przedszkole całodobowe - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » przedszkole całodobowe

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 26 ]

1

Temat: przedszkole całodobowe

Słyszałam że  są już przedszkola całodobowe, co o tym sądzicie czy dziecko nie będzie się czuło odrzucone jak zostanie na noc w takim przedszkolu. Czy jest takie przedszkole w Warszawie??

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: przedszkole całodobowe

moim zdaniem jest to dobre dla rodziców dzieci ktorzy pracuja na nocny system pracy.Popieram takie przedszkola.

3

Zdaję sobie sprawę z tego, że są rodziny, gdzie  rodzice muszą pracować na nocne zmiany, ale mam wrażenie trochę, że Polacy robią się strasznie wygodni - tylko kasa, kariera, a dzieci z niańką lub na noc do przedszkola. Wiem, takie czasy... Ludziom ciężko się żyje, ale to już chyba trochę lekka przesada.

4

Niestety takich przedszkoli jest niewiele a coraz większa liczba osób pracuje w systemach zmianowych bez pomocy dziadków nie są w stanie sobie poradzić.
Uważam że jest to potrzebne gdyż obecny system opieki nad dziećmi nie bierze pod uwagę osób mieszkających z dala od rodziny natomiast opiekunka to ogromny wydatek na który mało kogo stać.
Nie zgodzę się z tym że to przesada gdyż miłością dziecka się nie nakarmi a bez pomocy takich instytucji wiele kobiet jest pozbawionych możliwości pracy a co za tym idzie życia w skrajnym ubóstwie.

5

"2009-01-22
Przedszkola czynne 24h

Coraz więcej niepublicznych przedszkoli w dużych miastach pozwala rodzicom na pozostawienie dziecka po godzinach pracy. Oczywiście odpłatnie. W jednej z warszawskich placówek Godzina pobytu dziecka po 18 kosztuje 35 zł, cała noc 225 zł.

Z oferty całodobowych przedszkoli  prywatnych korzystają zamożni rodzice, pacujący w nienormowanym trybie czasu. Zdarza się, ze dziecko nocuje w przedszkolu, a nawet zostaje kilka dni. W warszawskim "preschool"Tequesty" znajdującym się na ekskluzywnym osiedlu "Marina" rodzice mogą wykupić karnet na pięć nocy za 1000 zł.

W krakowskim przedszkole Lalkowo nocuje na ogół do dwudziestu dzieci, większość ma 2-8 lat. Właściciel przedszkola w Krakowie i Warszawie dodaje, że pobyt nocny powinno się zarezerwować 24 godziny wcześniej.

Jednak zdaniem psychologów "częste i długie pozostawianie dziecka w takim przedszkolu nie służy budowie więzi dziecka z rodzicami. Dziecko może mieć poczucie, że jest czymś, co można oddać na przechowanie".

Żródło:Metro "

Ten artykuł jest odpowiedzią na część pytań.
Współcześni rodzice są bardzo wygodni. Nie prawdą jest że wszyscy rodzice w tym czasie pracują czy że nie mają innego wyjścia. Jest wielu rodziców, wiele mam które uważają że mamą się bywa a nie jest. Mama musi mieć czas na wszystko: na kawe, na kosmetyczkę, na fryzjera bo zadbana mama to szczęśliwa mama. A jak przychodzi moment na poswięcenie czasu dziecku to jest to dosłownie 20 min. na czytanie książki bo - Cała Polska czyta dzieciom.
Całe wychowanie dziecka w wieku przedszkolnym przeżywa ogromny kryzys. Jest mnóstwo dzieci które siedzą w placówce od deski do deski, choć często mama jest w domu z drugim dzieckiem. Dzieci mają niesamowite problemy psychologiczne począwszy od agresji, przez masturbacje w przedszkolu a skończywszy na niechęci wyjścia z przedszkola i powrocie do domu.

Moje drogie rozpoczęłyście temat, który jest puszką Pandory, a w wszelkie problemy przeze mnie podane są z życia wzięte.

We współczesnych czasach przyszło nam tkwić w KRYZYSIE RODZINY.

"Szczęście jest jak motyl. Ścigaj je, a umknie ci. Usiądź spokojnie, a spłynie na twoje barki."
                                                                                                                     -Anthony de Mello

6

W duzym stopniu zgodze sie z Magda. Przedszkola gdzie mozna pozostawic dzieci na noc lub pare dni (!!!) nie maja w ogole dobrego wplywu na rozwoj dziecka. Jesli rodzic jest w sytuacji gdzie jedyna deska ratunkowa jest praca na noce, to takie przedszkola moga byc czyms potrzebnym. Ale spojrzmy prawdzie w oczy. To jest po prostu wygoda!

Mam 3-miesiecznego chlopczyka i jestem studnetka. Pomimo tego, ze na prawde nie jest latwo znalesc czas jak dawniej, na kosmetyczke, fryzjerke, zakupy, to dla chcacego nic trudnego. Moj narzeczony czesto mowil abysmy znalezli zlobek lub opiekunke, abym miala wiecej czasu na siebie i na nauke. Ale mysl o tym, ze nie bede miala mojego pysia przy sobie, a ktos inny bedzie sie nim zajmowal, nie wywolywala u mnie radosci haha Poza tym, dziecko potrzebuje rodzicow jak nikogo innego!

MNOSTWO LUDZI SKUPIA SIE NE ODCHOWANIU DZIECI, NIE WYCHOWYWANIU. A to takie przykre...

I wiecie, jako mloda mamusia uwielbiam wyjsc do znajomych, na impreze, na zakupy, do kozmetyczky, fryzjera...lista sie nie konczy!
Jesli chce czasu dla siebie, tatus zostaje z maluszkiem, a ja wypadam z domku. A jesli mamy chec na imprezke, to niania raz na jakis czas to tez nie jest zly pomysl, nawet takie przedzszkole:) Ale RAZ NA JAKIS CZAS, to nie ZAZWYCZAJ. Mamusie, poswiecajcie swoich pociechom ile czasu mozecie! Juz niedlugo nie beda chcialy sie przytula, dawac buzi! wyrosnal i pojda w swiat. I jedyne co nam pozostanie to wspomnienia pierwszego "mama" , pierwszego kroczku, pierwszego osiagniecia...I tego nikt nam mamusiom nie odbierze!

"Badz madrzejszy, ustap glupszemu."

7

jestem matką samotną pracującą ale nie zostawiła bym dziecka na noc w przedszkolu
dla mnie to nie do przyjęcia

8

"dzieci zostają nawet kilka dni" - tacy ludzie nie powinni mieć dzieci. nigdy nie oddałabym dziecka do takiego przedszkola - "kochanie dziś nie nocujesz w domu", nie przeszłoby mi to przez gardło.

dam radę

9

Żadne dziecko nie powinno zostawać w przedszkolu dłużej niż przez kilka godzin.
Przedszkole dla Twojego dziecka jest jak Twoje miejsce pracy. Dziecko wchodzi wówczas w pewną rolę, z której wychodzi wracając do bezpiecznego domu. Dom jest dla dziecka poczuciem bezpieczeństwa, a kilkunastogodzinne przerwy pomiędzy jednym dniem w przedszkolu a drugim pozwalają mu zregenerować siły tak samo, jak Tobie.
Zapewne nie wyobrażasz sobie pracowania przez całą dobę, cóż, Twój maluch też nie.

Dlatego zapracowani rodzice powinni raczej wynająć opiekunkę, która odprowadzi dziecko do domu, spędzi z nim wieczór i położy spać. To o wiele lepsze dla rozwijającej się pociechy.

... Mam serce w ogniu i niewiele mam w tym życiu czasu, by żałować czegoś...

REGULAMIN Forum Netkobiety.pl - przeczytaj smile

10

Opinie są różne na temat takich placówek, no ale niestety są one potrzebne. Jeżeli rodzice np. pracują na zmiany, to takie przedszkole jest dla nich zbawieniem - ktoś może się ich dzieckiem zająć w chwili, kiedy oni tego zrobić nie mogą.

11

No cóż, dla dzieci to na pewno dobre nie jest ale takie mamy czasy, że wyścig szczurów robi swoje. Każdy rodzic chce na ogół zapewnić swojemu dziecku to, co najlepsze. Dlatego pracuje całymi dniami i nocami... Owszem, dziecko na pewno cieszy się z drogich zabawek ale większą radość dałaby mu mama czy tata, która jest obok. Małe dziecko nie jest w stanie zrozumieć, że praca rodzica wymaga takich poświęceń a pieniądze są do życia niezbędne.
Niedawno odbywałam praktyki w przedszkolu (nie całodobowym). Niektóre dzieci przebywały tam całe 8 godzin: od 6 rano do 16 po południu. Przykre to był widok, że te dzieci czuły się bardziej związane z panią przedszkolanką niż własną mamą... Niektóre zupełnie obojętnie reagowały na odbierających je z przedszkola rodziców. Za to ja słowo ,,mamo" słyszałam ciągle...

Jeśli chodzi o kobiety, większość mężczyzn żałuje, że nie urodziło się kotami.

12

Przedszkole całodobowe i takie, w którym można zostawić dziecko na kilka dni, to moim zdaniem bardzo dobry pomysł. I wcale nie chodzi mi o wyścig szczurów, pracę dniami i nocami, czy tym podobne zaniedbywanie dziecka, ale o świadomość, że ktoś pomyślał o rodzicach pracujących na nocną zmianę. Albo o samotnych matkach - znam dziewczynę, która od paru lat odmawia położenia się do szpitala, bo nie ma z kim zostawić dziecka. A choroba, niestety, postępuje.

Ciekawa jestem, jak wygląda cenowo taka noc w przedszkolu. Znając życie, tutaj jest haczyk i wymienione przeze mnie osoby i tak nie mogą sobie na to pozwolić...

13

Ja też uważam to za dobry pomysł, nie każdy rodzic pracuje od poniedziałku do piątku, od 8 do 16.
Gdyby tego typu placówki były powszechne, a ceny w zasięgu przeciętnego Kowalskiego, to dla mnie byłby duży krok w stronę decyzji o posiadaniu dziecka.

14

Wydaje mi się, że całodobowe przedszkola są wymysłem naszych szalonych czasów i ich konsekwencją. Osobiście uważam, że zostawienie trzylatka na kilka dni w takim przedszkolu nie jest dobrym pomysłem. W tym okresie dziecko potrzebuje kontaktu z rodzicem, a nie z wychowawcą.

15

BabaOsiadła napisał/a:

Ciekawa jestem, jak wygląda cenowo taka noc w przedszkolu. Znając życie, tutaj jest haczyk i wymienione przeze mnie osoby i tak nie mogą sobie na to pozwolić...

No niestety, pogooglałam trochę i jest to opcja tylko dla zamożnych. W moim mieście zostawienie dziecka na noc kosztuje 18-22 zł za godzinę. Ja wszystko rozumiem, jakość kosztuje, na dziecku się nie oszczędza, trzeba opłacić panie przedszkolanki, czynsz za lokal, itd., no ale... kogo na to stać?

16

Czy w przypadku, gdy za godzinę pobytu w takiej placówce trzeba zapłacić ponad 20 zł, nie lepiej umówić się z jakąś panią żeby przyszła do domu i zajęła się dzieckiem w nocy. Malec zaśnie w swoim łóżeczku i obudzi się w swoim łóżeczku. Myślę, że to będzie mniejszy stres dla niego wink

17

Na jedną noc - oczywiście. Ale na tydzień?

18

BabaOsiadła napisał/a:

W czym problem? Zazwyczaj rodzice i tak maja "rezerwowa ciocie", ktora zajmuje sie dzieckiem, gdy ono zachoruje i nie moze isc do przedszkola smile Czyli lepiej zostawic dziecko w przedszkolu niz pod opieka takiej cioci?

19

Bubuś napisał/a:
BabaOsiadła napisał/a:

W czym problem? Zazwyczaj rodzice i tak maja "rezerwowa ciocie", ktora zajmuje sie dzieckiem, gdy ono zachoruje i nie moze isc do przedszkola smile Czyli lepiej zostawic dziecko w przedszkolu niz pod opieka takiej cioci?

No tak, ale Ty piszesz o dwójce rodziców z zastępem "cioć". Oczywiście, że gdy np. ja zachoruję, to zostawię dziecko pod opieką męża, mojej mamy, chrzestnych dziecka i "cioć" o wiele CHĘTNIEJ niż w przedszkolu z obcymi kobietami. Ale co w przypadku samotnej matki, która nie ma męża i teściów, jej rodzice nie żyją/są alkoholikami/ludźmi schorowanymi? Która "ciocia" rzuci swoje życie na tydzień, dwa tygodnie, by zajmować się cudzym dzieckiem 24h na dobę? A w takim całodobowym przedszkolu płacisz i wymagasz, więc w dramatycznej sytuacji jest ono idealnym rozwiązaniem (niestety zbyt drogim).

20

Np. ja mam nienormowany czas pracy i nie mam stałego grafiku. Ogólnie miałabym czas dla dziecka, tylko nie miałabym co z nim zrobić wtedy, kiedy jestem w pracy; moje godziny pracy tylko w niewielkim stopniu pokrywają się z godzinami otwarcia przedszkola. A nie pracuję na nocki. Mój mąż ma podobny do mnie tryb pracy, a w pełni dyspozycyjna niania na każde zawołanie zarabia pewnie tyle co ja. Żadnej babci, ani cioci w pobliżu nie mam. Także dla mnie takie przedszkole z przystępnymi cenami byłoby idealnym rozwiązaniem.

21

BabaOsiadła napisał/a:

No tak, ale Ty piszesz o dwójce rodziców z zastępem "cioć".

No właśnie niekoniecznie. A pisząc "ciocia" miałam na myśli osobę, która zajmuje się dzieckiem, gdy brzdąc nie może iść do przedszkola z powodu np. choroby. Nie wiem, ale w moim otoczeniu duża część rodziców ma jakaś panią, która jest "wyjściem awaryjnym" i po którą można zadzwonić jak dziecko się rozchoruje. Dotyczy to głównie dzieciaków, które często chorują i rodzice nie mogliby pozwolić sobie na ciągłą "opiekę".

22

Tak, Bubuś, jasne, że można zadzwonić po "ciocię", jak dziecko się rozchoruje. "Ciocia" wtedy spędzi z dzieckiem kilka godzin dziennie do czasu powrotu rodziców z pracy. Ja piszę o przedszkolu całodobowym jako o zbawieniu w przypadku, kiedy to matka (samotna) zachoruje i musi iść do szpitala - zgodzisz się chyba, że trudno wtedy wymagać od "cioci" opieki nad dzieckiem 24h na dobę przez tydzień, dwa, miesiąc?

Wydaje mi się również, że dziecko łatwiej zniesie długą rozłąkę z rodzicami będąc w miejscu, w którym coś się dzieje (panie przedszkolanki, inne dzieci, nowe zabawki - inne niż w domu, ciekawe zajęcia i zabawy), niż z opiekunką w swoim domu, w którym wszystko przypomina mu rodziców. Podkreślam: WYDAJE MI SIĘ, tzn. jestem pewna, że moje dziecko by tak czuło, ale wiem, że ono jest dość specyficzne big_smile, zatem nie chcę generalizować, że dla wszystkich maluchów przedszkole byłoby lepsze wink

23 Ostatnio edytowany przez chaber05 (2013-07-11 11:15:48)

Dobry pomysł z tym całodobowym przedszkolem, tylko drogi jak diabli. Jednak nie jest wymysłem naszych czasów. Za moich czasów niemowlęco-dziecięcych istniały żłobki tygodniowe. Oddawano dziecko w poniedziałek, odbierano w piątek.

Ciężki jest los dzisiejszej kobiety pracującej. Nie ma już pracy od-do, dojazdy zajmują dużo czasu. Takie przedszkola są super pomysłem, ale opłaty zwalają z nóg. Przecież na kasie nie płacą więcej po godz. 18-tej. Gdyby mi przyszło teraz rodzic i wychowywac dzieci, miałabym ciężki orzech do zgryzienia. Wybrałabym nianię. Jak budzic malucha po drugiej zmianie?

24

Takie zostawianie na cały tydzień to chyba tylko w przypadku jakiejś delegacji...

25

Przeczytałam i mnie zmroziło... Dosłownie.
Większość tak ładnie to ujmuje "dla mnie byłoby to idealne wyjście".

A dla dziecka? I powtórzę pytanie: a dla dziecka? Też byłoby idealne? Wasz maluszek też sądzi, że to super, iż "mamusia" zostawia go na dwie doby wśród obcych ludzi? Serio?

Sorry, drogie "mamusie", ale podstawową potrzebą dzieci, prócz pokarmu jest potrzeba bezpieczeństwa. Dalej idzie cała reszta, już nie pamiętam co, ale poszukajcie sobie w necie, albo spytajcie psychologa. Gratuluje wam, że wolicie kupić mu lepszą zabawkę czy sobie droższy krem niż zapewnić bezpieczeństwo.

I żeby nie było - jestem egoistyczną małpą, leniwą, o zerowych instynktach macierzyńskich, która wpadła pomimo zażywania pigułek. Daję jednak mojemu dziecku, tyle ile mogę, pewne kwestie zawsze stawiając na pierwszym miejscu. I wolałabym gorszą pracę i mniejsze dochody niż wysyłanie córki do takiego przedszkola.

A o tych paniach, które napisały, że istnienie takich przedszkoli motywuje je do zajścia w ciąże, powiem tak: kupcie sobie psa. Zawsze będzie go można podrzucić do schroniska.

Posty [ 26 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » przedszkole całodobowe

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018