zadowalająca pensja w Polsce - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 39 ]

1

Temat: zadowalająca pensja w Polsce

Witam Was,
Przeglądałam właśnie ten dział forum i postanowiłam, że zapytam Was: jaką płacę musiałybyście otrzymać w Waszym(i jeśli macie chęć podajcie w jakim) zawodzie żebyście uznały ją za zadowalającą, a jaka abyście uznały ją za wysoką?

Wydaje mi się, że w moim otoczeniu ludzie mają jakieś zaniżone standardy albo pochłonęła ich polska rzeczywistość. A może to ja bujam w obłokach?

Moja przyjaciółka pracuje jako sekretarka (umowa o etat) i cały czas powtarzała, że jak na swój wiek (23lata) zarabia bardzo dużo. Kiedy ja nie miałam dochodu jako studentka ona mówiła: "Wiesz dla mnie 200zł w tą czy w tą nie ma znaczenia." Potem okazało się, że zarabia 2000zł, pomyślałam, że pensja ok dla panienki, która mieszka z rodzicami, ale czy bardzo duża?

Inna znajoma opowiadała, że jej mąż ma kompleksy ponieważ ona zarabia o wiele więcej niż on. Ta również ma umowę o etat. Trochę przeżywałam, że dziewczyna po zawodówce ma w tak młodym wieku tak wysoką pensję, że może zadzierać nosa (bo tak się zachowywała). Ja oczywiście nie oceniam ludzi po wykształceniu, ale w tamtym czasie zaczęłam żałować, że w ogóle poszłam na studia skoro (jak myślałam wtedy) mogłam skończyć szkołę zawodową i iść do pracy. Jednak kiedy spotkałyśmy się kolejny raz nie wytrzymałam i zapytałam ją ile wynosi ta wysoka pensja, usłyszałam, że 1700zł. Sama nie wiem co o tym myśleć.

A jak Wy uważacie? Ile powinnyście/chciałybyście zarabiać? Czujecie się pod tym względem pokrzywdzone w pracy?

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez nieznajoma85 (2013-04-11 10:36:41)

Odp: zadowalająca pensja w Polsce

Żeby utrzymać rodzinę i w miarę normalnie żyć musiałbym mieć przynajmniej 3 tys zł miesięcznie. Ale to takie normalne życie, bez szału..
Ale nie oszukujmy się w Polsce to mało realne a taka pensja wśród szarych obywateli to już "kupa pieniędzy"
Na polskie realia i 2 tys to jest dużo...

Przepraszam za wyrażenie, ale czytając Twojego posta zastanawiałam się czy Ty z choinki się urwałaś. Jak na kobietę 1700, czy 2000 zł miesięcznie to bardzo dużo. Dziewczyny po studiach pracują na kasie w markecie za najniższą krajowa i cieszą się że w ogóle mają pracę. W dzisiejszych czasach jak masz dobre znajomości to i pracę będziesz miała lepszą, lepiej płatną.

Pracowałaś kiedyś?

3

Pracuję... niestety na umowę zlecenie więc chcę zmienić pracę.
może i urwałam się z choinki... bo zawsze myślałam, że kiedyś dostanę 2000zł jako "standard", bo jak mając mniej dorobić się czegokolwiek? Nawet z tą sumą ciężko to widzę hmm

4

Również mam umowę zlecenie hmm i też chcę czegoś lepszego.
Nie daj Boże jak popsuje się nam samochód, albo wyskoczy coś nieoczekiwanego i już nie starcza nam do kolejnej wypłaty.
Chodzę chora do pracy, bo jeśli się rozłożę to nie dostanę nawet złotówki. I nie ma też mowy o podwyżkach... za każdym razem gdy dostaję pensję słyszę gadkę jakie to ma mam szczęście, że w ogóle mam pracę... potrafią mi nawet część pieniędzy pokazać mówiąc: "O tyle więcej Pani dostaje niż większość ludzi".

W moim otoczeniu również znajdują się ludzie tacy jak w Twoim... w sumie jak wszędzie. Są też tacy, którzy mają jeszcze mniej, marudzą, ale nic z tym nie robią. Ale są i tacy, którzy stwierdzili, że nie będą tak żyć i wzięli się za siebie. Szkoda tylko, że często trzeba mieć możliwości. Moja koleżanka otworzyła salon fryzjerski, ale musiała mieć 20tyś żeby to ogarnąć, a brać kredyt na coś niepewnego to trochę strach:/

Ja na chwilę obecną nie zastanawiam się ile bym chciała zarabiać... wiem tylko, że muszę znaleźć coś z umową o pracę.

-Widziałem w lesie coś wielkiego!
+Czy to było duże, pękate i słodko pachniało?
-Wydaje mi się, że nie. Było wielkie jak drzewo i raczej nie pachniało
+Czyli to nie jest wielka beczka miodu. To nawet nie będę się ruszał z miejsca- stwierdził Puchatek smile

5

Ja od dłuższego czasu z przerażeniem patrzę na to co się dzieje w Polce.

Ile bym chciała zarabiać? Tyle żeby było mnie stać na utrzymanie w razie gdybym została sama. Zarabiam poniżej 2000zł i 70% wypłaty zżarło by mnie wynajęcie mieszkanie, a studia to bym musiała z miejsca przerwać bo no opłaceniu czesnego nie zostałaby mi nawet złotówka na życie.
A pracodawcy jeszcze się burzą, że państwo podnosi najniższą krajową......

Na szczęście mój mąż zarabia bardzo dobrze, przez co mamy zabezpieczenie na życie. Mimo to coraz częściej się zastanawiam nad wyjazdem z tego kraju.

6

Ile bym chciała zarabiać? Na to pytanie nie umiem odpowiedzieć, bo wiadomo, że jak najwięcej wink.

W tamtym roku pracowałam w Warszawie w jednej firmie "na słuchawkach" i zarabiałam na rękę 1700-2500 zł, w zależności od tego, ile razy do pracy nie przyszłam, bo pod tym względem mieliśmy luz, a ja nie miałam jakiegoś parcia na nie wiadomo jakie zarobki, szłam raczej, żeby sobie dorobić, wolałam często mieć więcej wolnego, niż więcej kasy. Uważam, że to było dużo - i jak na osobę w trakcie studiów, i jak na podobne firmy (bo stawka w innych często była niemal o połowę niższa), więc uważam, że miałam szczęście.

Teraz postanowiłam zmienić kierunek studiów, a jako że miałam trochę doświadczenia z teatrem (szkoła + teatr amatorski) to załapałam się do teatru dla dzieci. Płacone mamy od przedstawień, z czasem ta stawka ma wzrosnąć, na początek, jak sobie przeliczałam, powinno wyjść ok. 1700-1800 zł na rękę na miesiąc. Może jakbym szukała dłużej, to znalazłam bym coś lepiej płatnego, ale taka kwota mi wystarczy, to nie ma być praca do końca życia, tylko na parę miesięcy, poza tym zgodna z zainteresowaniami, więc jestem zadowolona.

Generalnie wszystko zależy od doświadczenia, wykształcenia itd. Jak na nieukończone na razie studia to zarobki ok. 2000 zł uważam za całkiem spore, zważywszy na to, że wystarczy mi na utrzymanie, wynajęcie mieszkania i jeszcze zostanie. Także wiadomo - mi na siebie wystarczy. Z kolei no nie wiem, np. moja mama nie mogłaby sobie pozwolić na zarobki w takiej kwocie, bo ma do utrzymania mojego brata + od października znowu studiującą mnie, milion kursów zw. z zawodem na koncie, doktorat itd., więc pracy za taką kwotę nie brałaby nawet pod uwagę. Wszystko zależy od wykształcenia, doświadczenia i potrzeb - z tym, że te potrzeby powinny się rozwijać w parze z dwoma pierwszymi, bo pracodawcę one same raczej średnio interesują wink.

Tysiąc razy mówiłam ludziom, że jestem miła. Krzyczałam, groziłam, biłam... Bez skutku. Nikt mi nie wierzy.

7

ile trzeba zarabiac?3tysiace to gdy sie ma kredyt na mieszkanie, ale gdyby nie było kredytu to my utrzymujemy sie za 1500zl we trójkę i damy radę.

'Netkobiety są kompasem w moim życiu'

"mam czas dla każdego absurdu"

8

Z mezem mamy razem 1850 zl i nie nazekam,bo wiem ile osob stoi nizej niz my.Powtarzam sobie ,ze bylo gorzej teraz idzie przezyc....rzucilam papierosy,a to 300 zl na plusie i nie zaluje,ze rozstalam sie z tym swinstewkiem:D Za 1.000 zl na 1 osobe da sie zyc tongue tongue tongue

9

jaj nie masz tv, telefonu kom, komputera, internetu, i siedzisz przy książkach i myjesz się 2 razy w tyg to 1500zl brutto starczy i mieszkasz w szałasie.

10

ja8989 napisał/a:

Pracuję... niestety na umowę zlecenie więc chcę zmienić pracę.
może i urwałam się z choinki... bo zawsze myślałam, że kiedyś dostanę 2000zł jako "standard", bo jak mając mniej dorobić się czegokolwiek? Nawet z tą sumą ciężko to widzę hmm

Czy ktoś Ci obiecał dorabianie się? W tym kraju? Mam nadzieję, że to ostatnia bajka, w jaką uwierzyłaś wink
Ja to widzę tak: w naszym kraju żyjesz stale na podobnym poziomie. Ewentualnie niższym. Ale wyższym-jak już pracujesz? Raczej nie.

Pytanie o satysfakcjonujące zarobki, jest tak naprawdę pytaniem tak osobliwym, z którego w żaden sposób nie można wiązać odpowiedzi i wyciągać dla siebie jakichś wniosków, poza opiniami poszczególnych osób.

Bo odp. będą zależeć od : rejonu Polski, sytuacji rodzinnej, wykształcenia, rodzaju wykonywanej pracy i wreszcie własnych oczekiwań, marzeń.
Dla inżyniera, grafika komputerowego i 3 tys.zł to minimum. Dla humanisty - 3 tys.zł to raczej w sferze marzeń.

11

nieznajoma85 napisał/a:

Jak na kobietę 1700, czy 2000 zł miesięcznie to bardzo dużo. Dziewczyny po studiach pracują na kasie w markecie za najniższą krajowa i cieszą się że w ogóle mają pracę. W dzisiejszych czasach jak masz dobre znajomości to i pracę będziesz miała lepszą, lepiej płatną.

Pracowałaś kiedyś?

Nie mówmy tu już o takich skrajnościach jak praca przy kasie.
Ja pracuję w urzędzie (poważnym) - nie UM i tym podobne i po 10 latach pracy jako urzędnik państwowy zarabiam 1600zł. A są u nas dziewczyny, które pracują tylko trochę krócej a nie zarabiają nawet 1400zł.

12

Witam smile

A podajecie tą kwotę brutto czy netto?
Jest  ciężko i jak pisałam w którymś temacie.
To nie jest życie ,to jest vegetacja!!!

Ja przynajmniej na dzień dzisiejszy chciałabym zarobić 3 000 tys
netto,aby wyprostować parę rzeczy,i opłaty porobić bez poslizgu.
Jak na razie to mam 1000 zł ,czasami 900 zł . W zależności
od zamówień. Opłaty są tak wysokie,że praktycznie to robi
się tylko na to. Zresztą same wiecie , jak jest.

Pozdrawiam

Kryst54 napisał/a:

Z mezem mamy razem 1850 zl i nie nazekam,bo wiem ile osob stoi nizej niz my.Powtarzam sobie ,ze bylo gorzej teraz idzie przezyc....rzucilam papierosy,a to 300 zl na plusie i nie zaluje,ze rozstalam sie z tym swinstewkiem:D Za 1.000 zl na 1 osobe da sie zyc tongue tongue tongue

Gdzie da się wyżyć? Jak 1000 zł to same opłaty za mieszkanie (własnościowe) w Warszawie.

14

No to ja muszę przyznać , że z pracą to wyjątkowo mi się udało. Pól roku siedziałam w domu ale opłacało się. Znalazłam pierwszą pracę po studiach (wcześniej przed studiami miałam staż i dorabiałam sobie w solarium), w małej hiszpańskiej firmie (jestem po fil. hiszpańskiej) i po dwumiesięcznym okresie próbnym dostałam umowę  pracę na rok i mam 2100 na rękę. Także nie mam co narzekać.
I nie wiem jak we dwójkę można wyżyć za 1500zł jak niektórzy piszą. No chyba że się mieszka nadal na garnuszku u rodziców/teściów i do niczego się nie dokłada.

15

Ja już to gdzieś wcześniej pisałam, że jak dla mnie to "apetyt rośnie w miarę jedzenia" smile.

W branży w której pracowałam jako handlowiec nastąpiła tendencja "spadkowa" jeżeli chodzi o zarobki a dlaczego ? ponieważ młodzi gniewni napaleni na posiadanie służbowego samochodu, laptopa i komóry wyrażają chęć i zgodę na pracę za "psie pieniądze". Ten fakt spowodował, że firmy które planują oszczędzać chętnie przyjmują takie osoby. Nie szkodzi, że po trzech ( no góra sześciu ) miesiącach okazuje się, że ów delikwent poza prywatnymi wojażami służbowym samochodem nie robi nic smile.

Jestem zwolenniczką ( i tak też doradzam osobom które zwracają się o pomoc w przygotowaniu do rozmowy kwalifikacyjnej ) aby rozeznać się w tym jakie są płace w danej branży. Dzięki takiej wiedzy mamy możliwość wynegocjować dobre dla siebie warunki no i nie zaniżamy "stawek rynkowych". Oczywiście bierzemy pod uwagę kwestię doświadczenia etc.

Cel bez planu jest tylko marzeniem

16

Zgadzam  sie z twierdzeniem że za 1500 zł, ciężko wyżyć rodzinie. Chyba że nie liczysz opłat mieszkaniowych -np mieszkasz z rodzicami.
itd.
W Polsce pensje są śmieszne. Ja jako Dyrektor Handlowy mam 1800zł na rękę podstawy plus jakaś prowizja ale szału nie ma. Zasadnicze dochody pochodzą od mojego męża. To on zarabia na dom itd. Moje to tylko dodatek. Pewnie gdybyśmy dom utrzymywali tylko z moje pensji starczyłoby na opłaty miesięczne ( telefon męża- ja mam firmowy, internet,tv,woda, prąd, benzyna na 2 auta) i nic poza tym.

Prawdziwe szczęście na świecie leży na końskim grzbiecie...

17

I co to jest to "utrzymanie" ? Czy to wydatki od zera, tzn. dostajesz do ręki 1500 zł i musisz za to opłacić (1 osoba, nie ma partnera) mieszkanie, rachunki, kupić benzynę, jedzenie itd. .... no to może być ciężko, chociaż żyłam za mniejszy zarobek, ale to też było kilka lat temu. I samochodu nie miałam.

18

aleksandra29 napisał/a:

Ja jako Dyrektor Handlowy mam 1800zł na rękę podstawy plus jakaś prowizja ale szału nie ma.

A myślałam, że już mnie nic nie zaskoczy. A jednak ! zaskoczyło. Dyrektor Handlowy pracujący za 1800 zł ?

19

KGB napisał/a:
aleksandra29 napisał/a:

Ja jako Dyrektor Handlowy mam 1800zł na rękę podstawy plus jakaś prowizja ale szału nie ma.

A myślałam, że już mnie nic nie zaskoczy. A jednak ! zaskoczyło. Dyrektor Handlowy pracujący za 1800 zł ?

Faktycznie jest to smutne.

20

Catwoman napisał/a:
KGB napisał/a:
aleksandra29 napisał/a:

Faktycznie jest to smutne.

Chyba wolałabym być zwykłym handlowcem  najniższej rangi ... 300 zł mniej a o ile mniejsza odpowiedzialność. Zresztą jak się jest dobrym handlowcem to i się pracuje w dobrej firmie za godziwe pieniądze.

21

Chyba, ze komuś zależy na pieniądzach i to "na gwałt" ; jeśli mam do wyboru: nie pracować i nie zarabiać nic, a pracować i zarobić na to, co mi potrzebne, no to wybieram pracę.
Jeśli dana osoba potrzebuje 1800 zł by normalnie żyć, to zgodzi się na takie warunki.

22

+5000 netto/mc to dopiero pdst do jako takiej stabilizacji w dzisiejszych czasach.

A lion doesn't concern himself with the opinion of a sheep.

23 Ostatnio edytowany przez Catwoman (2013-06-10 12:52:43)

za 5 tys. zł netto to.....fiu fiu! big_smile Na Bahamy bym śmigała raz na..... kilka lat. W końcu za nicnierobienie 5 tys. zł nie dają.

ps. wszystko zależy, jakie kto ma potrzeby. Dla mnie 5 tys. zł. to byłby już luksus nad luksusy.Na 1 osobę, mówię.

24

Catwoman napisał/a:

za 5 tys. zł netto to.....fiu fiu! big_smile Na Bahamy bym śmigała raz na..... kilka lat. W końcu za nicnierobienie 5 tys. zł nie dają.

ps. wszystko zależy, jakie kto ma potrzeby. Dla mnie 5 tys. zł. to byłby już luksus nad luksusy.Na 1 osobę, mówię.

Tylko w teorii, wierz mi. Miesięcznych kosztów własnych mamy na ponad 3200 bez Młodego, żywności i przyjemności(+2000) więc jestem na utrzymaniu żony wink

A lion doesn't concern himself with the opinion of a sheep.

25

KGB napisał/a:
aleksandra29 napisał/a:

U mnie Dyrektor ds. Rozwoju ma brutto 11 tys PLN. Po podatkach, potraceniach itp. jakies 7 tys z grosikami.

Magazynier logistyk 3600 plus premia uznaniowa, absolwent po studiach i zaczynajacy pelen etat logistyka 3500 plus prowizja od sprzedazy (on ma dosc szczegolne zadanie).

I ja sadzilam, ze to skromnie ale teraz to chyba im poobcinam uposazenie albo zadan doloze;)

Ten najwiecej mowi o przeszlosci, kto nie ma planow na przyszlosc

26

sorry ale nie uwieze za nic w swiecie ze dyrektor handlowy zarabia 1800 zl, prosze Cie. Nie obrazajac Ciebie, bron boze, ale chyba ten dyrektor to w jakims sklepie typu "wszystko za 5 zl"... a stanowisko tylko na papierze zeby ladnie brzmialo.

27 Ostatnio edytowany przez aleksandra29 (2013-06-11 11:42:55)

Z tym że moje 1800 plus prowizja to nie jest w tzw Korporacji. Pracuje w mniejszej firmie która de facto jest oddziałem wiekszej firmy Moskiewskiej w Polsce. Zatrudnia ok 10 osob. Czas pracy nienormowany tzn między 9 a 15 jestem w pracy. Nie mam obowiązków większych niż handlowiec- handlowiec jest w zasadzie cały czas w trasie. Zarbia 1500 na ręke plus to co sobie wyrobi prowizyjnie. Ja jestem na miejscu- ok 3 km od domu, w każdej chwili moge wyskoczyć jesli np dziecko czegoś potrzebuje...

W poprzedniej firmie pracowałam od 8 do....no właśnie w zasadzie powinnma do 16 ale wychodziłam o 18, 19... (oczywiscie nikt nie płacił za nadgodziny i jak ktos punkt 16 wychodził to szef patrzył ze straszną złością)Zarabiałam na rękę 2300zł. Byłam specjalistą ds sprzedazy krajowej. Ile nerwów, stresu....ale nikt sie nie buntował, każdy pilnował stanowiska. Wtedy nie byłam mamą i mogłam sobie pozwolić na taką pracę, w tej chwili wolę mieć w zasadzie tyle samo ( prowizja) stanowisko Dyrektora i wiecej czasu dla rodziny. Tutaj wychodze z pracy i nikt mnie nie męczy, idę do domu i zyje dzieckiem i mężem. W poprzedniej pracy szef potrafił dzwonić o 22- 23 bo coś mu się przypomniało.

28

Te zarobki też są różne w różnych częściach Polski, to też trzeba wziąć pod uwagę.

29

aleksandra29 napisał/a:

Z tym że moje 1800 plus prowizja to nie jest w tzw Korporacji. Pracuje w mniejszej firmie która de facto jest oddziałem wiekszej firmy Moskiewskiej w Polsce. Zatrudnia ok 10 osob. Czas pracy nienormowany tzn między 9 a 15 jestem w pracy. Nie mam obowiązków większych niż handlowiec- handlowiec jest w zasadzie cały czas w trasie. Zarbia 1500 na ręke plus to co sobie wyrobi prowizyjnie. Ja jestem na miejscu- ok 3 km od domu, w każdej chwili moge wyskoczyć jesli np dziecko czegoś potrzebuje...

aaa, jak moskiewskiej to wszystko jasne:) Trezba bylo od tego zaczac;)
moja kolezanka z pracy prowadzi oddzial naszej firmy w Rosji (tak jak ja w PL): i zatrudnila tam jakies 14 osob, po czym ze smiechem nam opowiadala, ze tam wszyscy sa bossami:) Od magazyniera przez sekretarke po dyrektora wlasciwego.

Moja droga, nasza firma zatrudnia w tej chwili 4 osoby i operuje od roku i pomimo mojej niewiedzy w srednich czy niskich zarobkach w PL (musialam zasiegnac jezyka m.in. w firmach rekrutacyjnych) to nie zblaznilabym sie zatrudniajac jakiegokolwiek "dyrektora" z pensja 1800 PLN na reke. Chyba, ze waluty pomylilas i placa Ci w Euro.

30

Mussuka napisał/a:

aaa, jak moskiewskiej to wszystko jasne:) Trezba bylo od tego zaczac;)
moja kolezanka z pracy prowadzi oddzial naszej firmy w Rosji (tak jak ja w PL): i zatrudnila tam jakies 14 osob, po czym ze smiechem nam opowiadala, ze tam wszyscy sa bossami:) Od magazyniera przez sekretarke po dyrektora wlasciwego.

Moja droga, nasza firma zatrudnia w tej chwili 4 osoby i operuje od roku i pomimo mojej niewiedzy w srednich czy niskich zarobkach w PL (musialam zasiegnac jezyka m.in. w firmach rekrutacyjnych) to nie zblaznilabym sie zatrudniajac jakiegokolwiek "dyrektora" z pensja 1800 PLN na reke. Chyba, ze waluty pomylilas i placa Ci w Euro.

No dobrze ale czy firma mowi innej firmie ile zarabiają jej dyrektorzy? To co mam rzucić pracę  którą mam ( a o pracę nie jest łatwo) tylko dlatego że to jest smieszne?  Jesli będzie taka potrzeba- odchowam dziecko i za jakiś czas MOŻE poszukam innej pracy-z papierem w ręce...
Piszę na forum jak jest, chyba że powinnam napisac jestem dyrektorem zarabiam 10 tyś miesięcznie- co nie jest prawdą! tytuł wątku nie mówi o tym " Kto więcej zarabia"

Dla mnie te pieniądze są pieniędzmi i mieć ja a ich nie mieć?? Tylko dlatego że dla kogoś to jest śmieszne??

Co do Rosjan- skoro Twoja znajoma dobrała sobie takich a nie innych pracowników to nie wiem czy ma się z czego śmiać.

Jeśli dla Ciebie zatrudnianie kogoś to błaźnienie się to widać że nie masz najmniejszego pojęcia o realiach polskich. Polska to nie tylko wielkie miasta i ogromne korporacje. Wyścig szczurów na wiekszości miejsc pracy i każdy trzyma sie tego co ma.

Ja nie powiem mojemu szefowi. Ej, Panie zrób mnie Pan  z dyrektora pracownikiem fizycznym bo zarabiam 1800 zł....

31

aleksandra29 napisał/a:

No dobrze ale czy firma mowi innej firmie ile zarabiają jej dyrektorzy?

firmy chca czy nie to odprowadzaja skladki do ZUS-u za kazdego pracownika a chociazby na podstawie tych informacji tworza sie statystyki srednich, niskich i wysokich zarobkow, wiec wystarczy zadzwonic do pierwszej lepszej agencji rekrutacyjnej w danym rejonie i zapytac o srednie zarobki na stanowisku takim to a takim w tym wlasnie rejonie. I dostaniesz pozadana informacje i kwote, ktora NA PEWNO nie bedzie w wysokosci 1800 PLN na stanowisku dyrektora.

aleksandra29 napisał/a:

To co mam rzucić pracę  którą mam ( a o pracę nie jest łatwo) tylko dlatego że to jest smieszne?

smieszna jest ta nomenklatura jakiej uzywa sie w Twojej firmie. Jesli jestes dyrektorem to zazadaj stosownego uposazenia (oczywiscie w zaleznosci od wysokosci Twoich zadan jako tego dyrektora) bo z pensja 1800 PLN to raczej nie wyskakuj z ta suma przed znajomymi. Bo sie osmieszysz wlasnie.
To jak u was sprzataczke nazywaja? Konserwator powierzchni poziomych? z pensja 600 PLN?

aleksandra29 napisał/a:

Jesli będzie taka potrzeba- odchowam dziecko i za jakiś czas MOŻE poszukam innej pracy-z papierem w ręce...
Piszę na forum jak jest, chyba że powinnam napisac jestem dyrektorem zarabiam 10 tyś miesięcznie- co nie jest prawdą! tytuł wątku nie mówi o tym " Kto więcej zarabia"

ale tez nie brzmi: jak zanizyc swoja wartosc jako pracownik albo jak zatrudnic sie za byle jakie pieniadze i wielki tytul. Czy Ty rozumiesz jakie przeslanie dajesz innym? Takie, ze byle kit moze Ci jakis pseudo prezes firmy moskiewskiej wcisnac, a Ty to bierzesz i jeszcze chwalisz, ze Cie do domu o ludzkiej godzinie puszczaja.

aleksandra29 napisał/a:

Dla mnie te pieniądze są pieniędzmi i mieć ja a ich nie mieć?? Tylko dlatego że dla kogoś to jest śmieszne??

Pisalam wyzej - nie pieniadza sa smieszne (chociaz sa) tylko dorabianie zlotka do ...sama wiesz czego. I podalam Ci przyklady pensji moich magazynierow (dolnoslaskie) pracujacych w godzinach 8-16, bezstresowo i dosc komfortowo.

aleksandra29 napisał/a:

Co do Rosjan- skoro Twoja znajoma dobrała sobie takich a nie innych pracowników to nie wiem czy ma się z czego śmiać.

Nie znajoma a kolezanka z tej samej firmy - czytaj dokladnie. Na rownorzednym stanowisku jak moje tylko jej rynek to Rosja a moj Polska. I ona nie nasmiewa sie z Rosjan (bo sama jest Rosjanka) tylko zartuje z tej checi do powszechnego "dyrektorowania" w ich oddziale.

aleksandra29 napisał/a:

Jeśli dla Ciebie zatrudnianie kogoś to błaźnienie się to widać że nie masz najmniejszego pojęcia o realiach polskich. Polska to nie tylko wielkie miasta i ogromne korporacje. Wyścig szczurów na wiekszości miejsc pracy i każdy trzyma sie tego co ma.

Dla mnie nie zatrudnienie kogos jest blaznieniem sie, ale zaproponowanie mu odpowiedzialnego stanowiska z pensja blazna. Wstydzilabym sie podczas rozmowy z kandydatami na stanowisko dyrektora nawet wymienic taka kwote - o tym pisalam. Chyba, ze nazwa do zadan ma tyle co piernik do wiatraka, ale to juz sama najlepiej wiesz po swoim zakresie obowiazkow.

aleksandra29 napisał/a:

Ja nie powiem mojemu szefowi. Ej, Panie zrób mnie Pan  z dyrektora pracownikiem fizycznym bo zarabiam 1800 zł....

to mu powiedz: ej Panie, chcesz dyrektora to plac jak za dyrektora a nie operatora wozka widlowego. Tylko, ze Ty mu nic nie powiesz a bedziesz cieszyc sie, ze cokolwiek masz.  Ciesz sie, ale glupiej propagandy o dyrektorach za psie grosze nie siej.

32 Ostatnio edytowany przez aleksandra29 (2013-06-11 12:52:24)

Jakiej propagandy??? Mam ściemniać że mi płacą kokosy jak nie płacą?? 1800 plus prowizja. Koniec tematu mojego owijania złotka w...

Powiem że chce pensję dyrektora a nie operator wózka, to wezmie na moje stanowisko kogoś innego za to samo

33

Ech no ja też uważam, że tu się powinien wstydzić pracodawca, ale jednak obie strony mają korzyść: pracodawca płacąc tyle ile płaci (nie więcej) i aleksandra która zarabia uczciwe pieniądze, niezbędne do życia.

34

Niezależnie ile się zarabia, to wydaje się tyle ile zarabia. Takie mam obserwacje na podstawie tego co miałem 10 lat temu i teraz.

Lepiej kochać i przegrać, niż nie kochać nigdy. Prawdziwa miłość daje wolność. Seks bez miłości jest łatwiejszy niż miłość  bez seksu. To dlatego że mnie kochasz tak wiele ode mnie chcesz? 

35

aleksandra29 napisał/a:

Jakiej propagandy??? Mam ściemniać że mi płacą kokosy jak nie płacą?? 1800 plus prowizja. Koniec tematu mojego owijania złotka w...

Powiem że chce pensję dyrektora a nie operator wózka, to wezmie na moje stanowisko kogoś innego za to samo

i rozumiem, ze Ty sama nie czujesz zadnej sciemy ani dyskomfortu pobierajac zalosne 1800 za prace dyrektora - z odpowiedzialnoscia wlacznie? Bo rozumiem, ze jako dyrektor masz tez swoich podwladnych, za ktorych bledy i prawidlowe wykonywanie obowiazkow bierzesz rowniez TY odpowiedzialnosc? Dobrze rozumuje?

I zeby bylo wszystko jasne - ja nie wysmiewam sie z niczyich zarobkow ani samej pracy, niech to nedzia nawet i pol z tych 1800 PLN, niech to bedzie ciezka fizyczna praca ale niech do cholery zachowane zostana jakies normy i zasady. Bo poki co to okazuje sie, ze dyrektorem mozna zostac z pensja magazyniera a magazynierem z pensja dyrektora (w niektorych przynajmniej rejonach Polski).

36

Mussuka napisał/a:

I zeby bylo wszystko jasne - ja nie wysmiewam sie z niczyich zarobkow ani samej pracy, niech to nedzia nawet i pol z tych 1800 PLN, niech to bedzie ciezka fizyczna praca ale niech do cholery zachowane zostana jakies normy i zasady. Bo poki co to okazuje sie, ze dyrektorem mozna zostac z pensja magazyniera a magazynierem z pensja dyrektora (w niektorych przynajmniej rejonach Polski).

Zgadza się, powinny być zachowane pewne normy i etyka. Mnie zatkało jak przeczytałam Dyrektor Handlowy 1800 PLN !!! To nie chodzi o "naśmiewanie się", ale o fakt że firma robi z siebie pośmiewisko.

37

kenobi napisał/a:

Niezależnie ile się zarabia, to wydaje się tyle ile zarabia. Takie mam obserwacje na podstawie tego co miałem 10 lat temu i teraz.

Tez sie z tym zgadzam, ale w porownaniu do niektorych tutaj to pewnie uznacie ze mam Ameryke ale nic za darmo. Na studiach zarabiałem 1500 zł na rękę. Teraz pracuje w międzynarodowej firmie, na kontraktach, tyle tylko że prawie połowe czasu spędzam w delegacjach.
Zarabiam średnio około 20tys PLN miesiecznie, i ciagle mi mało, czym człowiek więcej ma to wieęcej chce.
Lepszą furę większe mieszkanie, lepsze wycieczki, droższe ciuchy. Także suma tego ile zarabiamy nie ma większego wpływu na godne życie.
Dla jednych 2000 zł to godne życie, dla drugich 100tys to mało.

38

Ja zarabiam najniższą krajową i szczerze to nie wystarcza, choć jak się dowiedziałam w mopsie w piątek jakie są wytyczne aby dostać rodzinne na dziecko to okazało się że ta kwota jest za duża aby otrzymać taki dodatek.
Myślę że 3 tys to taka odpowiednia kwota do normalnego życia bez jakiegoś tam większego szału.

Posty [ 1 do 38 z 39 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018