Witamina B 6 - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 3 ]

Temat: Witamina B 6

Charakterystyka witaminy B6

Inne nazwy witaminy B6 to pirydoksyna, pirydoksal oraz pirydoksamina. Odgrywa ona dużą rolę w procesie przemiany białek, tłuszczów oraz węglowodanów. Odpowiada ona za prawidłową pracę najweażniejszego organu w ciele człowieka czyli serca. Poza tym witamina B6 jest przydatna w leczeniu nerek, bowiem pozwala ona zapobiec powstaniu kamieni.

Kiedy potrzebna jest witamina B6?

Witaminę B6 stosuje się w przypadku:

-    chorób serca
-    chorób jelit oraz wątroby
-    stresu
-    biegunki
-    oparzeń

Niedobór witaminy B6 może prowadzić do problemów z nerwami, drgawek, chorób skóry. Mogą wystąpić również owrzodenia jamy ustnej oraz pogorszenie pracy serca. Nudności i apatia są spotykane równie często.

Gdzie znajdziemy witaminę B6?

Witamina B6 występuje w wielu pokarmach. Zaczynając na produktach zaboózowych przez warzywa, a na mięsach kończąc. Najgęściej występuje ona w fasoli, groszku, kapuscie, marchwi i szpinaku. Jajka i jedna z najczęstszych przekąsek do piwa ? orzeszki ziemne ? również są bogatym źródłem witaminy B6. Zapotrzebowanie dzienne u osoby dorosłej wynosi około 2 mg na dobę.

Ostrzeżenia

Niestety przyjmowanie witaminy B6 w dużych ilościach jest dość niebezpieczne. Podczas jej dawkowania może wystąpić wiele objawów ubocznych. Podstawowym skutkiem przedawkowania jest zaburzenie pracy układu nerwowego. Przejawia się to niezdarnością, słabością mięśni oraz uczuciem mrowienia stóp oraz dłoni. To są najczęściej spotykane objawy, co nie znaczy, że inne objawy przy przyjmownaniu pirydoksyny należy zignorować.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Witamina B 6

Warto również pamiętać, że witamina B6, która zwiększa wchłanianie magnezu, ułatwia transport do komórek organizmu i utrzymuje jego wewnątrzkomórkowe zapasy, co wielokrotnie zwiększa skuteczność działania tego biopierwiastka.

Cel bez planu jest tylko marzeniem

Posty [ 3 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności© www.netkobiety.pl 2007-2018