Rady dla kobiety w ciąży - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Rady dla kobiety w ciąży

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 23 ]

Temat: Rady dla kobiety w ciąży

Mam kilka pytań ,bo jestem w 3 tyg. ciąży i chciałabym się dowiedzieć czego raczej powinnam unikać.
Tak od osoby ,która już była.
Prosze o rady...!

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Rady dla kobiety w ciąży

ciąża to nie choroba. wiadomo nie pij alkoholu, nie pal papierosów i nie przemęczaj się. z resztą zapytaj ginekologa.

3

Odp: Rady dla kobiety w ciąży
CookieBitch napisał/a:

ciąża to nie choroba. wiadomo nie pij alkoholu, nie pal papierosów i nie przemęczaj się. z resztą zapytaj ginekologa.

prawda.
Nie powinnaś się również denerwować.

4

Odp: Rady dla kobiety w ciąży

jak będziesz miała brzuszek to na własnej skórze odczujesz co dla Ciebie nie jest wskazane smile przede wszystkim dbaj o zdrowie i jedz ładnie. widziałam plakat u ginekologa z hasłem "zdrowa mama to zdrowe dziecko" smile

5

Odp: Rady dla kobiety w ciąży

Dziewczyny maja racje, ale zapytaj jeszcze ginekologa

No i nie dzwigaj

6

Odp: Rady dla kobiety w ciąży

Ja pytałam gnekologa na co sczególnie powinnam uważać to powiedział mi,że najważniejsze jest to żeby się nie denerwować- dziecko przeżywa to o wiele gorzej. no i ubieraj się ciepło- to też bardzo ważne.Jedz dużo owoców i warzyw i raczej unikaj potraw z dużą zawartością tłuszczu...

7

Odp: Rady dla kobiety w ciąży

Kobieta w ciąży nie powinna podnosić ciężkich rzeczy, ale ciężkich to pojęcie względne, wiecie może ile kilogramów może podnieść kobieta w ciąży??

8

Odp: Rady dla kobiety w ciąży

a jak z piciem kawy? ja ciagle pije kawe rano a slyszalam, ze powinno sie unikac w ciazy. pilyscie albo pijecie kawe?

9

Odp: Rady dla kobiety w ciąży

lisc sosny tak powuinno się unikać kawy i mocnej herbaty
Fakt nie denerwować się bo dziecko przeżywa to mocniej niż mamusia...
Nie dźwigać ale nie powiem wam ile kilo.Ale moja koleżanka podniosła pre kilo z 5 i doszło do nie przyjemnego wypadku tu nie ma reguły...
Jest napewno więcej rzeczy które musisz przestrzegać Ale to musisz zapytać swojego gin..
Teraz to musisz sie dobrze odrzywiać się i dbać o siebie...

10

Odp: Rady dla kobiety w ciąży

Nie wolno pić dużo kawy i herbaty w dodatku mocnej,ale filiżanka(kawy) dziennie na pewno nie zaszkodzi.
Poza tym,nie dźwigać,nie przemęczać się,nie stresować - to chyba najważniejsze.
Dbać o siebie - wszystko co rozumie kobieta pod tym pojęciem.
Ciąża to nie choroba,ale wyjątkowy stan kobiety.

11

Odp: Rady dla kobiety w ciąży

Co do wagi to do 2,5 kg max można dzwigać , ale trzeba brać pod uwagę konkretne przypadki ciąży bo jak ciąża jest zagrożona i występują plamienia to w ogóle nic nie powinno się dzwigać.
Tak jak już dziewczyny wyżej pisały ... nie przemęczać się , dużo odpoczywać , spać jak się chce , no i odżywiać zdrowo.
Dużo warzyw i owoców jeść.
Z resztą w momencie kiedy stopniowo przychodzą ciążowe dolegliwości to kobieta sama podwiadomie wyklucza pewne nawyki i czynności z życia .. bo po prostu nie ma na nie siły. W ciąży niekiedy odczuwa się taka " niemoc" smile

12

Odp: Rady dla kobiety w ciąży

Kawę rozpuszczalną z mlekiem można pić tak 1 , max 2 dziennie ... ale słabe. Ja bym raczej uważała na zieloną herbatę bo nie powinno się jej pić za wiele w ciąży. Wszystko po prostu trzeba z głową.
A co do jedzenia to nie powinno się jeść w ciąży wędzonych rzeczy , SUSHI , tatara ani z mięsa ani z ryb
generalnie surowych produktów, żeby nie załapać Toksoplazmozy.
Mleka prosto od krowy nie można pić no i sery pleśniowe też niewskazane , a jeżeli już to tylko z mleka pasteryzowanego.
Nie pić napojów typu Redbull , Tiger ...

13

Odp: Rady dla kobiety w ciąży

a tłuste jedzenie można jesc ?

14

Odp: Rady dla kobiety w ciąży

Raczej powinno się jeść lekkostrawne posiłki ... dla własnego dobrego samopoczucia, zbytnio nie obciążać żołądka. Tym bardziej jak przychodzi np ciążowa zgaga albo mdłości ...wtedy się z reguły nie ma w ogóle apetytu. Ale jak zjesz czasem coś smażonego to się nic nie stanie, spokojna głowa smile

15

Odp: Rady dla kobiety w ciąży

Jeść posiłki bogate w witaminy,żelazo,pić najlepiej wodę niegazowaną.Nikt nie mówi,że stanie się coś złego jak spełnisz raz na jakis czas ciążową zachciankę wink - wszystko z umiarem i z głową smile Porady dla kobiet w ciąży - przejrzyj,mi sporo pomogły. Każda kobieta przechodzi ciążę indywidualnie,ale co do dbania o zdrowie swoje i dziecka dla wszystkich są praktycznie jednakowe reguły smile

16

Odp: Rady dla kobiety w ciąży

ja powiem szczerze jem to na co mam ochotę, jest tydzień że codziennie mogę jeść ryby, a potem na 2-3 tyg mam jej dość. Najgorzej jest jak poczuję zapach jedzenia, które ładnie pachnie, np. ostatnio barszcz czerwony.....przed ciążą jadłam dużo pikantnych rzeczy, teraz ich nie jem, no i całkowicie zrezygnowałam z kawy.

17

Odp: Rady dla kobiety w ciąży

ja tez w ciązy zrezygnowalam z kawy smile teraz karmie i tez nie pije  smile
od 29 tygodnia ciazy lezalam przez 2 tyg w szpitalu a potem do konca ciazy w domu. nie bylo latwo ale to wszystko dla dziecka . nie wolno sie przemeczac.

18

Odp: Rady dla kobiety w ciąży

raz na jakiś czas wypije kawę, słabszą i z większą ilością mleka. Ale to nawet nie raz na miesiąc. Skoro teraz daję radę bez kawy to i okres karmienia przeżyję wink
Chwilowo jeszcze pracuję, ale pewnie niedługo pójdę na zwolnienie.

19

Odp: Rady dla kobiety w ciąży

Co wolno a co nie,jak to sie ma do rzeczywistosci,nie mozna dzwigac,ale nikt mi nie pomoze tego nie robic,jem to co mam,kawe pije bo  nei da rady bez niej od 6tej rano po nieprzespanej nocy zajmowac sie drugim dzieckiem.....kazdy niech dba o siebie na miare swoich mozliwosci....

20

Odp: Rady dla kobiety w ciąży

też jestem tego zdania, że każda kobieta wie jak dbać sama o siebie o w ciąży smile Każda z nas jest inna i każda ciąża jest inna smile

21

Odp: Rady dla kobiety w ciąży

jesli chodzi o dźwiganie no to tak do 5 kilo czyli przeciętne zakupy smile a jeśli chodzi o kawe to ja piłam jedną słabą z mlekiem lekaż powiedział mi że mogę pod warunkiem że ciśnienie mam w normie lub niższe smile

jeśli chodzi o tłuste jedzenie to zależy od organizmu a zaczną się zgagi to sama zrezygnujesz dla Własnego zdrowia smile
i przede wszystkim nie stresować się bo dziecko to przeżywa bardziej niż my smile

22

Odp: Rady dla kobiety w ciąży

Ja zrezygnowałam z ostrego jedzenia i z pleśniaków. Chociaż raz na jakiś czas mam taką ochotę......

Posty [ 23 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Rady dla kobiety w ciąży

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024