Wasze opinie na temat firmy kurierskiej DHL. I moje przygody:/ - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Wasze opinie na temat firmy kurierskiej DHL. I moje przygody:/

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 34 ]

Temat: Wasze opinie na temat firmy kurierskiej DHL. I moje przygody:/

Hej.
Jestem ciekawa waszych opinii dotyczących korzystania z usług firmy kurierskiej DHL.

Ja osobiście jak słyszę,że dostanę jakąś paczkę dostarczaną przez tą własnie firmę to mnie krew zalewa.
Zacznę od pierwszej paczki...było to około rok temu w PL, kupiłam na allegro książkę, która miała być dostarczona kurierem DHL.Miał on wcześniej do mnie zadzwonić aby się upewnić czy jestem w domu... nie zadzwonił a książkę zostawił na schodach w deszczu... myślałam,że mnie krew zaleję.
Kumam, chciał żebym nie musiała się fatygować do miasta po odbiór tej książki z poczty... ale facet nie pomyślał i książka zamokła tak, ze rozpadała się w ręku.

Drugi mój przykład...kupiłam na niemieckiej stronie internetowej suknię ślubną.
Była szyta na miarę więc po 3 tygodniach oczekiwania na paczkę nie byłam jakoś zdziwiona,że nadal jej nie dostałam bo wiadomo, szycie trwa...
Ale ze zwykłej ciekawości, poprosiłam sprzedawcę owej sukni o podanie mi numeru nadania paczki jak ją już wyśle,żebym mogła śledzić w necie gdzie się znajduje itp.
O dziwo, sprzedawca mi napisał,że mam jak najszybciej zadzwonić do DHL bo moja paczka leży u nich na magazynie już drugi tydzień i zaraz odeślą ją z powrotem do nadawcy...
Pierwsza moja myśl, czemu kurier nie zostawił mi powiadomienia że był i mnie nie zastał?WTF??
Ale myślę sobie, ok. Trudno. Może zapomniał.
Na drugi dzień miał znów przyjechać...siedziałam,czekałam...masakra.Cały dzień. Schodzę na dół do skrzynki ( mieszkam w 3 piętrowej kamienicy ) a tam powiadomienie na drzwiach wejściowych " Był kurier ale pani nie zastał"...Nosz K!!
Powiadomienia zostało przyklejone o 12:15 a ja zeszłam na dół 12:12... ???
Dzwonię i drę się,że kurier w kulki leci, że nawet do drzwi nie zadzwonił! Przeprosili, miał przyjechać pod wieczór drugi raz. Czekałam w domu do 21 i gdybym nie zadzwoniła to bym się nie dowiedziała,że nie miał czasu drugi raz przyjechać.
Miał przyjechać następnego dnia... kurde od rana w oknie siedziałam i pilnowałam go! I wyobraźcie sobie, że łajza znów nie zadzwonił do drzwi tylko od razu chciał kartkę przykleić.A jak zeszłam na dół to wkręcał mi,że dzwonił....oczywiście dopłata 25euro za kilkukrotne dostarczanie paczki.

Następna przygoda 2 tyg.temu.

Kupiłam robota kuchennego, wart 250euro.
Sobota-dzwonek do głównych drzwi. Hura! Pewnie kurier...otworzyłam,czekam,czekam kurde, to chyba nie on. Ale patrzę przez okno,samochód DHL odjeżdża. Weszłam szybko na stronę DHL i wpisałam numer paczki.A tam komunikat,paczka pomyślnie dostarczona.
KUR!! Komu?Schodzę na dół...paczka stoi przy otwartych drzwiach pod skrzynkami.ŚWIETNIE.
Tylko czekała na to,aż ktoś ją gwizdnie.Oczywiście od razu zadzwoniłam...nikt nie odbierał w firmie DHL...to napisałam maila...zapewniali mnie,że nie zostawią tego bez "echa".Pewnie każdemu tak odpisują.

No i dziś:
Ostatnio zamówiłam toster...ale przez pomyłkę magazyniera dostałam czajnik elekt.
Śmiechy,chichy ale niech ktoś to zabierze i przyśle mi mój toster:P
Wczoraj dostałam wiadomość,że w dniu 27-06-2013 czyli dziś, przyjedzie kurier DHL... OMG. Odebrać pomyloną przesyłkę.No to od rana na nogach jestem żeby nie przegapić zwierza...
Zeszłam tylko do piwnicy wywalić śmieci,słyszę ktoś wchodzi i  krzyczy "paczka". Myślę sobie " do mnie" smile
Wychodzę szybko z piwnicy i słyszę jak kurier wręcza komuś jakąś paczką i schodzi na dół ( ja mieszkam na 2 piętrze a kurier był na 1).
Otworzył drzwi i coś chciał przykleić...zdziwiony był jak wyłoniłam się z piwnicy. Zapytałam się go co robi? Zamurowało go...zapytałam czy przypadkiem nie miał odebrać ode mnie paczki. To się zapytał jak się nazywam i " tak miałem"...i się patrzy jak szpak w p..ępek.
Zaprosiłam go na górę...zanim dolazł to stałam i czekałam z paczką dobrą chwilę...i z wielką łaską wziął ją ode mnie.

Gość nawet nie wszedł pod moje drzwi.Z góry założył,że na pewno nikogo tam nie ma,to po co ma się męczyć...

Można się nadenerwować przy takich pracownikach... skoro nie lubią swojej pracy ( tak zakładam) bo muszą chodzić po schodach,czasami bardzo wysoko a nie ma windy...to czemu pracują jako kurierzy? Niech się zatrudnią w Lidlu na kasie,przynajmniej pół dnia będą siedzieć.
Wiem,że nie wszyscy kurierzy tacy są,bo zdarzają się na prawdę sumienni ( nawet mi).

Jestem bardzo ciekawa czy wy mieliście jakieś miłe/gorsze sytuacje z kurierami DHL, bądź innymi smile

"Minuta, w której zaczynasz myśleć o tym jak inni Cię odbierają, jest minutą w której przestajesz być sobą... "-Meryl Streep.
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Wasze opinie na temat firmy kurierskiej DHL. I moje przygody:/

tak mam przygody głównie z Firmą K - EX

zawsze kiedy paczkę ma dostarczyć ta firma sa problemy
wiecznie w liście przewozowym czytam że mnie kurier nie zastał,czasami 3 dni z rzędu
teraz gdy paczka nie dochodzi a widzę w liście przewozowym gdzie jest,piszę do firmy dostaję numer telefonu kuriera i piszę smsy
ostatnio też 3 dni do mnie jechał,w koncu mu napisałam że w domu jestem do 15 potem wyjeżdzam,zjawił sie za 5 trzecia i tłumaczył się zepsutym samochodem,ok rozumiem jeden dzień ale nie trzy
wkurzają mnie też telefony kurierów z zapytaniem czy przypadkiem nie jestem tu albo tu,bo specjalnie nie musiałby jechac do mnie
najlepiej jak wyjeżdża z magazynu niech dzwoni i pyta czy przypadkiem nie jestem gdzieś blisko,po co ma 100 km zasuwać

3

Moje paczki regularnie lądują... u sąsiadów. Oczywiście bez jakiejkolwiek informacji, u których big_smile Pierwsze 3 piętra kamienicy to emeryci i jedna rodzina z małymi dziećmi. Wszyscy ci ludzie panicznie boją się moich psów, więc nie przyjdą powiadomić mnie, że mają moją paczkę. Pozostałe dwa piętra to patologia. Oni nie boją się moich psów, ale również nie oddadzą mojej paczki, tylko zostawią dla siebie/sprzedadzą/zniszczą.

Aha, jest jeszcze jedna rozkoszna starowinka big_smile Ona odbierze moją paczkę, po czym wydzwania do mnie co 2 minuty. Informuje mnie bez cienia skrępowania, że oczekuje na mnie w jej mieszkaniu robot kuchenny z Gdańska/kilka par ciepłych gaci od mamy/wibrator ze sklepu w Warszawie. Zawsze płaci kurierowi przynajmniej 2 razy tyle, ile kosztuje przesyłka, np. 100 zł przy wartości paczki 40 zł, ponieważ "ten uroczy młody człowiek nie miał wydać" big_smile Nie rozumie, dlaczego nie chcę jej oddać 100 zł, obraża się i wykrzykuje na całą klatkę schodową: "Już nigdy wam nie pomogę, odbierajcie sobie sami te paczki!" Niestety moja radość nie trwa długo, bo staruszka ma problemy z pamięcią i najdalej po tygodniu znów przechwytuje nasze zakupy.

Na kuriera nie pomagają prośby, groźby, ani skargi. Następnym razem, jak go zobaczę, zrzucę go ze schodów, przysięgam http://imgx.wizaz.pl/forum/images/smilies/nowe/pala.gif

4

OMG...to też miałyście przygody. Mi raz sąsiadka odebrała paczkę i zostawiła przy głównych drzwiach.Wredna baba. Mogła chociaż pod moje drzwi postawić albo wrzucić kartkę do skrzynki żebym po nią przyszła...
I do mnie w PL też nie raz dzwonił kurier czy ja np. nie mogę gdzieś przyjechać po paczkę tongue

"Minuta, w której zaczynasz myśleć o tym jak inni Cię odbierają, jest minutą w której przestajesz być sobą... "-Meryl Streep.

5

Z drugiej strony nie rozumiem podejścia kuriera....Płacę za dostarczenie paczki do domu do moich własnych rąk  i on ma ją tam dostarczyć... a nie wydzwaniać i gadać,że mam przyjechać tam gdzie mu wygodniej będzie.

6

Ooo, temat dla mnie...
Otoz, zamowilam na allegro perfumy i jako opcje wysylki wybralam przesylke pobraniowa, czyli platnosc przy odbiorze.
Jeszcze tego samego dnia dostalam informacje mailem od sprzedawcy, iz przesylka zostala nadana, na drugi dzien mam sie spodziewac kuriera DHL. Ok. Na drugi dzien rano sms od kuriera, ze bedzie o tej i o tej godzinie. Ok. Czekalam caly dzien, nie przyjechal.
Czekalam nastepne 3 dni. Nastepnie zadzwonilam do sprzedawcy. Okazalo sie, ze kurier stwierdzil, iz byl u mnie, ale odmowilam przyjecia paczki. Smiech na sali.

7

cóż wałki kręcą bo im się po prostu nie chce jechać do klienta

8

Z każdym kurierem będą te same problemy. Wszyscy moi znajomi, którzy prowadzą sklepy internetowe mówią to samo. Najgorsza jest Siódemka. Kurierzy robią różne przekręty, najczęściej wyciągają z paczki towar i wpychają na jego miejsce papier - tutaj zabezpieczeniem może być pakowanie paczek w specjalną folię-kopertę dostarczaną przez firmę kurierską. Przerwanie tej folii oznacza tylko jedno: że pomiędzy wysłaniem paczki a odbiorem ktoś się już do niej dobrał.

Dużo dobrych opinii ma DPD i UPS z tym że usługi tego ostatniego są dość drogie.

Zamawiając coś przez internet pamiętajcie, że jakość obsługi kurierskiej zależy tylko od tej firmy a nie od sklepu internetowego. Sklep ma podpisaną umowę i swojego koordynatora, ale to nie wystarczy - wiele razy słyszałam, jak mój były szef wręcz darł się do słuchawki telefonu rzucając mięsem, bo jakiś kurier ukradł zawartość paczki hmm.

9

No niestety, tu obie strony tj. SPRZEDAWCA I KUPUJĄCY muszą zaufać DOSTARCZYCIELOWI czyt. kurierowi tongue Który nie zawsze sumiennie wykonuje swoje obowiązki.
Ale nie tylko kurierzy są tacy, nasza kochana Poczta Polska niewiele się różni od nich.

10

Jest jeszcze In-post i Paczkomaty. Nigdy się na nich nie nacięłam, choć bałabym się zarówno wysyłać, jak i zamawiać wysyłkę za ich pośrednictwem cenniejszych rzeczy.

11

Ja często robię zakupy w necie i niestety wielu kurierów już miałam "przyjemność"  - czasem znikomą, poznać. Dlatego przy wysyłaniu czegokolwiek boje się korzystać... szczególnie jak coś cenniejszego ... Do wysyłania szukam firm na CLICKTRANS , najbezpieczniej i jak się okazało najtaniej
to nie kurier ale tam znaleźć można przewoźników do wszystkiego, wystarczy wstawić ogłoszenie i to za darmo nawet

12

Czytam i trochę jestem zaskoczona Waszymi opiniami. W sieci kupuję bardzo często, wiele z tych przesyłek dostarczanych jest za pomocą różnych firm kurierskich i chyba jeszcze nie zdarzył mi się problem, który mogłabym potraktować jako rzucający złe światło na firmę, przy czym Poczta Polska raz ukradła zawartość, a raz przesyłka zupełnie zaginęła. Akurat DPD ma u mnie chyba najwyższe notowania - otrzymuję mailową informację o nadaniu przesyłki, mam możliwość jej monitorowania, kurier zwykle dzwoni i uprzedza, o której godzinie (orientacyjnie) będzie i czy mi ta godzina odpowiada. Raz jeden jedyny zadzwonił dopiero będąc pod moimi drzwiami, a mnie akurat w domu nie było, wówczas wyraźnie zapytał czy może zostawić przesyłkę u sąsiadów, a jeśli tak, to u których.

Każdą firmę tworzą ludzie, to ich praca przekłada się na opinię o danym przedsiębiorstwie. Nasza ocena zależy od tego, na jakich pracowników trafimy.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

13

Ja korzystałałam z tej firmy i nie było większych problemów. W tym momencie z czystym sumieniem mogę ją polecić wink

14 Ostatnio edytowany przez Olinka (2013-11-26 20:49:58)

Też jestem nieco zdziwiona, akurat przez to, że praktycznie wszystko kupuje w necie i siedze na spam non stop to często kurier puka do my drzwi, ale żebym mogła na coś narzekać to nie. Wiecie czasem tak jest, że się trafi na nie kompetentnego kuriera ale czy cała firma zaraz jest zła ? W sumie to sama nie wiem.

15

wiem że jest okres przedświateczny ale kurier DPD jeździ z moją paczką już 4 dzien,nie raczy odebrać telefonu kiedy dzwonię,ani odpowiedziec na smsy,
z Biura Klienta cały czas dostaję info że w koncu dzisiaj dostanę przesyłkę,i tak jest od poniedziałku,a do tej pory miałam o DPD dobre zdanie

16

Nigdy większego problemu nie miałam z kurierami. U nas świetnie działa Siódemka ale np w innych miastach ludzie bardzo narzekają na tą firmę. Podejrzewam, że zależy to od zarządzania danym oddziałem. Z DHL dużej styczności nie miałam. Korzystam za to z pośrednika - allepaczki.pl -ale dla firmy. Wcześniej korzystałam z furgonetki, ale jakość obsługi zostawia wiele do życzenia.

17 Ostatnio edytowany przez vinnga (2014-07-23 11:38:51)

Ja nie miałam problemów. Kupuję dosyć często na allegro ( np w sklepie SPAM z ubraniami, fajna sprawa, bo sprowadzają ubrania) i nie miałam żadnych złych przygód.

18

z firmą DHL miałam pozytywne wspomnienia akurat, zawsze na czas i wszystko sprawnie, bez zniszczen.
nie wiem jak się inna firma nazywala, która dostarczała mi paczkę ale facetowi nie chciało się sprawdzić czy ktoś jest w domu i po prosu zostawił paczkę (gdzie było wyraźnie napisane ze należy obchodzić się z nia ostrożnie i jest tłucząca) w bramie. zostawił nr telefonu i prosil o kontakt żeby się upewnić czy dotarło. nic się nie stało zawartości wiec dałam sobie spokój z robieniem jakichkolwiek afer ale ciekawa jestem kto podpisał odbiór przesyłki w takim razie...

" narodziny są cierpieniem, starość jest cierpieniem, śmierć jest cierpieniem"

19

Anzar, to nie jest wina całej firmy kurierskiej, tylko jednego kuriera, który w twoim mieście rozwozi paczki. Zawsze możesz złożyć na niego skargę. Chociaż nie chce mi się wierzyć, że celowo nie przyjechał i nie zostawił awiza, bo oni są rozliczani za ilość doręczonych paczek. Ponadto zawsze sprzedawca internetowy wysyła do klienta numer listu przewozowego. Jeśli by nie wysłał, to można się upomnieć. Dzięki niemu możesz sprawdzić, gdzie w danym czasie jest przesyłka. Jeśli zależy ci na odbiorze o konkretnej godzinie, to możesz zadzwonić do lokalnej parceli DHL i poprosić o nr telefonu do kuriera i się z nim indywidualnie umówić.

A z DHL-em współpracujemy już prawie półtorej roku i powiem szczerze, że kurierzy są sympatyczni i bardzo punktualni. Jeśli zamawiam kuriera na przedział czasowy między 13 a 15, to kilka minut po 13 już u mnie jest po paczkę. Podobnie DPD - poziom usług jest również wysoki.

20 Ostatnio edytowany przez Margolinka (2015-11-24 22:45:22)

Ja jak na razie nie miałam złych przygód z żadną firmą kurierską. DHL, Siódemka, K-EX. Przynosili grzecznie paczki pod drzwi, dzwonili, czekali, zawsze uśmiechnięci. Widocznie miałam fuksa wink
Jedyna firma z którą DAWNO nie miałam "dobrych przygód", to nasza kochana POCZTA POLSKA. Nasz listonosz ma wywalone na wszystko. A priorytety przynosi po minimum tygodniu. Nie ma szans na otrzymanie go dzień po wysyłce. Musi swoje odleżeć na poczcie i nabrać "mocy prawnej" tongue Były awantury, krzyki, groźby, prośby... nic nie działa. smile

"Mądrego widać, głupiego słychać."

21 Ostatnio edytowany przez Emilia (2015-11-24 23:31:18)

bajka59 napisał/a:

DHL UWAGA TO ZŁODZIEJE !!!!! Z zagranicznej paczki ukradli laptopa dla dziecka. ZGROZA !!!! Niech złodziejowi łapy odpadną. Z drugiej strony, kogo oni zatrudniają ? W głowie się nie mieści, że na to polskie złodziejstwo nie ma rady.

Każda paczka powinna być ubezpieczona. I każdą paczkę należy rozpakowywać przy kurierze. Jeśli jakiegoś towaru brakuje lub jest zniszczony, to należy sporządzić specjalny protokół. Dodatkowo koniecznie zgłoś sprzedającemu brak towaru w paczce. Pisanie na forach naprawdę nic nie daje, bo i tak wiele sklepów, firm i osób prywatnych będzie z usług DHL-u korzystać nadal. Natomiast warto zgłosić sprawę na policję jako zwykłą kradzież. Sprzedający powinien w takiej sytuacji sam to zrobić, bo to on dostanie odszkodowanie, natomiast tobie musi wysłać kolejny laptop.
To, kogo zatrudniają nie jest aż tak istotne, ważne jest, że nie mają systemów zabezpieczających przed takimi rzeczami. Kradną zazwyczaj osoby pracujące na sortowniach, nie tylko w firmach kurierskich, ale i na poczcie. Wystarczy, że w danym miejscu nie ma monitoringu, albo kamera nie obejmuje zasięgiem całej hali.
Niekoniecznie też towar został ukradziony w Polsce. Droga paczki zagranicznej rozpoczęła się właśnie za granicą i całkiem możliwe, że już tam laptop został skradziony.

22

ja tak zamówiłam telewizor przez sklep internetowy, okazało się że DHL dostarcza od nich przesyłki, specjalnie wybrałam dzień 16, bo to był jedyny dzień wolny w tygodniu, oczywiście gdy wróciłam 15 do domu czekała na mnie kartka z informacją, że kurier mnie nie zastał, więc dzwonie do nich i się pytam dlaczego zmienili termin dostawy, a oni na to, że nie mieli podanego terminu dostawy i że 16 nie przywiozą mi paczki, bo musi być dzień przerwy i będzie ona leżała na magazynie w innej miejscowości, mimo, że w mojej miejscowości też jest magazyn DHL. Wkurzyłam się strasznie i sama pojechałam na drugi dzień odebrać przesyłkę do ich siedziby i co się okazało ? że paczka miała przyklejoną wielką kartkę z terminem dostawy na 16 oraz z podanym przedziałem godzinowym!

23

No ja może z DHL nie mam jakichś przykrych przygód, oprócz tego, że zawsze do mnie przyjeżdża kiedy mnie nie ma w domu. Nie rozumiem dlaczego wcześniej nie może zadzwonić i się umówić? Potem muszę kombinować by u sąsiadek zostawiał, a nie jest to mi na rękę. Szukam teraz właśnie jakiegoś kuriera, ale pewnego, nie takiego co "zlewa" sobie zlecenie. Coraz bardziej zastanawiam się nad opcją oferowaną przez PickPack. Nie wiem czy słyszałyście o tym, u mnie to już jest całkiem modne. Młodzi sobie w ten sposób dorabiają , a że zależy im na zleceniach i opinii to się do tego porządnie przykładają. Generalnie chodzi o to, że paczki są dostarczane przez prywatne osoby, które akurat podróżują w danym kierunku.

24 Ostatnio edytowany przez misia.w19877 (2017-09-20 17:57:03)

mnie właśnie krew zalewa przez ta firme!!!! od tygodnia prosze sie o dostarczenie paczki i nic juz nie wiem co mam robic... 2tygodnie temu zamowilam paczke w zeszla srode bedac w pracy mialam nieodebrane polaczenie od kuriera, oddzwonilam po godzinie bo jak na zlosc caly czas kolejka w sklepie (pracuje jako sprzedawca) przy chwili pustki oddzwonilam po czym pan mnie informuje ze odeslal paczke do punktu odbioru bo nie bylo mnie w domu ja sie pytam dlaczego?! a pan stwierdzil ze mial juz dla mnie paczke w poniedzialek ale nie dzwonil.. no myslalam ze cos mnie trafi!!!!!! nie pomagaja skargi prosby itd paczke mam odebrac osobiscie (punkt odbioru jest 63km od mojej miejscowosci) MASAKRA tk sie powinna nazywac ta firma!!! jeszcze tylko dodam ze nawet nie mialam informacji pisemnej zostawionej ze kurier byl

25

To nie sa przygody. W dn 19.09.2017 nr paczki 16932325023 kurier przyjechal tylko raz, byl wulgarny, uzywal slow "[wulgaryzm]" itd Nr paczki 16932325023 osobnik niekontaktowy, dziwne zachowanie. Napisalam do DHL aby mnie osobiscie przeprosil za to chamskie zachowanie. Zobaczymy czy beda kitowac czy tez tego chama zwolnia.

26

Odświeżę nieco temat.
Jako iż tam pracuje to się nie dziwię waszym opiniom. Mam co prawda do czynienia z przesyłkami lotniczymi.
Robota na pół etatu tam jest jedynie. Mają wymagania co raz większe. Ludzi nie ma do pomocy. Szczerze to wam powiem, że rozglądam się za inną pracą.
Długo tez tam nie zamierzam zostać. Są u nas audyty. Mamy niezaliczone bo nie mamy wymaganych szkoleń. Kilka miesięcy już tam pracuje.
Więcej na priv mogę powiedzieć.

27

Dawno nie zamawiałam ze sklepu, który korzystałby z tej firmy kurierskiej, ale akurat teraz skorzystałam i totalna załamka!!!
Zamówiłam mały, ale delikatny przedmiot ze szkła, wiec zależało mi na przesyłce kurierskiej (z założenia dostarczają szybciej, niż Poczta Polska).
Moja paczka od doby leży w sortowni!
Na infolinię trudno się dodzwonić; pani z infolinii sama przyznała, że mają paczki z 2-tygodniowym opóźnieniem w dostawie!!! Ona sama nie może zainterweniować!!!

Czyli tak naprawdę na tej przesyłce mogę postawić krzyżyk i jakoś przeboleć stratę 32 zł, z czego 49% to koszt przesyłki.
Asbolutnie polecam unikanie tej firmy kurierskiej

28

E tam. Prawda jest taka, że to nie firma jest dobra lub zła, tylko ludzie są dobrzy lub źli. Ja korzystam okazyjne i z DHL i z UPS i czasem z innych kurierów. I nie ma żadnej reguły. Jeden kurier jest w porządku, zgadza się podjechać do mojej pracy jak nie ma mnie w domu (2 km odległości) lub jest elastyczny i zgadza się przyjechać popołudniu. Drugi dzwoni, a jak się nie odbierze to po 30 sekundach już nie odbiera, tylko zostawia paczkę w pobliskim sklepie czy tam gdzieś i ma wywalone na wszystko. Dlatego też to wszystko loteria.
Ja jeśli na kogoś miałbym narzekać to na Pocztę Polską. O ile obsługa placówki jest ok, tak listonosz ma wywalone i po prostu nie zostawia awizo. Albo zostawia takie z datą sprzed 10 dni. Wiem bo codziennie zaglądam do skrzynki. Panie na poczcie rozkładają ręce, bo dla nich sukces że w ogóle ktoś chce pracować jako listonosz.
Ale zdaję sobie sprawę że nie wszyscy listonosze tacy są, więc nie zakładam wątków "Poczta Polska to dno" wink

29

DHL
28-12-2017     13:51     Łódź     Przesyłka dotarła do oddziału DHL Parcel Łódź. ...
Jest 29.12.2017 g 18.04 a paczki nie ma... Nic nie można konkretnego dowiedzieć się w bo podają tylko wiadomość jw
Ciekawym jest, że paczka wysłana 28.12.2017 w Pradze już dotarła, tyle, że przyjechała dpd.
Nie muszę wystawiać opini? Można się domyśleć co myślę o dhl:(

30

żenada. Firma o całkowicie żenującym podejściu do klienta. Zamówiłam usługę dostawy paczki miedzy 16 a 22 wiedząc o tym że w ciągu dnia nie jestem dostępna pod adresem na który paczka miała zostać dostarczona. 3 dni kurier próbował dostarczyć mi ją w godzinach 11 - 14. (????) tłumacząc się że nie mają kuriera popołudniowego i w innych godzinach jak te w których ON pracuje nie ma szans na dostawę. Zaproponował mi przekierowanie paczki na moje miejsce pracy. Paczkę przekierowałam telefonicznie po czym i tak następnego dnia została wydana kurierowi do dostarczenia na pierwotny adres (???). Ponieważ zależało mi na odbiorze tej paczki przed weekendem (miał to być prezent) poprosiłam kuriera o spotkanie się z nim w miejscu dla niego dogodnym w momencie jak będę wracać z pracy. Niestety kurier o bardzo niskiej kulturze osobistej nie chciał poczekać 5 minut (a były to jeszcze jego godziny pracy), nie przebierał w słowach po czym rozłączył rozmowę. Moja ocena firmy jak i samego kuriera jest bardzo negatywna. Osobiście odradzam korzystanie z tego przewoźnika.

31

Emilia napisał/a:

Jest jeszcze In-post i Paczkomaty. Nigdy się na nich nie nacięłam, choć bałabym się zarówno wysyłać, jak i zamawiać wysyłkę za ich pośrednictwem cenniejszych rzeczy.

Ostatnio zamawiając przesyłkę do paczkomatu, otrzymuję wiadomości, że są tak przeładowane, że nastąpi przekierowanie do innego, tylko mam się zgodzić i podany jest link do strony. Otwierając stronę nie ma żadnego pytania ani informacji o możliwości przekierowania ...

32

Lou71.71 napisał/a:

Ostatnio zamawiając przesyłkę do paczkomatu, otrzymuję wiadomości, że są tak przeładowane, że nastąpi przekierowanie do innego, tylko mam się zgodzić i podany jest link do strony. Otwierając stronę nie ma żadnego pytania ani informacji o możliwości przekierowania ...

Coś musi nie działać, bo ja mogłam taką zgodę wydać, a nawet wycofać - sprawdzone kilkukrotnie. Przy czym to też nie jest tak, że oni na pewno paczkę przekierują - przekierują, jeśli w chwili próby załadowania jej do paczkomatu, urządzenie rzeczywiście będzie przepełnione. Ja w każdym razie od jakiegoś czasu zgody nie daję i przesyłka czeka w miejscu, które pierwotnie wybrałam.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

DHL ubezpieczona przesyłka została uszkodzona po miesiącu reklamacja odrzucona to po co to ubezpieczenie WIELKI PIC TAKA FIRMA!!!!

34

Zamówiony "kurier wieczór". Kurier nie dzwoni przed dostarczeniem przesyłki, więc wstrzela się akurat w kwadrans, kiedy adresat wyszedł po coś na kolację do sklepu za rogiem. Kurier samowolnie - bez telefonicznego ustalenia z adresatem przekłada dostawę na kolejny dzień roboczy, ale już na "rozstrzał godzinowy: 13:00-17:00. Od pani na infolinii dowiaduję się, że kurierzy dzwonią do adresatów, jeśli nadawca przesyłki zaznaczy opcję (nawet nie wiem, czy to nie jest u nich dodatkowo płatne?). Jakoś przez ok. 7 lat zamawiania przez Internet dostarczali do mnie wszyscy kurierzy + poczta i wszyscy (nawet listonosz) oprócz DHL uważali za coś naturalnego, że dzwonią przed dostarczeniem przesyłki, czy to dużej, czy to małej.

Posty [ 34 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Wasze opinie na temat firmy kurierskiej DHL. I moje przygody:/

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018