soczewki koloryzujace - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » soczewki koloryzujace

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 15 ]

Temat: soczewki koloryzujace

natura mi dala brązowe oczka, slyszalam o soczewkach które zmieniaja kolor oczków, ja bym chciala na niebieski i zastanawiam się ile może kosztować taka przyjemność ktos sie może orientuje ile to kosztuje i gdzie to się kupuje oraz czy w ogole da sie zmienic brazowe oczka na niebieskie?

... w życiu niewiasty rozróżnić można siedem okresów:
niemowlę, dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta i młoda kobieta ...
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: soczewki koloryzujace

http://e.lansik.pl/la690/b90c1ceb0000dc3747e939be

http://s.v3.tvp.pl/images/f/3/e/uid_f3e76b3fb218854e772d2a4849d152481224782963527_width_306_play_0_pos_3_gs_0.jpg

... w życiu niewiasty rozróżnić można siedem okresów:
niemowlę, dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta i młoda kobieta ...

3

Ja kiedyś chciałam zacząć nosić soczewki koloryzujące...
ale zbyt dużo minusów za tym było...
przede wszystkim kasa - koszt jak dla mnie duży, najtańsze 120zl za 3 pary (jedna para na 2tyg. starcza)..do tego czuje się cały czas dyskomfort w oku ( przy normalnych tego nie ma, bo noszę ),
Nie da się zmienić diametralnie koloru oczu, również mam brązowe ale w jasnym odcieniu i pani w optyku doradzała mi tylko te w różnych odcieniach brązu, z różnymi obramowaniami...
Raczej z brązowych nie da się zrobić niebieskich...nie znam takich...

Innym minusem jest, że takich soczewek nie można zakładać na cały dzień, tylko na kilka godzin góra..

Prawie w każdym optyku są takie soczewki, ja dostałam parę gratis jednodniową, żeby zobaczyć czy rozmiar mi pasuje i jak się w nich czuję...

jednak to nie dla mnie!

Ale popytaj, spróbuj wink

Być jak płynąca rzeka...

4

a koszt zwyklych soczewek to w jakich granicach? i jak sie czujesz w takich zwyklych?

5

normalne soczewki krygujące noszę już 8lat i czuję się w nich super!
Kupuję najlepsze, dobrze "oddychające" Acuvue ADvance...dla moich oczu są najlepsze!
Koszt to ok 90zł za 3 pary, również jedna para starcza na 2 tyg ( ja czasami przedłużam do 3-4 tyg, bo bardzo dbam o ich higienę ).
Są tańsze i droższe, są jednodniowe, tygodniowe, 2-tyg, miesięczne, a nawet roczne.
Ja jestem skazana na soczewki, bo mam wadę masakrycznie dużą -7 big_smile

Być jak płynąca rzeka...

6

łoojej to faktycznie duza, ja mam +2 i + 2,5 a w ogolarach mi niewygodnie i nie pasuja mi dlatego od dawna ich nie nosze, ale czuje ze jednak z nimi bylo by mi lepiej dlatego mysle o soczewkach, a trzeba je sciagac na noc, do kapieli etc? i skad wiesz ze nie nadaja sie juz do noszenia ? i np nie paruja tak jak okulary ? smile

7

Już odpowiadam na pytania..
- najczęściej ściągamy je na noc ( choć czasami można zostawić np. w jakieś niespodziewanej sytuacji), wtedy oczy mogą sobie opocząć i bardziej się dotlenić, bo jednak soczewka hamuje przepływ powietrza w jakimś stopniu,
- mozna się w nich normalnie kąpać, brac prysznić, myć włosy...nawet na basen zakładam - ale wtedy takie jednodniowe, które po pływaniu ściągam...
- łątwo zobaczyć czy soczewka nadaje się jeszcze do noszenia lub nie...po jakimś czasie staje się cieńsza i gorzej się w niej widzi, jest także bardziej zabrudzona...ale ja najczęściej staram się pamiętać kiedy zakładałam je i najczęściej noszę 3 tyg.
- nie parują!

Jeśli chodzi o mnie to nigdy, na prawdę nigdy nie spadły mi z oka, nie przemieszczały się jakoś dziwnie na oku, trzeba po prostu dobrze dobrać rozmiar, a to juz zadanie okulistki wink

Ja widzę tylko same plusy soczewek!
Dzięki nim, wada mi się juz nie pogłębia i nie muszę się martwić, że znowu wada zmieniła mi się o 0, 5 dp i muszę kupować nowe szkła wink

Być jak płynąca rzeka...

8

dzieki za odpowiedz smile chyba sie zdecyduje ! chociaz ja mam astygmatyzm, a kiedys slyszalam ze dla takich nie ma raczej soczewek a jak sa to drogie? a takie soczewki roczne to jaki jest ich koszt?

9

No nie wiem czy dostaniesz soczewki,gdy masz astygmatyzm,bo mój mąż ma ten sam problem i optyk nie sprzedał mu soczewek,nawet dowiadywaliśmy się u innych optyków,ale zawsze odmawiano.Ja na co dzień też używam soczewek,jednodniowych i najlepiej mi odpowiadają,wcześniej używałam 3 miesięcznych,miesięcznych i dwu tygodniowych.

Człowiek ma dar kochania, lecz także dar cierpienia.

10 Ostatnio edytowany przez sueno6 (2009-03-12 19:06:16)

Hmmm...a to dziwne, ja też mam astygmatyzm, choć w dosyć małym stopniu..ale mam...i nigdy nie miałam problemów z kupnem soczewek i moja okulistka też nic nie mówiła o jakiś przeciwwskazaniach...
ale chyba będzie najlepiej jak skonsultujesz to ze swoim okulistą!

Ps. nie radziłabym zacząć nosić soczewki od soczewek rocznych, z jednego podstawowego powodu-nie ma się wtedy wprawy w zakładaniu i zdejmowaniu ich, a co za tym idzie możesz je uszkodzić, mogą Ci gdzieś spaść w niedostepne miejsce...
ja pamiętam, że jak miałam pierwsze opakowanie, to 2 razy zniszczyłam soczewkę paznokciem( krótkie paznokcie obowiązkowe, hehe)...trzeba naprawdę uważać!

Być jak płynąca rzeka...

11 Ostatnio edytowany przez stokrotka28 (2009-03-12 20:51:31)

wiesz sueno6 może masz niewielki astygmatyzm,a mój mąż jest po 3 operacjach i jak się lepiej przyjrzeć to jednak widać,więc może dlatego.Jakoś nie wyobrażam go sobie w soczewkach,bo bardzo podoba mi się w okularach hi  hi

Człowiek ma dar kochania, lecz także dar cierpienia.

12

hmm to bede musiala spytac lekarza, wiec postanowione w weekend wybiore sie do okulisty smile no i dla bezpieczenstwa nie zdecyduje sie odrazu na roczne, dzieki wink

13 Ostatnio edytowany przez Lena (2011-01-10 08:58:54)

Mam dokładnie ten sam, może nie problem, bo to za dużo powiedziane,ale wczoraj patrzyłam na ofertę adres www i mają bardzo duży wybór soczewek i kolorów. Mam brązowe oczy i chciałabym zmienić ich kolor na niebieskie bądź zielony. Bardzo podobają mi się te kolory soczewek, dlatego myślę, że kupię jedną parę na wypróbowanie, tylko jeszcze nie wiem jaki kolor. Muszę się dobrze zastanowić

zamieszczanie odnośników do komercyjnych stron jest niezgodne z regulaminem tego forum

14

Ja noszę soczewki od jakiś 7 lat. Są to soczewki miesięczne. Ram wypróbowałam kolorowe ale chyba nie dla mnie... jakoś nie za dobrze się w nich czułam. Teraz mam zamiar wypróbować jednodniowych bo pewna firma ma obecnie promocję, gdzie można w salonie odebrać darmowe soczewki i wsiąść udział w loterii. jak ktoś jest chce linka do tej promocji to proszę na PW.

Posty [ 15 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » soczewki koloryzujace

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018