RODZINNE ZA GRANICĄ - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

Temat: RODZINNE ZA GRANICĄ

Witam,potrzebuję informacji na temat załatwienia rodzinnego za granicą.Mianowicie,jestem po rozwodzie z mężem,który od ponad roku jest w Niemczech, on chce załatwić dla naszych dzieci rodzinne stamtąd.Teraz mam kilka pytań:
1)Czy możliwe jest takie załatwienie?
2)Jeśli tak to jakie dokumenty trzeba posiadać?
3)Ile się czeka na decyzję i ile przyznawane jest pieniędzy na dwójkę dzieci.
Czekam na odpowiedź :-)

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: RODZINNE ZA GRANICĄ

W Niemczech przysługuje na każde dziecko które nie ukończyło 25lat i mieszka z rodzicami lub jednym z nich, 184eu tzw.Kindergeld.
Załatwia się w urzędzie zwanym Familienkasse,dokumenty jakie potrzeba przedstawić to meldunek w Niemczech zaświadczenie o dochodach/zarobki. Zaświadczenie ,że żona nie pobiera w Polsce świadczeń na dziecko/zasiłku rodzinnego ,metryki urodzenia dzieci.
Kindergeld nie przysługuje pracownikom sezonowym oraz pracownikom na kontrakcie z polskich firm odesłanych na czasowy pobyt na terenie Niemiec.
Z tego co wiem taka procedura trochę trwa ale urząd wypłaca wstecz od okresu złożenia dokumentów, około 3 miesiące.
Najlepiej pójść do urzędu na miejscu wszystko wytłumaczą i wręczą wniosek(Antrag auf Kindergeld) który należy wypisać i złożyć u nich.

3

Powracam znowu z pytaniem:czy ktoś wie jak załatwić rodzinne za granicą? Tak jak pisałam Jestem po rozwodzie,mąż jest wymeldowany,pracuje w Niemczech i właśnie tam jest zameldowany.Były mąż starał się o zasiłek rodzinny,niestety go nie otrzymał, przyszła wiadomość że o pieniądze muszę starać się ja ponieważ nie jesteśmy już razem i opiekę nad dziećmi sprawuję ja. Co mam zatem robić?Gdzie się udać,od czego w  ogóle zacząć?

4

Witam,
Chcialam zapytac czy ktoś z Was mial podobny przypadek ?
W 2015 roku podpisałam in blanco dokumenty o kindergeld,ojciec dzieci ktory pracował za granicą powiedział ze zaniesie dokumenty w Niemczech  do firmy specjalizujacej sie w zalatwianiu zasiłku. Wnioskodawcą bylam ja tylko tatuś wpisal swoj numer konta bankowego w dokumentach o czym nie wiedziałam ponieważ jak pisalam zaufalam ojcu dzieci. Zasilek przyznano na moje nazwisko jednak wyplacono na jego konto zgodnie z wipsem w dokumentach, nie poinformował mnie o tym. Ze pobierał zasiłek dowiedziałam się z wezwania o zapłatę za usługę od firmy której ojciec zlecił wypełnienie dokumentów. Wnioslam sprawę do sądu w Polsce o zwrot pieniędzy ale niestety sąd oddalił pozew skladalam apelację, sad nie wziął wogole pod uwagę faktu oszustwa tylko zeznania starszej corki ze pomógł jej finansowo w otworzeniu firmy ( byla to kwota ok 6 tysięcy złotych ) a pobral ponad osiem tysięcy euro. Zawiadomilabym familienkasse ale boję się że będą zadali zwrotu pieniędzy odemnie jako wnioskodawcy, czytałam gdzieś ze nie interesuje ich jakie konto jest wpisane we wniosku.

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018