Po prostu piękne włosy - nasze wskazówki dotyczące pielęgnacji włosów - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA WŁOSÓW » Po prostu piękne włosy - nasze wskazówki dotyczące pielęgnacji włosów

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 18 ]

1

Temat: Po prostu piękne włosy - nasze wskazówki dotyczące pielęgnacji włosów

Zakładam ten wątek - abyśmy podzieliły się w nim wszystkie naszą wiedzą i sprawdzonymi sposobami na utrzymanie pięknych włosów. 

Na początek - podstawy smile Czyli 3 pierwsze kroki ...

Mycie włosów

Przed myciem włosy należy dobrze rozczesać. Taka rada jest bardzo banalna ale ma bardzo pozytywne skutki bowiem energiczne rozczesywanie włosów (najlepiej na całej głowie) powoduje przede wszystkim lepsze ukrwienie skóry co ma taki skutek, że cebulki są lepiej dzięki temu odżywione i włosy rosną zdrowe i mocne.

Włosy należy bardzo dokładnie zwilżyć i nałożyć na nie jak najmniej szamponu : najlepiej łyżeczkę od herbaty.  Obecnie szampony mają bardzo silne działanie, że nie trzeba używać ich dużo, a im więcej nałożymy tym włosy będziemy dłużej myć, tarmosić itd i poprzez to narażamy je bardziej na uszkodzenia mechaniczne.

Spłukiwanie włosów

Żelazna zasada każdej dobrej fryzjerki ( czego ostatnio dowiedziałam się od mojej fryzjerki) brzmi : spłukiwać należy trzy razy dłużej niż wmasowywaliśmy szampon. dobre spłukiwanie włosów jest bardzo ważne - dlatego ,że resztki szamponu pozostałe na włosach sprawiają ,że tracą one połysk. Jak poznać ,że włosy są na prawdę dobrze wypłukane ? Moja fryzjerka powiedziała mi, że są spłukane odpowiednio jeżeli chrzęszczą między palcami.

Suszenie włosów

Po umyciu włosy suszymy delikatnie - ponieważ mokre włosy są spęczniałe i bardzo wrażliwe. Drobne łuski, zwykle leżące gładko na rdzeniu włosa odtają i stroszą się, dlatego włosy są po umyciu na ogół szorstkie i zahaczają jeden o drugi. Dlatego nie należy nigdy takich mokrych włosów wycierać do sucha czy wykręcać, ale należy je zawinąć w ręcznik, wycisnąć i odczekać dwie - trzy minuty ,aż ręcznik wchłonie całą wilgoć.  Zdejmujemy ręcznik i rozplątujemy włosy rzadkim grzebieniem o grubych ząbkach zaczynając od końców, aż po ich nasadę. Po tej czynności - rozczesujemy włosy.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Po prostu piękne włosy - nasze wskazówki dotyczące pielęgnacji włosów

a ja mam pytanie.

lepiej odyzwka, która trzeba spłukiwać czy taka, której nie trzeba ?

jeśli chcesz wiedzieć coś o mnie, to coś Ci zdradzę.
miłość dla mnie to huśtawka, która stoi w równowadze.
bo chcę Cię z każdą wadą. Nic nie zmienię.

mój narkotyku, mój tlenie. < 3

3

przyłączam sie do pytania oazuu, mi się wydaje, że lepsze są te które się spłukuje i zawsze takie kupuje

dam radę

4

no mi też, ale może i te bez sa git ;D

5

Wiele znanych fryzjerów poleca do włosów jedwab, jest to jak dla mnie najlepsza odżywka z jaką miałam stycznośc .Nie jest droga a efekty widac odrazu po zastosowaniu.

6

oazuu napisał/a:

a ja mam pytanie.

lepiej odyzwka, która trzeba spłukiwać czy taka, której nie trzeba ?

To zależy.Odżywka , która się spłukuje nie obciąża włosów.Odżywka , która pozostaje na włosach nadaje się bardziej do włosów zniszczonych , suchych.
Łatwo zauważyć jakiej odżywki potrzebują nasze włosy.Jeśli po niedługo po umyciu są oklapnięte , szybciej staja się nieświeże , przetłuszczone , ciężkie , to znaczy , że potrzebują czegoś lżejszego , co nie obciąża włosów.:)

7

no to ja moge uzywac w takim razie tycvh, których się nie spłukuje big_smile

8

Kupując odżywki - należy przede wszystkim zwrócić uwagę czy zawierają czy nie środki lub składniki określane jako polimerowe.  Jeżeli mamy zniszczone włosy to będą dla nas bardzo dobre, ale jeżeli mamy włosy delikatne to staną się dla przekleństwem - włosy staną się pod ich wpływem ciężkie i lepkie a każda fryzurka rozpadnie się błyskawicznie. Także ja tym się zawsze kieruję przy wyborze odżywki - co kiedyś mi doradziła ciocia fryzjerka.

W czasie zimy  gdy włosy są bardzo zmęczone, matowe i bez życia  najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest  kuracja w ampułkach.

Wiele tracimy wskutek tego, że przedwcześnie uznajemy coś za stracone.

? Johann Wolfgang Goethe

9

odżywki w "spreju"- niezastąpione:)

10

ja używam jedwabiu do włosów z Biosilk. włosy są wtedy takie mięciutkie. tylko lepiej do kupić na allegro niż w salonach fryzjerskich, bo wtedy cena jest nawet do czterech razy niższa. smile

11

no ja gliss  w spreyu uzywam i powiem wam, ze mi sie włosy nie puszą ;O

12

aguus_ napisał/a:

ja używam jedwabiu do włosów z Biosilk. włosy są wtedy takie mięciutkie. tylko lepiej do kupić na allegro niż w salonach fryzjerskich, bo wtedy cena jest nawet do czterech razy niższa. smile

ja również polecam jedwab do włosów Biosilk. Jest drogi, ale bardzo wydajny. Mała buteleczka starcza na dłuższy czas. Tylko szkoda, ze taki drogi. No, ale warto.

A co do odżywek to polecam odżywki Loreal. Jak dla mnie - rewelacja!

13

albo pochodzic po aptekach, tam też można czesto dostac jedwab biosilk farouk za mniej niż 5zł;)

Twoje życie staje się lepsze, kiedy Ty stajesz się lepszym;)

14

ja używam odżywki JOANNY (kupiłam ją w hurtowni fryzjerskiej) i na prawdę po niej moje włosy są inne

W maleńkiej obrączce uczuć świat cały,
Miłość, obowiązek, wzniosłe ideały.
Maleńka obrączka, a znaczy tak wiele...
Na całe życie włożona w kościele.

15

ja mam odżywke garnier + jedwab z joanny i dopiero wtedy moge w ogóle zacząc rozczesywać...

dam radę

16 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-02-13 20:31:31)

ja uzywam kosmetyki glownie z firmy kosswell , poniewaz inne jakos mi nie sluza albo obciazaja wlosy albo daja tylko chwilowy efekt , jesli chodzi o wlosy normalne to najlepiej uzywac ten do codziennego użytku CHAMPU FRECUENCIA . Jesli chodzi natomiast o wlosy farbowane i mocno zniszczone to mozna poszukac w internecie na stronie progressu gdzie sprzedaja te kosmetyki jest tam duzy wybor i dobre jakosciowo kosmetyki . Link do tej strony wstawianie linków jest niezgodne z regulaminem forum. smile

17

Ponad 2 lata męczyłam moje włosy farbami, lakierami, prostownicami, suszarkami i były w opłakanym stanie. Wycieniowałam je na całej długości i od tamtej pory przestałam je męczyć. Odżywki dawały chwilowy efekt, później już tylko obciążały moje włosy-i nieważne, czy to były droższe czy tańsze kosmetyki. Od roku nie stosuję żadnej odżywki i co najdziwniejsze-moje włosy są w świetnej kondycji, wielu nie może się nadziwić jak to możliwe. wink

Nie wspieraj finansowo firm, które godzą się na bestialskie traktowanie zwierząt.
[tu był nieregulaminowy link i został usunięty przez moderatora]

Posty [ 18 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA WŁOSÓW » Po prostu piękne włosy - nasze wskazówki dotyczące pielęgnacji włosów

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018