Książki papierowe odchodzą do lamusa? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » KULTURA » Książki papierowe odchodzą do lamusa?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 21 ]

Temat: Książki papierowe odchodzą do lamusa?

Podzielę się z wami takimi moimi luźnymi spostrzeżeniami. Coraz częściej spotykam w środkach komunikacji ludzi czytających na e-czytnikach i zastanawiam się, czy one niedługo nie zastąpią normalnych książek. Sama czytam stosunkowo dużo książek - dwie do trzech w tygodniu i ostatnio myślałam nad zakupem jakiegoś takiego urządzenia, bo jest na pewno lżejsze niż książka 400 czy 500-stronnicowa i mieści się w torbie i plecaku. Może ktoś z waszych znajomych ma np. Trekstora i jest w stanie powiedzieć, czy warto sobie kupić do czytania książek? Zastanawiam się czy nie utracę przyjemności z czytania książek, kiedy nie będę słyszeć szelestu kartek... tongue

Zobacz podobne tematy :
Odp: Książki papierowe odchodzą do lamusa?

Ja podobnie jak i ty bylam sceptycznie nastawiona do tych e-czytnikow. Wychodzilam z zalozenia, ze to przeciez nie jest normalna ksiazka. Jednak dostalam wlasnie to jako prezent gwiazdkowy i jestem bardzo zadowolona. Mam teraz wiele ksiazek w jednym miejscu, wiec jesli mi sie znudzi jedna ksiazka to pare klikniec i juz mam kolejna. Dizeki temu moge rowniez czytac w nocy bez zapalonej lampki, co rowniez bylo dla mnie wazne, bo musze miec dobre oswietlenie do czytania. Teraz moge patrzec sie w ten ekran godzinami i mnie oczy nie bola. Nigdy nie gubie strony na ktorej bylam, bo jesli wypadnie mi zakladka z normalnej ksiazki to czesto nie pamietam gdzie bylam, z tym urzadzeniem nie mam juz tego problemu. Kartki sie nie zawijaja w jakis dziwnych kierunkach, ze czasem musisz sie nagimnastykowac, zeby strone przeczytac, zwlaszcza w tych 500-stronnicowych ksiazkach, wiec brak szelestu kartek wcale mi nie przeszkadza.
Ogolnie wszystko na plus wiec polecam, jako ze jest to bardzo przydatne urzadzenie.

"The greatest glory in life lies not in never falling, but in rising every time we fall."

3

Wątpię, by odeszło do lamusa. Prędzej po prostu jedni będą preferować takie czytanie, inni takie. Poza tym, nie oszukujmy się, takie czytniki są raczej drogie, nie każdego stać. Jakby ktoś mi kupił, to mogłabym korzystać, ale wątpię, by zastąpiłóby mi to książki. Dla mnie szelest stron i ich zapach jest bezcenny, dlatego nie zamierzam przestać czytać papierowe książki smile.

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

4

Po za tym, co napisała Beautiful Nightmare nikt nie powiedział, ze jeśli kupisz sobie taki sprzęt nie możesz już czytać zwykłych książek. Wychodzisz, lub wyjeżdżasz w jakąś podróż - bierzesz ze sobą czytnik, bo i wygodniejsze i mniej miejsca zajmuje i możesz tam mieć więcej niż jedną książkę. A kto Ci broni spędzić wolny wieczoru relaksując się w domu pod kocykiem, z kubkiem aromatycznej, parującej herbaty w jednej ręce i książce w drugiej? wink

Powiem szczerze, że sama zaczynam się rozglądać za jakimś urządzeniem do czytania, właśnie z tego względu, który wymieniła Beautiful Nightmare - duża pojemność. Mnie książka musi zainteresować od pierwszych zdań, bo inaczej męczę ją kilka tygodni i na siłę. W internecie wybór e-booków jest ogromny, więc w tym wypadku ograniczeniem będzie tylko pojemność tego urządzonka wink

5

a jakie to ma wpływ na wzrok, po dłuższym czytaniu nie dopada Was zmęczenie itp.??

*Dojrzałość polega między innymi na tym, że przestajemy czekać na cudzą akceptację naszego postępowania i odczuwać lęk przed czyimiś sądami*

*Każdy z nas nosi w sercu wiele wilków, miłość, gniew, odwagę, strach...Przeżyją tylko te, które nakarmisz*
smutny_miś napisał/a:

a jakie to ma wpływ na wzrok, po dłuższym czytaniu nie dopada Was zmęczenie itp.??

Pierwsza ksiazka jaka czytualam uzywajac e-booka tak mnie wciagnela, ze gapialam sie w ten ekran ponad 8 godzin praktycznie bez przerwy. Oczy mnie nie bolaly. Urzadzenie ktore ja mam, posiada kolorowy wyswietlacz, wiec jest to miej wiecej tak jakbym patrzyla w monitor komputera, bo wszystko jest na bialym tle. Siedzac w ciemnosciach, nie moge patrzec wpatrywac sie w komputer, bo mnie wlasnie oczy bola, ale z e-bookiem nie mam najmniejszego problemu.
Jesli sie tego obawiasz, to sa urzadzenia, ktore maja wyswietlacze jak normalne ksiazki. W UK to sie nazywa "Kindle", nie mam pojecia pod jaka nazwa i czy w ogole mozna do nabyc w Polsce, podejrzewam jednak, ze tak. To urzadzenie jest zaprojektowane tak, ze wyswietlacz wyglada jak kartka z ksiazki, po tym raczej na pewno oczy nie moga nikogo bolec.

"The greatest glory in life lies not in never falling, but in rising every time we fall."

7

Kindle ma inny wyświetlacz, który ma sprawiać wrażenie, jakby się czytało normalną książkę, ale w Polsce nie można go kupić, w grę wchodzi tylko sprowadzenie ze Stanów, ale kosztuje to dużo więcej. Warto poszukać jakiś tańszych e-czytników, niektóre są dostępne w okolicach 200 zł.

8

Taki wynalazek jest z pewnoscia fajny do autobusu, pociągu itp. Ja nie zastąpiłabym mojej biblioteczki czymś takim. Za bardzo lubię książki -lubię podkreślanie ołówkiem, zaginanie kartek w ulubionych miejscach. W ten sposób książka staje się wyłącznie moja

9

Pasikonik, kliknęłabym pod Twoim postem "Lubię to!" gdyby była możliwość wink

Jak pisałam tak zrobiłam - zaopatrzyłam się w czytnik. Zainwestowałam w tablet. I pomimo tego, że "Millennium", które już od dawna chciałam przeczytać ściągnęłam sobie od razu po zakupie i zaczęłam czytać nie powstrzymało mnie to przed zamówieniem na allegro wszystkich trzech części tej trylogii. I teraz w drodze do pracy czytam sobie z tabletu, a w domu... książka właśnie leży na łóżku obok mnie i czeka, aż odkleję się od komputera wink

10

Pochłaniają książki niemal nalogowo, czytam tradycyjne ale i te w Kindle, z tego co wiem to juz będziecie miec dostęp bo amazon otwiera podwoje i w Polsce, świetna sprawa, zabieram go ze soba do pracy i czytam na przerwie do kawy.
Polecam jak najbardziej :-)

Są tacy, którzy uciekają od cierpienia miłości. Kochali, zawiedli się i nie chcą już nikogo kochać, nikomu służyć, nikomu pomagać. Taka samotność jest straszna, bo człowiek uciekając od miłości, ucieka od samego życia. Zamyka się w sobie.
? Jan Twardowski

11

fiolecik18 ja kupiłam Kindle w Polsce parę dni temu smile
i nie było z tym najmniejszego problemu.
Nawet ma polskie menu.
Urządzenie jest fajnie zaprojektowane - wyświetlacz jest tak skonstruowany, że wygląda jak kartka papieru.
Oczy kompletnie się nie męczą. Urządzenie nie podświetla monitora.
Poza tym jest lekkie nie za wielkie ani nie za małe.
Wybór e-booków jest ogromny.
Tak jak już wcześniej wspominaliście fajna sprawa na wyjazdy parę książek w jednym miejscu czy chociażby w podróży pociągiem.
W Kindle największym atutem bez wątpienia jest wyświetlacz, który w dodatku nie niszczy wzroku.
Jednak cena nie jest mała - 500zł. Ale z drugiej strony jakby na to nie patrzeć, inwestujesz raz i masz. Nie kupujesz tego co chwilę.
Nikt nie powiedział, ze mając czytnik do e-booków nie możesz czytać książek smile
Ja osobiście uwielbiam książki i zawsze mam jakąś przy sobie. Czytam dosłownie wszędzie.
Lubie dotyk kartki, zapach stron no i to, że mam fizycznie w ręce tą książkę. Tak samo lubię mieć zapełnioną biblioteczkę. i wiem, że miejsce kiedyś się kończy, ale to jakoś nie powstrzymuje mnie przed kupowaniem kolejnych książek smile
Ale tak czy inaczej taki czytnik to naprawdę fajna sprawa, jeżeli ktoś dużo czyta.
No i niezastąpiony jeżeli chodzi o zajmowanie niewielkiej ilości miejsca, a zawartość urządzenia jest spora.

"Wiem, że mam więcej sex appealu na czubku mojego nosa, niż wiele kobiet ma w całym ciele. Nie widać tego od razu, ale tam jest."

12

Jutro idę kupić pocketbooka - ale robię to bardziej w celu nauki języków, niż czytania książek. Oczywiście urządzenie to może służyć jako typowy czytnik i może pomieścić n- książek, ale sama jestem wielką zwolenniczką PAPIEROWYCH książek i szelestu kartek i skuszę się ewentualnie na przeczytanie książki w e-booka, gdy będę np. w samolocie - gdzie waga plecaka jest istotna, w innym razie nie zamierzam "zarzucać" tradycji okładkowych, kartkowych książek smile no way !!!:D

"Nie bój się powolności, ale bezruchu."
rozum smile + serce smile

Dziewczyny zakupilam sobie Kindle 2 tygodnie temu i jestem ogromnie zadowolona. Jak zaczne czytac to sie oderwac nie moge, a i notatki moge sobie tak wrzucic (bez zadnych kabli czy innego dzadostwa) i nie musze nosic nie wiadomo ilu kartek ze soba. Wszystko na plus big_smile

14

moja siostra ma taką beznadziejną zabaweczka jak tablet firmy Apple i powiem szczerze, że gdyby nie funkcja czytania e-booków, to wywaliłabym to coś przez okno, ale i tak jestem za tradycyjną formą książkową smile

Przebacz mi błędy, nie chciałam ich popełniać hmm

osobiście wolę tradycyjne książki. uwielbiam ich zapach i nie ważne, czy są to pachnące 'nowością' książki z księgarni, czy pachnące kurzem z biblioteki. to dodaje czegoś specyficznego czytaniu.
co do e-booków to nie przepadam... bolą mnie oczy i wkurza ciągłe przesuwanie stron tak, żeby się nie zgubić ;/

16

Jak masz e-booka LCD to siłą rzeczy oczy bolą, tak jak byś siedziała sporą część czasu przed komputerem.
Przy Kindle oczy nie bolą bo wyświetlacz jest tak zrobiony, ze wygląda jak kartka papieru co daje urządzeniu ogromny plus.
Nie jest podświetlany, ale można kupić normalnie obudowę wyglądającą jak książka z lampką wink

http://g-ecx.images-amazon.com/images/G/01/kindle/merch/accessories/AB/girl-lighted-cover.jpg

http://g-ecx.images-amazon.com/images/G/01/kindle/merch/accessories/AB/lighted-cover-family._V159438203_.jpg

"Wiem, że mam więcej sex appealu na czubku mojego nosa, niż wiele kobiet ma w całym ciele. Nie widać tego od razu, ale tam jest."

17

Ciężko powiedzieć. Mam nadzieje, że nie. Większość czytników jest moim zdaniem słaba, wolna i niewygodna. Po prostu są mocno niedopracowane. Rozumiem argumenty, że oszczędność pieniędzy, ale przecież są biblioteki, allegro czy finta, gdzie można się wymieniać. Tak jak telewizja nie zabiła radia, tak czytniki nie zabiją papieru

18

Proste, książka ma swoją metafizyczną wartość. Otóż ze swoją twardą okładką, indywidualnym zapachem, wspomnieniami jest jak piękne jędrne kobiece piersi, ebooki to takie plastikowe sztuczne cycki.

Tak sądzę.

19

czytniki? w życiu. To dobre dla mobilnych ludzi, którzy często się przeprowadzają. Ja wolę stos moich ukochanych książek, które można poczuć w ręku wink

"Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo" - Allan Kardec

20

A ja tez zakupilam Kindle jakis miesiac temu i jestem zadowolona. Mam pokazna biblioteke ksiazek i w zyciu sie jej nie pozbede. Kocham papierowe wersje, to dla mnie jakby pobyt w szczesliwych latach dziecinstwa ale Kindle jest rownie dobry. Moge naladowac duzo ksiazek. Przyznam sie ze sciagam za free big_smile Jesli to urzadzonko moze mi zaoszczedzic pieniadze to ja bardzo chetnie sie tym posluze big_smile

Kiedy się urodziłam, diabeł spojrzał, skrzywił się i mruknął...szlag konkurencja big_smile

Posty [ 21 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KULTURA » Książki papierowe odchodzą do lamusa?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018