Jak wytłumaczyć dziecku brak rodzeństwa - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Jak wytłumaczyć dziecku brak rodzeństwa

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: Jak wytłumaczyć dziecku brak rodzeństwa

Może dla niektórych z Was mój problem wyda się śmieszny,błahy,a nawet może banalny,ale mi on spędza co jakiś czas sen z powiek,no bo jak mądrze wytłumaczyć 6-o letniemu dziecku brak rodzeństwa :|Wiem,że dzieci w tym wieku są już dość mądre i dużo rozumieją,taka też jest moja córka,lecz niestety trudno jest jej zrozumieć jak to jest możliwe,że jej koleżanki(koledzy)mają rodzeństwo(dwoje,troje),a ona jest sama.Nie ma się z kim bawić,rozmawiać,malować,spędzać czas,no ogólnie smutno jej i przykro.Staram się to jej wynagrodzić jak tylko mogę bawię się z nią,rysuję,robimy sobie babski dzień,często mi powtarza,że jestem najwspanialszą mamą na świecie,ale brata lub siostry jej nie zastąpię.Tłumaczę jej wtedy,że tak czasami bywa,że nawet jakbyśmy chcieli żeby miała rodzeństwo to nie zawsze to się spełnia,a ona mi zawsze odpowiada,że zawsze gdy ma urodziny(a dokładnie od 3 lat) to jej życzeniem jest brat albo siostra i że to życzenie na urodziny oszukuje bo się nie spełnia,a przecież kochamy się(oczywiście nie w sensie łóżkowym)a przecież dzieci się rodzą z miłości.Jakiś czas temu zmieniłam trochę strategię(bo jak jej tłumaczyłam jak opisałam wyżej to zawsze był okropny płacz w domu)więc wie że mam problem z ręką i to bardzo poważny i tłumaczę jej,że leki które biorę są bardzo niebezpieczne i dzidziusiowi mogłoby coś się stać jakby był u mnie w brzuszku i musimy poczekać aż ręka wyzdrowieje i jakoś działało,fakt płacz był ale już nie tak ogromny jak wcześniej.Lecz niestety teraz już nawet takie tłumaczenie nie pomaga,bo przez przypadek usłyszała jak rozmawiam z mężem,że stan mojej reki się pogarsza,grozi mi bezwład i chyba pójdę na operację po której powinno być lepiej ale ręka będzie sztywna więc mała wyskoczyła z wielkim rykiem,że teraz już wie że nigdy nie będzie miała rodzeństwa,bo moja ręka nigdy nie wyzdrowieje  :(I co ja mam zrobić w takiej sytuacji,przecież nie powiem jej,że prawdopodobnie tata nie może mieć dzieci(chyba że nagle stanie się jakiś cud na który czekamy już 2 lata),bo sadzę że tego nie zrozumie.Czy może któraś z was była w podobnej sytuacji i jak sobie poradziła,jak wytłumaczyła dziecku brak rodzeństwa.Przepraszam,że tak się rozpisałam,a miało być krótko    smile

Człowiek ma dar kochania, lecz także dar cierpienia.
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak wytłumaczyć dziecku brak rodzeństwa

Mam pytanie: jaki jest faktycznie powód , dla którego nie możecie mieć dzieci? Czy Twoja choroba i leki , które bierzesz? Czy rzekoma bezpłodność Twojego męża? A może po prostu nie chcecie mieć więcej dzieci? A na jakiej podstawie sądzisz , że Twój mąż jest winien temu , że nie możesz zajść w ciążę ? Robiliście w tym kierunku jakieś badania?

3

W sumie i jedno i drugie jest powodem,że nie mamy dzieci.Mam silne leki,na morfinie i lekarz nie zalecał zachodzenie w ciążę w momencie ich brania,a z drugiej strony starając się dwa lata o dziecko bez rezultatu(daje powody do zastanawiania), mąż stwierdził,że może on ma jakiś problem,który powoduje brak dziecka.Byłam u lekarza na badaniach i stwierdził,że problem nie leży po mojej stronie,rozmawiałam z mężem o badaniach dla niego ale jakoś nie miał odwagi iść ich zrobić.Po resztą mój post odnosi się do innego pytania,a nie do szukania przyczyny dla czego nie możemy mieć dzieci.

Człowiek ma dar kochania, lecz także dar cierpienia.

4

Zapytałam , ponieważ myślę , że inaczej by trzeba było odpowiadać dziecku jeśli już w ogóle się nie planuje mieć dziecka , a inaczej , kiedy jest jakaś szansa na to.Miałam podobny problem kiedy mój syn poszedł do szkoły.Ale nam udało się spełnić jego marzenia o rodzeństwie.

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Jak wytłumaczyć dziecku brak rodzeństwa

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018