Jak przygotować się do długiego rejsu samolotem? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » Jak przygotować się do długiego rejsu samolotem?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 20 ]

Temat: Jak przygotować się do długiego rejsu samolotem?

Krótkie loty samolotem to dla większości przyjemność. Podziwianie widoków, zjedzenie przekąski, może chwile drzemki i jesteśmy na miejscu. Jednak te dłuższe loty - wielogodzinne potrafią dać solidnie w kość.Jednym się nudzi, inni się boją, a jeszcze inni mają dolegliwości spowodowane długotrwałym siedzeniem bez ruchu.

Jak się do takich lotów przygotować? Co zabrać, aby podróż była przyjemnością, nie karą? Czekam na sugestie i wymianę doświadczeń smile

"Nie bój się, uwierz w siebie, masz już wszystko, poczuj więc, że przed tobą cała przyszłość, przecież wiesz"
"Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd choćby o te dziesięć godzin stąd"
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak przygotować się do długiego rejsu samolotem?

Ja zawsze zabieram przede wszystkim dobrą książkę smile Dzięki temu się nie nudzę, szczególnie, że z książki, w przeciwieństwie do komputera, tabletu czy odtwarzacza muzyki mogę korzystać przez cały czas trwania lotu. Po ostatnim locie uznałam też, że warto się zaopatrzyć w taki podróżny "kołnierz" do spania (taka poduszka w kształcie podkowy, którą się zakłada na szyję/kark), to bardzo wygodne, jeśli leci się w nocy. Ja osobiście nie bardzo umiem spać na siedząco, a ta sprytna kołnierzo-poduszka (nie mam pojęcia jak to się nazywa big_smile) pozwala nieco wygodniej ułożyć głowę i daje szyi podparcie.

Zwykle na długi lot przygotowuję się także w ten sposób, że bardzo dużo piję i zabieram ze sobą nawilżający spray do nosa. Powietrze w samolocie jest okrutnie suche i po kilku godzinach ledwo jestem w stanie oddychać, bo mam tak wysuszoną śluzówkę.

Swoją drogą jeśli mam w samolocie miejsce przy oknie, to mi w zasadzie już niczego nie potrzeba, bo uwielbiam latać i bez problemu mogę przetrwać 9 godzin lotu smile

3

Anemonne napisał/a:

Po ostatnim locie uznałam też, że warto się zaopatrzyć w taki podróżny "kołnierz" do spania (taka poduszka w kształcie podkowy, którą się zakłada na szyję/kark), to bardzo wygodne, jeśli leci się w nocy. Ja osobiście nie bardzo umiem spać na siedząco, a ta sprytna kołnierzo-poduszka (nie mam pojęcia jak to się nazywa big_smile) pozwala nieco wygodniej ułożyć głowę i daje szyi podparcie.

Z tą poduszką się nie rozstaje smile Nie dość, że głowa nie lata, nie mam obaw, że zaraz zacznę chrapać z otwartą buzią big_smile, to może służyć jako "zwyczajna" poduszka, którą można położyć na oknie i oprzeć głowę smile Dlatego również poduszko - kołnierz wpisuję na sam początek listy długich lotów! smile

"Nie bój się, uwierz w siebie, masz już wszystko, poczuj więc, że przed tobą cała przyszłość, przecież wiesz"
"Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd choćby o te dziesięć godzin stąd"

4

Nuda w samolocie to straszna rzecz, zwłaszcza gdy obejrzało się już najciekawsze filmy z 'repertuaru' smile
Oczywiście zawsze można śledzić przebieg lotu, tudzież spać, jeśli ktoś potrafi.
Ale nuda to jedno a praktyczne wskazówki, ułatwiające życie długo-podróżującym, to drugie.
Np. chusteczki odświeżające, płyny do płukania jamy ustnej, krople do oczu, jak słusznie zauważyła Anemonne, trzeba podczas lotu dbać o śluzówkę, bo godzinę mozna wytrzymać, ale 10 to już bieda.

Czy macie jakieś "triki" które mogą w znaczy sposób jeszcze bardziej uczynić podróż komfortową?
Dla mnie świetnym rozwiązaniem jest.... prysznic na lotnisku big_smile big_smile Ale to podczas długich lotów i tylko gdy jest międzylądowanie wynoszące kilka godzin.... ale działa zbawiennie!

Inną fajną sprawą jest: kocyk (w niektórych liniach lotniczych on już sobie czeka na siedzeniu) i wspomniana poduszka -ale właśnie ta samochodowa tak zwana- następnym razem nie omieszkam jej użyć big_smile

5

Catwoman napisał/a:

Ale nuda to jedno a praktyczne wskazówki, ułatwiające życie długo-podróżującym, to drugie.
Np. chusteczki odświeżające, płyny do płukania jamy ustnej, krople do oczu, jak słusznie zauważyła Anemonne, trzeba podczas lotu dbać o śluzówkę, bo godzinę mozna wytrzymać, ale 10 to już bieda.

O właśnie, chusteczki nawilżające, coś do odświeżenia buzi - bardzo przydatne. Na dłuższych trasach pod koniec lotu rozdają przeważnie ciepłą nawilżoną chusteczkę, którą można sobie przetrzeć co najwyżej ręce. Warto mieć więc własne - można trochę wcześniej iść do WC, odświeżyć się itd.

Jak ktoś nie lubi zimna, to warto zabrać ciepłe skarpetki. Ja nie lubię siedzieć tyle godzin w butach, zwłaszcza zimowych, więc fajnie jest je zdjąć - ale z kolei od klimatyzacji jest zimno. Puchowe skarpetki spełniają więc swoją rolę smile

6

Poduszka ok, książka tez ok - ze swojej strony polecam coś do przegryzienia, najlepiej zabija nudę:).
Ja ze swojej strony zawsze jestem zaopatrzona w przewodnik do miejsca do którego lecę - zawsze mogę go dokładnie przeanalizować i poznaczyć coś ciekawszego.

I pastylki miętowe big_smile podstawa przy starcie/lądowaniu

Wczoraj do Ciebie nie należy. Żyj dzisiaj.

7

Werka93 napisał/a:

I pastylki miętowe big_smile podstawa przy starcie/lądowaniu

A no właśnie, zapomniałam dodać! Pastylki, guma, cukierek - przy starcie i lądowaniu kiedy zatyka uszy jest to na prawdę pomocne! smile

8

Podstawa to dobre miejsce, najlepiej przy oknie, z odpowiednią przestrzenią na nogi, miętówki, ulubione snaki, książka lub czasopismo (dla mnie zwierciadło :-) ale też jakieś urządzenie z dobrą muzyką i koniecznie słuchawki. To zbawienie dla uszu obolałych od krzyku płaczącego dziecka. Bo tak niestety się zdarza. Najmłodsi pasażerowie cierpią w czasie lotu, nudzą się albo bolą ich uszka. I na prawdę nie dziwię się bo sama mam ochotę czasem pokrzyczeć gdy ciśnienie daje się we znaki przy lądowaniu.

Your mind is a garden, your thoughts are the seeds, you can grow flowers or you can grow weeds.

9

dobraBaba napisał/a:

Podstawa to dobre miejsce, najlepiej przy oknie,.

Z długo rejsowych doświadczeń wiem, że to NAJGORSZE miejsce smile Dlaczego? Bo w dużych samolotach gdy chcesz wyjść do toalety lub rozprostować kości, musisz "przeprosić" co najmniej 1 osobę (zakładając że osoba obok Ciebie to osoba Ci bliska, zostaje tylko 1) bardzo często głęboko śpiącą, by wyjść.
Co do "Zwierciadła" -podpinam się wink

10

Nie latałam na długich trasach, ale czy w tych większych samolotach nie ma opcji "dodatkowa przestrzeń na nogi"? Wykupuję ją sobie zawsze bo nawet kilka godzin w pozycji siedzącej jest męczące no i łatwiej wyjść.

Your mind is a garden, your thoughts are the seeds, you can grow flowers or you can grow weeds.

11

Nie spotkałam się z taką opcją,w każdym razie nawet gdyby była...podczas 10h lotu jednak nie ma opcji by człowiek nie zapragnął opuścić swej miejscówki smile

12

Nemezys napisał/a:

Krótkie loty samolotem to dla większości przyjemność. Podziwianie widoków, zjedzenie przekąski, może chwile drzemki i jesteśmy na miejscu. Jednak te dłuższe loty - wielogodzinne potrafią dać solidnie w kość.Jednym się nudzi, inni się boją, a jeszcze inni mają dolegliwości spowodowane długotrwałym siedzeniem bez ruchu.

Jak się do takich lotów przygotować? Co zabrać, aby podróż była przyjemnością, nie karą? Czekam na sugestie i wymianę doświadczeń smile

Witaj,

Ja leciałam do Indii (to ok. 6 godzin)- liniami AIR FRANCE. Lot był z przesiadką w Paryżu i miałam te same obawy co ty.
Nawet wzięłam ze sobą książkę i czasopisma, aby jakoś zabić czas podróży.

W czasie takiego lotu, nie można oglądać widoków przez okno, ponieważ są one na wyższej wysokości nić loty między krajowe.

Samoloty na długie rejsy, posiadają komputery/tv pokładowe. Każdy z pasażerów ma własne smile
Więc w czasie lotu można obejrzeć: film (z reguły aktualne kinowe przeboje, więc można nadrobić kinowe zaległości); seriale (np. Teoria Wielkiego Podrywu itd.), zagrać w gry (pasjans, wyścigi samochodów); lub posłuchać muzyki (nowe płyty z rożnych gatunków), można też pooglądać teledyski.

Cały czas chodzi obsługa, która daje jedzenie i picie, więc lot mija naprawdę szybko i nie można się nudzić smile

Chyba gorszy jest problem jeśli lot ma się odbyć naszym rodzimym przewodnikiem => LOTem...
Tu za filmy trzeba płacić, również jedzenie trzeba wcześniej zamówić (na kilka dni przed wylotem), a obsługa w ogóle nie jest zainteresowana pasażerami...

Wszystko zależy od przewoźnika smile

13

Nemezys napisał/a:

Niektórzy "starzy wyjadacze" (ludzie podróżujący na dłuższych trasach bardzo często, głównie w celach biznesowych) stosują metodę: tabletka nasenna + alkohol do popicia i... smacznie śpią przez cały czas trwania lotu, a na miejscu budzą się rześcy i wypoczęci.

14

cocomero napisał/a:

Niektórzy "starzy wyjadacze" (ludzie podróżujący na dłuższych trasach bardzo często, głównie w celach biznesowych) stosują metodę: tabletka nasenna + alkohol do popicia i... smacznie śpią przez cały czas trwania lotu, a na miejscu budzą się rześcy i wypoczęci.

Trochę chyba ryzykowne jednak wink

15 Ostatnio edytowany przez kwadrad (2014-02-19 00:58:42)

Nie jeść przed lotem dziwnych rzeczy :-)
Bo lot długi a toalet może być malo.

Jedną z nielicznych zalet głupoty jest to , że nie można nią się zarazić.

16

ja zawsze biorę wygodny strój i coś ciekawego do czytania.

17

Ja słyszałam że przed długą podrożą jest dobrze wykąpać się w kawie (zaparzasz  1 szklankę kawy mielonej i dolewasz do wody  w wannie),
  podobno  dzięki temu człowiek zachowuje '' świeżość ''.

18

Nemezys napisał/a:
cocomero napisał/a:

Trochę chyba ryzykowne jednak wink

Tabletkę na uspokojenie można ,  ale BEZ ALKOHOLU !!!!!!

19

miłaPandzia napisał/a:

Ja słyszałam że przed długą podrożą jest dobrze wykąpać się w kawie (zaparzasz  1 szklankę kawy mielonej i dolewasz do wody  w wannie),
  podobno  dzięki temu człowiek zachowuje '' świeżość ''.

CO??? big_smile

Posty [ 20 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » Jak przygotować się do długiego rejsu samolotem?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021