ślub tylko przy świadkach czy przy całej rodzinie ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » ślub tylko przy świadkach czy przy całej rodzinie ?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

1

Temat: ślub tylko przy świadkach czy przy całej rodzinie ?

zastanawiamy się z nieślubnym nad przysięgą tylko przy świadkach. już wyłuszczam sytuację. bierzemy ślub cywilny. rodziny nasze są katolickie albo też raczej katolickie. obie mamy od jakiegoś czasu trują głowę nieślubnemu żeby przystąpił do bierzmowania (z myślą o ślubie i o tym żeby mógł byc chrzestnym) a on z racji swoich poglądów tego nie zrobi. zatem czeka nas bój z rodziną o to czemu nie bierzemy kościelnego - będzie ciężko, z moją rodziną szczególnie bo bardziej katoliccy.
i teraz dwie opcje - powiedzieć wcześniej o ślubie, toczyć wielomiesięczne rozmowy na ten temat, próbować ich oswoić ?
czy też zaciągnąć dwie osoby do urzędu, wziąć ślub niemalże z dnia na dzień i zawiadomić wszystkich po fakcie ? będą źli, ale może przejdzie im bo przecież wszyscy czekali żebyśmy zalegalizowali związek.
oba przypadki będą ciężkie -wiem tak czy siak rodzina nas przemagluje - tylko lepiej przed czy po? boję się żeby nie było wielkich kłótni przed.

dziewczyny, proszę wspomóżcie - za i przeciw ....

dam radę
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: ślub tylko przy świadkach czy przy całej rodzinie ?

A ja bym zaprosiła najbliższą rodzinę. Może nie mówcie im wcześniej, po prostu ich zaproście i albo przyjdą albo nie. Oni nie mogą Was zmusić do brania ślubu kościelnego jeśli tego nie chcecie... każdy ma prawo decydować o sobie zwłaszcza, że to decyzja na całe życie.

Wydaje mi się, że lepiej żeby wiedzieli wcześniej o  ślubie pomarudzą , pomarudzą ale im przejdzie, a tak mogą mieć pretensje, że nic nie wiedzieli i nie byli obecni w tym najważniejszym dla ich córki/ syna dniu.

02.02.2015 ET
09.02.2015 Beta 74
12.02.2015 Beta 323,3
17.02.2015 Beta 2349

3

niteczka, żeby to było takie proste...moja cała rodzina mieszka ponad 300 km ode mnie
boje się że to nie będzie takie po prostu marudzenie sad ostatnio spotkałam się z odwoływaniem ślubów prawie w ostatnim momencie, właśnie dlatego że rodziny za bardzo się wtrącały, zaczynały się kłótnie, młodym się udzialało i wieloletni związek się rozpadał - dlatego trochę mnie to przeraża

dam radę

4

Trudna sytuacja Ewel. Jednak byłabym za poinformowaniem i zaproszeniem rodziny. Po uprzednim poinformowaniu ich co i jak chcecie zrobić. To Wasz ślub, Wasze życie i Wasza decyzja. Nie ma sensu robić imprezy na pokaz, tylko dlatego, że rodzice by sobie tak życzyli, a Wy będziecie z tego nie zadowoleni, bo nie tego chcieliście.
Po pierwsze bierzmowanie nie jest potrzebne do ślubu kościelnego. A po drugie zastanawiam się, czy gdybyście wzięli ślub bez wiedzy rodziców to czy to nie obróciłoby się później przeciwko Twojemu nieślubnemu... Skoro piszesz, że Twoja rodzina bardziej katolicka, więc pewnie naciskają na ślub kościelny, tak? Zastanawiam się czy gdybyście wzięli cichy ślub i powiedzieli im o tym po fakcie to czy nie uznaliby, że Twój chłopak namawiał Cię do tego i że to jego "wina", że odciąga Cię od kościoła, od rodziny itp.

5

z tego co wiem to trzeba mieć wszystkie sakramenty do kościelnego...ale już nawet mniejsza o to -on po prostu nie przysięgnie że wychowa potomstwo w wierze katolickiej; ja zresztą też - uznalismy że nie ma sensu kłamać przed ołtarzem jak to wiele par czyni niestety, chcemy pozostać w zgodzie ze sobą zatem cywilny wystarczy. hm gadanie że to jego wina z pewnością byłoby dużym minusem za cichym ślubem hmm

dam radę

6

Też miałabym dylemat, co robić.
Myślę, że nie unikniesz ostrej dyskusji z rodzicami - musisz im dosadnie wytłumaczyć, że nie życzycie sobie absolutnie żadnych komentarzy co do Waszego ślubu i chcesz, żeby pomimo zamiany kościoła na USC to wciąż był najpiękniejszy dzień w Twoim życiu. Ostrzegłabym ich wprost, że jeżeli poczuję się osaczona przez matki/babki/ciotki to wezmę ślub bez ich obecności.

... Mam serce w ogniu i niewiele mam w tym życiu czasu, by żałować czegoś...

REGULAMIN Forum Netkobiety.pl - przeczytaj smile

7

ja powiedzialabym rodzicom o tym, ze planujecie slub cywilny. a co do reszty- to zgadzam sie calkowicie z yvette

porąbana jak łajno w tartaku

8

yvette, ikaa macie racje -a to zastrzeżenie to niezła myśl smile

dam radę

9

Ewel to będzie Wasz wyjątkowy dzień! i tylko Wy macie prawo wybrać w jaki sposób go spędzicie! jednak musicie przejść przez rozmowę z rodzicami-oni na pewno marzyli o wyjątkowej uroczystości w kościele jednak jeśli odpowiednio wcześniej ich poinformujecie o swojej decyzji, będą mieli czas na oswojenie się z tym faktem i w dniu ślubu nawet w USC będą się cieszyć razem z Wami..  wink a w tym wypadku wydaje mi się że lepsza będzie kameralna uroczystość- po co Wam wszystkie ciotki klotki co szukają sensacji i będą komentować Wasz wybór?!

a wiesz zawsze możecie im powiedzieć że kiedyś ten kościelny weźmiecie(dla spokoju rodziców), a nóż widelec kiedyś zmienicie poglądy i do tego dojdzie?

p.s1 moje gratulacje w ogóle big_smile za rok już panną nie będziesz tongue

p.s2 siostra, bierzmowanie jest potrzebne ale jak ktoś go nie ma to musi przed ślubem coś tam pozaliczać czy coś.. nie ma tak że nie podejdziesz do bierzmowania i dostaniesz zgodę na ślub w kościele!

"Jesteś tym, czym wierzysz, że jesteś." Paulo Coelho

10

Ja bym zrobiła tak, jak napisała Yvette. Powiedzieć i uprzedzić, że to Wasz dzień i ma być po Waszemu wink Tak, jak pisałam - to Wasz dzień i Wasze święto, więc macie prawo do zorganizowania go tak jak chcecie i w zgodzie z Wami, a nie tak, bo rodzina była zadowolona.

Noelle - nie potrzebne. Ja nie mam i dlatego męczyłam przez 4 lata mojego księdza w szkole. Za każdym razem odpowiadał, że bierzmowanie nie jest wymagane do ślubu kościelnego. To zależy na jakiego księdza się trafi. Jeden powie, że musisz mieć, inny, że nie. Ale podobno w tych wszystkich wytycznych kościoła, czy jak to inaczej nazwać nie ma mowy o tym, ze bez bierzmowania nie można dostać ślubu kościelnego.

11

dzięki dziewczyny smile mam nadzieję że uda nam się przeforsować naszą wizję...
jak się zacznie to napiszę relacje z placu boju big_smile

dam radę

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » ślub tylko przy świadkach czy przy całej rodzinie ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018