Temat: Avon czy oriflame ?

Cześć dziewczyny mam okazje zostać przedstawicielką Avonu albo Oriflame. Co wybrać? Jakie macie w tym temacie doświadczenia ?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Avon czy oriflame ?

Byłam konsultantem do nie dawna w firmie Oriflame byłam zadowolona ale jak w Avonie musisz mieć ludzi by kupowali u Ciebie z drugiej strony Avon i Oriflame to już jest w tym każdy może spróbuj z FM tam jest mało ludzi a kosmetyki też są tam rewelacyjne i mało kto ma ten katalog chyba , że teraz jet tak popularny jak ten Avon i Oriflame.

Zauroczenie Tobą przeistoczyło się nagle w kxxx silną miłość.  ?  Namiętności Jego pocałunku nie da się ubrać w słowa. Za każdym razem jest coraz bardziej niesamowity.  Bez Ciebie nie chcę przeżyć ani jednej chwili, bo nie ma nikogo takiego jak Ty. ONLY GOD CAN JUDGE ME

3

Ja również przez pewnien czas byłam konsultantką Oriflame - wspominam dobrze, jednak moim zdaniem to się opłaca, kiedy wokół siebie i ludzi, którym będziesz sprzedawała kosmetyki nie ma wielu konsultantów - bo wtedy to bez sensu i ciężko jest zarobić jakąś w miarę przyzwoitą sumke.

"Fruń do księżyca, a jeśli ci się nie uda - i tak znajdziesz się pośród gwiazd"

4

Hej, jestem konsultantka Oriflame od ponad 2 lat i jestem barrrdzo zadowolona, wiem na jakich zasadach działają inne firmy i tym bardziej cieszę się, że jestem tu gdzie jestem;) chętnie odpowiem na pytania

5

A co to za firma FM? nigdy o niej nie słyszałam, możesz coś wiecej napisać?

6

Nie słyszałaś o niej? Na forum jest wątek na temat ich kosmetyków oraz perfum,więc warto go przeczytać:) Osobiście znalazłabym co najmniej kilka lepszych firm jeżeli chodzi o jakość kosmetyków,ale to tylko moje zdanie.

7

Ja jestem konsultantką Oriflame od kilku miesięcy i jestem bardzo zadowolona. Zamawiasz kiedy chcesz i za ile chcesz. Byłam też konsultantką Avon kilka lat temu i nie podobało mi się u nich, że trzeba zamawiać w konkretnych terminach. Poza tym w Oriflame dostajesz pieniążki co 3 tygodnie. Ogólnie też bardziej podobają mi się kosmetyki Oriflemowych. Mam wiele naprawdę ulubionych.

8 Ostatnio edytowany przez tesia369 (2012-01-19 20:37:44)

Witam
Jestem konsultantka Oriflame i jestem bardzo zadowolona. Jest wiele szkoleń w tej firmie które są bardzo interesujące. Firma nas do niczego nie zmusza zamawiasz kiedy chcesz. Mam nawet własną strone internetowa którą założyłam miesiąc temu. Jeśli chcesz wiedzieć więcej napisz na gadu 10466008  podam ci więcej informacji.

W świecie Oriflame - jeśli uważasz, że to tylko katalog i kosmetyki to tak naprawdę nic nie wiesz.

Ja częściej korzystam z kosmetyków Avonu więc raczej ich przedstawicielką bym została.

10

witam sama jestem konsultantka AVON według mnie to są ciekawe oferty jak jest w ORIFLAME to nie wiem; ale avon mogę polecić:)

11

avon smile

Someday there will be someone in your life - Who will let you understand, why all your other relationships didn't work out ?

12

Jedna i druga marka ma ciekawe propozycje, ale osobiscie czesciej kupuje z Avonu..

13

Jestem konsultantką firmy Avon i polecam wink !

14

ja częściej mam kosmetyki z avonu, więc polecam ;p

15

Ja też jestem za AVONem ! : P

16

Zdecydowanie Oriflame
mają mniej chemii w kosmetykach i lepszej jakości kremy

17

A ja żadnego bo uważam że obydwie firmy są delikatnie mówiąc średniej jakości.

18

Jak dla mnie żadna z opcji. Na studiach byłam konsultantką Oriflame, a moja kuzynka Avon. Jakość produktów? Hmmm... średnia. To ja wolę kosmeyki Ziaji, czy produkowane przez znanych producentów dla Biedronki. Perfumy? Jak dla mnie w tych firmach za te proponowane ceny są po prostu fatalne (nietrwałe). Ale pomyślcie - ile kosztuje opakowanie, wydruk katalogów, reklamy, prowizje dla konsultantów, prowizje dla pomocników i tych "w góry". I wyjdzie wam, że na sam produkt wydawane są "psie grosze"

Ale pamiętajcie - to tylko MOJE ZDANIE

"Hakuna matata"

19 Ostatnio edytowany przez mata hari (2012-02-29 19:37:53)

Kiedyś byłam konsultantką Oriflame. Nie wiem czy dokładnie wiesz jak wygląda system zarabiania (jeśli nie to chętnie opowiem albo inna z konsultanek czy byłych konsultantek). Co do zarobku - dużo zależy od grupy klientów, ja byłam konsultantką w liceum, a większość dziewczyn nie miała środków, żeby tyle wydawać na kosmetyki, więc było różnie (czasem zamówiły szampon, kredkę do oczu czy błyszczyk). Gdy miałam klientki pracujące to ich zamówienia wyglądały inaczej (serum, droższy krem na noc, na dzień).
Co do jakości kosmetyków - jedne lepsze, drugie gorsze. Wiele lepszych kosmetyków podobnej jakości można kupić w drogeriach po niższych cenach, ale są produkty naprawdę dobre i tańsze (tych chyba jest mniej, moim zdaniem oczywiście), perfumy... no trwałością nie powalają.

blogoslawiony ten, ktory potrafi smiac sie sam z siebie, albowiem bedzie mial ubaw do konca zycia wink

20

me.carol napisał/a:

Jak dla mnie żadna z opcji. Na studiach byłam konsultantką Oriflame, a moja kuzynka Avon. Jakość produktów? Hmmm... średnia. To ja wolę kosmeyki Ziaji, czy produkowane przez znanych producentów dla Biedronki. Perfumy? Jak dla mnie w tych firmach za te proponowane ceny są po prostu fatalne (nietrwałe). Ale pomyślcie - ile kosztuje opakowanie, wydruk katalogów, reklamy, prowizje dla konsultantów, prowizje dla pomocników i tych "w góry". I wyjdzie wam, że na sam produkt wydawane są "psie grosze"

Ale pamiętajcie - to tylko MOJE ZDANIE

zgadzam się w 1000%
jestem w avonie od 5 lat, konsultantek wszędzie jest pełno, więc zamówienia kiepskie. nie mam zamówień= nie zamawiam i dla siebie, kiedyś kupiłam coś z ziaji i peeling do twarzy w biedronce... szczerze ? od tamtej pory na moich półkach coraz częściej goszczą te kosmetyki, chociaż jeżeli chodzi o makijaż, to do avonu mam zdecydowanie większe zaufanie smile

live your life.

21

ja właściwie korzystam z avon i oriflame tylko dlatego że przynoszą mi katalog i kosmetyki do domu,oraz to że mogę zapłacić nawet do dwóch tygodni po otrzymaniu kosmetyku,co do samych kosmetyków nie są zbyt zachwycające

22 Ostatnio edytowany przez Anemonne (2012-06-02 21:50:27)

"Jak dla mnie żadna z opcji. Na studiach byłam konsultantką Oriflame, a moja kuzynka Avon. Jakość produktów? Hmmm... średnia. To ja wolę kosmeyki Ziaji, czy produkowane przez znanych producentów dla Biedronki. Perfumy? Jak dla mnie w tych firmach za te proponowane ceny są po prostu fatalne (nietrwałe). Ale pomyślcie - ile kosztuje opakowanie, wydruk katalogów, reklamy, prowizje dla konsultantów, prowizje dla pomocników i tych "w góry". I wyjdzie wam, że na sam produkt wydawane są "psie grosze"

Z kosztem wyprodukowania każdego kosmetyku jest bardzo podobnie, zawsze występuje koszt opakowania, reklamy, prowizje dla konsultantów lub pensje dla sprzedawców oraz koszt wynajmu lokalu.Wobec powyższego gołym okiem widać, ze droga od producenta do klienta przy sprzedaży bezpośredniej (Oriflame , Avon itp.) jest dużo krótsza niż droga od producenta do klienta w sprzedaży tradycyjnej i tutaj kosztów jest o wiele więcej.
A więc idąc Twoim tokiem rozumowana, "jakie psie grosze" są wydawane na kosmetyk w sprzedaży tradycyjnej i jaka jest ich jakość.

Ja cenię sobie Oriflame między innymi za to, że tak KAŻDY kosmetyk mogę zwrócić jeżeli nie spełni on moich oczekiwań (nawet po jego otwarciu i użyciu), a zwykłym sklepie takiej możliwości nie ma,  wybrałaś, zapłaciłaś - to jest Twój problem jeżeli Ci nie pasuje.

23

Nie piszcie o kosmetykach, bo to rzecz gustu. W tym temacie chodzi raczej o sposób współpracy konsultantki z obydwoma firmami, a to opowiedzą szczerze  chyba tylko byłe konsultantki. smile

24

A ja mam znajome konsultantki i z Oriflame, i z Avon. Jedne i drugie sa zadowolone smile

25

dla mnie ani jedno, ani drugie

jestem typem konsumenta, który przed zakupem lubi dotknąć, powąchać i pooglądać zanim kupi:)

26 Ostatnio edytowany przez Pan Lewski (2012-08-10 04:19:18)

Świetny pomysł na zarabianie pieniędzy, rżnąć ludzi na kilkudziesięcio jeżeli nie kilkusetprocentowych prowizjach. Przecież wszystkie wiecie jakie prowizje dostaniecie, a koszt wyprodukowania jakiegoś avonu to pewnie koło 1% ceny detalicznej którą oferujecie.

Mogłem pracować w takim charakterze ale nie poszedłem na to i nie pójdę póki mam co jeść...
W ogóle nie chcę być przedstawicielem handlowym.

Powywieszałbym na latarniach 3/4 tej branży.

Każdy człowiek który nie przeszedł kursu doskonalenia techniki jazdy i spowodował wypadek, powinien zostać rozstrzelany.

27

Hej.

Byłam konsultantką Avonu i Oriflame i nie podobały mi sie wogole ani kosmetyki, ani zarobki (które były znikome). Teraz jestem konsultantką Marizy i jestem bardzo zadowolona. Kosmetyki mają bardzo tanie i o wiele lepszej jakości niż Avon czy Oriflame. Zarobki tez są super, bo już po miesiącu pracy wskoczyłam na 1 poziom dodatkowej pensji.

Tosia ur. 23.12.2012 r. 4100, 60 cm, cc :*
Kocham Cię na życie Moja Mała Perełko :*

28

Te kosmetyki ze sprzedaży bezpośredniej to tani syf a naiwne panie płacą za to często spore pieniądze niewarte tego.
W życiu nie kupię takiego badziewia i uważam,że sprzedawanie go w cenie normalnych kosmetyków ze sklepu powinno być karalne.

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.

29

Jestem konsultantką oriflame oraz avonu. Nie faworyzuję żadnej z nich. Uważam, że obydwie są dobrymi firmami. Jeżeli chodzi o mnie to niektóre kosmetyki służą mi z avonu, a niektóre z oriflame. Nie ma reguły. Polecam być konsultantką ORIFLAME oraz AVONU smile

30

Byłam niedawno konsultantką Oriflame. To jest dobre jak masz wokół siebie dużo ludzi, którzy będą od Ciebie kupować, a teraz konsultantek nie brakuje. Już się tym nie zajmuję smile

31

Hej smile
Szczerze mowiac mi bardziej odpowiada AVON. Jest wiekszy wybor kosmetykow i mam wrazenia ze Avon jest bardziej dla mlodszych kobiet, natomiast Oriflame dojrzalszych... Tak mi sie wydaje ,bo dosc dlugo kupowalam od tych firm. . .

Jest mnóstwo ludzi na świecie, którzy powiedzą Ci, że nie możesz. A Ty musisz po prostu odwrócić sie i powiedzieć "to patrz" ;D

32

Próbował ktoś z Marizą ?

Firma działa od nie dawna, kosmetyki baardzo tanie.
I zarobki konsultantów bardzo interesujące .
Jestem konsultantką tej firmy i nie narzekam.
Jakiś czas byłam w Oriflame, i szczerze pisząc , nie ma porównania z
Marizą , wybrałam dobra drogę z czego jestem zadowolona . smile
Jak ktoś ma pytania proszę pisać na maila lub gg . smile

Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujemy,one same przyjdą:*

Mój synek , największe szczęście jakie posiadam smile
I oczywiście kocham Nad Życie :* GG , jeśli potrzebne napisz e-mail smile

33

Avon -zdecydowanie. I choć kiedyś byłam konsultantka, a teraz jestem tylko klientką, to nadal polecam .

Ps. Jestem także zadowolona z produktów linii FM Group

"Nad wszystkim co robię unosi się niezłomne poczucie ironii."

34

ja byłam konsultantką oriflame i FM Group swego czasu. Trzeba przyznać ze FM Group bardzo inwestuje w trzymanie kontaktów i kierowanie na liderów. Jest ciągły kontakt z osobami, które wprowadzają Cię w kolejne etapy. Oriflame ze to bardziej inwestuje w szkolenia kosmetyczne smile więc zależy, kto co woli.

Żadna z tych firm... yikes

Nie rozumiem w ogóle ich fenomenu ...

Kilka razy kupiłam jakieś kosmetyki- a to krem, a to kredkę do oczu, a to płyn do kąpieli...dodatkowo dostałam w prezencie  perfumy... I zawiodłam się... a nawet poczułam się oszukana, bo miałyby niby być super... Tymczasem zwykłe kosmetyki  z drogerii i to nawet z niższej półki są moim zdaniem o niebo lepsze... Znane mi konsultantki omijają mnie z daleka, a ja ze zdziwieniem patrzę na regularne zamówienia koleżanek z pracy na całkiem niemałe pieniądze...

No dobra- jeden krem do stóp mi odpowiadał...:)  ale w sklepach jest teraz taki wybór... to dlaczego sobie nie wybrać ???:)

36

Avon i Orifl.sa dla mnie kosmetykami jednych z najnizszych rang jakie uzywalam,nie ma co ukrywac ze zazwyczaj są przecietnej bądz kiepskej jakosci,a mimo tego cenią sie czasami zdecydowanie za bardzo i cennik kosmetykow jest znacznie zawyzony patrząc na jakosc danego produktu.
Ceny nie są az tak strasznie wysokie,lecz patrząc na jakość i "zadowalajacą"  skutecznosc produktow to zdecydowanie zawyżone
Wedlug mnie bycie konsultantem tych dwoch wymienionych firm jest wyzyskiem i to jak.Za to co konsultanci robią dla ich firm powinni miec kilkukrotne wyższe i wieksze podziekowanie w postaci pienieznej ,rabatowej, czy tez prezentowej niz mają dotychczas.

37

Ani jedno ani drugie;/
Ale widzę, że nie jestem odosobnionym przypadkiem:)

38

Jeśli chodzi o sprzedaż, to dla mnie te firmy zakrawają na piramidki - ci na samym dole zasuwają na każdego powyżej, a prawdziwą kasę mają ci na szczycie.

Jeśli chodzi o jakość produktów, to nie jestem szczególnie zadowolona. Ceny np. Yves Rocher są zbliżone, a kosmetyki są dużo fajniejsze. Plus nie przepadam za kupowaniem czegoś, czego nie mogę wypróbować, powąchać, a widzę tylko na obrazku.

Jeśli chodzi o bycie konsultantką, to kilka moich koleżanek nimi zostało i ... kontakt nam oklapł. Mnie wkurzało, że przy każdym spotkaniu jestem nagabywana do zamówienia, wkurzały mnie sugestie, że powinnam zamawiać od nich, bo w końcu się kumplujemy.