Jestem słaba - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: Jestem słaba

Witam wszystkich mam na imię Weronika. Mam 22 lata. Moim głównym problemem jest nerwowość w pracy. Pracuję w restauracji połączonej z pizzerią. Przyznam się szczerze pracuję ze swoim chłopkiem. Ale jak tylko staję za kasą to dostaje takiego stresa, że tworzy się we mnie blokada i wszystko robię bardzo wolno. Zarówno kasuję, jak i wydaję dania. Jestem też strasznie srachliwa. Gdy tak siedziałam sama, to doszłam do wniosku żę boję się wszystkiego. Tylko nie wiem czego najbardziej. Zarówno szefowa jak i mój chłopak mówią że mam wyluzować, ale jak tworzy się we mnie taka blokada, to lipa. A najgorsze że mam szkolenie właśnie na kasie. dlatego nie wiem co robić by pozbyć się tej blokady, bo nie jestem sobą. PROSZĘ O POMOC!!!!

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jestem słaba

Weroniko, najważniejsze to troszkę sobie odpuścić. Nie myśl, że od razu wszystko musisz robić najlepiej. Nie musisz od samego początku robić wszystkiego sprawnie i szybko. Uczysz się dopiero. Z czasem dojdziesz do wprawy i wtedy cała ta nerwowość zniknie. To normalne, że stojąc przy kasie denerwujesz się trochę. To dość odpowiedzialne zajęcie. Zobaczysz, że niedługo zapomnisz o tym problemie smile Najważniejsze, że szefowa jest wyrozumiała smile

"Mądrego widać, głupiego słychać."
Kitana22 napisał/a:

Witam wszystkich mam na imię Weronika. Mam 22 lata. Moim głównym problemem jest nerwowość w pracy.[..]Zarówno szefowa jak i mój chłopak mówią że mam wyluzować, ale jak tworzy się we mnie taka blokada, to lipa. A najgorsze że mam szkolenie właśnie na kasie. dlatego nie wiem co robić by pozbyć się tej blokady, bo nie jestem sobą. PROSZĘ O POMOC!!!!

Niedawno widziałem materiał o tym, że w stresie nasz organizm robi nam lobotomię. Rozwiązanie na poziomie podstawowym(organizmu) polega na uspokojeniu akcji serca przez co po kilku chwilach(minutach) wraca jasność myślenia. Trik polega na tym aby oddychać: wdechy i wydech mają być równej długości (normalnej głębokości) ale równomierne i z klatki pieresiowej. Tylko tyle. Dalsze etapy to praca nad osobowością, więc wymagaja dużo czasu i skupienia. Twój problem jest największy na poziomie organizmu więc ta technika powinna dać szybki, istotny efekt. Może spróbujesz?
Jeśli nie to może jakaś herbatka uspokajająca?
Pozdrawiam.

4

A może zastanowiąłabys sie nad zmiana pracy? niekażdy stworzony  jest do pracy, gdzie jest  bezposrednio skonfrontowany z klientami, wiem to po sobie

5

Cześć mam na imię Wiktoria. Też jestem nie śmiała wobedz innych.
Myślę że po prostu potrzebujesz trochę wyobraźni i fantazji i jak położysz się na  uszku to musisz zapomniec o wszystkich problemach i odciąć się na trochę od świata i powyobrażać sobie coś miłego.

6

Jednym z elementów terapii poznawczo-behawioralnej jest zanegowanie pewnych przekonań. Czego się boisz, że się pomylisz przy naliczaniu, czy przy wydawaniu reszty i ktoś na ciebie na krzyczy?
To co myślisz, że się stanie, to prawdopodobnie twoja wyobraźnia, która podpowiada ci najgorszy scenariusz. A wiesz co się zdarzy naprawdę jeśli się pomylisz? Spowodujesz bankructwo pizzerii? Nie, przecież są różne sposoby robienia korekt księgowych. Zapłacisz z własnej pensji? Dostaniesz upomnienie od szefowej, zwolni cię z pracy? Klient oskarży cię o oszustwo, nie przyjdzie nigdy więcej na pizzę?
Co się zdarzy, jeśli się pomylisz? Przetestuj - najprawdopodobniej nikt nie zauważy twojej pomyłki.
Tylko ten się nie myli, kto nic nie robi.

"Myślę, że każdy inteligentny człowiek jeśli mówi, że nie jest feministą, to się kompromituje, bo feminizm jest za równouprawnieniem. Prawa kobiet to prawa człowieka, po prostu" Maja Ostaszewska

7

ja bym zrezygnowała z tej pracy, nie ma co się tak potwornie męczyć

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018