komukolwiek kłody pod nogi? Coś ty... Po prostu nie widzę powodu, dla którego miałabym być nadgorliwa i podstawiać się pod nos facetowi. To może też kwestia wyczucia aby nie być zbyt dostępną, ale i zbyt niedostępną. Trochę małych kłód nie zaszkodzi, tylko takich mięciuchnych i z pluszowym gruntem, żeby sobie zębów nie powybijał i miał miękkie lądowanie jak się potknie smile przecież wy lubicie takie tory przeszkód

22 Ostatnio edytowany przez thepass (2014-07-16 23:47:30)

No wiesz, nie każdy facet jest taki sam i nie każda kobieta taka sama. Ja nie lubie sztucznych przeszkód, bo wiem, że to jest coś w rodzaju manipulacji. Jeśli kobieta tak robi, to wiem, że komunikacja będzie słaba i będzie w niej cos w rodzaju "domyśl się". Czyli rzucasz kłodę, jej zamiar znasz tylko Ty i teraz oczekujesz reakcji faceta. No z takim czyms sie spotkalem nie raz smile

|Tylko pod mailem|

23

thepass napisał/a:

Ja nie lubie sztucznych przeszkód, bo wiem, że to jest coś w rodzaju manipulacji. Jeśli kobieta tak robi, to wiem, że komunikacja będzie słaba i będzie w niej cos w rodzaju "domyśl się".

Nie nazwałabym tego 'sztuczną przeszkodą'. Wiesz.. to nie jest tak, że np. mam ochotę spotkać się z facetem, ale mówię mu ,,nie'' bo wtedy wydam się taka niedostępna. A skąd! Robię to, na co mam ochotę. Nie mam ochoty się spotkać, mam inne plany, itp. to mówię, że ,,nie, ale może w przyszłym tygodniu''. Jestem sobą i ani nie płaszczę się, by tylko wyjść na przemiłą dziewuszkę, która całą sobą mówi ,,tak, jestem tobą zainteresowana!'' ani też nie trzymam się pazurami za framugę krzycząc ,,siłą mnie nie weźmiesz!''. Ja mówię - jestem jaka jestem, albo to weź albo zostaw - i koniec kropka.

thepass napisał/a:

Czyli rzucasz kłodę, jej zamiar znasz tylko Ty i teraz oczekujesz reakcji faceta. No z takim czyms sie spotkalem nie raz smile

Kłody, nie kłody, nazywaj to jak chcesz, ale reakcje faceta akurat są bardzo ważne. Jak mi strzeli focha na wieść, że mam inne plany i nie mogę się z nim spotkać, to jakiś zarys jego osoby już mi się kreśli.

24

Ja powiem tak- jakby jakaś panna która mi się podoba, zrobiłaby jakąś własną inicjatywę to byłbym wniebowzięty big_smile big_smile

25

Jack Orlando napisał/a:

Ja powiem tak- jakby jakaś panna która mi się podoba, zrobiłaby jakąś własną inicjatywę to byłbym wniebowzięty big_smile big_smile

a zasłużyłeś big_smile
że marzysz big_smile

"Wędrowcze, droga przepadła; trzeba ją idąc, odkrywać"
"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

26

witchmoth napisał/a:

mówię, że ,,nie, ale może w przyszłym tygodniu''.

Po takim tekście żaden szanujący się facet już nie ponowi zaproszenia, jakieś zdesperowane ścierwo co najwyżej.

Posty [ 27 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Czy kobieta powinna robic pierwszy krok ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018