Podróż na Biegun Południowy - dla szukających mocnych wrażeń - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » Podróż na Biegun Południowy - dla szukających mocnych wrażeń

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

Temat: Podróż na Biegun Południowy - dla szukających mocnych wrażeń

Według holenderskiego badacza Antarktydę odwiedza około 40 tysięcy turystów rocznie, przy czym jeszcze 20 lat temu liczba ta wynosiła kilkaset. Turystyka na Antarktydzie przeżywa rozkwit. Największe natężenie turystów obserwuje się w miesiącach zimowych.
Podróże na Antarktydę mogą przynieść wiele nieoczekiwanych skutków negatywnych, o których turyści raczej nie myślą.  Cytując holenderskiego naukowca Machiel Lamers'a "Pociąg turystów do tak egzotycznej lokalizacji może się jednak okazać zgubny. Coraz więcej ludzi odwiedzających Antarktydę przełoży się bowiem na coraz większą emisję gazów cieplarnianych w tej części świata, co może spotęgować zmiany klimatyczne. Co gorsza, kontynent nie ma żadnej polityki limitowania napływu turystów." Według niego jak najszybciej powinny zostać wprowadzone limity odwiedzających Biegun Południowy.

http://losyziemi.pl/wp-content/uploads/2012/12/L%C3%B3d-Antarktydy.jpg
http://www.globtroter.pl/zdjecia/antarktyda/54214_antarktyda_polwysep_antarktyczny_melchior_islands.jpg
http://www.globtroter.pl/zdjecia/antarktyda/54211_antarktyda_polwysep_antarktyczny_paradise_harbour.jpg

A jak wy zapatrujecie się na taką podróż? Chcielibyście, czy raczej was nie zachwyca? Odważylibyście się, czy jest to jednak zbyt "nowe"?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Podróż na Biegun Południowy - dla szukających mocnych wrażeń

Przepięknie! smile

Nie lubię zimy i zimna, pomimo tego na taką podróż miałabym niezłą chrapkę wink. Widoki zapierające dech w piersiach, sądzę, że do zapamiętania na całe życie.
Zastanawiam się jak to wszystko wygląda od strony technicznej - baza noclegowa, ceny, dojazd?

Z drugiej strony istotnie turystyka może wyrządzić więcej krzywdy niż pożytku, dlatego warto byłoby jak najszybciej ten problem rozwiązać.

3

Odp: Podróż na Biegun Południowy - dla szukających mocnych wrażeń

Eee tam, jakie tam mogą być widoki... biało, biało i jeszcze raz biało. Na dodatek zimno i pół roku jest noc. Zdecydowanie nie pojechałabym tam. Nawet za darmo.

4

Odp: Podróż na Biegun Południowy - dla szukających mocnych wrażeń

A ja bym pojechala, piekne widoczki i cos innego od wszystkich innych miejsc smile)

5 Ostatnio edytowany przez Nemezys (2014-03-03 23:42:22)

Odp: Podróż na Biegun Południowy - dla szukających mocnych wrażeń

Ja za darmo to mogę za 5 minut tam jechać big_smile Biegun jest dla ludzi, którzy fascynują się zimą i sportami zimowymi - to bez wątpienia. Ale nawet dla samych widoków chciałabym tam na chwilkę pojechać.
Mi osobiście Antarktyda kojarzy się z tym co na zdjęciach wyżej - lód, śnieg, piękne widoki. Podobno warto zwiedzić Wyspę Króla Jerzego, gdzie znajduje się polska stacja naukowa, Wyspę Pingwina, zatokę Nadziei i Rajską, wyspy Kerguelena. Można zafundować sobie rejs wokół Szetlandów Południowych i Półwyspu Antarktycznego - a podczas rejsu podziwiać wieloryby, pingwiny, albatrosy, foki smile Na pewno niezapomniana przygoda!

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/92/Comandante_ferraz.jpg


https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSpPJLA_eughVkqv2BbQtNF0cVWx20ZTwMJ6krD5LSRYXvYm6RQbw

6

Odp: Podróż na Biegun Południowy - dla szukających mocnych wrażeń
Olinka napisał/a:

Przepięknie! smile

Nie lubię zimy i zimna, pomimo tego na taką podróż miałabym niezłą chrapkę wink. Widoki zapierające dech w piersiach, sądzę, że do zapamiętania na całe życie.
Zastanawiam się jak to wszystko wygląda od strony technicznej - baza noclegowa, ceny, dojazd?

Z drugiej strony istotnie turystyka może wyrządzić więcej krzywdy niż pożytku, dlatego warto byłoby jak najszybciej ten problem rozwiązać.

Ja tak samo, chętnie, a też obecnie nie przepadam za zimnem i zimą. Poczułabym się po prostu jaka osoba, która zdobyła daleki ląd, bardzo zimny, więc poniekąd takie wyróżnienie big_smile Fajnie smile Zdjęcia świetne! Zatem wybrałabym się tam, chętnie, chciałabym to zobaczyć z bliska! smile

7

Odp: Podróż na Biegun Południowy - dla szukających mocnych wrażeń
Olinka napisał/a:

Zastanawiam się jak to wszystko wygląda od strony technicznej - baza noclegowa, ceny, dojazd?

Czytałam, że trzeba mieć jakieś 20 tysięcy żeby myśleć o wycieczce na Biegun. Więc ceny są na prawdę kosmiczne.

Doczytałam ostatnio, że na Biegunie znajduje się Cerkiew Prawosławna (tylko jedna). Nie potrafię zrozumieć powodu, dla którego została tam postawiona smile

Odp: Podróż na Biegun Południowy - dla szukających mocnych wrażeń
Nemezys napisał/a:
Olinka napisał/a:

Zastanawiam się jak to wszystko wygląda od strony technicznej - baza noclegowa, ceny, dojazd?

Czytałam, że trzeba mieć jakieś 20 tysięcy żeby myśleć o wycieczce na Biegun. Więc ceny są na prawdę kosmiczne.

Doczytałam ostatnio, że na Biegunie znajduje się Cerkiew Prawosławna (tylko jedna). Nie potrafię zrozumieć powodu, dla którego została tam postawiona smile

Nie wiem, czy dobrze myślę? Być może, dlatego, iż wśród polarników jest wielu Rosjan.

9

Odp: Podróż na Biegun Południowy - dla szukających mocnych wrażeń

Tak, to na pewno przez to, że jest tam wielu Rosjan. Ale przecież tam nikt nie mieszka, to po co od razu Cerkiew wink

Odp: Podróż na Biegun Południowy - dla szukających mocnych wrażeń
Nemezys napisał/a:

Tak, to na pewno przez to, że jest tam wielu Rosjan. Ale przecież tam nikt nie mieszka, to po co od razu Cerkiew wink

Dla obchodzenia uroczystości prawosławnych w czasie pobytów naukowych na Biegunie Południowym?

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » Podróż na Biegun Południowy - dla szukających mocnych wrażeń

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024