pielęgnacja stóp - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA » pielęgnacja stóp

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 60 z 108 ]

Temat: pielęgnacja stóp

Szukam sposobów, preparatów pomagających na zrogowaciałą skórę spodu stóp. Ulgę przynosi moczenie nóg ale problem nie znika:(Pomóżcie Dziewczyny:)

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: pielęgnacja stóp

proponuje pilling, pumeks i krem avonu. smile
mi pomaga i mojemu mezczyznie takze smile a przede wszystkim radze tez buty ktore "oddychaja".

3

bardzo polecam keranorm, jest swetny. działa jak lek i w sumie od razu widac efekty. skóra jest gładka, brak zrogowaceń i nierówości na piętach. mozna go tez stosowac na przesuszone łokcie, kolana, ramionaitp.

4

A gdzie można dostać ten keranorm i ile kosztuje.

5

Mozesz go znalezc w aptece, kosztuje okolo 30 zl, a porownalabym go jakosciowo do vichy. Polecam smile

6

ostatnio zakupiłam i jestem bardzo zadowolona. fajnie bo jest bezzapachowy i działa etapami, więc efekt jest naprawdę długotrwały.

7

Bo on wlasnie jest przeznaczony do nawet najbardziej narazonej na alergie skory, mozna go stosowac takze przy atopii.

8

ja stosowałam przez kilka tygodni  pilling, pumeks i dobre nawilżenie. Czasem nawet dwa razy dziennie. Najpierw pomagało, ale niestety po kilku tygodniach było gorzej. Wybrałam się do kosmetyczni i jestem po paru zabiegach. Zobaczymy z jakim skutkiem

9

mi sie wydaje, ze trzeba z pumeksem uwazac. moja kosmetyczka zawsze mi powtarza, ze pumeks, to tylko na sucho, bo inaczej, wlasnie jak w twoim przypadku, bedzie sie robilo gorzej. a jakich uzywalas nawilzaczy? mi keranorm bardzo pomogl, moze sprobuj, moje kolezanki juz namowilam i zachwalaja wink

10

dokłądnie, z pumeksem to ostrożnie. poza tym często roznosi zarazki. z dobrego nawilzenia to dermokosmetyki, keranorm naprawdę warto. MAm z tej samem rodziny nanobase, odżwykę do całego ciała i jest super.

11

No super, super. Wyczytalam tez, ze z tej serii keranorm tez zapobiega wrastaniu wloskow po depilacji big_smile

12

no w ogole ta seria apteczna dermokosmetyków: Nanobase, Keranorm i Lipobase jest godna polecenia. Szerokie działanie, można powiedziec ze farmaceutyczne, a zarazem bardzo delikatne kosmetyki.

13

A ja używam kremu avon i jest super!!!!!!! smile

14

Ale z nawilzaczami trzeba uwazac. Bo niektore nawilzaja na chwile,a pozniej znow skora sie wysusza. Moim zdaniem to trzeba jakies intensywnie natluszczajace kremy stosowac. ja uzywam lipobase. Bardzo polecam, jest bezzapachowy i dobrze sie wchlania. A stopy mam miekkie i delikatne. smile

15

Same kremy nic nie dadzą... Tutaj trzeba raczej kompleksowych zabiegów pielęgnacyjnych - moczenia, ścierania pumeksem i na koniec nawilżania.

A moczenie polecam w masażerze do stóp - opróćz tego, że zmiękcza to przynosi fantastyczną ulgę po całym dniu pracy. Tutaj jest fajny zestaw do pielęgnacji stóp: http://www.allegro.pl/item732184537_mas … _1014.html
Dokup do tego pumeks, stosuj kilka razy w tygodniu i zobaczysz, że Twoje stopy szybko będą miękkie i zadbane, bez zrogowaciałych spodów.

16

Ja też polecam Keranorm. Stosuję zaraz po umyciu stóp i doskonale zmiękcza mi skórę na piętach.

17

Pumeksy i moczenie też nie wszystkim leży. Mi sie wydaje, że to czesto nawet niszczy skórę pięt.

A Farida ma rację - ta seria dermokosmetyków to super sprawa. Naprawdę działają!!

18

Dlatego ja idę w piątek do kosmetyczki na pedicure, podpatrzę co będzie robiła i później będę sama dbać o stopy. Przez wakacje po japonkach porobiły mi się odciski i sama się z tym nie uporam.

19

A to też dobry pomysł.
To daj znać jak tam Twoje stópki po zabiegach i co Ci poleciła!!

20

Zapomniałam napisać. Oprócz odcisków nie mogłam się uporać jeszcze ze zrogowaciałym naskórkiem na piętach. Opiszę wam co mi kosmetyczka robiła smile

Zaczynając od początku:
- masażer - czyli moczenie stóp (co prawda bez masażu, bo się coś popsuło, więc tylko namoczyłam),
- peeling - tylko tak porządnie, jakiś gruboziarnisty najlepiej,
- no i wzięła się za naskórek i odciski - porządnie wymoczone, wtedy lepiej schodzi - najpierw pościnać to wszystko, nie wiem jak to się nazywa... hmm takie coś z nożykiem, żyletką, czy czymś takim, mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi? A po tym wyrównać całość gruboziarnistym pilnikiem do stóp,
- następnie dużo kremu nawilżającego
- no i mi jeszcze malowała paznokcie

Dziewczyny, naprawdę polecam taką wizytę. Wielka różnica. Do tego kupiłam sobie właśnie ten "nożyk" i taki pilnik do skóry i teraz sama już sobie robiłam. Tak samo, jak kosmetyczka. Tylko z tym trzeba delikatnie, żeby skóry sobie nie ściąć, a sam zrogowaciały naskórek. Kosmetyczka robiła mi to w ten sposób, że nie ścinała np. naskórka z całej pięty na raz, tylko takimi malutkimi ruchami, dosłownie po kilka milimetrów i na tyle delikatnie, żeby nie ściąć skóry pod tym co chcemy usunąć.

21

Proponuję Ci pójść do salonu kosmetycznego na specjalny zabieg spa dla stóp (lub dłoni). Byłam na czymś takim i jest rewelacyjne, pod względem efektu. Są na to nawet jakieś specjalne pakiety zabiegowe i specjalistyczne zabiegi.

22

Delicious, dopiero teraz odkryłam, ze napisałaś jak minęła wizyta u pani kosmetyczki. A ile za taką wizytę zapłaciłaś?

23

40 zł smile

24

40 zł za kompleksowy pedicure to naprawdę tanio, aż wierzyć się nie chce. W lecie jak najbardziej wskazane jest oddanie swoich stóp w ręce profesjonalistek, szczególnie po zimie. Natomiast przez większą część roku sama pielęgnuję stopy z pomocą serii Dr Stopa Flos-leku. To kompleksowa seria do pielęgnacji stóp, począwszy od enzymatycznego peelingu, intensywnie nawilżającego  kremu, dezodorantu, żelu, a skończywszy na soli do kąpania (polecam cynamonową) i płynie zmiękczającym naskórek i zrogowacenia. Ten ostatni rewelacyjny. Dla mnie to recepta na domowe Spa stóp.

25

ja od jakiegoś czasu postawiłam na ekologię, zakupiłam preparacik do stóp pat&rub  Wreszcie mam stópki jak marzenie, a piętki miodzio, szczególnie po nocy gdzie nakładam grubą warstwę kremiku i wkładam bawełniane skarpetkiz . Balsamik łagodzi podrażnienia i pachnie tak cytrusikowo :-)

26

Ta żyletka nie jest dobra do stóp, bo po niej szybciej narasta zrogowaciały naskórek. Zdecydowanie lepszy jest pedicure mechaniczny i na dłużej starcza. W Domu najlepszy jest pumex i dobry krem zmiękczający. Ja stosuję keranorm i jest OK.

27

A ja potrzebuję pilnie pomocy. sad
Przez zimowe buty utworzyły mi się na trzech palcach stóp Odciski, tak zwane nagniotki. (są zaczerwienione w kształcie ziarna grochu). Próbuję się z tym uporać, mam taki preparat na odciski acerin, ale na razie nie pomaga. hmm Używam go tydzień. Wcześniej miałam duofilm. Podobne do acerinu. Już nie wiem co mam robić, czy ktoś zna jakiś sposób na to cholerstwo? hmm

"...w grzywie wiatr, a w kopytach magia..."
Zdolniacha
Napaleniec
Spryciarz smile

28

Dziewczęta nie znacie żadnego sposobu?

"...w grzywie wiatr, a w kopytach magia..."
Zdolniacha
Napaleniec
Spryciarz smile

29

Dziewczyny, najważniejsze to przez cały rok dbać o swoje stopy, a nie zapominać o nich aż do momentu, kiedy coraz mocniej świecące słonko zachęca Was do odsłaniania stóp. Jeśli już jednak stanie się tak, że stopy to zimie są niezadbane i zniszczone warto udać się na pedicure lub samemu zadbać o stopy... Nie będę pisać o tak oczywistych rzeczach jak złuszczanie naskórka pumeksem/tarką, pasuje tez zainwestować w jakiś fajny, nawilżający krem, np. firmy Merino. Kremy te zawierają m.in. lanolinę, kolagen, są silnie nawilżające. Potem wystarczy już tylko zadbać o paznokcie i stopy będą znów atrakcyjne;)

30

Zula napisał/a:

40 zł za kompleksowy pedicure to naprawdę tanio, aż wierzyć się nie chce. W lecie jak najbardziej wskazane jest oddanie swoich stóp w ręce profesjonalistek, szczególnie po zimie. Natomiast przez większą część roku sama pielęgnuję stopy z pomocą serii Dr Stopa Flos-leku. To kompleksowa seria do pielęgnacji stóp, począwszy od enzymatycznego peelingu, intensywnie nawilżającego  kremu, dezodorantu, żelu, a skończywszy na soli do kąpania (polecam cynamonową) i płynie zmiękczającym naskórek i zrogowacenia. Ten ostatni rewelacyjny. Dla mnie to recepta na domowe Spa stóp.

Bardzo lubię tą cynamonową sól smile  staram się sama dbać o stopy, nie mam czasu wizyty w salonach, a wieczorne zabiegi i np wcieranie dobrego kremu w stopy to przyjemny masaż który bardzo lubię smile

31

Ja raz w roku w sumie chodzę do kosmetyczki na pedicure, a tak to dbam o stopy sama w domu. Najważniejsza jest regularność i systematyczność. ja używam peelingów do stóp i tarki ( nie lubię pumeksu), twardy naskórek najlepiej zetrzeć najpierw na sucho tarka, a potem w trakcie kąpieli zrobić peeling. No i ważny jest krem jak się odpowiednio nie nawilży stóp to są strasznie nieprzyjemnie suche. już gdzieś pisałam tutaj o kosmetykach na bazie masła Shea The Secret Soap Store, które mają świetne właściwości nawilżające.

32

W aptece jest dostępna maść dermaglin- tania i dobra, tylko trzeba systematycznie wmasowywać w rogowaciała miejsca:)

33 Ostatnio edytowany przez Agatka (2011-06-13 10:48:25)

post edytowany, powód: spam

34

Polecam Ci krem zmiękczający zrogowacenia, odciski Dr stopa- moja mama go stosuje na odciski i naprawdę bardzo dobrze się sprawdza!

35

polecam maść dermaglin smile

Pewien indiański chłopiec zapytał kiedyś dziadka:   Co sądzisz o sytuacji na świecie?
Dziadek odpowiedział:   Czuję się tak, jakby w moim sercu toczyły walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój.
-Który zwycięży? - chciał wiedzieć chłopiec -    Ten, którego karmię - odrzekł na to dziadek.

36

WITAM JA MAM GRZYBICĘ NA JEDNEJ STOPIE BYŁAM U DERMATOLOGA I NIC NIE POMAGA , MOŻE MACIE SPOSOBY DOMOWE NA TĘ NIEPRZYJEMNOŚĆ?

37

Chłodne kompresy łagodzą ból i świąd a dodatkowo powodują wysychanie zmian skórnych. Rozpuść 2 łyżki stołowe płynu Burowa w 0,5l wody. Takim roztworem nasącz bawełniany materiał i przykładaj na 15-20 minut 4 razy dziennie, powinno to przynieść Ci ulgę.

38

Ja do stóp używam peelingu z Yves Rocher ( lawendowy) potem pumeks i na koniec krem nawilżający do stóp z AVONu smile

39

moja pielegnacja stop sprowadza się do starcia naskorka pumeksem, czasem peeling, tego pumeksu to nie jestem pewna...tez uzywacie? jak usuwacie nadmiar zrogowaciałego naskórka? kupilam ten krem do stop Eveline, nie szczegolnie byl jakimś wybranym, po prostu cena mnie przekonała i rzucił się w oczy na pólce w Rossmanie smile nawet wygladza jak smaruje na noc, ale po ostrym starciu pumeksem muszę dokładać zwykły nawilżający balsam.

40

Ja używam pumeksu, peelingu do stóp i kremu nawilżającego albo zmiękczającego do stóp.

41

aganitka

pytalam o to samo dermatologa

Polecila zafundowac sobie frezarkę kosztuje to z pediciure ok 50,-

jeszcze nie korzystalam ale sie przymierzam, moze ktos zna ten zabieg z praktyki - podzielcie się

"- Dobrze widzi się tylko sercem..."

42

daftti napisał/a:

moja pielegnacja stop sprowadza się do starcia naskorka pumeksem, czasem peeling, tego pumeksu to nie jestem pewna...tez uzywacie? jak usuwacie nadmiar zrogowaciałego naskórka? kupilam ten krem do stop Eveline, nie szczegolnie byl jakimś wybranym, po prostu cena mnie przekonała i rzucił się w oczy na pólce w Rossmanie smile nawet wygladza jak smaruje na noc, ale po ostrym starciu pumeksem muszę dokładać zwykły nawilżający balsam.

używam pumeksu od lat, krem Eveline jest dobry, jeśli masz na myśli ten zmiękczający: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=21828

43

Ja muszę kupić jakiś dobry zmiękczający i niedrogi kremik. A frezarka czasem by się przydała.

44

Hej dziewczyny.
Znacie może jakieś sprawdzone domowe sposoby na pozbycie się odcisku?
Od dłuższego czasu mam taki  jeden mały na palcu nogi.Troszkę mnie boli i nie chce zniknąć.

"Minuta, w której zaczynasz myśleć o tym jak inni Cię odbierają, jest minutą w której przestajesz być sobą... "-Meryl Streep.

45 Ostatnio edytowany przez Olinka (2014-04-09 00:09:47)

sandra9011 najlepiej skocz do apteki powinni Ci coś konkretnego doradzić. Zawsze możesz skoczyć do jakiegoś gabinetu medycyny estetycznej i tam też powinni Ci doradzić. A ogólnie to też trzeba po prostu wiedzieć jak dbać o stopy, bo często jest tak że zajmujemy się nimi tylko od czasu do czasu, a później wstyd je pokazać w sandałach, także polecam niedozwolony link

46

sandra na pewno już poradziła sobie z odciskami. smile Ale fakt pamiętajmy o stopach, bo bardzo brzydko wyglądają popękane pięty, sucha skóra na palcach.

47

ja na razie jestem na etapach poszukiwania dobrego kremu.. a ze stopami dramat.. odciski, pęcherze.. brr

48

Ja moczę długo w wodzie, potem używam tarki do stóp a na koniec nakładam na grubo krem nawilżający i nakładam ciepłe skarpety. Obecnie też ma krem z Oriflame Feet Up Aromatic Summer. Jak dla mnie jest rewelacyjny i bardzo fajnie pachnie.

49

kremy i kremiki - pomagają, ale zanim trafimy na dobry, wydamy fortunę. A tymczasem zwykły, kuchenny olej rzepakowy ma w składzie mnóśtwo witaminy E i doskonale natłuszcza i odżywia skórę. Warto spróbować.

50 Ostatnio edytowany przez Robcio73 (2012-12-04 16:21:27)

Dziewczyny no proszę Was nie bądźcie /bez urazy/ takimi niedbaluchami !.. pękajace pięty itp. sprawy..  to stan na własne życzenie !.. bużka dłonie o tym to pamiętacie.. bo widać więcej?.. a stopy to co ?.. dopiero jak je poczujecie dosłownie i w przenośni to wtedy lament sad  ?!

51

Podniosę temat, szczególnie w odniesieniu do ostatniego posta. Ja naprawdę dbam o stopy. Regularne peelingi, kremy itp. Ale czasami to za mało. Nie wiem dlaczego, ale jesienią i zimą mam z nimi sporo problemów, co prawda nie do takiego stopnia, że skóra mi pęka, ale po prostu jest sucha i niezbyt ładnie wygląda. Nie wiem, może to od butów? No i w sumie po to wpadłam, co z tym zrobić poza ścieraniem i nawilżaniem?

52

Sucha skóra. Najczęściej łapiemy wówczas (ja tak robiłam bardzo długo) za różne kremy nawilżające. Tymczasem ratunkiem jest użycie tłustego kremu - o tym dowiedziałam się od kosmetyczki. Tłusty krem - to jest to, czego sucha skóra potrzebuje. smile

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

53

Dbam o stopy ale niestety pekajace stopy byly moja zmora przez lata. Obecnie problem zniknal.
Dbam o nie codziennie a raz na tydzien poswiecam im wiecej czasu- jak ogladam jakis fim w neciealbo na yt.

Raz w tygodniu tarka tre naskorek i duzo tego spada na podloge. Potem oczyszczam paznokcie z lakieru i mocze w cieplej, nie goracej! wodzie z mydlem. Jak sa mieciutkie to robie pelling kawa (w podrozy mam zywkly kupny za jakies grosze) a potem wycieram je dokladnie szorskim recznikiem. Nastepnie skorki obcinam cazkami. Uzywalam wiele rzeczy ale cazki najczysciej wykonuja swoja prace. Piluje paznokcie i nakladam lakier. Potem nakladam krem albo olej sezamowy. Jak krem sie skonczy to zostane przy olejku sezamowym i zwykla, tania mascia z witamina A z apteki.
O stopy dbam caly rok, bo nigdy nie wiadomo kiedy bede musiala pokazac moje stopy. A i mi milej na nie patrzec.

54

kolorowomi ja też najczęściej te zabiegi wykonuję podczas oglądania czegoś w tv wink przyjemne z pożytecznym smile

55

yacha myslę że to będzie własnie przez buty !.. kolorowomi i tartinka takie z Was małe fetyszystki ! smile.. do bardzo dobrze ! smile

56

A czy ktoś z Was słyszał lub stosował coś takiego jak maski do stóp? coś mi moja kosmetyczka mówiła ale szczerze nie przywiązywałam uwagi. Sama mam ogromny problem ze stopami. Pięty bardzo popękane a do tego modzele na podbiciu sad muszę coś z tym zrobić bo mam problem z chodzeniem na obcasie, znaczny problem.

57

kolorowomi, fajna notka chyba spróbuje ściahnąć ten obrządek do swojego palnu tygodniowego

58

Miałam taki sam problem sad
Mi pomogły:
-peeling nieważne jaki ważne żeby był (ja miałam jakiś tam z intermarche sorry nie wiem jak się to pisze)
-częste nawilżanie stóp
-pomógł mi także ziołowy krem do stóp z apteki
-no i zwykły najtańszy krem  do stóp

Mam nadzieje, że przynajmniej trochę pomogłam.

Ktoś kiedyś powiedział,
że w chwili, kiedy zaczynasz zastanawiać się,
czy kochasz kogoś,
przestałeś go już kochać na zawsze.

59

sylfka napisał/a:

A czy ktoś z Was słyszał lub stosował coś takiego jak maski do stóp? coś mi moja kosmetyczka mówiła ale szczerze nie przywiązywałam uwagi. Sama mam ogromny problem ze stopami. Pięty bardzo popękane a do tego modzele na podbiciu sad muszę coś z tym zrobić bo mam problem z chodzeniem na obcasie, znaczny problem.

Ja je stosuję od jakiegoś czasu i bardzo sobie chwalę. Na te modzele, to może epilfeet sobie kup? Mnie naprawdę pomogło. Maski są w formie takich jakby "skarpetek". Nakładasz je na stopy i sobie po prostu siedzisz półtorej - dwie godzinki, a na koniec zmywasz ciepłą wodę. Ja dla pewności, że mi się nic nie zsunie, nakładam dodatkowo normalne skarpetusie ^^

60

dziewczęta nie zapomnijcie moczyć Swe stopy w kleiku ze siemienia lnianego smile

Posty [ 1 do 60 z 108 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA » pielęgnacja stóp

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021