STOP PSEUDOHODOWCOM -od 1 stycznia 2012 roku walczymy zgodnie z prawem - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » OGŁOSZENIA » STOP PSEUDOHODOWCOM -od 1 stycznia 2012 roku walczymy zgodnie z prawem

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

1

Temat: STOP PSEUDOHODOWCOM -od 1 stycznia 2012 roku walczymy zgodnie z prawem

STOP PSEUDOHODOWCOM
od 1 stycznia 2012 roku walczymy zgodnie z prawem!

W powszechnym otoczeniu osób nie pasjonujących się kynologią krąży opinia, że szczenię po rasowych rodzicach jest zawsze rasowe, a stwierdzenie "rasowy bez rodowodu" nie jest niczym niezwykłym.
W rzeczywistości rasowy jest wyłącznie pies posiadający dokument potwierdzający jego przynależność do danej rasy, a stwierdzenie "rasowy bez rodowodu" jest błędne i de facto nie istnieje.
---
USTAWA z dnia 16 września 2011 r. o zmianie ustawy o ochronie zwierząt (Dz.U. 2011 Nr 230 poz. 1373)

Art. 10a.
1. Zabrania się:
1) wprowadzania do obrotu zwierząt domowych na targowiskach, targach i giełdach;
2) prowadzenia targowisk, targów i giełd ze sprzedażą zwierząt domowych;
3) wprowadzania do obrotu psów i kotów poza miejscami ich chowu lub hodowli.

2. Zabrania się rozmnażania psów i kotów w celach handlowych.

6. Zakaz, o którym mowa w ust. 2, nie dotyczy hodowli zwierząt zarejestrowanych w ogólnokrajowych organizacjach społecznych, których statutowym celem jest działalność związana z hodowlą rasowych psów i kotów.

Art. 10b.
1. Zabrania się nabywania:
1) zwierząt domowych na targowiskach, targach i giełdach;
2) psów i kotów poza miejscami ich chowu lub hodowli.

2. Zakaz, o którym mowa w ust. 1 pkt. 2, nie dotyczy nabycia psów i kotów od podmiotów prowadzących schroniska dla zwierząt oraz organizacji społecznych, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt.

PAMIĘTAJ: rasowy = rodowodowy.
Nie ma zwierząt rasowych bez rodowodu!

Pseudohodowcy używają wielu argumentów aby zachęcić nieświadomego przyszłego właściciela psa do zakupu kundla. Poniżej kilka z takich chwytów.
?    Każde szczenię urodzone w legalnej hodowli zarejestrowanej w ZKwP otrzymuje metrykę stanowiącą podstawę do uzyskania rodowodu. Nieprawdą jest twierdzenie pseudo hodowców o liczbowym limicie szczeniąt w miocie uprawnionych do metryki. Dlatego twierdzenie, że szczeniak nie ma papierów bo jest "siódmy z miotu" jest kłamstwem.
?    Pseudohodowcy zachwalają swój towar głównie niską ceną. Nieprawdą jest, że szczenię "z papierami" jest drogie. Czasem w miotach trafiają się szczenięta z drobnymi, nieistotnymi dla jego zdrowia wadami, np. umaszczenie. Takie szczenię nie nadaje się na wystawy, ale jego użytkowość nie cierpi z tego powodu. Dlatego hodowca chętnie znacznie obniża cenę takiego szczenięcia dla kupca niezainteresowanego wystawami i własną hodowlą. Taki szczeniak zawsze ma metrykę, a hodowca ma wręcz obowiązek zamieścić w niej adnotację, że ze względu na rozbieżność z wzorcem rasy szczenię nie nadaję się do dalszej reprodukcji.
?    Pseudohodowcy i handlarze twierdzą, że psie dziecko rasowych rodziców jest rasowe. Rasowy jest wyłącznie pies z rodowodem potwierdzającym jego przynależność rasową.

Najczęstszy mit powtarzany przez ludzi w "psim środowisku", a także nie których lekarzy weterynarii w celu łatwego zarobku jest to, że suka raz w życiu powinna mieć młode.
Nie ma żadnych medycznych dowodów potwierdzających tą tezę. Jest natomiast wiele faktów przemawiających za tym, że wysterylizowane suki są dużo zdrowsze. Sterylizacja jest najskuteczniejszą ochroną przed ropomaciczem, nowotworami gruczołu mlekowego i układu rozrodczego. Suki nie marzą o tym, żeby mieć dzieci, tak jak przypisują im to ludzie. One kierują się instynktem. Poprzez sterylizację eliminujemy hormony, powodując zanik instynktów macierzyńskich. Suki na pewno nie będą przez to cierpiały. Jest to jeden z najtragiczniejszych w skutkach mitów powodujący rozmnażanie zwierząt nie hodowlanych i przyczyniający się do powiększenia problemu bezdomności.

Vilena - Pogotowie dla Zwierząt
www.stoppseudohodowcom.org
www.rasowy-rodowodowy.info
www.wyszkolpsa.pl

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: STOP PSEUDOHODOWCOM -od 1 stycznia 2012 roku walczymy zgodnie z prawem

Bardzo sie cieszę, że prawo się zmieniło.
Sama mam dwa psy ze schroniska i jednego uratowanego właśnie z pseudohodowli (chcieli szczeniaka zagłodzić bo stwierdzili, ze jest ślepy)
Ludzi trzeba uświadamiać, bo jak czasami słyszę co ludzie mówią... to zastanawiam się czy my w średniowieczu żyjemy.

3

Cieszę się, że są na tym forum prawdziwi miłośnicy zwierząt smile Wspaniale, że zabrałaś te psiaki ze schroniska! big_smile

4

Sama osobiście nie mam ani psa, ani kota. Ale myślę, że znam ciut ten temat. Pracowałam (już nie pracuję) w firmie zajmującą się dystrybucją wysoko jakościowych karm dla psów i kotów. Więc temat rodowodu trochę liznęłam. W tej firmie propagowaliśmy właśnie rasowość zwierząt. Karmę mógł kupić każdy jednak hodowcy mieli (pewnie nadal mają) dodatkowe przywileje.

Dobrze, że prawo również stoi po stronie PRAWDZIWYCH SYMPATYKÓW.

Szkoda tych zwierząt, które są w pseudo-hodowlach warunki często takie same jak w schronisku albo jeszcze gorsze ;(

"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" - Paulo Coelho

5

Niestety u nas w Polsce panuje przekonanie, że są również psy rasowe bez rodowodu. Wiele ludzi majac psa w typie do rasy uważa go za rasowego. A to jest tak na prawdę (w świetle prawa) kundel (i z góry mówię, że do kundli nic nie mam, sama posiadam dwa i są to nawierniejsze psy jakie do tej pory spotkałam). W pseudohodowlach rzeczywiście zazwyczaj zwierzęta nie są dobrze traktowane, żywione a także nie maja opieki weterynaryjnej takiej jaka mieć powinny. Pseudohodowcy liczą tylko na zysk... a sukę traktują jak maszynkę do robienia kasy. Wiele z tych zwierząt jest niedozywionych. Bo hodowca wydaje na szczeniaka ok 600 zł (dane od hodowcy wyżłów niemieckich) do momentu w jakim jest w stanie iść do nowego domu więc i cena jego jest o wiele wyższa. Niektóre "rasowe" szczeniaki z pseudo mozna kupić już za 200 zł!!! Czyli gdzie w tym wszystkim odrobaczanie, szczepienia, witaminy??? Czesto własnie te szczeniaki sprzedawane sa do nowych domów bez najpotrzebniejszych zabiegów weterynaryjnych,które każde szczenie przejść powinno. Juz nie raz się spotkałam z przypadkiem, że szczenię z takiej hodowli miało parwowiroze... niektórych nie udało sie uratować.
Jest tyle bezdomnych zwierząt w schroniskach... Po co kolejne...
Po co kolejne bezsensowne rozmnażania...

6

Aranjani napisał/a:

Jest tyle bezdomnych zwierząt w schroniskach... Po co kolejne...
Po co kolejne bezsensowne rozmnażania...

Rozmnażania dla kasy, niestety. A bezdomne, bo jedna z drugą idiotką kupią dziecku pieska, bo synuś/córcia tak bardzo chcieli mieć zwierzątko... Albo małżeństwo kupuje psa, żeby mieć kim zastąpić upragnionego dzidziusia, a jak już dziecko się urodzi, to psa się wyrzuca... Pamiętam, jak zaraz po porodzie wszyscy mnie pytali, kiedy oddamy psy, skoro mamy wreszcie córkę yikes Ciemnogród, dzicz i debilizm.

Pozdrawiam wszystkie psiary ode mnie i od mojej 130-kilogramowej psiej zbieraniny big_smile

7

BabaOsiadła napisał/a:

Rozmnażania dla kasy, niestety. A bezdomne, bo jedna z drugą idiotką kupią dziecku pieska, bo synuś/córcia tak bardzo chcieli mieć zwierzątko... Albo małżeństwo kupuje psa, żeby mieć kim zastąpić upragnionego dzidziusia, a jak już dziecko się urodzi, to psa się wyrzuca... Pamiętam, jak zaraz po porodzie wszyscy mnie pytali, kiedy oddamy psy, skoro mamy wreszcie córkę yikes Ciemnogród, dzicz i debilizm.

Pozdrawiam wszystkie psiary ode mnie i od mojej 130-kilogramowej psiej zbieraniny big_smile

Normalnie noz mi sie w kieszeni otworzyl jak to przeczytalam. Ech szkoda ze mamy cos takiego jak prawa czlowieka. big_smile

Kiedy się urodziłam, diabeł spojrzał, skrzywił się i mruknął...szlag konkurencja big_smile

8

Prawda? smile

9 Ostatnio edytowany przez Aranjani (2011-11-30 20:25:26)

BabaOsiadła napisał/a:

Prawda? smile

Prawda prawda ... niestety.

(nie robiąc OT;)) gratuluje stadka smile))))))))

EDIT: a jest w ogóle jakiś wątek na forum poświęcony naszym czworonożnym towarzyszom życia?

10

Dziękuję smile

Znalazłam wątek pt. "Domowe zwierzaki", możemy się przenieść tam smile

http://www.netkobiety.pl/t4166.html

11

się przenosimy;)

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » OGŁOSZENIA » STOP PSEUDOHODOWCOM -od 1 stycznia 2012 roku walczymy zgodnie z prawem

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018