Co kobieta powinna spakować do wakacyjnej walizki? Wasze rady - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Co kobieta powinna spakować do wakacyjnej walizki? Wasze rady

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 26 ]

1

Temat: Co kobieta powinna spakować do wakacyjnej walizki? Wasze rady

Wybieramy się na dwutygodniowy urlop w kraju. Pokój zarezerwowanyz  trudem w ostatniej chwili, miejsce obejrzane dokładnie w internecie. Pogoda się szykuje super. Urlop przed nami.Jak spakować podróżną torbę, żeby nie zabierać ze sobą połowy szafy? Wystarczy odpowiednie przygotowanie i odrobina  wyobraźni. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę czas na jaki wyjeżdżamy, miejsce i rodzaj wypoczynku.
W necie znalazłam taki oto zestaw:dwie pary spodni, długie oraz krótkie spodenki, cztery bawełniane topy i dwie lub trzy bluzki również z bawełny, bezpiecznej na zagniecenia, sukienka, lekki kardigan z długim rękawem,dwie pary butów eleganckie na wyjątkowe wyjścia i wygodne, do długich spacerów), kapelusz, chusta lub  szeroka opaska, kopertówka zamiast kosmetyczki, biżuteria.(Źródło:blacksand.pl) Czy nie wydaje  się wam, że czegoś tutaj brakuje? Czy powinna jeszcze zabrać ze sobą podróżująca kobieta?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Co kobieta powinna spakować do wakacyjnej walizki? Wasze rady

To chyba zależy od tego gdzie się wybiera, bo zupełnie inaczej będzie wyglądał niezbędny zestaw na wczasy w Chorwacji, Barcelonie czy na Mazurach wink

Ja na przykład jeżeli gdziekolwiek jadę, to po to, żeby oglądać świat, a nie, żeby świat oglądał mnie dlatego zabieranie biżuterii mija się kompletnie z celem.
Natomiast są kobiety, dla których najlepszym wypoczynkiem jest sączenie drinka na leżaczku nad brzegiem basenu i im z pewnością nie będą potrzebna trapery big_smile

3

Jasne, że są kobiety, które nie mogą się obejść  bez biżuterii,tak samo,jak nie mogą się obejść bez kosmetyków. Przypuśćmy, że zostawiamy biżuterię,ale kremy z filtrem to już chyba konieczność?

4

Ja nauczyłam się brać tylko to, co jest mi naprawdę potrzebne. Z takich podstaw to wiadomo, jakaś bielizna, pończochy na wypadek chłodnych wieczorów. Butów zabieram 2 pary: jedne wygodne do chodzenia, a drugie to szpilki. Jeśli chodzi o ubrania, to biorę 2 sukienki plus coś do zarzucenia na ramiona. Z dodatków to jedna torebka i okulary przeciwsłoneczne. Kosmetyków też praktycznie nie zabieram. Mam podróżny malutki szampon i żel po prysznic, do tego szczoteczka i pasta, koniecznie balsam z dużym filtrem i olejek do włosów. Z przyborów do malowania zabieram tylko błyszczyk, krem BB i tusz do rzęs. Może zapomniałam o czymś napisać, ale to chyba wszystko. Mieszczę się do malutkiej walizki. Oczywiście na wakacjach nie żyję tak minimalistycznie, tylko kupuję sobie kosmetyki i ubrania, bo to bardzo przyjemna część wyjazdu. big_smile

"I guess all I can do is embrace the pandemonium; find happiness in the unique insanity of being here, now."

5

Iceni napisał/a:

To chyba zależy od tego gdzie się wybiera, bo zupełnie inaczej będzie wyglądał niezbędny zestaw na wczasy w Chorwacji, Barcelonie czy na Mazurach wink

Zgadzam się.
Często podróżujemy motocyklem. W przypadku takiego środka transportu pole do popisu ogranicza "przestrzeń bagażowa".
Osobiście pakuję: kosmetyki, prostownicę (zależnie od zakwaterowania), ręczniki, gdy są konieczne, minimum trzy koszulki, dwie pary spodni długich, przynajmniej jedną krótkich, spodnie dresowe, bluzkę koszulową, obowiązkowo bluzę z kapturem, lekkie buty, sportowe bądź trekkingowe (zależnie od rodzaju wypoczynku), bieliznę i skarpetki (minimum po trzy sztuki), kartę kredytową i dobry humor. Zestawy pakunkowe są dwa i niemal takie same w moim przypadku i męża, no może zasobność kart się różni i nie pozwalam mężowi dotykać moich perfum i prostownicy;)
Dodatkowo zabieram aparat. Jeżeli jedziemy motocyklem, to uniwersalny obiektyw i podręczna torba, gdy podróżujemy samochodem cały plecak włącznie z laptopem. W samochód pakuję też kurtki przeciwdeszczowe, które we wcześniejszej opcji zastępują motocyklowe i bardziej elegancie ubrania, ewentualnie na wieczorne wyjścia.

6

cslady napisał/a:

Ja nauczyłam się brać tylko to, co jest mi naprawdę potrzebne. Z takich podstaw to wiadomo, jakaś bielizna, pończochy na wypadek chłodnych wieczorów. Butów zabieram 2 pary: jedne wygodne do chodzenia, a drugie to szpilki. Jeśli chodzi o ubrania, to biorę 2 sukienki plus coś do zarzucenia na ramiona. Z dodatków to jedna torebka i okulary przeciwsłoneczne. Kosmetyków też praktycznie nie zabieram. Mam podróżny malutki szampon i żel po prysznic, do tego szczoteczka i pasta, koniecznie balsam z dużym filtrem i olejek do włosów. Z przyborów do malowania zabieram tylko błyszczyk, krem BB i tusz do rzęs. Może zapomniałam o czymś napisać, ale to chyba wszystko. Mieszczę się do malutkiej walizki. Oczywiście na wakacjach nie żyję tak minimalistycznie, tylko kupuję sobie kosmetyki i ubrania, bo to bardzo przyjemna część wyjazdu. big_smile

Też tak pomyślałam,że kilka rzeczy można nabyć na miejscu. Kiedyś musiałam buty kupić, bo mi przemokły dwie pary, tak  lało. Bieliznę trzeba zabrać. I ręczniki też biorę,choć w niektórych hotelach mają.

7

Na dwa tygodnie to myślę, że może być mało to co podałaś, mało ubrań - co nie oznacza, by brać całą szafę. No, ale częściej jeżdżę akurat na krócej, fakt. Myślę, że w lato powinno się brać oczywiście kremy z filtrem każdy, a ja tym bardziej, bo skóra łatwo mi się potrafi spiec i jest bardzo jasna, mimo brązowych włosów, więc u mnie filtr spf 30 to minimum, a najlepiej spf 50 nawet w Polsce np nad polskim morzem, bo przy mniejszych filtrach, bym się spiekła. Tzn do ciała może by mi wystarczyło spf 30, więc taki tutaj czasem mam, ale na wrażliwsze miejsca np na twarz, kark czasem w sumie nie wystarcza i wtedy wolę w sumie spf 50. A za granicą jeszcze nie byłam, ale skoro w Polsce tak lepiej jak mam, to za granicą np ciepłe kraje, to już tym bardziej na całe ciało na pewno musiałabym mieć filtr 50.

Ponadto wiadomo środki higieniczne, na krótsze wyjazdy żel pod prysznic może być miniaturowy czy jakieś inne rzeczy, by było lżej w torbie. Jak jest się w hotelu jak piszecie, to pewnie nie trzeba mieć ręcznika. Na razie jeżdżę w Polsce, nie za granicą, jak pisałam i raczej śpimy z chłopakiem w kwaterach prywatnych. No i wiadomo tu nie ma raczej ręczników, chociaż zależy, bo czasem chyba można poprosić i niektórzy właściciela dają. No, ale ogólnie wtedy lepiej wziąć ze sobą i bierzemy. Środek na komary też warto wziąć i jak będziemy jechać, to myślę, że kupimy weźmiemy. Strasznie mnie swędzi jak mnie komary pogryzą, a niestety często mnie gryzą od zawsze.

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

8 Ostatnio edytowany przez gojka102 (2015-06-28 18:44:16)

Lecę na dwa tygodnie do Egiptu.
Z ciuchów zabieram: kostium kąpielowy,pareo,dwie sukienki-jedna długa-z wiadomych względów i jedna krótka
-spodenki-2 pary,dwie pary długich,cienkich spodni,osiem par majtek-biustonoszy nie noszę latem
-6 róznych t-shirtów i topów
-jeden cieniutki,krótki sweterek,w którym pewnie pojadę bo lecę w nocy
-cztery pary butów:jedne pod prysznic,jedne do chodzenia po hotelu i dwie pary sandałów-jedne sportowe drugie na obcasie-zapewne w jednej z wymienionych par pojadę.Ahhh-pieć par butów bo jeszcze jedne do chodzenia w wodzie-tak zalecają.

Ciuchów tyle,do tego kosmetyczka,leki przeciwbiegunkowe i inne,tampony i waciki kosmetyczne i wilgotne chusteczki

Do tego trzy książki,aparat,telefon,tablet i ładowarki.

Chyba ciuchów nie za dużo.Gatki można sobie przeprać,podobnie koszulki.

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.

9

Nauczyłam się, aby brać jak najmniej, zwłaszcza ciuchów. Kiedyś wydawało mi się, że to wszystko co pakuję do torby będzie mi potrzebne, po czym na miejscu i tak nawet połowy z tego nie założyłam. Warto tak dobierać garderobę, aby wszystko ze sobą w jakiś sposób współgrało, wtedy pomimo że nie będziemy miały wiele, to i tak za każdym razem możemy wyglądać inaczej, zwłaszcza jeśli wybieramy się w miejsce, gdzie z jakiegoś powodu może się to okazać istotne.

Inaczej będziemy pakować się jadąc w góry, inaczej nad morze, a jeszcze inaczej na wieś czy do dużego, turystycznego kurortu. Dlatego wydaje mi się, że nie ma jednego, uniwersalnego zestawu.

Oczywiście jadąc samochodem mamy pod tym względem komfort, ale już do samolotu bagaż musimy mocno ograniczyć. Osobiście na pewno do minimum ograniczam kosmetyki - poza środkami do higieny moja kosmetyczka zawiera tylko parę podstawowych drobiazgów.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

10

Na tygodniowy wyjazd w góry wzięłam pięć sportowych t-shirtów, jedną bluzkę, trzy pary spodni, w tym dresowe, buty sportowe, sandały,plastikowe klapki, spódnicę, ciepłą kurtkę z kapturem i jeden sweter, nie licząc bielizny osobistej. Wstyd się przyznać, ale najwięcej miejsca zajęły mi kosmetyki. Zabrałam także suszarkę do włosów i  dwie  książki. Gdybym pojechała samochodem, zabrałabym pewnie drugą lżejszą kurtkę i sprzęt do fotografowania.

11 Ostatnio edytowany przez draceenka (2015-06-28 20:40:16)

Starannie planuję
na plażę,       
dyskotekę,
gdy zimno,
na upał,
na wieczór itd...staram się przewidzieć wszystkie sytuacje.
Potem łącze w zestawy,tak żeby z kilku ciuchów wyszło jak najwięcej kreacji,odrzucam nie pasujące,zbędne.               
Pakuję się w średnią walizeczkę + kuferek na kosmetyki.

12

draceenka napisał/a:

Starannie planuję
na plażę,       
dyskotekę,
gdy zimno,
na upał,
na wieczór itd...staram się przewidzieć wszystkie sytuacje.
Potem łącze w zestawy,tak żeby z kilku ciuchów wyszło jak najwięcej kreacji,odrzucam nie pasujące,zbędne.               
Pakuję się w średnią walizeczkę + kuferek na kosmetyki.

Dobry pomysł ten kuferek na kosmetyki. Muszę sobie sprawić porządny kuferek.
Z tym łączeniem ciuszków,to nie wyszłoby mi, bo  za długo bym się zastanawiała, które odrzucić. I tego szkoda i tamtego też. Stosuję metodę cebulkową czyli co  pod spodem, a  co na zewnątrz i ewentualnie coś odrzucam albo dodaję, w  zależności od pogody.

13

Tak,kuferek to dobry pomysł.Praktykuję go może od kilkunastu lat.Niestety,nie nadaje się gdy podróżujemy samolotem.

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.

14

gojka102 napisał/a:

Tak,kuferek to dobry pomysł.Praktykuję go może od kilkunastu lat.Niestety,nie nadaje się gdy podróżujemy samolotem.

Właśnie! Napiszesz nam,co umieszczasz w bagażu podręcznym, lecąc samolotem? Czy to prawda, że nie można zabrać lakieru do włosów?

15 Ostatnio edytowany przez gojka102 (2015-06-29 10:34:26)

Summerka napisał/a:
gojka102 napisał/a:

Właśnie! Napiszesz nam,co umieszczasz w bagażu podręcznym, lecąc samolotem? Czy to prawda, że nie można zabrać lakieru do włosów?

Z tego co wiem nie można zabierać kosmetyków  w płynie.Nie wiem czy jest to ogólny wymóg na wszystkich lotniskach ale latałam już z wielu lotnisk i wszędzie tam był zakaz.
Natomiast nikt nie przyczepiał się do leków w płynie.Miałam w podręcznym syrop przeciwkaszlowy,insulinę i nikt się nie robił problemu.
Jako,że od paru lat moja córka ma swój własny podręczny bagaż to ja biorę do swojego: wilgotne chusteczki,chusteczki higieniczne,po kanapce dla każdego z nas ( niestety,podgrzewane w samolocie dania i kanapki są dla mnie niejadalne.Kanapki głownie z powodu chleba),owoce,sezamki,jakieś kukurydziane chrupki,książkę,tablet,aparat foto,krem do rąk. Ja muszę pamiętać o gumie do żucia bo jak startujemy i jak lądujemy jest mi trochę niedobrze.
To wszystko biorę gdy lecę samolotem powyżej pięciu godzin.Jak dwie,trzy godziny to jest tego trochę mniej:)
W bagażu podręcznym mam też kluczyki do auta i telefon.
Po przejściu kontroli kupujemy trzy małe butelki wody.Jakby zabrakło można dokupić w samolocie.
Można oczywiście nie brać nic do jedzenia i do picia i wszystko kupić w samolocie-jak ktoś jest mało wybredny:)

16

gojka102 napisał/a:

Z tego co wiem nie można zabierać kosmetyków  w płynie.Nie wiem czy jest to ogólny wymóg na wszystkich lotniskach ale latałam już z wielu lotnisk i wszędzie tam był zakaz.

Oczywiście, że można.
Ograniczenie dotyczy pojemności - nie może być większa niż 100 ml.
Summerko - to ograniczenie pojemności dotyczy także kosmetyków w aerozolu.

17 Ostatnio edytowany przez gojka102 (2015-06-29 11:20:01)

luc napisał/a:
gojka102 napisał/a:

Oczywiście, że można.
Ograniczenie dotyczy pojemności - nie może być większa niż 100 ml.
Summerko - to ograniczenie pojemności dotyczy także kosmetyków w aerozolu.

Sorry-to wydawało mi się-z niewiadomych jak widać powodów-tak oczywiste,że nie wspomniałam o pojemności smile
Poza tym nigdy nie kupuję szamponów,płynów do kąpieli,lakierów,dezodorantów,perfum o pojemności mniejszej niż 100ml.Nawet takowych nie widziałam-z wyjątkiem tych malutkich,podróżnych opakowań.

18

Podobnie jak Olinka uważam, że właściwie nie ma uniwersalnego zestawu.

Summerka napisał/a:

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę czas na jaki wyjeżdżamy, miejsce i rodzaj wypoczynku.

To rzeczywiście podstawowe kryteria. Dodałabym jeszcze środek transportu. Jeśli jedziemy własnym samochodem, to można się zbytnio nie ograniczać.
Jeśli samolotem, to w zależności czy można wziąć tylko bagaż podręczny czy też bierzemy rejestrowany.

Summerka napisał/a:

Dobry pomysł ten kuferek na kosmetyki. Muszę sobie sprawić porządny kuferek.

Zdecydowanie polecam kuferek kosmetyczny. Zwłaszcza do samochodu.
Z oczywistych powodów, raczej nie do podróży samolotem. Wtedy większa kosmetyczka.

gojka102 napisał/a:

Nawet takowych nie widziałam-z wyjątkiem tych malutkich,podróżnych opakowań.

Większość firm wypuszcza na rynek kosmetyki w płynie w mniejszych opakowaniach. Natomiast nie w każdym sklepie są w sprzedaży.
Można też kupić opakowania na kosmetyki (buteleczki lub słoiczki) o odpowiedniej pojemności, w tym także o pojemności 100 ml (nadające się do samolotu, do bagażu podręcznego). Wtedy ulubiony kosmetyk można przelać do takiego opakowania. Korzystam z takiej opcji gdy lecę w egzotyczny region, w którym nie mam gwarancji kupienia tego co mi odpowiada. W innym przypadku, kosmetyki kupuję na miejscu. Jeżeli nie zużyję całości podczas pobytu, to po prostu zostawiam.

19

luc napisał/a:

Większość firm wypuszcza na rynek kosmetyki w płynie w mniejszych opakowaniach. Natomiast nie w każdym sklepie są w sprzedaży.
Można też kupić opakowania na kosmetyki (buteleczki lub słoiczki) o odpowiedniej pojemności, w tym także o pojemności 100 ml (nadające się do samolotu, do bagażu podręcznego). Wtedy ulubiony kosmetyk można przelać do takiego opakowania. Korzystam z takiej opcji gdy lecę w egzotyczny region, w którym nie mam gwarancji kupienia tego co mi odpowiada. W innym przypadku, kosmetyki kupuję na miejscu. Jeżeli nie zużyję całości podczas pobytu, to po prostu zostawiam.

U mnie nie można kupić niczego w mniejszych opakowaniach.Dziś przeglądałam w rossmanie.Owszem,można kupić mniejsze puste opakowania,do których można przełożyć kosmetyk.Ale ja zawsze kosmetyki-za wyjątkiem malutkiego kremu do rąk,szminki oraz-gdy lecę cała noc pasty do zębów i szczoteczki-wkładam do rejestrowanego.
Nie widzę powodu dla którego zostawiasz nie zużyte kosmetyki.Wystarczy,że nie trzymasz ich w podręcznym.

20

gojka102 napisał/a:

Nie widzę powodu dla którego zostawiasz nie zużyte kosmetyki.Wystarczy,że nie trzymasz ich w podręcznym.

Robię tak w przypadku gdy są prawie zużyte (nie ma sensu wozić z powrotem "paru" kropli, tym bardziej, że zwykle przywożę z wyjazdów więcej rzeczy niż zabrałam), lub gdy w konkretnej linii lotniczej mam tylko bagaż podręczny.

21

Krótko i na temat: kartę kredytową męża:-)
a tak na poważnie to serio, minimum, no chyba że jedzie na bezludną i bez bankomatową wyspę, albo do Grecji:-) wtedy powinna jechać z milionem walizek:-) przecież wszędzie są sklepy i można kupić zawsze to, czego zabrakło...:-)

22 Ostatnio edytowany przez Anemonne (2016-05-23 16:54:54)

Należy zacząć od wyboru walizki:) Podsyłam kilka rad. Strona [tu była reklama] smile

23 Ostatnio edytowany przez Averyl (2016-05-24 08:47:08)

Niezależnie gdzie wybieram się na dłuższy (min. 3-4 dni) wyjazd to zabieram lekkie klapki basenowe (po całym dniu chodzenia takie klapki pozwalają odpocząć nogą, a gdy jadę w góry i śpię np. w schronisku, to można w nich wejść pod pryszcznic).
Zabieram ze sobą mikrokosmetyczkę - mam takie małe turystyczne ręczniki, które zajmują mało miejsca i niewiele ważą, mydło, szampon przelewam do takich malutkich pojemniczków (które można zabrać nawet na samolot) + inne miniaturki.
Smartfon - z dwiema kartami dzięki czemu nawet jeśli gdzieś nie ma zasięgu, to zazwyczaj jakaś inna sieć ma zasięg. Telefon służy jako jako telefon, aparat fotograficzny, notatnik (chmura) + internet - czyli komunikacja ze światem.
Gra - karty do brydża, albo małe planszówki w stylu Sabotażysta.
Min. ubrań
Jak jadę w góry, to zabieram suszarkę do butów, nie ma nic gorszego niż ulewna burza, która zmoczy buty, w efekcie następny dzień traci się na suszenie.

"Myślę, że każdy inteligentny człowiek jeśli mówi, że nie jest feministą, to się kompromituje, bo feminizm jest za równouprawnieniem. Prawa kobiet to prawa człowieka, po prostu" Maja Ostaszewska

24

Oczywiście takie ciuchy, żeby wyglądać zjawiskowo! tongue Kremy do opalania, przybory toaletowe, kosmetyki no i zawsze przydadzą się jakieś leki i plasty - lepiej mieć niż nie mieć. Ja z domu nie ruszam się bez aparatu, mąż mnie tego nauczył. tongue

25

no zależy czy zima, lato, dokąd i na ile.

Standardowy zestaw u mnie to jest większy plecak albo mniejszy plecak.

Mniejszy plecak jest na 1-3 dni. koszula nocna, szczotka do zębów, szczotka do włosów, masło shea, mydło, 1-3 pary majtek, bluzka/T-shirt na przebranie i bluza/kurtka. W takich wypadkach ręcznik, ładowarka, pasta do zębów nie są potrzebne, bo zazwyczaj to są wyjazdy do, że tak powiem komfortowych warunków.

Duży plecak (może 20 l?) na 3 dni do miesiąca: Koszula nocna, pasta do zębów, szczotka do włosów, szczotka do zębów, ręcznik, mydło, golarka, masło shea. Ostatnio myję włosy tylko mydłem naturalnym i octem, ale w tym zestawie jeszcze nie wyjeżdżałam, więc wahałabym się, czy zabrać ocet, czy odpuścić i wziąć odżywkę. Wcześniej był ziołowy szampon+odżywka, ale odstawiam takie rzeczy.
Dalej: 2-3 T-shirty, 1 bluzka z długim rękawem, 1-3 sukienki, para rajstop, para długich spodni, para krótkich spodni, strój kąpielowy. Jedne buty normalne, adidasopodobne i jedne sandały (w zimie - trapery). Bluza, kurtka przeciwdeszczowa, polar. Ciepłe skarpety, normalne skarpety - razem może 2-3 pary, zazwyczaj i tak chodzę dużo boso albo w sandałach. Telefon, ładowarka, aparat. Śpiwór, karimata i osobno namiot.

W zimie jeszcze dochodzą: płaszcz zimowy, czapka, szalik, suszarka do włosów.

Szczerze mówiąc nie wiem co tutaj do dyskutowania xd Zawsze pakuję mniej więcej to samo, nieważne czy na 2 dni czy 2 tygodnie zajmuje mi to 5 min - 30 min.

26

Ech, stoję przed tym samym problemem. Za 2 dni jadę na tydzień nad morze. I jak zawsze ten sam problem – co spakować do walizki?
Nad morzem rożnie może być. W słońcu gorąco, a wieczorem ziąb. Ja np. zawsze biorą kamizelkę puchową. Nawet wiosną/latem.

Posty [ 26 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Co kobieta powinna spakować do wakacyjnej walizki? Wasze rady

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018