Sklep Spozywczo-przemysłowy na wsi-Co o tym myslicie?? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PRACA DLA KOBIET - POPULARNE ZAWODY, PRACA NA ETACIE, WŁASNA FIRMA » Sklep Spozywczo-przemysłowy na wsi-Co o tym myslicie??

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

Temat: Sklep Spozywczo-przemysłowy na wsi-Co o tym myslicie??

Od  niedawna mieszkam na wsi w ktorej niema sklepu...Na zakupy trzeba dojechac 6 km do najblizszej miejscowosci( w której znajduje sie Biedronka). Pomyślalam ze moze warto by spróbowac otworzyc wlasny sklepik,kiedys ktos juz probowal jednak w kiepskim miejscu,w wiekszosci zaopatrzony byl w alkohol i ten nieszczesny zeszycik sprawil ze sklep zamknieto...

Znajduje sie u nas dobrze prosperujaca firma drobiarska,jest spory ruch-naprzeciwko naszego domu rowniez ta firma ma konie,barany-duzo osob przyjezdza-zatrzymuje sie z dziecmi zeby maluchy mogla popatrzec na zwierzaki... pracownicy,którzy z tymi zwierzakami pracuja... No i mieszkancy wsi-bo niewierze ze jak komus zabraknie smietany do zupy to bedzie zasuwal do Biedrony-Myśle ze potencjalnych klientów jest sporo... To byly plusy;) A teraz wady,watpliwosci tongue

Poniewaz niemam odpowiedniego pomieszczenia a zalezy mi zeby sklep byl przy głownej drodze pomyslalam o zakupie pawilonu handlowego(koszt ok.12 tys) i to zjadloby polowe ewentualnego dofinansowania...

Niemam doswiadczenia absolutnie zadnego jesli chodzi o handel(do tej pory bylam opiekunem w dps),wgl niewiem czy nadaje sie-raczej w to watpie ale mam wrazenie ze pieniadze leza na ziemi trzeba tylko wiedziec jak je podniesc...

Niemam zadnego wkladu wlasnego i to chyba najwieksza wada ;/

Co o tym myślicie?? Czy wg Was ma to jakies powodzenie?

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Dziewczę (2013-07-16 01:54:33)

Odp: Sklep Spozywczo-przemysłowy na wsi-Co o tym myslicie??

Myślę, że jeśli dobrze wyposażysz sklep, dasz dobrą cenę, od czasu do czasu zorganizujesz jakąś promocję, to taki sklepik może mieć rację bytu. Alkohol też może być dobrym produktem, bo przyciągnie okolicznych "koneserów" wink - rozdysponuj tym dobrze, czyli wyłącznie za gotówkę, żadnych zeszycików, a będziesz miała z tego niezły zysk. Nie kombinuj z żadnymi ogródkami piwnymi, i goń tych "koneserów" spod sklepu, bo za to mogą zabrać Ci koncesję.

3

Farmazoniku, myślę, ze taki sklepik ma racje bytu.
U mnie (a mieszkam w małym miasteczku) do najbliższego sklepu mam 3 km piechota. I przydałby się maleńki sklepik w okolicy.

Uważam jednak, ze najpierw powinnaś się dokształcić w temacie, jak sama przyznajesz, ze nie masz doświadczenia ani wiedzy w temacie.

4 Ostatnio edytowany przez Bubuś (2013-07-16 11:10:11)

W pierwszej kolejności trzeba się dokształcić, chociażby po to, żebyś umiała sensowne ceny ustalać, czy żebyś potrafiła odnaleźć się w przepisach sanitarnych/ podatkowych etc.

Później zastanów się jaki chcesz mieć asortyment i źródła zaopatrzenia - obok mnie jest maleńki sklepik- warzywniak max 8- 10 m2, a naprawdę mają w nim "wszystko", co gospodyni jest do życia potrzebne, czyli dobrej jakości owoce i warzywa, dobre mięsko i świeże pieczywo, trochę drobiazgów typu nabiał przyprawy, napoje. Wszystko świeże i pachnące i o dziwo nie wszystko w super cenach, są produkty z różnych przedziałów cenowych i mielonka za 8 zł/ kg i pyszna naprawdę domowa szynka po 38/kg i zarówno mielonka jak i szynka mają zejście, bo oba produkty utrzymane są na poziomie wink Gdy w bliskim sąsiedztwie powstał market tesco, wszyscy wróżyli koniec warzywniakowi, jednak osłabienie handlu trwało miesiąc, później właściciel dostosował się do  klientów - ograniczył asortyment produktów, które w tesco faktycznie są tanie, ale wzmocnił dział warzywa owoce, który w markecie kuleje wink I ciągnie dalej smile W soboty kolejka jest od rana do samego zamknięcia;)

Nie ma alkoholu i dobrze, bo nikt nam się przed oknami nie pląta - ważne żeby sąsiedzi nie narzekali wink

5 Ostatnio edytowany przez lena812 (2013-07-16 13:14:00)

Farmazoniku pomysł fajny jednak ja bym się nie odwazyła na taki krok
dlaczego? otóż mieszkam na wsi,jest tu mały sklepik,najwięcej klientów jest tych co biorą na zeszyt
boirą bo nie mają wyjścia,a sprzedawczyni gdyby nie dawała to by sklep nie miał racji bytu
teraz ceny,musisz wiedzieć ze będziesz miała o wiele drożej niż w markecie
przykład? głupia smietana u mnie kosztuje ponad 3 zł,w markecie ta sama 1,50,cukier 5 zł w markecie ten sam 3 zł
dlatego się ludziom nie dziwię ze jeżdżą do miasta na zakupy,sama tak robię
wiekszość kupujących za pieniądze przychodzi tylko poświeży chleb i wedlinę i to nie zawsze bo jest skąpy wybor

wczesniej mieszkałam na wsi dzo wiekszej niż terazniejsza,były tam 4 sklepy,jednak zaden nie prosperowałby bez dawania na krechę,nawet mimo tego że to na trasie gdzie jest duzy ruch,bo to trasa nad morze

no i zalozyć własny sklep spożywczy to nic prostego
musisz zrobić kurs chociażby na kasę fiskalną,BHP,samo dostanie pozwolenia od sanepidu nie jest proste
i wkład finansowy,20 tysiecy z dofinansowania to  duzo za mało,a po za tym od nowego roku to dofinansowanie ma być zwrotne
nie tak jak dotychczas trzeba było rok utrzymać działalność żeby nie zwracać

6

Dziekuje ze odpowiedzi smile)

Cyniczna próbuj tez tongue 3 km to sporo;P

Mam teraz sporo czasu na "doksztalcenie"  big_smile Zaczne od szkolen... Mysle ze w praniu wyjdzie czy sie nadaje czy nie smile A szkolenia sie przydadza-chocby kasa fiskalna...

Lenka to zostalo mi pól roku na ogarniecie tematu-moze zdaze smile

3majcie kciuki  ;D

7

Farmazoniku ale  dofinansowaniem to radzę już się zajać,samo naipsanie biznes planu latwe nie jest ,a prócz tego jest we wniosku trochę do wypelnienia,na rozpatrzenie wnosku mają niby miesiąc ale wiadomo róznie to bywa
ponadto do dofinansowania  musisz mieć żyranta który chyba zarabia brutto niepamietam 3 albo 5 tysiecy,albo dwóch wtedy ta kwota dzielona jest na pół,a wiesz ze znalezieniem takiej osoby łatwo nie jest

8

O masakra...ze biznes plan to wiedzialam-zamierzalam polecic to ksiegowej-ale ze trzeba miec zyranta?? Pierwsze slysze i to chyba bedzie główny problem... Nie liczac pawilonu.

swoja droga liczylam ze kurs na kase fiskalna zrobie z UP a tu dowiaduje sie ze tez odplatne...ale urzad chyba tez kieruje na takowe szkolenia darmowe...

Moj narzeczony tez probuje swoich sil na rynku drobiarskim,staral sie o dofinansownaie z UE -poczatkowo byly problemy bo albo za mlody,albo ze zatrudniony a dzisiaj napomknol ze ma szanse na 25 tys-jak tylko wroci musze go wypytac co i jak tongue

9

no tak farmaonik ja byłam na szkoleniu na kasy fiskalne bezplatnie z UP,trwał tydzien po ok 7 godzin

urząd pracy kieruje na szkolenia jakie chcesz,ale jesli znalazlaś konkretną pracę i jakiś kurs jest potrzebny
normalnie od tak sobie nie zorganizje kursu,chyba ze jest odgórnie planowany dla np 30 osb tak jak to było w moim przypadku

troche o dofinansoaniu zUP wiem bo sama miałam zamiar się o takie starać

10

Gorąco polecam tą firmę
spam
Firma mieści się w Warszawie ale działa w całym kraju. Współpracuje z wieloma producentami więc każdy znajdzie coś dla siebie.
Pozdrawiam

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRACA DLA KOBIET - POPULARNE ZAWODY, PRACA NA ETACIE, WŁASNA FIRMA » Sklep Spozywczo-przemysłowy na wsi-Co o tym myslicie??

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2024