porzucone psy- kto ma obowiązek się nimi zająć? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » porzucone psy- kto ma obowiązek się nimi zająć?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

1

Temat: porzucone psy- kto ma obowiązek się nimi zająć?

Witam! Pare dni temu niedaleko mojego domu zostały porzucone dwie urocze suczki, prawdopodobnie matka i córka. Gdy to zgłosiłam, Urząd Gminy powiedział że nie zajmuje sie takimi sprawami (kilka lat temu też była podobna sytuacja że zgłosiłam porzucone zwierzę do gminy i znalazłam je zastrzelone w polu), więc wolałabym żeby oni sie do nich nie zbliżali. Schronisko także powiedziało że ich nie przyjmie bo mimo że znajduje sie 10 km od mojego miejsca zamieszkania nie jest już to to samo województwo. Czy powiadomienie policji czy straży miejskiej coś da?? A może szukać pomocy w starostwie?
Ja ich wziąć nie mogę ponieważ mam już swoich niezłe stadko (6 sztuk) i nie stać mnie na kolejnego psa.
  Moje pytanie do Was drogie Netkobietki, kto z prawnego punktu widzenia powinien sie nimi zająć?
Proszę o pomoc i dziękuję za wszystkie odpowiedzi!
Pozdrawiam !

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez mo0on (2012-08-28 12:06:25)

Odp: porzucone psy- kto ma obowiązek się nimi zająć?

Muślę, że straż miejska powinna pomóc. Często jednak pozbywają sie problemu i przełączają lub odsyłają do schroniska..

3

Odp: porzucone psy- kto ma obowiązek się nimi zająć?

No właśnie tylko schronisko odmawia, mówią że mają przepełnienie i nic z tego, zwłaszcza że jest już to inne województwo. Mi chodzi o to kto ma obowiązek z racji sprawowanego urzędu się nimi zająć, bo póki co wszyscy umywają ręce:(
Jeżeli ktoś coś wie, bardzo proszę o radę

4

Odp: porzucone psy- kto ma obowiązek się nimi zająć?
kida01 napisał/a:

Witam! Pare dni temu niedaleko mojego domu zostały porzucone dwie urocze suczki, prawdopodobnie matka i córka. Gdy to zgłosiłam, Urząd Gminy powiedział że nie zajmuje sie takimi sprawami (kilka lat temu też była podobna sytuacja że zgłosiłam porzucone zwierzę do gminy i znalazłam je zastrzelone w polu), więc wolałabym żeby oni sie do nich nie zbliżali. Schronisko także powiedziało że ich nie przyjmie bo mimo że znajduje sie 10 km od mojego miejsca zamieszkania nie jest już to to samo województwo. Czy powiadomienie policji czy straży miejskiej coś da?? A może szukać pomocy w starostwie?
Ja ich wziąć nie mogę ponieważ mam już swoich niezłe stadko (6 sztuk) i nie stać mnie na kolejnego psa.
  Moje pytanie do Was drogie Netkobietki, kto z prawnego punktu widzenia powinien sie nimi zająć?
Proszę o pomoc i dziękuję za wszystkie odpowiedzi!
Pozdrawiam !

Witaj!
Dwa lata temu miałam podobną sytuację.Latem mieszkam na wsi,w miejscu dośc odludnym gdzie są porzucane psy.Ludzie po prostu wyrzucają je z samochodu.Potem taki pies tygodniami siedzi w tym miejscu i czeka na swojego właściciela...
Pomogła mi w tej kwestii prezes lokalego oddziału fundacji Emir (sprawdź czy u Ciebie nie ma) i nakierowała mnie co i jak mam zrobić.Otóż KAŻDA gmina ma obowiązek posiadać schronisko dla zwierząt.W gminie, w której mam letni dom schroniska nie było ale to gmina ma OBOWIĄZEK zająć się bezdomnymi zwierzętami na jej terenie.
Proponuję iść bezpośrednio do burmistrza i KAZAĆ mu zająć się sprawą ewentualnie jak będzie marudził zagrozić,że zgłosisz sprawę do prokuratury.Na mojego burmistrza taka argumentacja podziałała.
Jesli gmina nie posiada schroniska musi poprosić najbliższe schronisko o wyrażenie zgody na możliwość przetrzymania u nich psa(no i odpowiednio za to zapłaćić).Jesli u Ciebie jest Straż Miejska to warto też ją zawiadomić.

5

Odp: porzucone psy- kto ma obowiązek się nimi zająć?

Dziękuję za redę gojka102:)) postaram się znaleźć dom dla psinek a jak nie to niestety będzie konieczne złapanie za tyłek urzędników którzy biorą pieniądze za nic, żeby tym razem zrobili coś dobrego

6

Odp: porzucone psy- kto ma obowiązek się nimi zająć?

wkurza mnie to jak ludzie jadą latem na wczasy i po drodze wyrzucają psy bo nie maja co z nimi zrobić,sama takiego psiaka przygarnęłam,teraz jakies 2 tygodnie temu moja siostra również wzięła takiego z ulicy,ale są jeszcze gorsze przypadki okrucieństwa kiedyś ciotka moja wybrała się na grzyby do lasu i tam znalazła psa uwiązanego do drzewa,wzięła go ze sobą,nie wiem jak ludzie mogą robić takie rzeczy
u nas kary za takie coś i za znęcanie się nad zwierzętami są za małe
jeszcze co do błąkających się psów u nas gmina ma podpisana umowę z animalsem i jak sie jakiś błąka dłuższy czas to przyjeżdżają i łapią takiego psa

7

Odp: porzucone psy- kto ma obowiązek się nimi zająć?

no widzisz jakie mamy społeczeństwo:( gdyby było jak w innych krajach że psa musisz mieć zarejestrowanego, trzeba za niego zapłacić podatek, to jakby nagle zniknął władze by się interesowały. Ja mam swoich 6 w tym 3 ,,znajdy" i teraz jeszcze te dwie sunie porzucone karmię... dobrze że sąsiedzi pomagają bo nie wiem jakby sie to skończyło ...;/

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » porzucone psy- kto ma obowiązek się nimi zająć?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024