Trzeci migdał - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 19 ]

Temat: Trzeci migdał

Witam Babeczki. Mam problem i od wczoraj nie umiem sobie z nim poradzić. Dostałyśmy wczoraj skierowanie do szpitala na oddział laryngologiczny celem wycięcia 3 migałka. Jestem przerażona. Wczoraj moja córcia bardzo przeżyła samo badanie. Co ja mam robić, martwię o nią i to bardzo. Czy tego 3 migdała trzeba od razu usuwać. ?
Nie ma innych metod?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Trzeci migdał

Niestety ja nie znam innych metod na 3 migdałka.Wiem,że usuwają je laserowo i zabieg trwa bardzo krótko.Ale aby podtrzymać córcię na duchu i żeby się tak bardzo nie bała to powiedz jej,że po tym zabiegu będzie musiała jeść dużo lodów.

3

Odp: Trzeci migdał

Naczytałam się tyle na temat tego migdała,że teraz to dopiero mam wąpliwości. A jak dojdzie do powikłań, ona jest alergiczką. Tysiąc pięćset pytań mnie nurtuje... To moje dzieciątko najukochańsze.

4

Odp: Trzeci migdał

Każda mama boi się o swoje dziecko i ma wątpliwości,wiele za i przeciw.Może zamiast szukać odpowiedzi w internecie powinnaś porozmawiać z lekarzem,który wszystko ci wytłumaczy i spróbuje rozwiać twoje obawy.Może wtedy będziesz spokojniejsza,bo gdy ty się denerwujesz twoja córcia czuje to i widzi i tak samo reaguje.Na pewno wszystko będzie dobrze,trzymam kciuki  smile

5

Odp: Trzeci migdał

No właśnie byłyśmy u lekarza,ale powiem szczerze,że zamiast mnie uspokoić to zasiał we mnie wiele wąpliwości. Wybieram się jeszcze na konsultacje do innego laryngologa,bo chcę się upewnić. Najgorsze,że to badanie jest bardzo  nieprzyjemne i nie chcialabym znowu narażać mojej Niuni na tego typu przyjemności. Dziękuję za wsparcie. Papatki

6

Odp: Trzeci migdał

Moja córcia miała usuwany 3 migdał w wieku 6 lat. Właśnie dzięki temu migdałkowi dostała miano alergika. Była faszerowana lekami wziewnymi dla astmatyków, przytyła na nich okropnie, chorowała co dwa miesiące na niekończące sie infekcje. Zabieg miała robiony w Białej Podlaskiej i miała usuwany 3 migdał i bardzo podcięte te dwa podnibienne. Po operacji jak ręką odjął. Przestała chorować, ma odstawione wszystkie leki wziewne, został tylko Zyrtec i to w okresie pylenia. decyzja o poeracji była najlepszą jaką mogliśmy podjąć w tej kwestii. A po zabiegu nie wolno jeść lodów (bynajmniej nam ich zabroniono, wskazane były  płyny i pokarmy letnie i łagodne do przełknięcia).
Co do nieprzyjemności badania, to mojej córci też pani doktor włożyła palce głęboko do gardła, a dopiero potem dowiedziałam sie że wcale tak nie musiało być. Pani doktor po prostu nie była przygotowana technicznie do takiego badania w  chwili gdy byłyśmy na wizycie.
Nie ma się czym przerażać. Bądź silna bo dziecko boi się dużo bardziej niż Ty.

7

Odp: Trzeci migdał

Mój syn w wieku 5 lat miał  podobne kłopoty.Miał zatkany nos i chrapał w czasie snu.Oczywiście byłam z nim u laryngologa, który stwierdził przerośnięcie trzeciego migdałka.Przepisał coś do zrobienia w aptece ( niestety nie pamiętam co to było , jak znajdę opakowanie ze składem , to podam.) oraz
lek homeopatyczny o nazwie Lymphomyosot.Lekarka powiedziała , że jeśli ta kuracja nie pomoże , to trzeba będzie przeprowadzić zabieg usunięcia.
Na szczęście nie było takiej potrzeby , ponieważ po tym leku wszystko wróciło do normy.

8

Odp: Trzeci migdał

Dzięki Kochane za wsparcie smile

9

Odp: Trzeci migdał

ja miałam usuwanego jak miałam 17 lat!!!! przyjemne to to nie jest ale da się przeżyć więc życzę powodzenia smile

10

Odp: Trzeci migdał

Małe dzieci dużo lepiej to znoszą niż dorośli, podobnie jak inne choroby wieku rozwojowego typu ospa czy różyczka.

11

Odp: Trzeci migdał

Na pewno się odezwę. Też tak się pocieszam,że wszystko będzie ok. Chciałabym,żeby to było już za nami . Pozdrawiam

12

Odp: Trzeci migdał

witam
ja mam 5 letnie blizniaki i tez mam skierowanie na usuniecie migdałków, dwa lata temu brały kropelki na obkurczenie , ale im to nic nie dało.
Jesli o mnie chodzi to sie nie zastanawiam , bo u córeczki blokuje słuch. Nie mogłam w to uwierzyć ale potwierdził tez inny lekarz, a ponadto bardzo czesto sie przeziebiają  co warto wziąść pod uwage.

pozdrwawiam i zycze powodzenia

13

Odp: Trzeci migdał

Witajcie. Otóż byłam na badaniu z moją córcią u innego laryngologa. Badanie szczegółowe, endoskopowo przez nosek i wszystko widać dokładnie na monitorze. Migdał średniej wielkości . doktor uważa,że nie trzeba go wycinać. Zrobiłyśmy badanie słuchu w kabinie ciszy i wszystko wyszło w porządku. Mamy małej zmieniać klimat, jeździć nad morze. A co do mowy to logopeda,bo ona to,że mówi nie jest od tego 3 migdała.
Polecam Medicus we Wrocławiu. smile

14

Odp: Trzeci migdał

Moja 19 letnia córka jak była mała to miala chyba 3 skierowania na operacje migdałlka ...tez miałam wiele rozterek..ale trafiłam na fajna lekarz, która własnie przepisywała jakies leki robione w aptece i miała jakies szczepionki ...mowiła ze wyciecie migdałka to ostatecznosc ....chyba ze bedzie miała kłopoty ze słuchem ....a po drugie powiedziała ze jak dziecko rosnie to gardlo robi sie wieksze a migdałek jest tej samej wielkosc ...i by sie zgadzalo bo jak córka skonczyła 8 lat przestala mi chorowac  na anginy i powazniejsze preziębienia.....wiec uwazam ze dobrze zrobiłam ze nie wycięłam migdałka.......moj brat swojemu synowi rok temu wyciał migdalek i niestety cały czas mu choruje ..takze róznie to bywa ..jednemu dziecku pomaga innemu nie pomaga usnuniecie migdałka....

15

Odp: Trzeci migdał

Lekarz mówił mi ,że migdał ten ma tendencję do odrastania,jeżeli zostawi się troszkę tej tkanki.
Mam nadzieję,że postępuję dobrze.

16

Odp: Trzeci migdał

Proponuję skonsultować się z kilkoma laryngologami. Jeden szybko wysyłałaby na operację nawet dobrze nie obejrzawszy, a trafi się taki ludzki jak w "leśnej górze". Wiem co pisze bo ja z moją córeczką na takiego lekarza trafiłam :-)
My obeszłyśmy się bez operacji. Wspomógł nas thonsilan. Syrop doprawdy godny polecenia, nie dość że smaczny to jeszcze skuteczny!
Jak już wypróbujesz wszystkiego i nie podziała to zawsze można usunąć!
Pozdrówka

17

Odp: Trzeci migdał

Ja osobiscie jak byłam dzieckiem miałam mieć zabieg usuniecia trzeciego migdała miałam 5-6 lat, ale wtedy to sie jeszcze odbywalo że tak powiem na żywca tylko psikali czymś  w gardło i chcieli usówać ale ze mna lekarzowi nie poszło tak łatwo bo tak panicznie sie bałam tych wszystkich narzędzi że go skopałam i nikt nie potrafil mnie utrzymać;) i lekarz powiedział żeby poczekać pare lat aż podrosne i może wtedy się uda go wyciąć ale jak miałam 12 lat lekarz stwierdził że ten migdał zanika i nie ma sensu już robić zabiegu.;)

Witch77 nie zamartwiaj się tym że postępujesz źle bo tak nie jest! Każda mama chce uchronić dziecko przed zabiegami to ostatczeność! smile

18

Odp: Trzeci migdał

Przerośnięty trzeci migdał może doprowadzić u dziecka do niedosłuchu, czasami nieodwracalnie, dlatego warto posiadać dobrą opinię laryngologa i kontrolować słuch. Jeśli tylko opinie z 2 -3 laryngologów będą spójne i wszyscy powiedzą że trzba usunąć to nie ma co się zastanawiać.

Posty [ 19 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024