zabrane prawo jazdy - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 19 ]

Temat: zabrane prawo jazdy

zaczne od początku- mojemu narzeczonemu zabrali prawo jazdy za jazde pod wpływem alkoholu. i zabrali na 5 lat!!!!!!!!!!!! był kierowcą zawodowym,miał wszystkie kategorie. stracił przez to prace,znalazł drugą z którj został zwolniony przez panujący kryzys. i zostaje znowu bez środków do zycia. mineło 2 lata. czy ktoś sie orientuje czy jest możliwość starania sie o wcvześniejsze odzyskanie prawa jazdy? czy jest to wogóle realne?

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Krzyś (2009-01-23 12:18:52)

Odp: zabrane prawo jazdy

No chyba to nie jest możliwe.

Wina = Kara.

Wg mnie nie powinno być żadnych uchybień w stosunku do karania przestępców, a nawet wyroki powinny być o wiele większe w takich przypadkach.

Ja bym się cieszył, że nie dostał dożywotniego...

Najbardziej dziwacznym ze wszystkich zboczeń seksualnych jest zachowanie wstrzemięźliwości...

3

ja uważam,że jeśli zabrali na 5 lat- to nie ma zmiłuj.Mógł mysleć o tym co  może stracić- nim usiadł...pod wpływem.... za kierownicę.

4

Krzyś napisał/a:

No chyba to nie jest możliwe.

Wina = Kara.

Wg mnie nie powinno być żadnych uchybień w stosunku do karania przestępców, a nawet wyroki powinny być o wiele większe w takich przypadkach.

Ja bym się cieszył, że nie dostał dożywotniego...

wiesz Krzysiu ja go nie żałuje i mu to nie raz powtarzam że ma za swoje. ale chodzi o to że jak słysze że ktoś kogoś przejechał lub spowodował wypadek pod wpływem alkoholu i zabrali mu prawko tylko na rok to jest to chyba troche nie sprawiedliwe?! nie uważasz? a w jego przypadku nie było ani wypadku ani nic.

5 Ostatnio edytowany przez Krzyś (2009-01-23 12:25:16)

Nie nam oceniać co jest sprawiedliwe. Jakby nie było mógł pomyśleć. Zaczerpnij fachowej porady, może da radę zrobić jakieś odwołanie.

Najbardziej dziwacznym ze wszystkich zboczeń seksualnych jest zachowanie wstrzemięźliwości...

6

obawiam sie ze odwolania tutaj nic nie pomoga...teraz strasznie cisna kierowców na podwojnym gazie, mysle ze lepiej bedzie jak Twoj narzeczony poszuka pracy gdzies gdzie nie wymagane jest prawko...

... w życiu niewiasty rozróżnić można siedem okresów:
niemowlę, dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta i młoda kobieta ...

7

ok...... piszesz nic się nie stało- ale gdyby się stało? To jak myślę - kara za  brak przewidywania skutków nieodpowiedzialności.A,że na 5 lat? ojjjjj coś mi się wydaje,że tych promili musiało być sporo.

8

czyli w sumie można by powiedzieć że lepiej żeby się cos stało bo by mniej dostał smile oczywiście to był żarcik.  tak jak mówiłam nie pochwalam tego co zrobił ale to jest wiadomo że chce mu pomóc. JaCzyliOna,wiem że to tak łatwo się mówi żeby inną znaleść prace, teraz przez ten kryzys jest trudniej więc człowiek się łapie i ratuje jak może a jednak prawo jazdy jest dodatkową umiejętnością.

9

aniołeczku.... nie to nie znaczy,że lepiej by było gdyby się coś stało.Wydaje mi się,że długość na jaką zabierane jest prawo jazdy -zależy od zawartości alkoholu we krwi.Mój sąsiad miał 0,7 promila i przez okres 2 lat nie miał prawa jazdy- a też nie spowodował  wypadku- mało tego policja cupnęła Go  gdy przejechał około 100 m od domu brata - do swojego.Czekali na Niego.

10

niestety powiedzenie "polak mądry po szkodzie" jest prawdą.  niestety faceci nie myśla w takich sytuacjach i nie da im się przetłumaczyć, to jest chyba ich mentalność. faceci są głupi i nie myślą jak są gówniarzami. znam wielu kolegów i kazdy znich praktycznie miał zabrane prawo jazdy,więc pocieszam się że to nie tylko mój jest nie myslący.

11

anioleczek855 napisał/a:

niestety powiedzenie "polak mądry po szkodzie" jest prawdą.  niestety faceci nie myśla w takich sytuacjach i nie da im się przetłumaczyć, to jest chyba ich mentalność. faceci są głupi i nie myślą jak są gówniarzami. znam wielu kolegów i kazdy znich praktycznie miał zabrane prawo jazdy,więc pocieszam się że to nie tylko mój jest nie myslący.

mała to pociecha....... jak w portfelu.......pustka.

12

zabrali mu na tak dlugo moze dlatego, ze byl zawodowym kierowca
skoro wsiadl raz, to by to powtarzal
a ze mial pecha to mu zabrali
nie moze starac sie o wczesniejsze zrobienie

każdego dnia człowiek walczy o przeżycie

13

Witam,

Wprawdzie zgodnie z art. 84 Kodeksu karnego, sąd może po upływie połowy okresu, na który orzeczono środki karne (wśród nich m.in. zakaz prowadzenia pojazdów), uznać je za wykonane, jeżeli skazany przestrzegał porządku prawnego, a środek karny był w stosunku do niego wykonywany przynajmniej przez rok.
Jednak przepis ten nie dotyczy sytuacji, kiedy sprawca w czasie popełnienia przestępstwa był w stanie nietrzeźwości.

kołysz mnie dźwiękiem, który koi ból.....

14

Sąd może po upływie połowy okresu, na który orzeczono środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych uznać go za wykonany, jeżeli skazany przestrzegał porządku prawnego. Przy czym zakaz musi być stosowany przynajmniej przez 1 rok. Możliwość przedterminowego uznania zakazu za wykonany został jednak wyłączony w stosunku do sprawcy, który popełnił przestępstwo w stanie nietrzeźwości, pod wpływem środka odurzającego albo zbiegł z miejsca zdarzenia.

Detektywi, pomoc prawna, poszukiwania.
www.resh.home.pl

15

Mojemu bratu tez zabrali prawko na rok miał 0,5 promila więc twój chłopak musiał mieć ponad dwa.
Mój brat był głupi bo też miał prace w której zrobiono mu prawko na B+E a mimo to jechał po przechlaniu do roboty rano, ostatnia głupota!!!!!
Zabrali mu na rok i wlepili ponad 3000zł kary. Dodatkowo dostał zwolniennie dyscyplinarne z pracy w trybie natychmiastowym. Oczywiście rodzice powiedzieli żeby sobie sam zarobił na tą kare skoro wsiadł po pijanemu. Zarobił, znalazł inna pracę chociaż już nie z takimi perspektywami jak poprzednią i nie z takimi możliwościami zarobkowymi.
To było jakieś 5 lat temu od tamtej pory nauczył się że po pijanemu nie wsiada się za kierownice!
Uważam że twojemu chlopakowi też należy się nauczka a skoro dostał aż taką karę to widocznie miał za co. Niby nic sie nie stało ale zawsze mogło i co by było wtedy???
Po za tym jeżeli mu zabrali na 5 lat prawko to pewnie czeka go ponowny egzamin a osobą którym zabrano za alkohol nie tak łatwo jest zdać. Dodatkowo na pewno czekają go badania psychologiczne ważne dwa lata które też nie tak łatwo zdać.
A co do prac... no to tak przypuszczam że też dostał dyscyplinarke z pracy a jeśli tak to to jest w papierach więc choćby nawet dostał wcześniej niż po 5 latach to prawo jazdy to i tak ma marne szanse na znalezienie pracy jako kierowca (no chyba że po znajomościach).

Tak czy siak kare powinien ponieść taką na jaką zasłużył inaczej się nie nauczy...

Super jest niekiedy a niekiedy to wcale...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wczoraj to już historia, jutro to tajemnica, a dzisiaj to dar losu!

16

No jak zrobił coś złego to ma kare.Wiesz to dobrze,że na 5 lat,przynajmniej drugi raz tego nie zrobi.Dobrze ze nikogo nie zabił.

Daj każdemu dniu szanse stania się najpięknieszym w całym twoim życiu.

17

Jestem zdania, że każdy powinien ponieść karę za popełnione przestępstwo.  Wszystkim tym co po pijanemu doprowadzili do wypadku śmiertelnego powinni mieć odebrane prawo jazdy dożywotnio.

18 Ostatnio edytowany przez Delicious (2009-08-18 11:52:00)

dzien dobry czy ktos udzieli mi informacj na temat zabranego prawa jazdy mialem wypadek w norwegi zostalem zbadany na alkohol i narkotyki nic nie wykazalo poniewaz nie pije i niepobieram poprostu samochód byl nie sprawny uznali ze to moja wina i zatrzymali mi prawo jazdy czy mam szanse odzyskac w miarę szybko kwity czy dopiero po uplywie kary

Posty [ 19 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018