prosba o kilka rad jak wrocic do dawnej siebie i znow cieszyc sie z zy - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » prosba o kilka rad jak wrocic do dawnej siebie i znow cieszyc sie z zy

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

Temat: prosba o kilka rad jak wrocic do dawnej siebie i znow cieszyc sie z zy

Witam! Mam 21 lat. Czuje ze moje zycie przemija jakos obok mnie . Chcialabym wrocic do dawnej siebie. W ostatniej klasie liceum w polowie semestu (2 lata temu) wydarzylo sie kilka strasznych przezyc w moim zyciu. Wypadek rozpad malzenstwa moich rodzicow zerwanie 4 letniego zwiazku w bardzo raniacych mnie okolicznosciach, stwierdzona choroba ginekologiczna. Nie chce pisac dokladnie jakich bo jie chodzi mi o to zeby sie komus wyzalac z moich zyciowych niepowodzen. Chce zeby ktos pomogl mi sie pozbietac po tych wydarzeniach. Mysle ze w tamtym czasie przeszlam jakas depresje tzn nie mialam ochoty wstac z lozka wychodzic z domu rozmawiac z nikim ba nie mialam ochoty nawet umyc glowy ani sie ubrac zajadalam smutki przez co odbilo sie to na mojej figurze. Zawsze bylam uwazana na dusze towarzystwa bardzo wesola spontaniczna i piekna dziewczyne niestety uszlo ze mnie zycie do tej pory walcze zeby odzyskac radosc życia . Nie potrafie po prostu juz niczym sie cieszyc. Ciagle jestem nie obecna myslalami kraze niewiadomo gdzie. Zdaje sobie sprawe ze inni maja gorsze problemy zreszta na dzien dzisiajszy ja nie moge narzekac na swoje życie mam dobra prace w maju wychodze za maz ale jakos mnie to w ogole jie cieszy. Chcialbym odzyskac radosc i chcec do zycia. Licze ze ktos da mi kilka wskazowek co robic. Dziekuje i pozdrawiam.

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez dobraBaba (2014-01-21 21:35:53)

Odp: prosba o kilka rad jak wrocic do dawnej siebie i znow cieszyc sie z zy

W tak młodym wieku straciłaś skrzydła? A może nadal je masz? Tylko nie chcesz ich używać. Spróbuj robić plany na przyszłość jak nie sama to ze swoim narzeczonym. Pomyśl co chcesz zrobić w swoim życiu, gdzie pojechać, co zobaczyć, może to opisać. A może zachować w pamięci i gdy już pojawią się dzieci opowiedzieć im o tym albo pokazać.
Gdy marzenia zaczną kwitnąć w Twojej głowie, skrzydła same się rozwiną, gotowe do lotu. To co było już minęło. Żyjemy tu i teraz. Możemy decydować tylko o naszej przyszłości. Dlatego planuj i spróbuj jak najmocniej się tego trzymać.
Życie to jest bajka ale tylko w tedy gdy potrafimy opowiedzieć ją sobie sami.

Your mind is a garden, your thoughts are the seeds, you can grow flowers or you can grow weeds.

Dziękuję za Pani slowa. Pieknie Pani piszę.  Moze to wlasnie jest recepta na mnie. Dziekuje za tak budujace slowa. Właśnie napisalam do mojego faceta i razem szukamy najistotniejszych celow w naszym wspolnym zyciu. Milo poczytac cos madrego i wartosciowego. Nawet nie wie Pani jakie to jest dla mnie wazne.

4

Mam córkę ciut starszą od Ciebie :-) Chciałabym żeby tacy młodzi ludzie jak wy, zdali sobie sprawę z piekielnie szybko upływającego czasu, który już nigdy nie wróci. Kilka razy pisałam o tym na forum w różnych wątach. Jesteście w najlepszym okresie swojego życia w dodatku obecne czasy dają ludziom młodym więcej możliwości w zdobywaniu wiedzy i poznawaniu świata. Za dwadzieścia lat będziecie zbierać plony tego, co teraz "zasiejecie" w swojej głowie i co uda wam się zrealizować. Życzę Ci zdrówka i głównie pozytywnego nastawienia do życia.

Your mind is a garden, your thoughts are the seeds, you can grow flowers or you can grow weeds.

no tak ok,.ale nie rozumiem., to facet z ktorym jestes nie widzi co sie z toba dzieje..

mysle , ze w sumie takie sytuacje zdazaja sie prawie kazdemu,.

Gorzej jest gdy ktos sprawia ,.ze te rzeczy tobie sie przydazaja,.

Niz gdy po niekad sama zaczynasz je stwarzac,.

poniekad   ...a co z twoimi rodzicami?oni nie widza co sie dzieje? o co chodzi? co na prawde czujesz?
Czemu nie masz ochoty,.na..?
Jesli praca dobra ,przyszly maz,, a Ty cierpisz wciaz?.............//??!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

6

TO nie jest takie proste jak się komuś wydaje.  Osoba która tak cierpi to właśnie początki depresji, i nie potrzebne jej są takie odpowiedzi typu co twój facet na to????? ani co rodzice??? Jej to nie pomoże a jeszcze głębiej się zakopie. Dziewczynie potrzebne jest wsparcie od ludzi, DOBRE I POMOCNE porady Takie jak od dobdejbaby.  im więcej rad od serca mądrych to będzie jej lepiej. Ja swojego czasu miałam mogę powiedzieć leciutką depresję i wyszłam z tego dzięki lekarzowi rodzinnemu. Przepisał mi leki i porozmawiał ze mną. I to był najlepszy początek. Mój mąż od zawsze wyjeżdżał za granicę miałam dwie małe dziewczynki i mieszkałam na wsi u niego A OBOK TEŚCIOWA. Byłam tak załamana i bardzo tęskniłam do męża ja bez prawa jazdy pochodziłam z miasta. Musiałam ubierać dzieci i szybko siebie i na autobus do rodziców a jak miałam z powrotem wracać do siebie to na wymioty mnie brało. Ta samotność -okropieństwo. Najlepiej idz kochana do rodzinnego i powiedz mu co się z tobą dzieje- da tobie o lekkim składzie psychotropowe leki,nie musisz ich brać długo ale jednak dla kuracji dalszej radzę pobrać. Przede wszystkim poczujesz ulgę i zaczniesz inaczej myśleć-A  jak zaczniesz inaczej rozumować to będziesz coraz szczęśliwsza-a jak będziesz szczęśliwsza to do mózgu docierać będą te dobre impulsy i pozytywne nastawienie. Będzie coraz lepiej. Kiedyś moja babcia powiedziała ( bo nie mogłam spać w tamtym okresie swojego nieszczęśliwego życia) dała mi radę Przed snem myśl i marz sobie o tym co cię cieszy. Wiesz pomogło mi i  spróbuj . Opowiem króciutko jeszcze jeden wątek  Mój mąż tak lubi te podróże że poleciał na zieloną wyspę oczywiście mnie zabrał. Do domu przylatywaliśmy na wakacje na 1 miesiąc i na święta. Ja bardzo tęskniłam do dzieci że każdego dnia płakałam a w nocy najbardziej i przypomniałam sobie radę mojej kochanej babciusi. Położywszy się spać od razu rozmyślałam o ciuchach jakie mam dla dzieci i jak będą się cieszyć, o powrocie o radości i o tym wszystkim co jest radosne. POMAGA Przepraszam że pisałam tyle o sobie ale mam nadzieję że właśnie moje przeżycia coś ci pomogą Czego ci życzę całą duszą i głowa do góry NIE ZAWSZE JEST POD GÓRKĘ.... JAK NA NIĄ WEJDZIESZ TO SUKCES... I BĘDZIE JUŻ TYLKO Z GÓRKI POZDRAWIAM CIEPLUTKO

Co cię nie zabiło-to cię wzmocni.

Witam. Moj facet nie widzi tego ponieważ kiedy On jest przy mnie ja jestem tak cudownie w nim zakochana ze przy nim wszystkie moje smutki ida w niepamiec. nie potrafie byc przy nim smutna bo on ciagle mnie rozsmiesza. wiem ze dziwnie to brzmi bo jak to jest mozliwe?  Staram sie jakos obudzic jakoś wziać w garść. Mam czasami takie "napady" żeby ruszyć do działania. Rozpocząć nowy etap w życiu i zamknąć poprzednie rozdziały . Trwa to na ogół pare dni pozniej znow dopada mnie to złe myślenie, ze jestem taka a nie inna.  Uwielbiam  mądre kobiety po 40 . Uwielbiam słuchać koleżanek mojej mamy kiedy do niej przychodza . Bije od nich taka mądrość życiowa wiedzą czego chcą i są takie konkretne. One zawsze mi coś doradza podtrzymaja na duchu. Mam z Nimi tematy do rozmów. Natomiast totalnie brak mi tematów z osobami w moim wieku. Nie mam przyjaciółki takiej której mogę powiedzieć wszystko. Piszę wiec dlatego tutaj, ze moze ktos zupełnie mi obcy pokaże mi jakas droge. Mama widzi kiedy coś jest nie tak ale co ona moze ? Jak to wszystko sie skumulowało w jednym czasie na przestrzeni 2 miesiecy. Sama nie czuła sie zbyt dobrze wiec pocieszalysmy sie na wzajem. Kocham moja mame najmocniej na świecie ale wszystkiego tez nie chce jej mowic.  nie chce obarczac jej moimi problemami. bedzie sie martwic. A chce dawac sobie rade sama w zyciu.

Zyj dniem dzisiejszym ,bo jutro moze ciebie juz nie byc na swiecie smile

9

Popieram poprzedni post wink
Jestem rok starsza od Ciebie i świetnie Cię rozumiem, też mam chwile kiedy moje skrzydła zapominają jak się lata.
Ale nie tracę ich, i Ty także wink To, że masz dołki, to jeszcze nie koniec świata wink
Proponuję więc zająć się swoim hobby, rozwijać swoje umiejętności i cieszyć się tym co masz.
Pozdrawiam.

Najtrudniejszy jest dialog z samym sobą.
życietoniebajka napisał/a:

Witam. Moj facet nie widzi tego ponieważ kiedy On jest przy mnie ja jestem tak cudownie w nim zakochana ze przy nim wszystkie moje smutki ida w niepamiec. nie potrafie byc przy nim smutna bo on ciagle mnie rozsmiesza. wiem ze dziwnie to brzmi bo jak to jest mozliwe?  Staram sie jakos obudzic jakoś wziać w garść. Mam czasami takie "napady" żeby ruszyć do działania. Rozpocząć nowy etap w życiu i zamknąć poprzednie rozdziały . Trwa to na ogół pare dni pozniej znow dopada mnie to złe myślenie, ze jestem taka a nie inna.  Uwielbiam  mądre kobiety po 40 . Uwielbiam słuchać koleżanek mojej mamy kiedy do niej przychodza . Bije od nich taka mądrość życiowa wiedzą czego chcą i są takie konkretne. One zawsze mi coś doradza podtrzymaja na duchu. Mam z Nimi tematy do rozmów. Natomiast totalnie brak mi tematów z osobami w moim wieku. Nie mam przyjaciółki takiej której mogę powiedzieć wszystko. Piszę wiec dlatego tutaj, ze moze ktos zupełnie mi obcy pokaże mi jakas droge. Mama widzi kiedy coś jest nie tak ale co ona moze ? Jak to wszystko sie skumulowało w jednym czasie na przestrzeni 2 miesiecy. Sama nie czuła sie zbyt dobrze wiec pocieszalysmy sie na wzajem. Kocham moja mame najmocniej na świecie ale wszystkiego tez nie chce jej mowic.  nie chce obarczac jej moimi problemami. bedzie sie martwic. A chce dawac sobie rade sama w zyciu.

rada bardzo ladna ..hmm ale nie do konca sie zgodze z tymi lekami ,.na kazdego dziala cos innego..takie leki tez sie ustawia probujac rozne a jesli chodzi o czas ich brania to musi byc to przynajmniej pare miesiecy,,
maja duzo skutkow ubocznych itd zalezy o osoby.. ale czemu nie jesli kolezanka chce niech sprobuje..rozmowa z jakims dobrym psychologiem tez dobra byc moze ,,,no z kim kolwiek dobrym i zyczliwym tak na prawde..

11 Ostatnio edytowany przez dobraBaba (2014-01-29 22:40:13)

życietoniebajka napisał/a:

Piszę wiec dlatego tutaj, ze moze ktos zupełnie mi obcy pokaże mi jakas droge.

Ok, może ta droga Cię zainteresuje smile Kącik Hani Znalazłam to miejsce przypadkowo, szukałam czegoś na temat grzybów i trafiłam na jeden z filmów Hani. Jest to bardzo pogodna osoba opowiadająca o swoim życiu w którym były bardzo ciężkie chwile ale dzięki determinacji udało się jej zmienić na lepsze. Proponuje oglądać filmy od początku. Uwież że poczujesz się tak jakbyś weszła w jej świat, usiadła z nią przy kawce i słuchała z zapartym tchem. Dowiesz się dlaczego warto przeżyć swoje życie tak aby niczego nie żałować. Pozdrawiam

Ps. Leki antydepresyjne są jak środek zastępczy nie rozwiązujący sedna problemu, przy okazji trują organizm a czasem też uzależniają. Szkoda na nie czasu.

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » prosba o kilka rad jak wrocic do dawnej siebie i znow cieszyc sie z zy

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018