posilki na odchudzanie - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 24 ]

Temat: posilki na odchudzanie

powiedzcie mi czy jedzac taka ilosc w ciagu dnia to jest duzo na osobe ktora chce schudnac:
sniadanie 2 kromki z wedlina, obiad to roznie 2 krokiety lub ryz z piersia z kurczaka lub ziemniaki z kotletem mielonym czy schabowym, jogurt, kolacja dwie kromki z serkiem. noi w ciagu dnia jakis baton czy ciastko

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: posilki na odchudzanie

Moim zdaniem Twoje menu jest bardzo ubogie. hmm
Brak jest w nim warzyw ( a powinny być w dość sporej ilości), brak owoców, brak odpowiedniej ilości napojów (minimum 1,5 l napojów bez cukru, niegazowanych). Wędlina wędlinie nie jest równa; większość z nich zawiera zbyt dużo tłuszczu, kiepskiej jakości mięso (często homogenizowane).
Jogurtem zalecanym przez dietetyków jest tylko naturalny i bez dodatku cukru. Zjedzenie koleta schabowego (otoczonego panierką znakomicie wchłaniającą tłuszcz) lub też mielonego (w którym sporo jest wieprzowiny i tłustych części) - oba są potrawą smażoną - odradzi każdy dietetyk.

3

Odp: posilki na odchudzanie

Podpisuję się pod wypowiedzią Wielokropka, plus dodam jeszcze od siebie, że jeżeli chcesz schudnąć, to na Twoim miejscu odstawiłabym ten ryż i ziemniaki, które są bombą skrobiową (a skrobia to cukier), no i te batoniki/ciastka. Oczywiście małe ciastko raz na tydzień wielkiej szkody nie wyrządzi, ale na pewno nie powinno znaleźć się w Twoim codziennym menu. Podobnie z pieczywem - nie wiem, jaki rodzaj jadasz, ale białe pieczywo powinno zniknąć z Twojego jadłospisu na rzecz ciemnego, pełnoziarnistego.

Jeśli na obiad zjesz mięso (najlepiej drób) lub rybę z dużą ilością warzyw, ale bez "zapychaczy" w postaci ryżu, makaronu czy ziemniaków, na pewno się najesz, a i schudniesz. Z produktów skrobiowych dobrze natomiast jeść kaszę we wszystkich odmianach, ale niekoniecznie razem z mięsem (a już na pewno nie z tłustym sosem).

4 Ostatnio edytowany przez truskaweczka19 (2012-11-21 19:56:43)

Odp: posilki na odchudzanie
samotna1 napisał/a:

powiedzcie mi czy jedzac taka ilosc w ciagu dnia to jest duzo na osobe ktora chce schudnac:
sniadanie 2 kromki z wedlina, obiad to roznie 2 krokiety lub ryz z piersia z kurczaka lub ziemniaki z kotletem mielonym czy schabowym, jogurt, kolacja dwie kromki z serkiem. noi w ciagu dnia jakis baton czy ciastko

Dużo to raczej nie, ja nawet na diecie, na kolację często jem na kolację nawet 3 lub 4 kanapki tongue W sumie zależy od tego jak jadłaś wcześniej. Ja jadłam bardzo dużo, dlatego teraz nawet takie ograniczenie do 3 czy 4 kanapek działa, bo ja potrafiłam zjeść więcej wcześniej, a do tego dochodziły słodycze itp.
Batoniki też radziłabym odstawić na czas diety albo chociaż spożywać rzadko, by nie krążyły ciągle w organizmie. Niestety, trzeba troszkę zmienić nawyki.
Zgadzam się, dodaj warzywa, owoce, ja na początku diety np często robiłam sałatki, teraz rzadziej, ale dało to efekty smile
Ja właśnie odkąd jestem na diecie często jem jogurty naturalne, uważam, że są świetne: poprawiają pracę jelit, dzięki czemu też usprawniają odchudzanie. Jeżeli ograniczysz słodycze i i inne tego typu rzeczy, a zaczniesz jeść zdrowiej tzn owoce, warzywa, chudsze mięso, chleb ciemny czy tam jak bułki to też jakieś żytnie (jem ostatnio je akurat, właśnie często na kolacje, takie cztery), do tego jogurty naturalne, to na pewno odczujesz różnicę i niedługo będziesz lżejsza smile

Ja osobiście ryż jem, ale od czasu diety- brązowy, na obiad zazwyczaj pół woreczka, bo zdaję sobie sprawę, że kalorii ma sporo, więc muszę ograniczać na diecie. Ziemniaki jem, ale rzadko, np raz na kilka tygodni/miesiąc, a kiedyś jadałam codziennie prawie i dużo, polane tłuszczem.

5

Odp: posilki na odchudzanie

jem wlasnie jasne pieczywo, postaram sie zrezygnowac z tych rzeczy. dodam ze pije wode mineralna niegazowana i zielona herbate

6

Odp: posilki na odchudzanie
Wielokropek napisał/a:

Moim zdaniem Twoje menu jest bardzo ubogie. hmm
Brak jest w nim warzyw ( a powinny być w dość sporej ilości), brak owoców, brak odpowiedniej ilości napojów (minimum 1,5 l napojów bez cukru, niegazowanych). Wędlina wędlinie nie jest równa; większość z nich zawiera zbyt dużo tłuszczu, kiepskiej jakości mięso (często homogenizowane).
Jogurtem zalecanym przez dietetyków jest tylko naturalny i bez dodatku cukru. Zjedzenie koleta schabowego (otoczonego panierką znakomicie wchłaniającą tłuszcz) lub też mielonego (w którym sporo jest wieprzowiny i tłustych części) - oba są potrawą smażoną - odradzi każdy dietetyk.

Popieram! Dodam jeszcze, że jogurty naturalne najzdrowsze są takie, które zawierają dużą ilość białka. A z owoców polecam cytrusy.

7

Odp: posilki na odchudzanie

Ryż aż tak dużo kalorii nie ma - 100g (po ugotowaniu) ma raptem ~350kcal. Dla porównania - Prince Polo XXL ma 275kcal, a snickers 260 kcal. Popularny WieśMac to już 575 kcal. Także wywaliłbym jedynie tego batona. Dla przeciętnej Kowalskiej dobowa norma to jakieś 2000-2500kcal, więc jeden taki baton to ponad 10% dobowego zapotrzebowania energetycznego.


A dieta faktycznie kosmicznie uboga i ciężka. Samopoczucie kiepawe będzie, wątroba obciążona, regularnie nawracające i uporczywe zmęczenie. W dodatku to jedynie 3 posiłki.

8

Odp: posilki na odchudzanie

Witam:)
Najlepsza początkowa dieta to owsiankowa + owoce cytrusowe+jogurty 0% i oczywiście warzywa ...można z tego wyczarować
przepyszne posiłki wystarczy 3dni i efekt jest

9

Odp: posilki na odchudzanie

owsianka! daje duuużo energii i nie tuczy, zawiera błonnik. Ja nie mogę się odchudzać, ale jem racjonalnie i nie podjadam po 18 i w ciagu miesiaca uciekły 4 kg. U mnie to początek, ale już pękam z dumy big_smile

10

Odp: posilki na odchudzanie

Zajrzyj na optymalnych. Mnie w dietach męczyło, że ciągle jestem głodna, a teraz chudnę bez głodu i to jest fantastyczne.

11

Odp: posilki na odchudzanie

a powiedzcie mi bo czasami mam ochote i potrafie zjesc cala czekolade na raz i to jest bardzo duzo prawda?

12

Odp: posilki na odchudzanie
samotna1 napisał/a:

a powiedzcie mi bo czasami mam ochote i potrafie zjesc cala czekolade na raz i to jest bardzo duzo prawda?

Przeczytaj wartość kaloryczną tabliczki czekolady na opakowaniu i sama sobie odpowiedz. Tabliczka czekolady stanowi mniej więcej jedną czwartą dziennego zapotrzebowania kalorycznego dorosłej kobiety - to tyle, co porządny obiad, a przy tym nie dostarcza Ci prawie żadnych wartości odżywczych. Jeśli chcesz schudnąć, po prostu zrezygnuj z jedzenia czekolady, cudów nie ma.

13

Odp: posilki na odchudzanie
Anemonne napisał/a:
samotna1 napisał/a:

a powiedzcie mi bo czasami mam ochote i potrafie zjesc cala czekolade na raz i to jest bardzo duzo prawda?

Przeczytaj wartość kaloryczną tabliczki czekolady na opakowaniu i sama sobie odpowiedz. Tabliczka czekolady stanowi mniej więcej jedną czwartą dziennego zapotrzebowania kalorycznego dorosłej kobiety - to tyle, co porządny obiad, a przy tym nie dostarcza Ci prawie żadnych wartości odżywczych. Jeśli chcesz schudnąć, po prostu zrezygnuj z jedzenia czekolady, cudów nie ma.

..zjeść można tylko potem trzeba odliczyć !!!!

14

Odp: posilki na odchudzanie

PRZESTANCIE WRESZCIE LICZYC TE KALORIE! Czemu ludziom sie ubrdalo, ze to wlasnie one stanowia o jakosci posilku? Nie zjem miski ryzu, za to wpieprze calego kit kata - wyjdzie na to samo. No prosze Was!

15

Odp: posilki na odchudzanie

Ryż jest zdrowy - to wpierniczę trzy woreczki po 100gram.....


A potem zdziwienie "czemu nie chudnę?" tongue


Liczenie kalorii (choćby i w duuużym zaokrągleniu i na oko) w zbilansowanym odżywianiu to podstawa każdej dobrej diety.

16

Odp: posilki na odchudzanie

Tak, a potem gdy dietę odstawię kilogramy powrócą.

Czy komuś do głowy nie przyszło aby jeść to co zawsze tylko o połowę mniej?
Chyba że ktoś lubi się katować i do końca życia chce być na ryżu bez chleba,bez kawałka ciasta,niczego słodkiego itede.
Przecież realnie myśląc nie da się całe życie wpiernikać sałatę popijając ją litrami wody!
Zawsze gdy realizowałam swój plan zrzucenia paru kilo, nigdy nie rezygnowałam z normalnego jedzenia a jedynie ograniczałam jego ilość spożywania w ciągu dnia.Zamiast sterty ziemniaków nakładałam jedną dużą łyżkę,zamiast kotleta na pół talerza kroiłam około 100-120gram mięsa do tego surówki,sałaty w dużych ilościach.Ewentualnie rezygnowałam z ziemniora na rzecz samej surówki.
Ale wszystkie moje dania były przyrządzane najnormalniej w świecie ...jeśli był to schabowy to był on zwyczajnie smażony a nie duszony cholera wie w czym i na czym, bez smaku i jałowy.
Jeśli miałam ochotę na chleb do kolacji,zjadałam 2 kromki ciemnego pieczywa w formie kanapek-sałata,ogórek,pomidor,chuda wędlina,jajko ugotowane lub jako dodatek do jakiejś fajnej smacznej sałatki.Również przyrządzonej normalnie z oliwą czy też w zależności od składników łyżką majonezu+jogurt zamiast śmietany.
Do tego albo ćwiczyłam 5 razy w tygodniu po około 30-40 minut albo wychodziłam na spacer bardzo szybkim tempem ....albo łączyłam jedno i drugie.Weekend zawsze robiłam sobie wolny od zakazów. Jedynie ilość pozostawała ograniczona. Ale gdy miałam i mam ochotę na pizze przyrządzam ją sama,mam ochotę na drinka zwyczajnie go piję w wersji light wink rzecz jasna o sok chodzi big_smile
Do tej pory choć choruje na niedoczynność tarczycy,stosując się do powyższych zawsze udawało mi się zrzucić te 5-6 kg w miesiąc bez tych kategorycznych zakazów.
Ważne aby być konsekwentnym w kwestii spacerków i ćwiczeń...połowy porcji też ,rzecz jasna smile
Plan od poniedziałku do piątku...weekend czyli sobota-niedziela małe co nie co dozwolone ;)Byleby nie przesadzać!!!
Wszystko jest dla ludzi tylko z umiarem! I właśnie o ten umiar chodzi.

17

Odp: posilki na odchudzanie

nikandra - jeśli dietą nazywasz tylko diety czasowe (z założenia trwające np 2-3 tygodnie lub mające na celu zmniejszenie wagi o 5kg) to tak. Ale ja mówię o diecie w kontekście odżywiania się w czasie naszego życia.

Wszystko jest dla ludzi tylko z umiarem! I właśnie o ten umiar chodzi.

I dokładnie o tym mówię ! big_smile

18

Odp: posilki na odchudzanie

Wszystko jest dla ludzi tylko z umiarem! I właśnie o ten umiar chodzi. Yoghurt sama lepiej bym tego nie ujeła. Jeśli chodzi o odchudzanie to jeszcze bym dodała sport i regularne posiłki. Ja wyrabiam sobie nawyk jedzenia o stałych porach i w końcu widzę efekty! Często mój organizm sam się domaga jedzenia jeśli zbliża się ustalona pora posiłku. Mam też sposób jak go oszukać, kiedy jestem w pracy i np. nie mogę sobie akurat zrobić przerwy żuję Asnax i udaje mi się radzić z głodem.

19

Odp: posilki na odchudzanie

ja od niedawna zaczelam liczyc kalorie, odstawilam tluste smazone kotlety, ziemniaki, ryz bialy, makaron bialy i biale pieczywo. oczywiscie tez slodycze badz slodkie napoje. cwicze raz dziennie po 40min. jem z rozsadkiem. tak jak zawste lubilam piers z kurczaka smazona, to teraz owszem, zjem, ale nie obtaczam w panierce czy innej mace, a w platkach owsianych;) na sniadanie zamiast kilku kanapek, robie musli na mleku, zaczelam jesc wlasnie jogurty naturalne, duzo owocow, do kolacji koniecznie warzywko, do obiadu nie zaluje sobie suroweczki.
sama jestem w szoku, ale po niecalych nawet 2tyg mam 3kg mniej. mysle, ze te moje wyrzeczenia nie sa wcale drastyczne, ze z tym da sie normalnie funkcjonowac.
a jesli mam ochote na cos slodkiego, zawsze mam w szafce batonik musli, jest malo kaloryczny, a jednak jakies tam pragnienie slodkosci zabija

20

Odp: posilki na odchudzanie

Dziewczyny,a co powiecie na dietę,w którą wchodzą produkty o składzie gdzie jest więcej białka niż węglowodanów i tłuszczu?Nie obżeram się,ale nie jestem głodna i od 4 stycznia do dnia dzisiejszego schudłam 14,5kg.

21

Odp: posilki na odchudzanie

bulinka niemożliwe smile
co jadłaś?

22

Odp: posilki na odchudzanie

Witam:)nie jestem pewna czy w odpowiednim temacie pisze:)jak cos to prosze o przeniesienie.
w kazdym razie chcialabym sie odchudzic. wrocic do dawnej wagi czyli 55 kg.
aktualnie waze 65 przy wzroscie 168 cm.
kupilam orbitreka z kolem zamachowym 12 kg i po 5 minutach wysilku bola mnie uda. latem duzo jezdzilam na rowerze wiec kondycje mialam lepsza. teraz po zimie calkiem mi spadla. wiem ze na orbitku to kwestia czasu. trzeba kondycje wzmacniac i cwiczyc stopniowo coraz wiecej. jednak chcialabym do tego zastosowac jakas diete. najlepiej z duza iloscia białka a inne skladniki to tylko takie ktore sa potrzebne i tyle. bez tych zbednych. zalezy mi na tym aby zrzucic te 10 kg.
w internecie znalazlam kilka stronek odnoscie planu ukladania diety ale kalorie jakie mi wyliczaja wolaja o pomste do nieba. 679 kalori max dziennie to zdecydowanie za malo. chcialabym taka do 1500 i nie chodzic glodna. wiem ze muszeprzestac podjadac po 18 i pic duzo wody.
czy moglby mi ktos pomoc ulozyc taka diete na 7 dni?
taka abym podczas cwiczen spalala tkanke tluszczowa ale tez miala energie zeby cwiczyc?
naczytalam sie na tych wszystkich stronach fitnesu i mam w glowie za duzo tych wiadomosci. moze ktos juz stosowal podobna diete?

23

Odp: posilki na odchudzanie

5 posiłków dziennie to zdrowe odżywianie, warzywa, owoce dostarczają witaminek, samopoczucie też jest ok, wszystko lulu. Ale hola, hola.... Ktoś to za bardzo nie ma czasu, pracuje/ uczy się nie ma na głowie tego by liczyc kalorie. ( już nie mówiąc o 5 posiłkach)
Wiem co mówię, bo też się odchudzałam w 4 miesiące schudłam 10 kg. Moje posiłki ograniczały się do jogurtu z płatkami na śniadanie, obiad normalny i kolacja czyli znów jogurt z płatkami.
Aaaa.... moje samopoczucie i zdrowie jest idealne, dlatego chyba najlepiej samemu wybrac dla siebie odpowiednią dietę tak by nie byc zmęczonym i osłabionym bo rzeczywiście jak ktoś sporo jadł, a przeniósł by się na uboga dietę no to nic dobrego nie byłoby z tego smile

Posty [ 24 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024