Ile trwa rozwód? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

1

Temat: Ile trwa rozwód?

Bez orzekania o winie, alimenty zostały przyznane na osobnej sprawie.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Ile trwa rozwód?

Mało konkretne pytanie. Ile trwa rozprawa ? Jak długo czeka się na rozprawę ? Można tak odpowiedzieć. Trwa tyle ile musi trwać - do końca.

3

cronos_pl napisał/a:

Mało konkretne pytanie. Ile trwa rozprawa ? Jak długo czeka się na rozprawę ? Można tak odpowiedzieć. Trwa tyle ile musi trwać - do końca.

Ile się czeka, ile trwa, czy na pierwszej rozprawie już może zostać orzeczony etc wink

4 Ostatnio edytowany przez cronos_pl (2012-05-16 11:30:42)

Wiesz to zależy, ale jak są alimenty to są dzieci. A to już wszystko komplikuje. Nie wypowiem się dalej. Ktoś pewnie odpowie co to przeżywał - ma takie nieciekawe doświadczenie. Ale jak czytałem (i uczestniczyłem w rozwodzie brata) to każda sprawa może się potoczyć swoim indywidualnym torem i nie musi się powtórzyć u Ciebie. Powodzenia.

5

cronos_pl napisał/a:

Wiesz to zależy, ale jak są alimenty to są dzieci. A to już wszystko komplikuje. Nie wypowiem się dalej. Ktoś pewnie odpowie co to przeżywał - ma takie nieciekawe doświadczenie. Ale jak czytałem (i uczestniczyłem w rozwodzie brata) to każda sprawa może się potoczyć swoim indywidualnym torem i nie musi się powtórzyć u Ciebie. Powodzenia.

Dziękuję.

6

Jeżeli jesteście "dogadani", żadna ze stron nie jest przeciwna, macie ustalone mądrze sprawy opieki nad dziecmi (a to jest najwazniejsze!!!) - to może byc tylko jedna rozprawa.

7

koma5 napisał/a:

Jeżeli jesteście "dogadani", żadna ze stron nie jest przeciwna, macie ustalone mądrze sprawy opieki nad dziecmi (a to jest najwazniejsze!!!) - to może byc tylko jedna rozprawa.

Oboje się zgadzamy na temat rozwodu bez orzekania o winie, dziecko będzie przy mnie,tak jak do tej pory zresztą bo on mieszka w innym województwie.

8

jestem rozwódką, u mnie było to szybko, ponieważ bez orzekania o winie, jedynie to czas oczekiwania na sprawę trochę trwa, ja czekałam pół roku, sama sprawa rozwodowa trwała 15minut.
pozdrawiam i 3maj się w tak ciężkim etapie życia bo znam ten temat.

9

Czas oczekiwania na rozprawę ok 3 miesięcy
Dziecko :1
Sama sprawa bardzo szybko...w między czasie sędzina zasądziła przerwę napisaliśmy plan wychowawczy i wróciliśmy na sale.Wszystko trwało ok 20-35 minut.

10

Moja sprawa zakończyła się na drugim spotkaniu. Rozwód z orzeczeniem jego winy. Pierwsza sprawa przesłuchanie świadków, przedstawienie dowodów zdrady, kosztów utrzymania synów itp. Na drugiej sprawie ogłoszenie rozwodu oraz podziału majątku i alimenty na dzieci.
Dużo zależy od tego czy przed rozwodem dogadacie się i czy nie będzie walki na sali sądowej.

11 Ostatnio edytowany przez Lady_AL/F (2012-05-16 19:22:05)

Ja pozew złożyłam na początku grudnia 2011 r. Pierwsza sprawa odbyła się 31.01.2012r. a czwarta odbędzie się 26.06.2012 r. Idę jak burza i mam zamiar do końca roku uzyskać rozwód z winy jmęża. O alimenty walczyłam sama i obecnie są przyznane, więc ta sprawa jest uregulowana. Co do majątku, to mamy rozdzielność majątkową. Generalnie szarpanina trwa tak długo, bo jmąż cały czas próbuje udowodnić swoją niewinność i powołał 9 świadków, których niestety nie da się przesłuchać na jednej sprawie, dlatego tak się to ciągnie.
Długość rozwodu zależy od ilości powoływanych świadków i przedstawianych dowodów i nie ma znaczenia czy orzeka się winę czy nie, po za tym zawsze można zmienić w trakcie trwania postepowania sądowego i orzekać o winie chyba, że jesteście zgodni ale tego dopiero dowiesz się na sali sądowej.

Dałam czasowi czas i teraz zaczynam na nowo żyć, a za chwilę do tego będę szczęśliwa, bo taki mam plan smile smile smile

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018