Jak sobie radzić z problemami skórnymi w ciąży? Trądzik/Sucha Skóra - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Jak sobie radzić z problemami skórnymi w ciąży? Trądzik/Sucha Skóra

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

1

Temat: Jak sobie radzić z problemami skórnymi w ciąży? Trądzik/Sucha Skóra

Hej Dziewczyny.. Zakłądam Ten wątek, ponieważ nie znalazłam podobnego na Forum ;-)
Powiedzcie, jak sobie radzicie ze zmianami skórnymi w ciązy? Mam tu na myśli typowo domowe, babcine sposoby ;-) Jutro zaczne 10tc i od paru dni mam okropne problemy z twarzą.. Krostki na czole.. i potwornie sucha i piecząca skóra.. nie da się nałożyc podkładu, bo cała twarz tjb "ciągnie" i widać taką białą łuszczącą się skórę.. Przed chwilą nałożyłam na twarz krem nivea do cery suchej... nic nie pomógł.. wsiąkł błyskawicznie, a twarzyczka sucha i szorstka jak wczesniej..
Może macie jakies sposoby na walczenie z tym? Wiem, że w ciąży cera nie zawsze jest idalna.. ale moze da sie to jakos zlagodzic ??;-)

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak sobie radzić z problemami skórnymi w ciąży? Trądzik/Sucha Skóra

Ja jak byłam w ciąży (niestety puste jajo plodowe), ale w ok. 8 tygodniu pojawił mi się trądzik i piekła mnie skóra na twarzy.
Jedyne co mi pomogło to częste mycie twarzy, oczyszczanie tonikiem lub spirytusem salicynowym .

"Najtrudniej przeżywa się żałobę, gdy nie ma możliwości zobaczenia ciała zmarłego". -22.09.2012 r. Kruszynka sad

21 marzec 2014 r . urodziła sie Julia :*
CC , 2525 g , 52 cm , 10 punktów Apgar big_smile

3

Przykro Mi Marzenko..
No ja myję twarz kiedy tylko mogę, bo to p-ieczenie jest nie do zniesienia.. wklepuje kremiki różne ale nic one nie dają.. tjb wyparowywały ;/

4

No nie mam pojęcia co Ci jeszcze poradzić sad
Może jakieś żele oczyszczające pory?
I jeśli tylko możesz to nie nakładaj podkładu czy pudru smile

"Najtrudniej przeżywa się żałobę, gdy nie ma możliwości zobaczenia ciała zmarłego". -22.09.2012 r. Kruszynka sad

21 marzec 2014 r . urodziła sie Julia :*
CC , 2525 g , 52 cm , 10 punktów Apgar big_smile

5

Z tym pudrem to dzięki wink nakładałam go jak szalona ostatnio tongue
Babcia poleciła mi przemywanie twarzy wodą utleniona bo ona zabija bakterie..Zrobiłam tak wczoraj..
Polecam!!! Ale na noc.. przed snem.. zmyłam makijaz zwykla woda przegotowana.. a tusz kremikiem (nie używam niczego do demakijażu) nastepnie płatkami kosmetycznymi namoczonymi w wodzie utlenionej obmyłam cała twarz i dekold.. efekt mnie przeraził!!
skóra czerwona i piecząca.. naciagnieta jescze bardziej.. odczekałam chwile i tak jak babcia poradziła nalożyłam krem nivea głęboko nawilzajacy.. dużo kremu wink Wstałam rano.. z przerażeniem spojrzałam w lustro.. a tu Niespodzianka wink skóra nadal sucha, jednakże w duuzo lepszym stanie.. zobacze jak bedzie po kilku takich kuracjach.. krostki są ale nie sa tak czerwone.. polecam !!

6

Ja osobiście polecam maść Tormentiol ,kosztuje ona ok . 7 zł u mnie w aptece,jest dobra,stosuję ją od kilku lat już i zawsze mi pomaga walczyć z jakimiś wypryskami,ładnie je wysusza i szybko niweluje,ładnie kryje niedoskonałości ( bynajmniej u mnie ) zapach jest taki sobie ,wszyscy mi mówią że pachnie jak czekolada,kakao,a dla mnie śmierdzi smarem haha big_smile ale co tam ,grunt że dobrze działa .
Jeśli chodzi o suchą skórę ,to polecam kremy z Ziaja,są tanie i bardzo dobre ! także używam smile

7

Hejka:-)Wiem coś na ten temat.Ja miałam na czole(nie tylko tam) wysyp wszystkiego.Na wizycie kontrolnej lekarz powiedział mi,że w ciąży to normalne i minie jak urodzę:-)Nie pocieszył mnie wcale:-)Używałam mydła dla dzieci i kremu bambino,które i tak nic nie dały:-/Dopiero teraz(4miesiące po porodzie)skóra mi się oczyszcza i zaczyna"wyglądać".Ahaaaa...na napiętą skórę robiłam napar z zielonej herbaty,maczałam w niej płatki kosmetyczne i okładałam sobie umytą buzię.Leżałam tak sobie z 20minut może,zdejmowałam płatki i tak szłam spać(bez kremu).

8

przemywanie suchej skóry spirytusem,rumiankiem cytryną - to duży błąd.....

trzeba skórę nawilżać i wcale nie myć tak często  twarzy tylko pozwolić by wytworzył się płaszcz lipidowy :)krem nakładać warstwę na warstwę smile polecam krem z ziaji  oliwkowy, jest świetny smile pić dużo wody smile to też wspomaga nawilżenie smile

Michal 14.01.2009.  Mateusz 11.04.2010.  Milosz 11.08.2011
09:25  4040g 61cm.21:05 3200g 53cm.  11:20 3700g 54cm

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Jak sobie radzić z problemami skórnymi w ciąży? Trądzik/Sucha Skóra

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021