Wzrost wagi po ciąży... Co robić? Ogomny kompleks - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » Wzrost wagi po ciąży... Co robić? Ogomny kompleks

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 20 ]

Temat: Wzrost wagi po ciąży... Co robić? Ogomny kompleks

Witam was mam pewien problem z moja waga;/ Zacznę od poczatku 3 lata temu wazylam prawie 90kg;/ wyjechałam do holandi i przy ciezkiej i długiej pracy po ok 18godz schudłam do 73 A teraz po ciąży moja waga zaczyna wracac do tej z przed kilku lat a najgorsze jest ze cwiczenia nie pomagają:( nie jem duzo jem tyle co zwykle, jestem załamana moja wagą co można jeszcze zrobić zeby waga spadła?

Najpiękniejszych Chwil W Życiu Nie Zaplanujesz... One Przyjdą Same....
Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez truskaweczka19 (2013-04-11 22:01:41)

Odp: Wzrost wagi po ciąży... Co robić? Ogomny kompleks

Wiesz, w sumie nie znam się, bo w ciąży jeszcze nie byłam, ale to normalne, że po ciąży masz dodatkowe kilogramy.
Może powiedz, ile ważyłaś od razu po ciąży, a ile ważysz teraz? Jak często się ważysz? Czy jesz regularne posiłki? Ćwiczysz? Jak tak, to co? Wiesz, takie całościowe podejście, wtedy łatwiej będzie doradzić, czasem wystarczy zmienić jedną rzecz i już jest lepiej.

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

3

od porodu moja waga stoi w miejscu;/ robie brzuszki w miare mozliwosci bo dalej mi dokucza szew;/ i chodze na steperze i na spacery z dzieckiem jem regularnie tak jak zawsze nie jem słodyczy

4 Ostatnio edytowany przez truskaweczka19 (2013-04-11 23:20:56)

Skoro dokucza Ci szew po porodzie, to pewnie krótki czas po porodzie jesteś? W takim razie nie forsuj się, nie ma sensu, ćwicz dalej, nie wiem, waż się raz w tygodniu, bo inaczej frustracja rośnie. Dietę dostosuj dobrze, bo inna też podobno musi być jak np karmie się piersią, po prostu wtedy często trzeba jeść wprawdzie więcej z tego co wiem (ale często karmiąc i tak w pewien sposób te kilogramy się gubią). No i nie wiem, dużo wody, pijesz? Słodyczy nie jesz, a nie pijesz napoi gazowanych czy słodkich soków ze sklepu? Nie jesz teraz fast foodów? No wiadomo albo przynajmniej ograniczasz smile Szukam po prostu winowajcy. Może ciemny chlebek, jesz? Dobrze też robi przy odchudzaniu jogurt z muesli, fajnie zrobić coś takiego samemu, np ja biorę taki jogurt, śliwki suszone, otręby owsiane, często daję do tego kiwi. No albo nawet muesli ze sklepu, ale warto te jakieś mniej przetworzone, które ma mniej cukru. Może pij zieloną lub czerwoną herbatę tak regularnie codziennie? Dużo warzyw/ owoców? Tak dokładnie Ci rozpisuje, bo wiem, że czasem to pomaga, bo czasem jedna rzecz potrafi zgubić, choć oczywiście na diecie też można jeść wszystko, ale z umiarem jak to mówią smile A z czasem będziesz mogła dołożyć więcej ćwiczeń, gdy boleć będzie mniej smile Oczywiście warto jeść 5 posiłków dziennie. Jak sery to warto wybierać te chude itp smile

Wisława Szymborska

5

nie no jestem 7mies po porodzie ale przy dłuzszym robieniu brzuszkow szew daje się we znaki;/ pije wode mineralna kawe herbate, a czytalam o tych herbatach o zielonej i czerwonej ze dobrze wplywaja na organizm wiec napewno je kupie. Fast foodów też nie jadam no moze raz na jakis czas ale nie czesciej niz raz  na 4-5 mies i to tez minimalna ilosc

6

Ja jestem mamą 3 dzieci.Po pierwszej ciąży przytyłam i jadłam wszystko chociaz wtedy mi to nie przeszkadzalo ze jestem gruba.Po drugim dziecku dalej wygladalam jak wygladałam próbowałam cos  z tym zrobic ale mi nie wychodziło.dalej tyłam.A po urodzeniu trezciego dziecka wziełam sie za siebie.Na poczatku mi nie wychodzilo chociaz bardzo chciallam bo maz mi dokuczał.I wiesz co mi dopiero pomogło?Schudłam 10 kg chociaz chce schudnac jeszce 5 ale czuje sie dobrze nawet z ta waga.To głupie co mi pomogło .A pomogło mi to ze postanowiłam ze robie to dla siebie żeby jakis mężczyzna sie za mna jeszce obejrzał (a mąż żeby był troszke zazdrosny)żebym czuła sie atrakcyjna i sexowna.A moj przepis to nie jem słodyczy,smażonego a na śniedanie i kolacje ( o 18 )jem płatki z mlekiem.ograniczyłam pieczywo i ziemniaki(przez okres postu wogóle tego nie jadłam).Trzymam kciuki za ciebie.Tobie tez sie napewno uda.

7

Właśnie chodzi o to że okropnie się teraz czuje w swoim ciele wstydze sie poprostu mój facet jest teraz za granica ale chciałabym lepiej wygladać zanim wróci, może faktycznie przestane jeść chleb choć w sumie i tak go nie jem bo jem bółki ale to też pieczywo mam nadzieje że uda mi sie schudnąc chciałabym ok 20kg ciężko bedzie i każda rada jest na wagę złota

8 Ostatnio edytowany przez Shatterfly (2013-04-14 23:22:42)

Zwykła bułka to ponad 200 kcal, więc trzeba na to uważać, może zamiast brzuszków trochę ćwiczeń wytrzymałościowych, biegi aerobik, popularna ostatnio zumba lub marsz z kijkami? Tam pracuje jednocześnie więcej mięśni, kalorie są szybciej spalane. Też jestem po porodzie już prawie 2,5 roku i jak przybrałam w ciąży tak trzymam wagę od porodu sad

Ważę 82 a powinnam 65-70 i nic do tej pory nie udało mi się z tym zrobić. Jednak otoczenie mi nie pomaga, oprócz obowiązków domowych, pracy, wychowywania dziecka, w międzyczasie szkoły weekendowej nie mam szansy na zajęcie się samą sobą, ba nawet pieniędzy szkoda na aerobiki, bo zawsze są inne potrzeby. Ostatnio próbowałam liczyć kalorie, okazuje się że 2300 kcal dziennie to bardzo restrykcyjna jak dla mnie dieta, absolutnie żadnego podjadania (a pracuję w sklepie spożywczym, gdzie siedzę otoczona ciastkami, słodkimi bułkami i innymi pysznościami), dużo warzyw i owoców, zero soków owocowych czy napojów a do tego ruch, jeśli chce się zacząć spalać rezerwę. I w sumie po tygodniu waga drgnęła jakieś 3 kg w dół, ale u mnie takie wahania są bardzo częste więc nie wiem czy jest to wynik diety, a nie mam w domu wagi, żeby to obserwować (wiem, że 3 kg bo akurat cały tydzień spędziłam u rodziców, gdzie waga jest;P) Chyba to jest dla mnie też brak motywacji, że nie mogę obserwować zmian, nawet małych a lubię to robić, dla mnie kalendarze, gdzie można zanotować swoje spostrzeżenia są bardzo motywujące.

Polecam poczytać na necie konkretniejsze artykuły o diecie, zdrowej i niskokalorycznej żywności, można się dużo ciekawych rzeczy dowiedzieć smile

Chcę zacząć biegać, ale smutno jest samemu iść z zadyszką po 200 metrach, brak wsparcia, a facet zamiast pochwalić czy wręcz uczestniczyć tylko się wyśmiewa. Może masz jakąś koleżankę z którą mogłabyś ćwiczyć? smile człowiek mniej się męczy, szybciej czas leci a i ploteczkami się wymienić można smile

odwiedź mnie na [tu był nieregulaminowy link i został usunięty przez moderatora]

9

Natalia25, a jak jesz bułki to zwykłe kajzerki? Ja polecam przerzucić się np na bułki żytnie jak masz gdzieś obok, bo zdrowiej i podobno mniej kalorycznie, ja sama jem, a te co jem są duże smile
albo np razowy chleb zwykły czy np amarantus- całkiem dobry, a lekki z tego co wiem smile
Do tego szukaj ćwiczeń, które dają Ci radość, bo to najważniejsze. Pamiętaj, że ćwiczyć można w domu. Ja trochę ćwiczyłam do ćwiczeń dziewczyny- fithappy, wpisz na youtube smile Polecam.
Może szew po porodzie dokucza Ci przy brzuszkach, ale przy innej aktywności nie będzie? Może spróbuj pływania, odciąża też kręgosłup.

Wisława Szymborska

10

właśnie od jutra przechodze na ciemne pieczywko;) Na basen chciałabym chodzić bo uwielbiam pływać ale jak założyłam strój kąpielowy z przed ciąży to sie załamałam;(  i chciałabym chodzić kilka razy w tygodniu ale moge tylko w sobote czy w niedziele bo wtedy na spokojnie moge dziecko mamie zostawić i też jest to że u mnie jest tylko jeden basen i w dodatku dość drogi;/ ale mam nadzieję że uda mi zacząć chodzić na basen bo w domu nie mogę się skupić maluch wydaje z siebie głośne dzwięki i często płacze bo ząbki mi wychodzą i żeby poćwiczyć jednak wolałabym wyjść z domu

11

Hej dołącze sie do was bo tez mialam taki problem po urodzeniu drugiego dziecka ale najwazniejsze jest zeby miec motywacje jakis wytyczony cel ja probowalam wszystkiego tez bez skutku az koncu wyznaczylam sobie cel moj syn mial komunie wiec chcialam jakos wygladac zeby dziecko nie wstydzilo sie.Znajomy polecil mi Nature house zapisalam sie do nich,przy ich wsparciu dietach cwiczeniach jezdzeniu na rowerku w domu schudlam 10kg w ciagu 2 miesiecy nie bylo latwo potrzeba duzo samozaparcia czasami byly chwile slabosci ale wtedy myslalam o wytyczonym przez siebie celu mi pomoglo bardzo.Teraz jestem bardzo z siebie dumna mąż tez juz mi nie dogryzal.Pozdrawiam i trzymam mocno kciuki big_smile

12

Hej! Dziewczyny jestem tu nowa i moje dziecko ma prawie dwa  lata...ale waga...eh... ćwiczę trochę w domu...ale chyba za mało;/
Przed ciążą ważyłam przy 160 cm wzrostu 53 kg a w ciąży 70 kg/....teraz mój berbeć w czerwcu kończy dwa lata a ja... ważę uwaga! 65 kg!!!!! Dieta postanowiłam ją zacząć od jutra i do urodzin dziecka ważyć tyle co przed ciążą, szczerze nie tyle waga mnie martwi co wygląd ciała...jakie ćwiczenia polecacie. Ostrzegam basen odpada tak jak jedna z forumowiczek napisała ja i tyle nagości publicznie NIE! Może jakieś suplementy na celulit?? Mam go na brzuchu,udach aż do kolan;/ pupie:( do 24 czerwca sporo czasu na te 12 kg. Potrzebuję sprawdzone rady:)

13

Laski grunt to nie poddawac sie smile Bedzie ciezko, ale nie ma rzeczy niemożliwych. W zaleznosci od tego czy chcecie zmienic nawyki zywieniowe czy zaczac sie ruszac, wyznaczcie sobie cel i ustalcie  plan, jezeli sie potkniecie to trudno, zdarza sie, mimo to, a moze własnie dlatego walczcie dalej! smile Przeszłyscie przez trud ciąży, poród, wychowywanie dziecka i Wy nie macie motywacji? Nie macie siły i odwagi? Wiecej wiary w siebie kochane smile

Swoją drogą zapraszam do naszej  grupy motywacyjnej smile Znajdziecie tam do wyboru do koloru: matki, dziewuszki bezdzietne, chudsze, grubsze, wyższe, niższe itd. big_smile

http://www.netkobiety.pl/t40311.html

- I may not be there yet but I'm closer than I was yesterday.
Wzrost 158 cm
03.01.2013 58,00 kg
31.05.2013 54,5 kg     Cel I  30.06.2013 53 kg; Cel II 01.09.2013 50 kg big_smile

14

Witam. miałam podobny problem w ciąży przytyłam sporo bo prawie 30 kg. Długo miałam dola i naprawdę wszystkiego mi się odechciewało, gdy  miesiące po ciąży miały a waga spadała tylko odrobinę. Natrafiłam na ogłoszenie dietetyka on-line który układa diety specjalne dla kobiet po ciąży zapłaciłam 39 zł za dietę dobrana do mnie i ćwiczenia. Naprawdę mogę wszystkim polecić ta poradnię dietetyczną bez żadnej ściemy, widać naprawdę efekty już po tygodniu. A dieta normalna 5 posiłków więc głodna nie chodzę smile. Najważniejsze że dostałam wskazówki co robię źle i jak mam postępować by kg nie wróciły.

15

Moje rady na schudnięcie po ciąży to: unikanie smażonego, ćwiczenia fitness, nie dojadanie po dziecku oraz jedzenie późnego śniadania i wczesnej kolacji.

16 Ostatnio edytowany przez truskaweczka19 (2014-04-07 20:56:59)

dziewczyny a słyszałyście moze o Gaca System, tak zwane madre odchudzani które łaczy w sobie odpowiednia dietę i ćwiczenia? Ludzie dzięki temu systemowi chudną po kilkadziesiąt kilogramów w bardzo szybkim czasie, z resztą zobaczie sobie ich stronkę niedozwolony link

17

może zacznij ćwiczyć z Chodakowską? wszyscy wychwalają jej ćwiczenia

18 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2014-04-17 09:02:09)

zapisz sie na zumbe, swietnie spala kilogramy, poza tym nie lacz weglowodanow z bialkami.

19

Jeśli chodzi o chleb żytni - kalorii ma  tyle samo co zwykły mniej więcej, ale jak jest pełnoziarnisty to jest zdrowszy i wolniej się trawi.
Od brzuszków się nie chudnie, brzuszki są na rzeźbę. Na spalanie tkanki tłuszczowej ćwiczenia cardio, ale o siłowych też nie można zapominać.
Dieta. Tylko nie jakaś z kosmosu. Racjonalne odżywianie i regularne posiłki. Żadnych głodówek, cudownych pastylek i innych bzdur

"Si vis pacem - para bellum"

Posty [ 20 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » Wzrost wagi po ciąży... Co robić? Ogomny kompleks

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018