Bóle menstruacyjne - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Bóle menstruacyjne

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 26 ]

Temat: Bóle menstruacyjne

większośc z nas co miesiąc to przechodzi...
jak sobie radzicie z bólami miesiączkowymi?
od razu sięgacie po pigułki znieczulające czy może macie jakieś inne sposoby?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Bóle menstruacyjne

na takie bóle polecam dostępny w aptece bez recepty:Mastodynon-lek regulujący hormony,bierze się go przez 3miesiące raz dziennie 30kropli.Pomaga na pół roku,nic nie boli,nic nie zmienia w organiźmie i jest całkowicie bezpieczny.

3

Odp: Bóle menstruacyjne

Mastodynon jest dobry jak ma się zachwiana równowagę hormonalną.Dobry jest też Castagnus , kiedy się ma podwyższona prolaktynę.

Przyczyny bóli miesiączkowych są różne : stany zapalne , wady w budowie macicy,nadmierna kurczliwość mięśnia macicy,czynniki psychiczne.Dopiero kiedy się wie , jaka jest przyczyna można coś zaradzić.

4

Odp: Bóle menstruacyjne

oczywiście-sprostuję swój post:na wstępie wizyta u lekarza aby określić przyczynę a później dopiero farmaceutyka.

5

Odp: Bóle menstruacyjne
brysia napisał/a:

oczywiście-sprostuję swój post:na wstępie wizyta u lekarza aby określić przyczynę a później dopiero farmaceutyka.

Brysia , dobrze napisałaś , bo Mastodynon ( czy Castagnus)są dobre jeśli chodzi o bóle o podłożu hormonalnym.Tylko , że my nie wiemy jak jest w przypadku autorki wątku.Nie raz dziewczyny się skarżą , że chociaż biorą różne tabletki przeciwbólowe , to nie pomaga.A jest i tak , że wszystko mija np.po urodzeniu dziecka smile

6

Odp: Bóle menstruacyjne

często przechodzą bezwiednie zapalenie przydatków-później miesiączki są bolesne ale dziewczyny nie idą do lekarza i kończy się źle.Także przede wszystkim lekarz a później jeśli się wykluczy chorobę-można się uciec do uśmierzaczy bólu.Mnie ten mastodynon polecił właśnie lekarz na wizycie i to był strzał w 10-tkę .

7

Odp: Bóle menstruacyjne
brysia napisał/a:

A jest i tak , że wszystko mija np.po urodzeniu dziecka smile

otóż to brysia, przykład? moja mama też tak miała jak ja, a po urodzeniu dziecka jak ręką odjął...

8

Odp: Bóle menstruacyjne

a to nie ja napiałam tylko Jeanne ale zgadzam się może też minąć po porodzie ale nie ma co czekać do porodu jak boli to trzeba iść na początek do lekarza.Jeśli nie ma żadnych przyczyn zdrowotnych to można sobie poczekać na dziecko i wtedy może minie-u mnie było tak że dopiero jak urodziłam zaczęłam mieć bolesne miesiączki ale to dlatego że nie wiedziałam a miałam zapalenie przydatków które po tym zapaleniu ucierpiały,porobiły się zrosty i torbiele.Jak poszłam do gin,było już za późno.Ponieważ zlekceważyłam sytuację po trzech latach zrobił się guz.Nie ma co zwlekać-LEKARZ to pierwszy krok.

9

Odp: Bóle menstruacyjne

no to mnie teraz nastraszyłaś, nie ma wyjścia trzeba sie zapisać do lekarza...dziekuję za radę

10

Odp: Bóle menstruacyjne

dobry są tabletki z wiesiołka,ale są dość drogie. słyszałam że nospa nie jest zbyt dobra bo zwiększa się krwotok.

11

Odp: Bóle menstruacyjne

no tak po nospa jest rozkurczowa

12

Odp: Bóle menstruacyjne
anioleczek855 napisał/a:

dobry są tabletki z wiesiołka,ale są dość drogie. słyszałam że nospa nie jest zbyt dobra bo zwiększa się krwotok.

Wiesiołek jest dobry na podniesienie jakości śluzu , zwłaszcza w pierwszej fazie do owulacji.Kiedyś słyszałam, że jest polecany przy PMS-ie , ale mnie nie pomógł smile Jeśli chodzi o bóle miesiączkowe nic mi o tym nie wiadomo smile

13

Odp: Bóle menstruacyjne

zioła są dobre ale nie przed ale po wizycie u lekarza.Jak powiesz lekarzowi co ci dolega on powinien ci powiedzieć po badaniu co możesz brać zeby ci ulżyło.Myślę że temat możemy zakończyć na tym że idziesz do lekarza i w zależności od wyników stosujesz leczenie.

14

Odp: Bóle menstruacyjne

dokładnie:)

15

Odp: Bóle menstruacyjne

to pozdrawiam cię w takim razie i czekam na wiadomość jak poszło na wizycie

16

Odp: Bóle menstruacyjne

ok dziekuję i wzajemnie, dam znać napewno! smile

17

Odp: Bóle menstruacyjne

ja miałam okropne bóle.. ale odkąd biorę tabletki antykoncepcyjne są one do wytrzymania.

18

Odp: Bóle menstruacyjne

Czy jesteś w stanie sobie wyobrazić jak by to było, gdybyś mogła w ciągu 15 sekund zmniejszać, czy nawet całkowicie wyłączać ból menstruacyjny ?

Jak dobrze możesz się poczuć, wiedząc że te ?ciężkie dni? odchodzą w zapomnienie, a na Twojej twarzy może znów gościć uśmiech.

Środki przeciwbólowe, nie tylko bardzo wyniszczają wątrobę, ale bardzo często ich działanie jest nieskuteczne, czy krótkotrwałe.

Dzięki warsztatowi Umysł Plus ? Wyłączanie Bólu, możesz samodzielnie zmniejszać, czy nawet całkowicie wyłączać ból w Tych Dniach ? bez żadnych pigułek, zastrzyków, plastrów, czy jakichkolwiek innych środków farmakologicznych.

Masz prawo czuć się dobrze, gdy tylko tego chcesz i nikt nie może Ci tego zabronić.

Jak bardzo jesteś gotowa, by pozbyć bólu menstruacyjnego RAZ NA ZAWSZE ?

Zainwestuj w siebie i swoje zdrowie, a za zaledwie 90 zł* nauczysz się kontrolować swój ból.

Szkolenie organizuje firma Barwy Umysłu
Szczegóły szkolenia i zapisy na stronie barwyumyslu.pl

Pozdrawiamy
Ekipa Barw Umysłu

*90 zł na szkoleniu grupowym, lub 250 zł na indywidualnym

19

Odp: Bóle menstruacyjne

Ja mam straszne bóle menstruacyjne chociaż nie od samego początku. Pierwszą miesiączkę dostałam jak miałam 13 lat i przez dwa lata w ogóle nic mnie nie bolało. Jak miałam 15 lat zaczęły się bóle. Najpierw co jakiś czas, a teraz już co każdą miesiączkę. Ze względu na to, że mam regularnie, co 28 dni i zwykle dostaję wieczorem, to po kolacji w dzień, w który mam dostać biorę już tabletkę przeciwbólową. Dzięki temu uprzedzam ból i nie muszę później zdychać i czekać aż tabletka zadziała. Tak mi poradziła doktor. smile

20

Odp: Bóle menstruacyjne

Ja miesiączkuję od 12 r.ż. a te masakryczne bóle zaczęłam mieć na pierwszym roku studiów. Wcześniej było boleśnie, ale to nawet nie była 1/3 tego co teraz. Nie wiem co się zmieniło, że nagle jest tak masakrycznie źle. Ale widać taka moja uroda.

21

Odp: Bóle menstruacyjne

Może wynika to z niedoboru estrogenu jak u mnie? Idź do lekarza to przepisze Ci czopki przeciwbólowe. Koleżanki mowią, że są super ale nie dla mnie bo miałam tak obfite miesiączki, że nawet nie zdążyły się wchłonąć sad

22 Ostatnio edytowany przez truskawkowapolewa (2011-01-20 16:37:11)

Odp: Bóle menstruacyjne

A czy któraś z was stosowała na ból menstruacyjny środek Urt-Oil z naftą oczyszczoną? Podobno jest bardzo skuteczny i szybko przynosi ulgę, poza tym ma szerokie zastosowanie lecznicze i pomaga również w regulacji cyklu miesiączkowego. Niestety jest to bardzo częsta dokuczliwość, która w skuteczny sposób może uprzykrzyć dzień.

23 Ostatnio edytowany przez Lusia85 (2011-01-21 08:15:24)

Odp: Bóle menstruacyjne

Ja dość często przechodziłam dość bolesne miesiączki nie zarzywałam silnych środków ale zazwyczaj No-spę i Apap choć czasem nawet kilka tabletek nie pomagało . Od 3 miesięcy stosuję zato chyba najwspanialszy środek przeciwbólowy na świecie a mianowicie sex . Mam bardzio regularne i podręcznikowe miesiączki 28 maksymalnie 29 dni , nie zarzywam żadnej antykoncepcji. 3, 4 dni przed spodziewaną miesiączką kochamy się długo  (około godziny dziennie) i do końca (on kończy we mnie). Na mnie to działa , teraz wystarcza mi 1/2 tabletki no-spy i to nie po to żeby zlikwidować ból którego praktycznie już nie mam tylko po to aby pozbyć się uczucia ściśnięcia w okolicach krzyża. Taka metoda to tylko dla tych co mają regularne cykle lub mają w planach dzidziusia.
Słyszałam wiele opinii skąd mogą się brać bóle i o ile nie jest to stan chorobowy który faktycznie nieraz trzeba leczyć lekami to bolesne miesiączki są zazwyczaj spowodowane stresem - tak że no-stres dziewczyny.

24

Odp: Bóle menstruacyjne

Mnie nigdy nie boli jakoś kosmicznie i tylko pierwszego dnia. Zwykle biorę na to etopirynę (jest tańsza od apapu tongue a działa na mnie tak samo) i potem już jest dobrze

25

Odp: Bóle menstruacyjne

ja zawsze sięgam po przeciwbólowe-pyralgina-ale najpierw trzeba spróbować rozkurczająco zadziałać

Posty [ 26 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Bóle menstruacyjne

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024