Chcę być logopedą - jakie powinnam wybrać studia? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Chcę być logopedą - jakie powinnam wybrać studia?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

Temat: Chcę być logopedą - jakie powinnam wybrać studia?

Witam, chciałabym iść na studia i zostac logopedą. Jaki kierunek powinnam skonczyc? Chcialabym studiowac we Wroclawiu. Prosze o pomoc.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Chcę być logopedą - jakie powinnam wybrać studia?

Na Uniwersytecie Wrocławskim - kierunek filologia polska , specjalność: logopedia.

3

Odp: Chcę być logopedą - jakie powinnam wybrać studia?

na UMCsie Logopedia. nie polecam łączenia z fil pol - trzeba się uczyć na prawde wielu niepotrzebnych rzeczy z związanych z polonistyka. jest się wtedy słabym logopedą...

4

Odp: Chcę być logopedą - jakie powinnam wybrać studia?

DLACZEGO tY TAK WSZYSTKO WSZYSTKIM ODRADZASZ KOBIETO...TWÓJ KIERUNEK JEST TAKI MEGA ROZCHWYTYWANY TYLKO??JESTES JAKAS MASAKRYCZNA..

5

Odp: Chcę być logopedą - jakie powinnam wybrać studia?

Na niektórych Uniwerkach jest opcja pedagogiki z logopedią. Moje dwie znajome kończyły tak licencjat, następnie zrobiły sobie magisterkę na "normalnej" logopedii.

Odradzanie filologii mnie nie dziwi. Kolejne moje znajome nacięły się na ten kierunek, pasjonatki. Studia je rozczarowały, kompletnie minęły się z ich wyobrażeniem, dziś wszystkie mają magistra i nie słyszałam żeby ktokolwiek z ich znajomych z roku dostał pracę w zawodzie na chociaż pół etatu.

GG: 1464002
"Nie ma takiej przeciwności, przeznaczenia, losu, które mogą zachwiać postanowieniem zdeterminowanej duszy"

6

Odp: Chcę być logopedą - jakie powinnam wybrać studia?

Wszyscy odradzają filologie polska a twierdzenie że jest ona pasją to już dla mnie śmiech..Mokkasyno czy jakoś Cię tam polecasz wszystkim studia z obcych języków tylko żebyś ty mogła uczyc obcych na najpierw muszę ich nauczyć czytać i pisać po polsku..proste!

7

Odp: Chcę być logopedą - jakie powinnam wybrać studia?

Mam nadzieję, że osoby odradzające filologię polską połączoną z logopedią mają własne doświadczenia na ten temat i nie bazują tylko na opiniach gdzieś zasłyszanych.
Sama studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim, kierunek: filologia polska, specjalność logopedia, specjalizacja nauczycielska. Choć z góry wiedziałam, że nie chcę pracować później w szkole jako belfer, zdecydowałam się na takie połączenie. Zgadzam się z tym, że jest na tych studiach sporo "niepotrzebnego" materiału z polonistyki i mnóstwo wykładów i ćwiczeń, które naprawdę nie porywają osoby, która się tym nie interesuje i nie ma bakcyla w tym kierunku. Jednak chcę zauważyć, że dzięki logopedii na UW, która była świetnie zorganizowanym kierunkiem/specjalnością (mimo, że dopiero co ją wznowili po długiej przerwie), naprawdę wiele się nauczyłam. A najpotężniejszym argumentem "za" są praktyki logopedyczne zorganizowane przez uczelnię na III i IV roku studiów. Nic tak nie nauczy i nie pokaże tego zawodu jak właśnie wyżej wymienione praktyki i staż. Jako studenci braliśmy udział w praktykach w różnych poradniach psychologiczno-pedagogicznych, ośrodkach dla dzieci upośledzonych, szpitalach, poradniach logopedycznych i foniatrycznych,a także w ośrodkach dla osób głuchoniemych... i mogłabym tak wymieniać i wymieniać. Nic się nie odbywało przypadkowo, chaotycznie i bez pomyślunku. Wszystko zorganizowane na tip-top! A zaliczenie praktyk na podstawie wiedzy wyniesionej z nich, a nie na piękne oczka... Na IV roku każdy indywidualnie szukał miejsca, by odbyć staż (większość studentów już pracowała w zawodzie logopedy, np. w przedszkolach).

Także mówienie, że po skończeniu polonistyki i logopedii jest się słabym logopedą uważam za objaw totalnej bezmyślności i "jechania" po powierzchni. Każdy człowiek, czy to logopeda czy prawnik, czy jeszcze inny zawód mają jedną wspólną rzecz: jeżeli jest to Twoją pasją, a nie tylko wyuczonym zawodem, jeżeli starasz się być profesjonalistą w tym co robisz, wkładasz dużo pozytywnej energii w te działania to nawet i po skończeniu "dziwnego" kierunku możesz być profesjonalistą w swoim zawodzie i mieć świetne opinie...

Na koniec... Plusem połączenia filologii polskiej i logopedii jest to, że na koniec masz dwa zawody i możesz sobie w dowolnej chwili zmienić pracę, o ile najdzie Cię ochota lub zmusi do tego rynek pracy wink Lub połączyć zawody. Ale to już inna sprawa...

P.S.
Osobiście uważam, że lepszym połączeniem niż polonistyka jest np. pedagogika specjalna z logopedią. Wiele uczelni pedagogicznych ma takie kierunki w swojej ofercie, warto się zapoznać, poszperać i wybrać to co uważamy dla siebie za najbardziej odpowiednie i atrakcyjne w danym momencie rzecz jasna. Bo czego można wymagać od biednego maturzysty, który ma podjąć prawie, że decyzję swego życia w jednej chwili... Powodzenia!

8

Odp: Chcę być logopedą - jakie powinnam wybrać studia?

Dołączając się do wątku chciałam zapytać czy ktoś może jest studentem logopedii i mógłby mi powiedzieć co warto zaznaczyć na rozmowie kwalifikacyjnej przy pytaniu o to czemu akurat logopedia?

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Chcę być logopedą - jakie powinnam wybrać studia?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności© www.netkobiety.pl 2007-2018