w jaki sposób rozpada sie małżeństwo i zostajemy wrogami - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » w jaki sposób rozpada sie małżeństwo i zostajemy wrogami

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 20 ]

Temat: w jaki sposób rozpada sie małżeństwo i zostajemy wrogami

Wyszłam za maz z miłosci naprawde ....mielismy wspolne plany taaakie wielkie i domek i dzieci i wspaniałe zycie ....
to było kilkanaście  lat temu.
On starszy kilka lat  ja byłam młodziutka głupiutka  zaraz po szkole...zaszłam w ciaże ..pierwsze dziecko ,zaczelismy budowac dom .
On pracował  a ja w domu ,drugie dziecko ....I nie radzil sobie niestety -alkohol awantury  ja byłam darmozjadem nic nie wartym i nie wazne ze sama wszystko robiłam i w domu i wokoło on nawet palcem nie dotknął-pieniedzy nie mielismy bo on był niezaradny ciagle mu nie szło a ja niby byłam głupia bez zawodu bez przyszłosci .
I tkwiłam tak ....bo gdzie miałam pójsc jak nie miałam gdzie .Ale wziełam sie w garsc ...jak dzieci podrosły zaczełam pracowac ..zaczełam od sprzatania u ludzi ...pozniej kombinowałam dalej ...długa droge przeszłam ale stanełam na nogi -mam swój biznes stałam sie niezalezna .
I przyszedł moment rozliczenia zycia i tych lat straconych u boku nieudacznika ktory probował całe zycie mnie zdeptac ,gnebił mnie psychicznie ,bił i ponizał
Pojawiaja sie pytania bardzo liczne - co dalej ,juz z nim nie mieszkam zostawiłam go ...mieszkamy katem u znajomej -jest ciasno
-bede składac pozew rozwodowy -nigdy mi nie pomagał wiec niech juz  moze lepiej zniknie  nam z oczu ...
Zabrał mi moje lata młode ,moje marzenia ,mój dom -podeptał moja miłosc do niego ....jak mam sobie teraz poradzic z tym zalem wewnetrznym bo mam wyrzuty sumienia ze moje dzieci nigdy nie miały normalnego domu i raczej predko miec nie beda i czuje sie winna bo to był moj wybór sprzed lat -bardzo zle trafiony i to ja wybrałam im takiego ojca .Teraz  on robi wszystko zeby mnie ukarac ze go zostawiłam jednak ....bardzo mi dokucza ,straszy ,zachowuje sie jescze gorzej niz jak z nim byłam.
Opowiada o mnie straszne rzeczy ....znajomi juz  sami nie wiedza kto tu mówi prawde  a mi serce krwawi jak to widze i trace siły ...a najgorsze przedemna -sad i walka o dzieci alimenty ,podział tego czego sie dorobilismy -bedzie bardzo ciezko ....
Pomózcie mi kobietki przetrwac

Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje, na pewno nie doprowadzi cię do płaczu
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: w jaki sposób rozpada sie małżeństwo i zostajemy wrogami

moim zdaniem należy ci się duże uznanie. nie poddałaś się i zadbałaś o siebie o swoje dzieci i walczysz o leprze życie nie godząc się dłużej na te poniżanie. i tak już wycierpiałaś i przeszłaś tyle  to i z tym sobie poradzisz. a z czasem los się odwróci i odnajdziesz szczęście jesteś jeszcze młoda smile
wiara czyni cuda naprwdę

If you wanna be somebody
If you wanna go somewhere
You better wake up ......
... and pay attention !!!!!!!!

3

Jest tyle kobiet, które trwają w takich związkach, naiwnie wierzą, że coś się zmieni i boją się zrobić cokolwiek, by poprawić swoją sytuację. A Ty zdołałaś odejść od męża - dla mnie jest to dowód Twojej wielkiej odwagi smile Teraz wiele ciężkich chwil przed Tobą, ale to trzeba po prostu przejść, przetrwać. Miej przed oczami wizję swojego życia za kilka lat, to doda Ci sił. Uwierz, że się uda, ja wierzę smile

4

własnie najgorsze jest to ze ja sie nie czuje juz młoda ....nie mam zbytniej nadzieji  na jakis kolejny związek ale fakt moze mi to minie jak juz uporam sie z zakonczeniem tego etapu zycia -zamkniecie za soba tych drzwi i oddzielenie tego co było zle...choc on i tak zawsze bedzie obecny w moim zyciu jako ich ojciec

Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje, na pewno nie doprowadzi cię do płaczu

5

Pamietaj,ze jestes silna...bylas w bagnie i z niego wyszlas( bo przeciez odeszalas!)wielu kobiet nie stac na takie dzialanie.Sama kocham i odchodze,dlatego rozumiem Twoj bol.

Nie martw sie,ze on opowiada bzdury na Twoj temat,tonacy brzytwy sie chwyta.Pamietaj,ze ten kto jest Twoim prawdziwym przyjacielem,bedzie przy Tobie,i nigdy nie uwierzy w jego chore wersje.Najgorsze za Toba,jestes niezalezna finansowo,a teraz po raz kolejny zbierz sily i walcz o to co budowalas i wypracowalas.Walcz dla siebie i swioch dzieci.Bog obdarzy Cie szczesciem,jestes mloda!!

!Aby Cie wesprzec,moja mama odeszla po 22 latach,a po latach znalazla  radosc,szczescie i milosc.moja ciotka po smierci wujka,byla sama pprzez 11 lat i nagle sie zakochala:):)Uwierz w milosc .bo ona istnieje,a Ty jestes warta milosci.Wiem,ze dasz rade!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

6

Dziewczyno,brawo za to ze potrafilas stanac na nogi,mimo to ze jest ci teraz ciezko..znajomi,sorry ale to dla mnie pseudo znajomi skoro zastanawiaja sie komu wiezyc.na rozsadek biorac z dobrego domu bys nie odchodzila i to powinno dac im do myslenia..nie przejmuj sie tym co gadaja..z plotami szkoda walczyc,bo tracisz tylko energie a ploty i tak sa.tu na forum niejedna osoba chociaz tak ci pomoze,ze wyslucha,doradzi w miare mozliwosci..ja tez.pozdrawiam

7

dziekuje wam za dobre słowa wiem ze moja decyzja odejscia jest słuszna ....fakt oni to jego znajomi moi byli sasiedzi-zawsze beda trzymac jego strone to ja tam sie wprowadziłam -w ich okolice -oni nie rozumieja z jakim bólem ja zostawiłam swój dom ile mnie  nerwów kosztowało to wszystko ...oni nie wiedzieli faktycznie co sie działo w naszych scianach i  jak to było z nami a ja nie czuje potrzeby usprawiedliwiania  sie i tłumaczenia wszystkim bo po co ....ja tylko mysle ze jakas sprawiedliwosc zaistnieje i kiedys on zapłaci za to jak nas skrzywdził a ja sobie dam rade i bede pomagac innym kobietom ktore były dreczone przez takich facetów jak moj mąż-terrorystów z niska samooceną  którzy wyrzywaja sie na słabszych aby sobie poprawic humor i poczuc  władze -bo tak go teraz widze

8

Dobrze zrobiłaś zostawiając go myślisz ze najgorsze przed tobą nie najgorsze już za tobą teraz tylko sprawy papierkowe powodzenia życzę.

9

Bądź silna i się nie poddawaj! A tym co on opowiada się nie przejmuj, trzeba to jakoś przeżyć. Ja znam kilku mężczyzn, którzy właśnie sie tak odgrywali na kobietach, ale z czasem otoczenie samo zrozumie. Sprawy w sądach się ciągną niestety więc musisz się uzbroić w cierpliwośćale staraj się dla dzieci. Nie rozpamiętuj tego co już nie dostały, bo mają nadal Ciebie i to jest ważne, to co teraz stworzycie razem. Powodzenia!

" chyba zostanę psycholożką " smile

10

i kolejny dzien minął -dzisiejszy bardzo szybko pełen wrażeń ...
rozkręcam firmę mam strasznie teraz duzo pracy  a on od kilku dni mi nie dokucza...pewnie cisza przed burzą.
Jakos nie moge sie zebrac w sobie aby dokończyc pisanie tych dokumentów do sądu -starsznie mi sie odwleka.Zastanawiam sie czy oddzielnie pisac pozew rozwodowy i o alimenty odzielnie  czy zawrzec wszystko w jednym pozwie ?iI tak w ogóle czy sprawy podziału majatku i opieki nad dziecmi to jakies kolejne pozwy i wnioski . Zaczynam sie troche gubic w tym wszystkim -moze  Któras  z Was ma wieksze doświadczenia w tym temacie ?

11

witaj w kolejnym dniu niezalezna.jezeli chodzi o rozeznanie czy pisac osobno o alimenty czy razem nie wiem .bo nie bede pisala na zasadzie ze slyszalam ze tak sie pisze,czy siak..zapewne jakas dziewczyna bedzie ci w stanie dokladnie powiedziec co i jak.sluchaj a moze bys poszukala w necie moze znajdziesz jakies info co jak pisac? nie mysl o tym ,ze to cisza przed burza.staraj sie tak nie myslec,bo po co masz sie zadreczac dodatkowo.jak tu wczesniej ktoras dziewczyna napisala,nie mysl jakiego ojca maja twoje dzieci.mysl ile ciepla i milosci dajesz swym dzieciakom jako matka..i ze nie jestes calkiem sama bo sa one szkraby

12

i zaczeła sie walka o dzieci ....najpierw przez 3 miesiace cisza ...znaku zycia a pozniej pretensje ze ja mu nie pozwalam sie z nimi widywac jak mu nie zalezało to co miałam sie niby napraszac teraz udaje dobrego tatusia zabiera je ze szkoły -taki wyscig kto pierwszy i zabiera do siebie i wmawia im ze  mamuska niedobra bo zabrałam im  ich dom i szukam nowego tatusia -jak tak mozna plesc głupoty małym dzieciom i wypytuje non stop co i jak -biedne te moje dzieci -ja wiem ze ta nagła troska to tylko zagrywki i czekam az mu sie znudzi -nabieram sił  na ten rozwód wreszcie i najchetneiej to pozbawiłabym go praw rodzicielskich -potwór jak mozna dzieci wykorzystywac a  najgorzej ze nic mu nie zrobie bo ma prawo bo jest ojcem ( a moze raczej tylko dawca spermy  bo zeby byc ojcem to trzeba sie zachowywac jak ojciec i ponosic odpowiedzialnośc  )a non stop byc z nimi nie moge bo  pracowac musze bo z czego bedziemy zyc ...

13

Wlasnie,najgorszym obrzydlistwem jest to ze dorosli wykorzystuja  dzieci do manipulacji jak twoj maz.sluchaj a mialabys mozliwosc,by dzieci byly w swietlicy?nie wiem w jakich godzinach pracujesz,ale do 17 swietlice zazwyczaj sa czynne a spotkania z dziecmi tylko przy tobie.takie sprawy to zalatwia sie w sadzie rodzinnym chyba..dwa lata temu kolezanka zalatwiala podobna sprawe.ale o detale jej nie pytalam

14

dzieci zostaja w swietlicy -a  w zasadzie powinny ale on je zabiera a ja nic nie moge na to poradzic a to  tylko moze nakazac sad rodzinny zeby mu zabronic a to potrwa niestety a ja mam prace taka ze moge sie wyrwac  w kazdej chwili niby ale trace ponad godzine do dwóch i wracam pozniej wieczorem i to tez nie jest rozwiazanie bo zabieram je  wioze do rodziny i wracam do pracy bo musze ja skonczyc -zostaje po prostu dłuzej a jak nie zdaze to sa w jego łapch a  jak prosze sasiada czy kogos z rodziny o zabranie dzieci to on urzadza sceny a to juz w ogole jest ochydne .Po prostu jego działanie ma na celu zgnebienie mnie i utrudnienie mi zycia na maksa -nie moze mnie gnebic jako zone to chociaz tak ...i tak według niego ja nie pracuje tylko sie k....a to jest tak podle ze nie da sie wyrazic jak sie wtedy czuje

15

niby sad moze zakazac..ale sprobuj od wrzesnia zastrzec w swietlicy,ze to tylko ty bedziesz odbierala dzieci.kolezanka tak zrobila pogadala z dyrektorka szkoly..i ojcu dzieci nie pozwolili odbierac.a w miedzy czasie zlozyla pismo do sadu..no niestety pracowac musisz .i zycze ci duzo slly psychicznej..a teksty meza choc bola staraj sie ignorowac.

16 Ostatnio edytowany przez mon61 (2009-05-19 08:46:45)

Niezalezna ,napisze ci jak to u mnie wygladalo.
Jak wczesniej pisalam,maz,ktorego bardzo kochalam odszedl do innej,do mojej kolezanki.Zostalam z malutka.Najpierw tez sluchalam "zyczliwych" kto jest winien i sie dolowalam i przechodzilam mysli samobojcze itp
Kiedy sie otrzasnelam z letargu,kiedy"moja kolezanka" zaczela juz kierowac swoim kochasiem,typu-zabieram to ,co wnioslem w malzenstwo,ja zaczelam sie bac o mnie i dziecko.Jak sobie poradze.Zaczelam od alimentow,w sadzie gdzie mieszkam.Maz (wtedy jeszcze maz) sie wkurzyl.On zlozyl pozew o rozwod.Wtedy alimenty i rozwod byly w innych sadach.Alimenty.w miejscu zamieszkania ,a rozwod w wojewodzkim.
Dziecko bylo rzadko przez ojca odwiedzane,ale kiedy mialo odwiedziny,zawsze balam sie co dzis zabierze,bo zawsze tak bylo.Niby zabieral,to co bylo jego,ale np zabranie pralki bylo dla mnie wielka strata,bo za co mialam kupic nowa?
wiec postanowilam zlozyc wniosek o podzial majatku aby w koncu pozbyc sie strachu przed szantazami typu -ty podnosisz alimenty to ja zabieram to czy tamto.Podzial majatku mnie slono kosztowal,nie tyle podzial ,bo niczym sie nie dzielilam,ale koszt adwokata.
ale po kilku latach skonczyl sie.wiec nastepnym posunieciem bylego ,co dla mnie bylo szokiem totalnym ,sprawa o utrudnianie kontaktu z dzieckiem.No i musialam z corka chodzic do psychologa,bo musialybyc jakies papierki do sadu dostarczone.I ja bylam badana przez psychologa.Byly maz narazil dziecko no i mnie na niezly stres.Kiedy skonczyla sie rozprawa,byly mi powiedzial ,nie mysl sobie ,ze bede niedziele sobie marnowal wizyta u ciebie,ja mam rodzine.Ale sprawe wytoczyl.Na tym sie skonczylo dokazywanie meza.Uwazam jednak ,ze to jego zoneczka tak kierowala mezuniem.On nigdy sam nie bylby taka swinia.Nie obrazajac swini.
10 lat walczylismy,nienawidzilam go z calego serca.
Tez moge powiedziec-facet zabral mi najlepsze lata zycia,mlodosc.A zostawil znerwicowana kobiete.
ale dumna jestem z siebie ze tyle przeszlam ,ze nie poddalam sie.corke wychowalam ,pracuje i daje sobie rade.A od 4 lat znowu kocham i jestem zona.

17

Mon podziwiam twoj upor .po ciezkiej drodze zycia stanelas na nogi,wychowalas corke i to wszystko zawdzieczasz sobie..tak wiec niezalezna dasz rade tez..wiadomo jest to ciezka walka ..ale walka ktora wygrasz dla dzieci i siebie

18

dzieki wam kobietki ...ja tez dam rade -muszę -Mon twoja historia jest bardzo smutna -moja jest podobna -boje sie tych spraw papierkowych ale  wiem ze musze -najbardziej boje sie tego ze będzie to tak długo trwało -najpierw ten pozew o alimenty i rozwodowy -w jednym wniosku .
Mam wsparcie rodziny -wróce do domu rodzinnego -na razie  zarabiam pieniadze -pozew mam zamiar złozyc za ok 2 tygodnie .Ale powiem Wam ze w głębi duszy czuje sie juz  wolna -a to bardzo przyjemne uczucie takiej lekkości wewnetrznej .Boje  sie  jeszcze tylko jego reakcji jak juz bedzie pewny ze to totalny koniec -on zachowuje sie jak osoba chora-moze alkohol do reszty wypalił mu rozum -ostatnio pilnuje   nocy zakrada sie  do ogródka i zostawia w krzakach butelki po alkoholu-i co o tym myslicie ?dlaczego on to robi przeciez mnie nienawidzi po co za mna łazi i mnie sledzi ?

19

Wiesz super ze psychicznie czujesz sie w pewien sposob wolna znaczy to wedlug mnie ze psychicznie chociaz na chwile odcinasz sie od niego.spytalas sie co myslimy o tych butelkach,czemu to robi?przez zlosliwosc?chce cie zdenerwowac?przypomniec o sobie?niezalezna nie jestes jedyna osoba ktora boi sie urzedowego rozstania.wiele kobiet to przeszlo,przejdziesz i ty..zwyciesko.!!

Posty [ 20 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » w jaki sposób rozpada sie małżeństwo i zostajemy wrogami

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018