Sucha skóra - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 55 z 73 ]

Temat: Sucha skóra

Hej
dziewczyny - pomóżcie - mam okropnie przesuszoną skórę. Twarz muszę smarować kremem kilkukrotnie podczas dnia bo mam tak sciągniętą że boje się że pęknie jak balonik. Jest też szorstka i zaróżowiona lekko. Reszta ciała też sucha aż się łuszczy. Smaruje się codziennie balsamami, kremami i nic.
Może macie jakieś sposoby na to - jakieś kremy, toniki do mycia twarzy, balsamy.
Proszę podzielcie si~ę!

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Sucha skóra

Przede wszystkim nie myj twarzy wodą albo mydłami - wysuszają bardzo. Poszukaj dla siebie jakiegoś preparatu do mycia twarzy i kremu albo emulsji nawilżającej. Ja używam cetaphilu - emulsji do mycia i takiego mleczka (dermocostam sie to nazywa). I działa smile

3

Spróbuj tez zmienić krem i balsam. Ja mam u siebie taką wstrętną wodę że mi wysusza skórę na ciele bardzo ale używam oliwki w żelu, takiej zwykłej dla dzieci i pomaga.

"You know You love me. X.O.X.O. GossipGirl"

4 Ostatnio edytowany przez Fumiko (2011-05-08 13:13:34)

Tutaj eksperci wrzucają ciekawe informacje odnośnie pielęgnacji ciała, z podziałem na rózne rodzaje wrazlisowści - tu osnośnie suchej skóry:
spam

Link został usunięty z powodu naruszenia regulaminu forum. Moderatorka Fumiko

5

U mnie ostatnio dość fajnie sprawił się żel i balsam Dove z nowej serii Visible Care. nie wiem czy ktoś z Was używa?
czasami traktuję ją też zwykłą oliwką big_smile

6

Spróbuj używać do mycia twarzy specjalnych olejków. Coraz więcej ich na rynku. Konieczne są też kremy z filtrami.

7

Jest taki genialny krem antystressowy Danielle Laroche. Wiem, śmiesznie go nazwali wink
Polecany jest do wszystkich rodzajów skóry, ale generalnie świetnie nawilża i odżywia skórę. Krem sprawdzony na własnym przykładzie, więc możesz spokojnie spróbować ;-)

8

Przede wszystkim nie myj skóry mydłem, to podstawa.  Ja do nawilżania całego ciała <jak i twarzy> używam kremu A-derma Exomega, oraz ich olejku pod prysznic. Myślę, że to musi Ci pomóc, jest to już dość zaawansowany dermokosmetyk, który nie tylko nawilża, ale również leczy skórę. Zacznij może od próbek w aptece, lecz myślę, że satysfakcja gwarantowana wink a, i nie przeraź się ceną! Jeśli masz problem, to myślę, że warto wydać więcej, by wyleczyć go raz a skutecznie

9

polecam clinique. ja mam ten zestaw z kroku trzeciego i bardzo sobie chwalę. nawilża cudownie. owszem, sporo kosztuje, ale warto wydać te pieniądze, bo efekt murowany

10

Też miałam przesuszoną skórę na łokciach i nogach, na szczęście już się z tego 'wyleczyłam' wink
A jak? Kremy firmy Neutrogena. Używam tych w biało-czerwonym opakowaniu (mają silniejsze działanie niż te biało-niebieskie).

http://a01.cdn.a.pl/zdjecie-113859/neutrogena-everyday-repair-regenerujaca-emulsja-do-ciala-300ml-Full.jpg

Są doskonałe, świetnie się wchłaniają i dają natychmiastową 'ulgę' regenerując skórę. Bardzo szybko widać i czuć różnicę.
400ml kosztuje ok 25zł, za to krem wystarcza na baaaaaaaardzo długi okres

"Nigdy nie pozwoliłem mojej szkole stanąć na drodze mojej edukacji." ~ Mark Twain

11

Do oczyszczenia twarzy zamiast wody polecam płyn micelarny Bioderma. Przed kąpielą proponuję posmarować się oliwą z oliwek lub wlać trochę oliwy (kilka łyżek) i mleka (ja daję tak ok 1 l.) do wanny. Polecam również stosowanie naturalnych kosmetyków.

12

Jeśli chodzi o nawilżenie mojej skóry to od dłuższego już czasu stosuje krem nawilżający happy per aqua Flosleku i jestem z niego naprawdę bardzo zadowolona! Super nawilża i odżywia moją skórę. A do oczyszczania stosuje ich antybakteryjna piankę. Nasza polska firma i ma naprawdę dobre jakościowo produkty!

13

Oliwka dla dzieci po kazdej kapieli na mokre cialo (twarz tez) i stopy. Ja twarz głownie na noc porzadnie oliwka bo w dzien sie swieci i makijaz sie nie trzyma wink i polecam balsam garnier 24h nawilzania albo oliwkowy krem do ciala avon planet spa. Kosmetyki neutrogeny tez sa super chociaz w miare drogie to wydajne, przetestowalam. No i trzeba sie smarowac regularnie. Ja np. na noc po kąpieli i rano po prysznicu, mam tez balsam ze soba bo mam takie zajecie ze w ciagu dnia moge posmarowac sobie rece nogi (czasem z nudow:P).. Od kiedy tak regularnie się smaruję moja skora jest doskonale nawilzona a bylo kiepsko.. Tez uzywam nawilzajacego zelu pod prysznic adidasa. Na usta czasem nakladam miod 15min. Uzywalam tez kremu dla niemowlakow z rumiankiem czy nagietkiem dzidzus czy jakos tak 2 zl za tubke baaardzo mocno nawilza ale slabo sie wchlania. Sa tez olejki nawilzajace do kapieli. Szukaj kombinuj smile

50 Cent ft. Jeremih - 5 senses

14

Zielone.sznurówki napisał/a:

Hej
dziewczyny - pomóżcie - mam okropnie przesuszoną skórę. Twarz muszę smarować kremem kilkukrotnie podczas dnia bo mam tak sciągniętą że boje się że pęknie jak balonik. Jest też szorstka i zaróżowiona lekko. Reszta ciała też sucha aż się łuszczy. Smaruje się codziennie balsamami, kremami i nic.
Może macie jakieś sposoby na to - jakieś kremy, toniki do mycia twarzy, balsamy.
Proszę podzielcie si~ę!

Witaj.
Mam pytanie: czy byłaś u dermatologa? skoro masz tak duże problemy ze skórą i to nie tylko na twarzy ,ale na całym ciele, to myślę, że warto zasięgnąć porady u lekarza. Do dermatologa nie trzeba skierowania. Przyczyn może być wiele: nieprawidłowa dieta, uczulenie na proszki do prania albo też jakaś choroba skóry np. łuszczyca.
Nie powinnaś tego bagatelizować. Stosowanie kosmetyków na własną rękę może tylko pogarszać jej stan i dodatkowo z pewnością opróżnia Ci kieszeń takie eksperymentowanie.
Pozdrawiam.

"Ludzi poznajemy w momencie, kiedy sytuacja jest dla nich trudna, wtedy pokazują prawdziwą twarz" - przeczytane na forum

15

Po zimie strasznie mam wysuszoną skórę, jeśli chodzi o balsam to super jest z Viichy ok. 40 zł kosztuje, a do twarzy to dla każdego coś innego

16 Ostatnio edytowany przez SmakRozmarynu (2011-05-23 21:36:40)

Ja polecam używanie płynów mincelarnych, mleczek i toników. Dobrze jest też spryskiwać twarz wodą termalną (Avane, Iwostin lub LRP), ale po minucie odsączyć delikatnie chusteczką. Emolium jest genialnym kremem i cała seria generalnie jest godna uwagi na dodatek tani - moja mama przysyłała mi te kosmetyki jak byłam w USA. Dziś użyłam najnowszego balsamu Vichy - Nutriextra i mnie szczypała skóra - dla mnie Vichy ogólnie jest na 3- i mnie kosmetyki tej firmy nie przekonują. Czasami stare wersje były dużo lepsze i skuteczniejsze niż te ulepszone sad
Polecam jeszcze okłady z oleju ryżowego, oleju z pestek winogron lub oliwy z oliwek na całe ciało. Łykanie nawilżających suplementów. Ograniczenie kawy, herbaty i papierosów na rzecz wody i naparów. Dodatkowo trzeba pamiętać o diecie - ryby, orzechy, nieodtłuszczone sery i mleko także wpływają korzystnie na stan skóry. Sprawdź również czy nie masz na coś alergii- najbanalniejsze przykłady to orzechy, czekolada, owoce egzotyczne, kawa, ostre przyprawy, przyprawy z dużą ilością ulepszaczy - przeanalizuj lodówkę!
Ostatnim moim super odkryciem jest cała seria Nivea Baby Hipoalergiczna - ta z drzemiącym misiem. Wcześniej używałam bogatego i mega tłustego kremu w pudełku z tej serii w czasie alergii na pyłki ( zawsze pojawia mi się rumień na dekolcie, czasem łuszczył się i szczypał), a potem wypróbowałam wszystkich kosmetyków z serii - tylko po szamponie musiałam użyć odżywki, ale to oczywiste. Reszta miło pachnie i niesamowicie nawilża i odżywia.
Łuszczenie się może być też wynikiem alergii na jakiś kosmetyk lub woda w której się myjesz niezbyt nadaje się dla Twojej skóry. Pamiętam jak raz skończył mi się szampon i pożyczyłam od koleżanki. Zanim zdążyłam zapienić w rękach moje ciało było w kropki i nagle zaczęło się łuszczyć. Wyglądało to jak różyczka. Generalnie im mniejszy skład tym kosmetyk bezpieczniejszy.
Jeśli zmiana diety i kosmetyków nie pomoże to trzeba iść do dermatologa koniecznie!

"Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o twoich planach na przyszłość"- W. Allen

17

Ja lubie balsamy z AA , Uwazam,ze sa naprawde niezle,tylko kiedy przestawiam ich uzywac skora robi sie 2 razy bardziej szorstka big_smile taki 'maly' efekt uboczny big_smile

?-my only love

18

mnie bardzo pomógł do suchej skóry balsam Garniera intensywna pielęgnacja 24 h nawilżający taki w bialo-niebieskiej butelce z kropla wody na opakowaniu(mleczko przywracające balans nawilżenia),jest naprawdę rewelacyjne,ja stosowałam przeróżne specyfiki a miałam skore na nogach jak papier ścierny używałam oliwek dla dzieci,wszystko było dobre na chwile dopiero ten garniera mi pomógł,a do buzi tonik ogórkowy ziaja.

hej dzięki za wiele porad... kurcze sama nie wiem od czego zacząć.. ale macie rację jak zacznę próbować tego wszystkiego co tu napisaliście/napisałyście to zbankrutuję...

w zasadzie to stosowałam kilka różnych balsamów i oliwek dla dzieci ale one generalnie nie działają tzn po oliwkach jestem cała tłusta i pościel jest cała tłusta i piżama i w ogóle fuj
a po balsamach po pół godzinie skóra wygląda tak samo jak przed posmarowaniem

czytałam juz tez gdzies zeby duzo pic i zaczelam brac Capivit Hydro Control - na razie ok 10 tabletek -
na twarz używam teraz płynu miceralnego ziaji sopot spa i kremu nawilżającego też ziajki calma czy jakos tak ale nie mogę powiedziec zebym widziała jakieś efekty

Nivea Baby odpada - z tego co się orientuję pchają tam pantenol garściami - a wszystko wskazuje na to ze wyskakuja mi po nim kroski. (zdażyło mi się kilka razy posmarować pozostałościami kremów mojego dzieciaczka i od razu były krostki wiec..)

słyszałam dobre opinie o A-dermie i o tym Cetaphilu... hmm..nie wiem, moze wypróbuje.

ale na pewno też pójdę do dermatologa - to chyba dobry pomysł.

20

Po oliwce tłusta Ty pościel i piżama to jak Ty ją stosujesz?? Bo ja wcieram w mokre ciało po kąpieli i się wycieram ręcznikiem skóra jest miękka i nawilżona i nie brudzę piżamy a co dopiero pościeli tongue

W mokre? Toż się to nie ślizga?

To nie ignorancja z mojej strony choć.. hmm zawsze najpierw się wycierałam a później smarowałam no i wszystko jest tłuste.

W mokrą tak totalnie mokrą skórę wcierasz? To znaczy wychodzisz spod prysznica, nie wycierasz się tylko łapiesz za oliwkę i się smarujesz? A następnie wycierasz?

Muszę spróbować mam gdzieś jeszcze oliwkę młodego....   Dam znać!

22

Dokładnie od razu pod prysznicem skończyłam się myć jestem mokra łapie za oliwke na rece wylewam troche i całe ciało z woda na skórze to się tak miesza troche i wycieram ręcznikiem, ja mam fioletową z jonsona oliwkę tongue

23

Polecam kosmetyki Neutrogeny - bez recepty.

Jeśli to nie pomoże, radzę udać się do dermatologa. Na suchą skórę (leczenie sterydami) lekarz przepisał mi kiedyś maść PILARIX firmy lefrosch.

24

Mialam taki sam problem.... do czasu gdy polecila mi kosmetyczka krem do twarzy EMOLIUM!
Krem jest naprawde swietny i niedrogi (14zl na allegro):)

25 Ostatnio edytowany przez marlenka12 (2011-07-23 12:44:15)

Też mam z tym problem, od niedawna stosuję Cetaphil, i już jest trochę lepiej smile

26

marlenka12 napisał/a:

Też mam z tym problem, od niedawna stosuję Cetaphil, i już jest trochę lepiej smile

ja też miałam problem z bardzo suchą skórą, i kedyś koleżanka powiedziała mi o emulsji do mycia cetaphil, spróbowałam i od tego czasu moja skóra jest fajnie nawilżona i taka przyjemna w dotyku wink

27

Jeszcze jeden krem, który z całą pewnością mogę polecić w takich przypadkach to ujędniający krem silnie nawilżający GUAM INTHENSO Idratante
Jak dla mnie jest to jeden z najlepszych tego typu kosmetyków, jakie można kupić w drogeriach, ale szukajcie go raczej w internecie. Będzie szybciej i na pewno z znacznie taniej.

28

Z moich doświadczeń wynika, że lepsze od oliwki są masła do ciała albo dobry balsam. Jeśli masz problem z suchą skórą to może pomoże tonizujący balsam z dodatkiem nowozelandzkiego miodu. To nawet taki leczniczy balsam, tylko cena jakoś koło 3 dyszek.

29

Polecam olej arganowy (ale kosmetyczny, nie kulinarny!) - złoto Maroka. Świetnie się wchłania, nawilża i odżywia skórę. Można stosować na całe ciało. Na moją skórę działa fantastycznie. więcej mozna znaleźć m.in na zlotomaroka.pl

30

W końcu jak jest z oliwką? Jest odpowiednia, skuteczna przy przesuszonej skórze czy nie? I może spróbujmy rozgraniczyć - sucha skóra a skóra przesuszona.
U mnie problem pojawia się najczęściej w okresach przejściowych np. zima/wiosna lat/jesień. Najczęściej objawia się sypiącym się czołem, wysuszonymi ramionami, nogami. Z kremów nie mam jednego - kupuję różne nawilżające, czasem działa np. nawilżające mleko kozie a czasem muszę sięgać po inne. Ale większy problem jest z ciałem, balsamy nawilżające najczęściej mnie szczypią. Poza tym mam wrażenie, że po kilku godzinach skóra znów jest przesuszona. Zaczęłam się przekonywać do maseł, to które mam z Flosa, wydaje się nawet delikatniejsze niż ostatni mój balsam.   A skóra co ważne nie szczypie. Może masła jednak są lepsze?

31

Ja na suchą skórę korzystałam z cetaphilu - bardzo ładnie nawilża moją skórę  smile

32

z tego co piszesz mozesz miec atopowa skore i do takiej powinnas kupowac kremy . Osobiscie moge polecic Emolium jest dosc skuteczny a przynajmniej mi pomogl . Zeby sie skora nie przyzwyczaila to stosuje drugi na zmiane . Aktualnie jest floslek , maja ogolnie dobre kosmetyki ale moze kup nawilzajacy z serii hypoalergicznej . A do ciala uzywam mleczko nawilzajace firmy Yves rocher a do mycia twarzy bez wody mleczko tez tej firmy

33

Na mocno przesuszoną skórę używam nawilżający żel aloesowy. Ma on lekką konsystencję, bardzo szybko się wchłania a co najważniejsze głęboko nawilża skórę i chroni ją przed odwodnieniem. U mnie się sprawdził, polecam!

34

Hmm ja przestałam używać mydła (w ogóle nawet te nawilżające są do d...) dużo piłam wody i stosowałam balsam restoraderm. Po jakimś czasie problem zniknął ale możliwe jest to też dlatego, że zmieniłam pracę i pracuję teraz w pomieszczeniu bez klimatyzacji... może to jest przyczyną?!

35

Skoro masz suchą skórę na twarzy i na całym ciele to proponuję Ci zakupić Proskin, jest to preparat na bazie naturalnych składników, który nawilża skórę od środka. Wydaje mi się, że to będzie lepsze rozwiązanie tym bardziej, że jak piszesz balsamy i kremy nie pomagają, więc może to będzie skuteczniejsze.

36

a może autorka wątku powinna iść do dermatologa albo endokrynologa, ponieważ taka sucha skóra może świadczyć o zaburzeniach pracy tarczycy.

37

Ja sobie własnie przesuszyłam twarz na mrozie. W aptece koło mojego domu była tylko maseczka do skóry odwodnionej z La Roche Possay. Koszt: 11 złotych (czyli drogo jak na saszetkę, co prawda są to własciwie dwie saszetki). Ale jestem zadowolona. Skóra jest ładna, nawilzona, zdrowsza. Przynajmniej zaraz po użyciu. . Przy takiej pogodzie jak za oknem trzeba pomyślec o jakimś kremie półtłustym chyba.

Na twarz spróbuj maści z witaminą A, świetnie nawilża, natłuszcza i regeneruje naskórek. Kupisz w aptece za około 4zł. Taniocha, a naprawdę fajna rzecz smile Minus jest taki, że buzi się po niej bardzo świeci, więc można stosować tylko na noc.

39

Hej kochane. I jak jakaś korzystała z cetahpilu? smile

40

Jeśli chodzi o zwykłe nawilżenie skóry, to oczywiście najlepszy jest niezawodny krem NIVEA. Jednak jeśli masz taką skórę jak moja, której niestety nie nawilża wystarczająco, to polecam kupić krem do skóry b.suchej.

41 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-03-05 10:17:50)

a ja uważam, że po pierwsze krem nivea jest bardzo słaby, bo zamiast się wchłaniać, robi tłustą warstwę, a po drugie, pisałaś #Zielone.Sznurówki o tym, że masz z Ziai ten sopot spa płyn micelarny - sama go miałam i nie przypadł mi do gustu, to chyba jedyny płyn micelarny, po którym miałam wrażenie, że mam suchą skórę, czemu powinien zapobiegać ;/ też mam takie problemy i inwestuje w płyn biodermy. poza tym: #mirabella ma rację, polecam Ci krem spam do skóry 'suchej, b.suchej i atopowej' taki z 15% zawartością mocznika. mnie pomógł bardzo.

42 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-03-26 20:59:06)

O również polecam balsam restoraderm. Niby jest dla dzieci ale świetnie się sprawdza w innych przypadkach smile Więcej informacji o nim w aptece i na spam

43 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-06-10 17:44:31)

damianka123 napisał/a:

Hej kochane. I jak jakaś korzystała z cetahpilu? smile

Hej, ja tego używam do twarzy i potwierdzam, że jest bardzo spoko. ale na naprawdę wysuszoną skórę polecam spam. ostatnio mojemu chłopakowi polecono ten balsam w aptece (na zniszczoną skórę dłoni) i mnie też bardzo przypadł do gustu. doskonale odżywia, z różnego rodzaju wyciągami z owsa i chyba lnu... po tak długiej zimie - jak znalazł smile

44 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-06-10 17:44:13)

hej
moja skóra strasznie sie przesuszala na dłoniach i łokciach i zaczelam smarowac te miejsca produktem o nazwie spam.
smaruje sie nim dwa razy dziennie i skora jest wyraznie nawilzona. jedno opakowanie starcza na dlugo.

45

Polecam oliwkę dla dzieci HiPP ma bodajże 3 albo 4 składniki, jest naprawdę wydajna, niedroga i cudownie nawilża : )

46

Alabastrowa napisał/a:

Polecam oliwkę dla dzieci HiPP ma bodajże 3 albo 4 składniki, jest naprawdę wydajna, niedroga i cudownie nawilża : )

Nie lubię oliwek dla dzieci, bo mają ten swój specyficzny zapach który nie może się kojarzyć inaczej niż z dzieckiem. Prawdę mówiąc to ja już wolę zwykły olej rzepakowy, który nie ma zapachu wcale, a jest bogaty w witaminę E i prowitaminę A. No i pod względem naturalności też wygrywa smile

47

U mnie fajnie sprawdza się póki co mleczko do kąpieli luksja care pro. Zawiera takie składniki, które znane są z dobrego nawilżania. Cena zaskakująco niska więc tym bardziej zachęcająca. Póki co walczę z suchością skóry najbardziej na kolanach.

48

sylfka, a którego z tej serii używasz? Ostatnio widziałam w dobrej cenie i wzięłam z pestkami dyni. Nie powiem, efekt czuje się od razu i w zasadzie nie poprawiam już balsamem...

49

Bardzo dobre kosmetyki do cery suchej  i bardzo suchej z  witaminą A, E, F ma Firma SORAYA. Polecam krem do demakijażu, który doskonale nawilża, nie występuje po nim uczucie suchości i ściągnięcia skóry, co często się zdarza . i jakiś kremik do cery suchej możesz sobie dobrać z tej samej kolekcji.Szczegóły możesz sprawdzić na stronie internetowej SORAYA

50

girlanda napisał/a:

Bardzo dobre kosmetyki do cery suchej  i bardzo suchej z  witaminą A, E, F

Generalnie te witaminy dobrze działają na skórę, dlatego też nawet zwykły olej rzepakowy który ma bardzo dużo witamin A i E potrafi zdziałać cuda smile

U mnie się sprawdza od jakiegoś czasu mleczko pod prysznic luksji, zawiera składniki balsamu, m.in. glicerynę która nawilża.  Ja już potem nie muszę używać balsamu, ale jak masz przesuszoną skórę to na początku warto by było używać czegoś dodatkowo a z czasem samo mleczko pewnie wystarczy. No i pamiętaj ze za stan skóry jest odpowiedzialny nie tylko balsam czy krem ale też odpowiednia dieta i nawadnianie organizmu, szczególnie latem.

52

Gliceryna nie nawilża, gliceryna tworzy warstwę ochronną na skórzę. To nie jest to samo - działa zewnętrznie, ale nie dostaje się do głębszych partii skóry. Nawilżać oraz natłuszczać należy dogłębnie, ale też od wewnątrz (np. pijąc dużo wody, włączając do diety oleje roślinne, najlepiej te bogate w witaminę E, jak rzepakowy).

Masz rację, odpowiednia dieta i ilość wody w ciągu dnia to podstawa jeżeli chodzi o zdrowy wygląd skóry.
Ale co do gliceryny to tak do końca się nie zgodzę, gliceryna jest naturalną substancją silnie nawilżającą więc raczej zaszkodzić nie może.

54

Ja już mam w nawyku szukać w kosmetykach gliceryny roślinnej. Czy to będzie balsam czy mleczko pod prysznic.

55

Mogę polecić Ci krem od Allergoff. Krem przeznaczony jest do stosowania po kąpieli ale i podczas dnia. Dzięki mocznikowi świetnie nawilża, probiotyki wspomagają rozwój fizjologicznej flory bakteryjnej skóry, a defensil plus chroni uszkodzoną barierę skórną, łagodzi uczucie podrażnienia, suchości i świądu skóry. No i do tego wszystkiego nie zawiera szkodliwych składników np. parafiny, parabenów, surowców ropopochodnych, substancji zapachowych, barwników. Jak dla mnie jest najlepszy.

Posty [ 1 do 55 z 73 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018