nie wiem, którą wybrać - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » nie wiem, którą wybrać

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 30 ]

1

Temat: nie wiem, którą wybrać

Jestem facetem! Od 12 lat żonatym. mamy razem dziecko. Już od dawna nam się nie układało. Poznałem inną kobietę z dzieckiem. Zakochałem się. Znamy się ponad 2 lata. Rok temu ją tu ściągnęłem, bo mieszkała daleko. Zamieszkaliśmy razem. Bardzo ją kocham! Jest dobrą, miłą osóbką po przejściach, wie czego od życia chce! Ale ja ostatnio zaczęłem się zastanawiać. Myślę o powrocie do domu. Żona mnie kocha, wybaczy mi! Nie wiem co zrobić. Powiedziałem mojej nowej partnerce, że chciałbym wrócić do domu spróbować, bo szkoda mi dziecka i żony. Ona się wkurzyła. Spakowała moje rzeczy i powiedziała, że droga wolna. Nie potrafiłem odejść. Rzuciła dla mnie wszystko, nie mogę jej tak teraz zostawić. Obiecałem, że będzie ze mną szczęśliwa, cały czas robię jej nadzieję. Nie wiem dlaczego taki jestem. krzywdzę wszystkich. obydwie przeze mnie płaczą, a ja nie wiem co mam robić. Na logikę wypadałoby wrócić do domu, tam gdzie jest moje dziecko, ale nie wiem czy tam wytrzymam. Będę tęsknił za tą drugą! Trudna to dla mnie decyzja. wiem, że zachowuję się jak podła świnia, ale jestem rozdarty. nie wiem co robić. Do żony mogę wrócić, ale wiem, że tu już powrotu nie będę miał. wiem też, że jak nie spróbuję z żoną, to mogę tego do końca życia żałować. Tylko że już żony tak nie kocham, a bez tej drugiej żyć nie mogę. Boję się podjąć jakąkolwiek decyzję, bo nie wiem, jaka będzie dla mnie odpowiednia. Proszę o rady, bardzo proszę !!!!!!!!!!!

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: nie wiem, którą wybrać

czy kobiety są do wybierania?nie rozumiem właśnie facetów,ja byłam z facetem 3,5 roku ściągnąl mnie z holandii zostawiłam dla niego wszystko,ponoć mnie kochał,wychowywałam z nim jego dzieci dwoje,po 3,5 roku poznał też kobiete z dzieckiem niby się zakochał mi tego nie powiedział ale smsy do niej o tym mówiły mi twierdził ze z nią nie jest a on się zakochał w jeden dzień trwało to może trzy dni smsy itp ja się wyprowadziłam po trzech dniach a po miesiącu okazało się ze jestem w ciąży zdradził a ja mu nie powiedziałam o ciąży też mnie zranił jak ty swoją żonę tylko u ciebie to trwa już dwa lata twój drugi związek,też obiecywałże to na zawsze,że nigdy się nie rozstaniemy, jak coś się nie układa to wy autentycznie szukacie sobie nowej kobiety bo z nią pewnie będzie inaczej,nie wiem co ci doradzić ale żona jak mocno kocha to może ci wybaczy ale długo będziesz musiał pracować na zaufanie i udowodnić ze ci zależy, a tak twoim męskim okiem co ja powinnam była zrobić? powiedzieć o ciąży czy zatrzymać to dla siebie?

3

a zapomiałam dodać ze ten jego romans trwa dopiero miesiąc ale nie mieszkają jeszcze razem tylko do niej chodzi jak się wyprowadziłam ale zdradził

4

Ja bym nie była z kimś takim jak Ty;o jeszcze próbujesz robić z siebie męczennika;/ ehh Ty chyba nie masz rozumu. W końcu poznasz następną i kolejny problem;/

Najlepiej jest milczeć

to idz do trzeciej:) i bedzie po problemie
narobiles tym kobietom duzo zmartwien swoją zone zdradziles i odszedles.  drugą sciagneles rzucila dla ciebie wszystko a ty sie znudziles i myslisz o powrocie...  potraktowales ja jak zabawke!!!!  tfu tfu

Ja bym CI radzila tak. zamieszkaj sam.  az bedziesz wiedzial co w zyciu najwazniejsze!!

Dziewczyny dla ciebie faceci nie myslą tą glową co trzeba hmm

Serce ma swoje racje, których rozum nie zna - Blaise Pascal
gg. 37512243:)

6

Zona czy kochanka- dylematy moralne, co to jakis serial brazylijski?
co to w ogole ma znaczyc, gdzie dziecko w tym wszystkim TWOJE? gdzie dojrzalosc? gdzie jest ojciec i mąż?
hedonista sie znalazl..
A potem my doradzamy takim osobom jak Twoja zona na forum, walczymy razem z takimi kobietami o to by mialy motywacje w ogole do wstawania rano z lozka. A taki typ ma wszystko w..... i jedynym jego problemem jest "ktora bardziej kocham"..
Wierze, że jest sprawiedliwosc na tym swiecie i Ciebie tez dosiegnie!

?Nie oczekuj, a przyjdzie samo?

7

Drań jesteś i tyle, dlatego ja osobiście nigdy nie zaufam facetom. Im sorry!

8

kosmos, Twoja wypowiedź jest niekompletna. Kogo w końcu kochasz: żonę, czy kochankę? Dlaczego odszedłeś od żony? Dlaczego chcesz odejść od kochanki z powrotem do żony? Bez tych informacji ciężko cokolwiek doradzić.

9

A czy kobiety sa jak eksponaty na polce w sklepie ze sie je wybiera? I zanim gwarancja uplynie mozna zwrocic do sklepu jak sie znudza/zepsuja?
Honorowym rozwiazaniem byloby zostawic je obie i juz wiecej sie w zaden zwiazek nie angazowac. Nie wiem co ty mozesz zaofiarowac kobiecie. Kochance sie nie dziwie ze sie wsciekla a zonie dziwie ze chce ci wybaczyc. Biedna kobieta.

Kiedy się urodziłam, diabeł spojrzał, skrzywił się i mruknął...szlag konkurencja big_smile

10

Padło tu pytanie którą bardziej kocham? Więc mogę odpowiedzieć, że "kochankę"! Żonę też kocham, ale na swój sposób.
Praktycznie cały czas odwiedzam swoje dziecko. I jak tam chodzę i patrzę na swoją żonę i dziecko - co im zrobiłem, jaką wielką krzywdę! A teraz patrzę na "kochankę" i widzę to samo! Tylko do żony jakbym odszedł to tylko ze względu na dziecko. Nie mogę poradzić sobie z tym, że tak bardzo krzywdzę! A one obydwie mnie tak bardzo kochają, tylko za co? Co ja mam robić? Którą bardziej skrzywdzić? Czym się kierować w podjęciu tej cholernie trudnej decyzji?

DO ROZCZAROWANA 50:
Skoro jesteś w ciąży powiedz mu! Ja na jego miejscu chciałbym wiedzieć! Chociaż moja "kochanka" powiedziała mi, że gdybym odszedł, a ona dowiedziałaby się, że jest w ciąży to też ze złości by mi o niczym nie powiedziała. Wy kobiety to wszystkie jesteście takie same, ciężko was zrozumieć.

11

Oj kosmos, zdecyduj się i to szybko bo w takiej niepewności trzymać dwie kobiety to jest  koszmar. Pomijam Twoje cierpienie, bo sam sobie je zafundowałeś, ale dwóm  kobietom fundujesz codzienną nerwówkę.
Mnie mąż też trzymał w niepewności parę miesięcy i jak teraz to wspominam to nie wiem jak dałam radę przez to wszystko przejść.
Musisz zdecydować się i tego trzymać, bo jak bedziesz łapał dwie "sroki za ogon" zostaniesz sam. Nie bądź taki pewny, że żona Cię przyjmnie z otwartymi ramionami.
Wybaczy, ale straci do Ciebie na długo zaufanie. Teraz meska decyzja i układaj sobie życie z jedna kobietą.

Trzeba marzyć tak, jakby się miało żyć całą wieczność i żyć tak, jakby się miało umrzeć jutro. /James Dean/

12 Ostatnio edytowany przez staram_sie (2012-01-03 10:46:24)

kosmos napisał/a:

Wy kobiety to wszystkie jesteście takie same, ciężko was zrozumieć.

skoro wszystkie baby są takie same, to wybierz trzecią? a może znajdz se chłopa?

Życzę Twojej Żonie, żeby zrozumiała i zasadziła Ci porządnego kopniaka w zad, z litości to nic nie będzie, a Jej - mam nadzieje - tylko wydaje się, że Cię kocha i tylko jeszcze tego nie rozumie, a kochanka... ma chyba tu większe pole do popisu, bo Ją to strasznie kochasz, a ona Cię tak uwielbia więc stwórzcie rodzinę, a swojemu dziecku dawaj na życie i więcej nie pozwalaj na to by wychowywało się w rodzinie z przymusu.

Bo i po co masz się męczyć i Twoja żona za jakiś czas zrozumie swój błąd i dziecko wyczuje?

A może Ty też podpuszczasz Nas biedaku?

Najlepsze rzeczy w życiu są za darmo. Zatrzymać je przy sobie można tylko ciężką pracą i wiarą.

13

Kosmos.....nie można zjeść ciastka i mieć ciastko.....
A tak na marginesie: wydaje mi się,że skoro Twój powrót do żony i dziecka miałby być tylko ze względu na dziecko to.....odpuść. Daj żonie normalnie żyć, bo takie mieszanie w psychice nie da nic dobrego.
Niekochana żona będzie się czuła w takiej sytuacji okropnie a dziecko nie jest istotą nierozumną ......łatwo (bez względu na wiek) zrozumie,że ta "przyjemna atmosfera" to nie jest nic przyjemnego.
Nie stwarzaj im takiego życia...możesz przecież spotykać się z dzieckiem a żona?....z czasem ułoży sobie normalne życie a nie farsę.

Nig­dy nie za­pomi­naj naj­piękniej­szych dni twe­go życia! Wra­caj do nich, ilek­roć w twoim życiu wszys­tko zaczy­na się walić.

14

Tu się już chyba twoja nowa partnerka wypowiadała... Z żoną łączy cię dziecko, nie powiesz że nie masz cudownych wspomnień, pierwsza miłość i te sprawy, nie wzięliście przecież ślubu bez powodu... W każdym związku są mniejsze czy większe problemy ale to nie znaczy że od razu trzeba sobie kochanki szukać. Matko, ludzie, czy przysięga małżeńska już nic nie znaczy w tych czasach??

15

kosmos - nie obraź się ale ja mam wrażenie że ty nie kochasz ani żony ani kochanki - to nie milość!!!!
A skąd u ciebie takie dylematy skora ja twierdzę że nie z milośći??? Ja myslę że sprawa wygląda tak (moje subiektywne odczucie):
1/kochanka dzis przestała być tak atrakcyjna jak na początku straciła tajemniczość, nagle okazało się że też rano wstaje "pomięta" też ma dolegliwości kobiece, też czasem się wścieka, czasem ma żądania, pretensje bez powodu i nagle uświadomiłeś sobie że ta która miała być zupełnie inna niż "stara żona" staje się bardzo do niej podobna!
2/myslisz o powrocie do żony - z litości? - nie sądzę. dla dobra dziecka - może. ale najbardziej prawdopodobne dlatego że żona i dziecko to pewna gwarancja stałości, stabilności, coś pewnego,  może już nie zaskakujące ale znanego. W tym domu znasz wszystko jesteś "u siebie" do tego dochodzi kwestia twojej męskiej dumy - uważasz że jeśli żona po tym wszystkim cię przyjmie to świadczy to że jesteś "macho" No i w końcu dziecko - jeśli naprawdę chcesz jak najlepiej dla dziecka to tylko próba odbudowy małżeństwa i powrót do domu może być dobre dla dziecka bo nawet najdelikatniejsze rozstanie rodziców to dla dziecka trauma!

16

Po przeczytaniu postu mam wrażenie, że przed chwilą już poznałam Twoją historię.
Pozwól, że nie będę teraz komentować Twojego przypadku, chciałabym jedynie abyś prześledził ten wątek, rozpoczęty przez Lunę2000 :

http://www.netkobiety.pl/t33337.html

To tak, jakbyś właśnie poznał jak sytuacja wygląda z drugiej strony. Może odnajdziesz odpowiedź na swój problem, albo otworzy Ci to oczy i pozwoli pomyśleć bardziej obiektywnie o problemach, jakie utworzyłeś przez swoje postępowanie.

17

Macie rację, ten wątek już jest poruszony, z tym,że LUNA 2000 pisze,że nie chce aby jej ukochany odszedł a ty piszesz,że powiedział ,,droga wolna'' jak zastanawiałeś się nad powrotem do żony. Najgorsze,że w ogóle nie myślicie o dzieciach tylko o sobie a to nie jest zabawa w kotka i myszke, ktoś bardzo cierpi, nie radzi sobie z sytuacją, tylko dzieci mi szkoda...

,,...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam...''show must go on mimo wszystko

18

Człowieku to proste. Której składałeś przysięgę? Z którą masz dziecko. Nie powinieneś był nawet oczu na inną podnosić. W przyszłości szukaj rad jak naprawić swój związek a nie uciekasz w inny w którym też pojawiają się problemy. Masz chyba sumienie więc sądzę że wiesz co masz zrobić:)

19

Skoro więc kochasz kochankę to nie wracaj do żony. Nie mieszaj jeszcze bardziej i bądź konsekwentny w swojej decyzji. Co do dobra dziecka: za przeproszeniem gówno prawda, że dziecku zrobisz wielką przysługę nagle się znowu wprowadzając. Lepiej nauczyć dziecko, że należy tkwić w związku dla pozorów, czy że życie różnie się układa, ludzie się rozstają i zakładają nowe rodziny? Udając, że kochasz matkę swojego dziecka dajesz mu wzór do naśladowania w przyszłości. A dzieci świetnie potrafią przedrzeć się przez zasłony iluzji i dobrze wiedzą co jest prawdą, a co fałszem. I jeszcze jedno: wspominałeś, że Twoja kochanka ma dziecko. Czy ono mieszka razem z Wami? Jeśli tak, to pomyśl też o nim, bo na pewno przyzwyczaiło się już do Twojej obecności i zaczęło traktować jak kogoś bliskiego. Chcesz opuścić kolejne dziecko i ranić więcej osób?

20

Kiedys slubowales milosc, wiernosc i uczcicowsc. Splodziles dziecko, ktore kochasz, ktore jest Twoim potomkiem i w ktorego zylach plynie Twoja krew. Obietnice, ktore zlozyles, spelniles w ten sposob, ze zostawiles zone i dziecko, i uciekles do kochanki, bo wydaje Ci sie, ze ja kochasz, zarzekajac sie przy okazji, ze one tez kochasz, ale na swoj sposob. A ja powiem Ci jedno - nie kochasz zadnej z tych kobiet. Mezczyzna, ktory kocha, nie opuszcza zony dla pierwszej lepszej. Mezczyzna, ktory kocha, nie kaze swojemu dziecku patrzec na ojca-bawidamka, ktory za byle lepsza pupcia poleci. Ty jestes mezczyzna, ktory uzywa kobiet jak produkty. Nowy - fajny, atrakcyjny, ale z czasem sie nudzi, wiec moze by wrocic do starego? Ale ten stary to jakis brzydki, lakier odrapany...

Moja rada: zamieszkaj sam i przemysl, czego tak naprawde od zycia chcesz. Dwie zranione kobiety i jedno zranione dziecko to juz chyba za duzo, nie uwazasz?

21

kosmos napisał/a:

. Wy kobiety to wszystkie jesteście takie same, ciężko was zrozumieć.

Ale czego ty od nas oczekujesz? Zebysmy cie poglaskaly po glowce i zalamaly nad toba rece? Jakis ty biedny ojej tak sie zamotac, takie stresy przezywac. W ogole nie zaslugujesz na takie zle zycie. Obie kobiety powinny byc twoje zebys mogl sobie dowolnie wybierac dzisiaj z ta jutro z inna a jak im nie pasuje to ty tu jestes od wyboru a nie one. smile
Obudz sie facet i nie zachowuj jak galareta. To ty tu schrzaniles sprawe a nie one i fakt ze "trudno nas zrozumiec" nie ma tu nic do rzeczy. Gdybym byla facetem tez bym cie potepila. A gdybym byla twoim dzieckiem to wolalabym zebys mojej matce dal spokoj. Moze jeszcze sobie znajdzie lepszego ktory bedzie zdolny ja szanowac.

Kiedy się urodziłam, diabeł spojrzał, skrzywił się i mruknął...szlag konkurencja big_smile

22 Ostatnio edytowany przez bezduszny (2012-01-03 21:00:02)

"Jeśli kochasz dwie kobiety, to wybierz tą drugą - bo gdybyś naprawdę kochał tą pierwszą, ta druga nie znalazłaby się w Twoim życiu" - Johny Depp.

I coś w tym jest. Tylko wszystko się komplikuje, jeżeli są dzieci. Sam fakt, że masz takie rozterki dowodzi, że jesteś cokolwiek jednak wrażliwym facetem. Teraz jak nie zdecydujesz, będziesz miał wyrzuty sumienia. Każda decyzja kogoś skrzywdzi. Przemyśl wszystko i nie krzywdź tych, których naprawdę kochasz...

Nie to jest ważne, co ze mną zrobiono, lecz to, co ja sam zrobiłem z tym, co ze mną zrobiono.

23

Ten typ doskonale wie, ze ma oczywisty i gładki powrot do żony- w tym jest problem.
On pojecia nie ma o szacunku dla wlasnej rodziny- jak sie cos stworzylo trzeba zakonczyc.
Ten typ pociagnie kilka srok za ogon, żeby posprawdzać teren, żeby poczuc sie pewnie.
Bo jak, że by mogl odejsc w nieznane? po 12 latach malzenstwa? taki wystraszony zyciem, styrany, umeczony- on musi czuc ze uzaleznia kolejną osobe od siebie, zeby móc podjac jaka kolwiek meska decyzje. Odwagi mu brak- taki hojrak z niego..
Zwykla szara zagubiona owca.

?Nie oczekuj, a przyjdzie samo?

24

Kosmos to co robisz jest naprawde obrzydliwe. Jednak doradze Ci ze wzgledu na to ze wiesz o tym ze to co robisz jest niewpozadku.
Zacznijmy od poczatku i od malego umoralniania. Jezeli miales zone i dziecko z jakiego powodu potrzebowales kochanki ? Milosc Ci wygasla czy poprostu byla to kwestia doznan erotycznych ? Nie moge Cie zrozumiec jesli chodzi o to ze KOCHASZ je obie. Bo dla mnie to nie jest mozliwe. Bardziej racjonalna odpowiedzia jest taka ze albo to kwestia przyzwyczajenia Cie przyciaga do zony albo pociag sexualny do kochanki. Nie mam opcji ze do jednej i do drugiej czujesz to samo.
Teraz ktora powinienes wybrac? Dla mnie odpowiedz jest jasna "kochanke". Dlaczego ? Poniewaz w to wszystko wplatane jest jeszcze bogu winne dziecko. Twoj brak dojzalosci mnie zaszokowal. No dobra ale brnac dalej w temat. Zona ktora zostawiles na pastwe losu sama z dzieckiem wydaje mi sie ze nigdy nie wybaczy Ci zdrady. Ty tez przestajesz ja kochac i mowisz ze wrocilbys tylko ze wzgledu na dziecko. Ale to jest glupota. Jezeli bys zrobil tak jak mowisz to dziecko by duuuuzo bardziej cierpialo poniewaz mamusia z tatusiem ciagle by sie klocili a dzieci sa znacznie bardziej wplywowe na depresje oraz nerwice. Pozatym po pewnym czasie nie wytrzymal byc stanu ciaglej agresji (psychicznej czy fizycznej) w domu. Wydaje mi sie ze cos zrozumiales smile

A tak pozatym dla mnie obie kobiety nie sa zbyt inteligentne albo sa na tyle slabe ze przyjmuja cie spowrotem.

25

kosmos napisał/a:

Na logikę wypadałoby wrócić do domu . Tylko że już żony tak nie kocham, a bez tej drugiej żyć nie mogę

Mieć gorące serce czy chłodną głowę ???? A można tak jednocześnie ?????
Wsłuchaj się w siebie,  na pewno wiesz, jak postąpić....
świat nie jest tylko czarny ani tylko biały..... a czasami byłoby łatwiej gdyby tak było.... wink

"Nie bój się powolności, ale bezruchu."
rozum smile + serce smile

26

Invisible - podziwiam Twoją znajomość "typów" mężczyzn :-) Pewnie sporo tego "materiału" przerobiłaś.

Nie to jest ważne, co ze mną zrobiono, lecz to, co ja sam zrobiłem z tym, co ze mną zrobiono.

27

Po co chcesz znowu ranic swoją żone jak juz raz to zrobiłes tym ze odeszłeś do innej i zostawiłes ja z dzieckiem.A teraz wielce chcesz wrucić bo co bo tam masz dziecko wczesniej o tym nie myślałes wiec daruj sobie i daj jej spokuj.Pa

28

invisible napisał/a:

Ten typ doskonale wie, ze ma oczywisty i gładki powrot do żony- w tym jest problem.
On pojecia nie ma o szacunku dla wlasnej rodziny- jak sie cos stworzylo trzeba zakonczyc.
Ten typ pociagnie kilka srok za ogon, żeby posprawdzać teren, żeby poczuc sie pewnie.
Bo jak, że by mogl odejsc w nieznane? po 12 latach malzenstwa? taki wystraszony zyciem, styrany, umeczony- on musi czuc ze uzaleznia kolejną osobe od siebie, zeby móc podjac jaka kolwiek meska decyzje. Odwagi mu brak- taki hojrak z niego..
Zwykla szara zagubiona owca.

Własnie taki facet zrobił to mnie. Wrócił do żony - podobno ze względu na dziecko, a ona go przyjeła !!!!! Wyszedł z mojego domu prosto do ich domu. Mieszkalismy razem pól roku, a on wycofał pozew kilka dni przed rozprawa , nie mysląc o tym co robi mi i dziecku , które z nami mieszkało (moje); jak musialam tłumaczyc idiote, który po póltorej miesiacu juz wie co stracił.... Jego córka znów bedzie cierpiała , bo on tak jak Ty postepuje BEZMYSLNIE !!!!!
Żałosne. Zastanów się dlaczego miałes kochankę. Z żona może Cie łaczyc czasem juz tylko albo az przywiazanie. Daj jej spokój , niech pouklada sobie zycie z kims innym. A Twojej kochance - bo sama nia byłam - wspólczuje . pozdr

29

bukowina napisał/a:

Której składałeś przysięgę?

Czy dla dzisiejszych mężczyzn przysięga małżeńska już nic nie znaczy? Pomyśl:
żona mówi-wróc, przebaczę Ci, kochamy Cię z dzieckiem, jesteś tu mężem i ojcem, poukłada się na pewno nie od razu-praca będzie ciężka
kochanka mówi (niestety krótko)- wyjdź, ale nie wracaj.
Wg mnie żona chyba kocha Cię bardziej niż kochanka-jeste skłonna odbudowac to, co Ty zniszczyłeś po tylu latach. Dla luzi już nic nie znaczą wspólne przeżycia. Wspomnienia...Tylko ta ciągła adrenalina i nowości. Kochanka niestety będzie w stanie zrozumiec, a jeśli nie, to będzie musiała...
W temacie, którego link jest zamieszczony przez Lidka_87 ktoś mądry napisał:
NIE BUDUJE SIĘ SWOJEGO SZCZĘŚCIA NA CUDZYM NIESZCZĘŚCIU...
Kochance będzie łatwiej zapomniec o 2 latach niż żonie o kilkunastu w dodatku z mężem...
Ale oczywiście my tutaj tylko gadamy, a wybór należy do Ciebie.

(...choc nie wiem jak z tego wybrniesz...) hmm

Posty [ 30 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » nie wiem, którą wybrać

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018