Bardzo słaba kondycja - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Bardzo słaba kondycja

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

1 Ostatnio edytowany przez Mikus_1990 (2022-06-23 12:06:35)

Temat: Bardzo słaba kondycja

Hej! Nie wiem czy to forum to dobre miejsce na rozmowę o ćwiczeniach sportowych, ale może są tu też takie osóbki, które będą w stanie podzielić się swoimi doświadczeniami.

Otóż od zawsze miałam problem z wagą. Już jako kilkuletnia dziewczynka nie byłam chudziutka. Nigdy nie uprawiałam sportu, wolałam się objadać i leżeć na kanapie.

W pewnym momencie dobiłam do wagi 68 kg przy wzroście 158 cm. Nie była to może jakaś bardzo duża nadwaga, ale czułam się fatalnie.

Schudłam sporo kilogramów, od jakiś 3 lat utrzymuję swoją obecną wagę, tj 54-55 kg.

Oczywiście zaczęłam więcej się ruszać, patrzeć na to co jem.

Jeśli chodzi o dietę, nie trzymam jakieś restrykcyjnej, jem to na co mam ochotę, ale w rozsądnych ilościach. Nie wiem czy czasami nie przesadzam na zasadzie, że jem aż za mało... Chyba w mojej głowie został ten strach, że znów zacznę tyć...

Chciałabym uprawiać więcej sportu. I tu dochodzimy do sedna sprawy. Bo moja kondycja jest fatalna...

Moje ciało nie wygląda dobrze, mimo dobrej wagi. Lekki cellulit na nogach, wiotka skóra. Boczki. Taki typ skinny fat. Mimo wszystko dużo tłuszczu w organizmie, mało mięśni. Moim celem jest zmiana tych proporcji.

Jednak gdy zaczynam trochę więcej się wysilać, dostaję potem zakwasów... Wystarczy, że poćwiczę intensywnie 30 min i już mam wyjęte kolejne 3 dni, bo wszystko mnie boli. Nie potrafię przebiec nawet 2 km bez zadyszki. I to truchtem, nie biegam szybko! Ostatnio to nawet zatrzymałam się wcześniej bo dostałam kolki. Puls 180... hmm Następnego dnia bóle łydek...

Mięśnie szybko się męczą, szybko drżą. Gdy mam zrobić jakieś ćwiczenia na nogi, podskoki przysiady itd, czy podnoszenie hantli... Czuję jakby mięśnie odmawiały posłuszeństwa, zaczynają się trząść. Następnego dnia oczywiście zakwasy.

Jestem młodą osobą, mam 32 lata... Oczywiście, że próbowałam pracy z trenerem personalnym. Trener rozkładał ręce, nie wiedział o co mi chodzi, nie potrafił powiedzieć, czemu aż tak szybko się męczę. Wkurzałam się na niego i na siebie, bo on dawał mi okropny wycisk, następnego dnia nie mogłam nawet usiąść, zanim doszłam do siebie mijał tydzień i ćwiczyłam tylko raz w tygodniu. hmm Mówiłam mu o tym, on nie potrafił pomóc, uważał, że wcale nie wybiera mi zbyt trudnych ćwiczeń.

Próbowałam zaczynać od lżejszych rzeczy. Marsze. Ale niezbyt zauważyłam by poprawiała się po tym moja kondycja. Ćwiczyłam też na siłowni trzy miesiące na zasadzie interwałów czyli zmiana urządzeń co 40 sekund. Razem z rozciąganiem i rozgrzewką wychodziła 1 h. Trzy razy w tygodniu. Moje proporcje ciała, skład i waga pozostały bez zmian...

Zastanawiam się też czy może mój brak sił pochodzi o diety? Nie raz robiłam tak, że jadłam do 16/17:00 i kolejny posiłek już następnego dnia. Bo cholernie się boje zjeść za dużo!

Czy ktoś z Was zaczynał od zera jak ja? Jak to się u Was zmieniało?

Zobacz podobne tematy :
Odp: Bardzo słaba kondycja

A może chcesz postawić na trening i spalanie kalorii poprzez taniec? To dobra alternatywa dla siłowni i fitnessu smile
Zapraszamy na nasze najbliższe wydarzenie Maraton Twerk 25.06. Twerk to technika potrząsania pośladkami w różny sposób oraz intensywny trening dla całego ciała!

Kiedy? 25 czerwca, sobota, 10:00-14:15

Gdzie? Szkoła Tańców Karaibskich SHO – Warszawa, ul. Słowackiego 25 (przy pl. Wilsona)

Poziom? Open Level

Zapisy? tel. 502 29 29 31/ ZAPISY@SHO.PL/ wiadomość na FB/IG

Szczegóły i cennik na wydarzeniu FB i stronie: www.sho.pl

Wydarzenie: https://fb.me/e/3bzK9hTh1

3

Mikus_1990 napisał/a:

Moje ciało nie wygląda dobrze, mimo dobrej wagi. Lekki cellulit na nogach, wiotka skóra. Boczki. Taki typ skinny fat. Mimo wszystko dużo tłuszczu w organizmie, mało mięśni.

To normalne. Bez ćwiczeń i mięśni nie będziesz wyglądać dobrze, nawet pomimo normalnej wagi.

Mikus_1990 napisał/a:

Jednak gdy zaczynam trochę więcej się wysilać, dostaję potem zakwasów... Wystarczy, że poćwiczę intensywnie 30 min i już mam wyjęte kolejne 3 dni, bo wszystko mnie boli.

Zakwasy czy ból mięśni to najnormalniejsza rzecz na świecie. Słyszałaś powiedzenie że jak boli to rośnie? Każda przerwa w treningach i powrót do ćwiczeń będzie skutkować bólem. To normalne, nie dzieje Ci się żadna krzywda. To zdrowa reakcja Twojego ciała na zmiany.

Mikus_1990 napisał/a:

Nie potrafię przebiec nawet 2 km bez zadyszki.
Puls 180... hmm Następnego dnia bóle łydek...

Gdy zaczynałam nie mogłam przebiec 200m. A teraz 10km jest w miarę spoko (ale nie trenuję pod tym kątem więc mnie to satysfakcjonuje)

Mikus_1990 napisał/a:

Mięśnie szybko się męczą, szybko drżą. Gdy mam zrobić jakieś ćwiczenia na nogi, podskoki przysiady itd, czy podnoszenie hantli... Czuję jakby mięśnie odmawiały posłuszeństwa, zaczynają się trząść. Następnego dnia oczywiście zakwasy.

Normalka na początku

Mikus_1990 napisał/a:

Ćwiczyłam też na siłowni trzy miesiące na zasadzie interwałów czyli zmiana urządzeń co 40 sekund. Razem z rozciąganiem i rozgrzewką wychodziła 1 h. Trzy razy w tygodniu. Moje proporcje ciała, skład i waga pozostały bez zmian...

Interwały są do wyrobienia kondycji, nie zbudujesz tym mięśni. /tańcem też nie/

Masę mięśniową robisz ćwiczeniami z oporem. Niech to będzie opór Twojego ciała na początek. Zacznij Skalpel Chodakowskiej 3x w tygodniu, da się go ściągnąć z neta. Później częściej, a po paru miesiącach dołóż obciążenie.

4

A może to choroba w rodzaju zaniku mięśni?
Żeby mięśnie się tworzyły potrzebne jest odpowiednie odżywianie, białko.

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

5

Możliwe że masz w organizmie za mało mikroelementów takich jak magnez, potas i sód. Możesz zrobić sobie badanie krwi na poziom mikroelementów i ew. zacząć zwracać uwagę aby w pożywieniu  właśnie ich nie brakowało. Nie zaszkodziłoby też upewnienie się, że masz właściwy poziom hormonów tarczycy.

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Bardzo słaba kondycja

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021