Jaka farba przykryje zielone włosy? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA WŁOSÓW » Jaka farba przykryje zielone włosy?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

Temat: Jaka farba przykryje zielone włosy?

I czy w ogóle jakakolwiek przykryje. Nie ukrywam, farbuje moje włosy bardzo często na różne kolory. Około 2 miesiące temu zafarbowałam na turkusowo. Niestety teraz turkus zniknął, a ja zostałam z zielonym. Przyznaję, że jestem lekko zaskoczona bo to nie pierwszy raz jak farbowałam włosy na turkusowo i za każdym poprzednim razem kolor mi się spłukiwał do blondu, ewentualnie brudnego zielonkawego blondu, ale jakoś sobie z nim radziłam. Teraz jestem w kropce. Zielony jest wypłowiały, ale nadal zbyt intensywny żeby go przykryć jakąkolwiek jasną farbą. Trochę nad tym ubolewam bo jestem naturalną blondynką i nie wyobrażałam sobie siebie na stałe w niczym innym niż w blondzie. Próbowałam pozbyć się zieleni różnymi metodami domowymi i nic mi to nie dało. Fryzjer odpada, po pierwsze dlatego że mnie na niego nie stać, po drugie mieszkam w małej miejscowości gdzie jakość usług jest na średnim poziomie. I pomimo, że ciężko mi się rozstać z moim blondem to wychodzi na to że muszę zafarbować włosy na ciemny kolor. Tylko nie jestem pewna jak ciemna musi być ta farba, żeby przykryć mój nieszczęsny zielony big_smile Chciałabym uniknąć farbowania na czarno, wydaje mi się że wyglądałabym w czarnym komicznie, bo mam bardzo jasną cerę i szare oczy. Ale czy brąz pokryje zielony?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jaka farba przykryje zielone włosy?

Próbowałaś może umyć włosy szamponem do łupieżu, najlepiej kilkukrotnie? Sami fryzjerzy twierdzą, że jeśli kolor jest zbyt ciemny lub nieodpowiedni, a nie chce się używać bardziej radykalnych metod, to taki szampon całkiem nieźle daje radę.

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)
[olinkowy status to już historia, z powodów technicznych właściwy zobaczysz w moim profilu wink]

3

Karola2020 napisał/a:

I czy w ogóle jakakolwiek przykryje. Nie ukrywam, farbuje moje włosy bardzo często na różne kolory. Około 2 miesiące temu zafarbowałam na turkusowo. Niestety teraz turkus zniknął, a ja zostałam z zielonym. Przyznaję, że jestem lekko zaskoczona bo to nie pierwszy raz jak farbowałam włosy na turkusowo i za każdym poprzednim razem kolor mi się spłukiwał do blondu, ewentualnie brudnego zielonkawego blondu, ale jakoś sobie z nim radziłam. Teraz jestem w kropce. Zielony jest wypłowiały, ale nadal zbyt intensywny żeby go przykryć jakąkolwiek jasną farbą. Trochę nad tym ubolewam bo jestem naturalną blondynką i nie wyobrażałam sobie siebie na stałe w niczym innym niż w blondzie. Próbowałam pozbyć się zieleni różnymi metodami domowymi i nic mi to nie dało. Fryzjer odpada, po pierwsze dlatego że mnie na niego nie stać, po drugie mieszkam w małej miejscowości gdzie jakość usług jest na średnim poziomie. I pomimo, że ciężko mi się rozstać z moim blondem to wychodzi na to że muszę zafarbować włosy na ciemny kolor. Tylko nie jestem pewna jak ciemna musi być ta farba, żeby przykryć mój nieszczęsny zielony big_smile Chciałabym uniknąć farbowania na czarno, wydaje mi się że wyglądałabym w czarnym komicznie, bo mam bardzo jasną cerę i szare oczy. Ale czy brąz pokryje zielony?

Jak wyżej - szampon przeciwłupieżowy i myj głowę codziennie przez parę dni. Może pomoże.
Jeśli nie, to zostaje rozjaśniacz albo pofarbowanie włosów na ciemny kolor.

4 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2020-08-14 13:54:12)

Olinka napisał/a:

Próbowałaś może umyć włosy szamponem do łupieżu, najlepiej kilkukrotnie? Sami fryzjerzy twierdzą, że jeśli kolor jest zbyt ciemny lub nieodpowiedni, a nie chce się używać bardziej radykalnych metod, to taki szampon całkiem nieźle daje radę.

Próbowałam myć przeciwłupieżowym, próbowałam z sokiem z cytryny, próbowałam też zneutralizować kolor czerwonym pigmentem i próbowałam też metody z sodą oczyszczoną i płynem do mycia naczyń. Czytałam też o nałożeniu proszku do prania ale to wydawało mi się zbyt drastyczne i tego nie zrobiłam

Cyngli napisał/a:
Karola2020 napisał/a:

Jak wyżej - szampon przeciwłupieżowy i myj głowę codziennie przez parę dni. Może pomoże.
Jeśli nie, to zostaje rozjaśniacz albo pofarbowanie włosów na ciemny kolor.

Szampon mi nie pomógł, próbowałam. Rozjaśniacza nawet nie biorę pod uwagę. Moje włosy by tego nie przeżyły, same w sobie są cienkie i delikatne, a jeszcze jak je zmasakruje rozjaśniaczem to zostanę bez włosów. Poza tym mam złe wspomnienia z rozjaśniaczem od kiedy fryzjerka mi spaliła włosy, a ja garściami potem wyciągałam je z głowy. Dlatego wydaje mi się że jedyną opcją jest ciemna farba, tylko nie wiem czy mogę celować w jasny brąz np czy lepiej od razu dać ciemny bo nie ma szans że jasny pokryje.

5

Ja bym nie robiła nic, myła włosy szamponem przeciwłupieżowym i odkładała pieniądze na fryzjera.

6

Ja jeszcze od siebie polecę trzymać dość długo ręcznik na głowie po umyciu. Może to głupie, ale wywabia to też dość mocno kolor, ale też i niszczy włosy, więc to już na własną odpowiedzialność. Jeżeli o szampon przeciwłupieżowy to polecam dość długo go zostawić na włosach wcierając go sobie. Myślę, ponad 5 minut trzeba tak podziałać. Później polecam różową płukankę i to zamoczyć je dość mocno i długo..:)

7

Jakim cudem trzymanie na włosach ręcznika wywabia kolor? Przecież ten kolor nie zostaje na ręczniku, to co, w powietrze się ulatnia? Nie ma to żadnego znaczenia.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

8

kochana nie farbuj na ciemno, potem bardzo ciezko i przede wszystkim drogo jest zejść do blondu, bez zniszczenia i tak już słabych włosów. Można spróbować szamponetkami blond w ciepłym odcieniu. Płukać czymś kwaśnym włosy, sok z cytryny np. Polecam też szampony i odzywki z kolorem z kemona albo montibello w kolorze brąz i beż. Twoje włosy blond nabiorą ciepleszego, beżowego odcienia. Warto dodać też krople czerwonej płukanki. Tak na prawdę koszt płukanek, szamponów itp.to już połowa wizyty u fryzjera. Fryzjer ma dostęp do szamponych, które być może wypłuczą kolor, użyje tonerów i nie bedzie śladu zielonego:) Masz naturalne włosy, doceń je:) ja całe liceum i studia farbowalam wlosy, kiedy w koncu uznalam, ze po co, mam przeciez taki piekny naturalny kolor:) Ale juz nie wrócę nigdy, gdyż przez siwe musze je i tak i tak farbować:) także odłóż farbowanie w czasie jak najdłużej. Tonery wystarczą

9

To może rzeczywiście spróbuj tonerów. Na rynku jest cała gama kolorów i odcieni, na przykład Alfaparf ma świetnej jakości pigmenty, które po dodaniu do szamponu lub maski pełnią właśnie tę rolę. Sama mam zrobione sombre i jednego z nich używam między farbowaniami. Jestem bardzo zadowolona z efektu. Mają też tę zaletę, że sama decydujesz ile dodasz pigmentu i jak długo będziesz go trzymać na włosach, w ten sposób możesz uzyskać mniej lub bardziej intensywny odcień/kolor.

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)
[olinkowy status to już historia, z powodów technicznych właściwy zobaczysz w moim profilu wink]

10

przeciwnym odcieniem do zielonego jest czerwony, jak kupisz brąz czy nawet ciemny blond wpadający w miedzie na pewno nie wyjdzie ci zielony z powrotem

11

Medycznie:
- łykaj kwas foliowy i witaminę E,
- stosuj odżywki i wszystko to co nawilży strukturę włosa, a nie odwrotnie, bo multum osób doradza, żeby włosy zasuszyć, a to błąd,
- podcinaj końcówki, nawet chamsko domowymi nożyczkami...

12

Lady Loka napisał/a:

Jakim cudem trzymanie na włosach ręcznika wywabia kolor? Przecież ten kolor nie zostaje na ręczniku, to co, w powietrze się ulatnia? Nie ma to żadnego znaczenia.

Nie wiem jakim cudem, ale pomaga dość mocno. Nie wiem czy po prostu łuski wtedy nie sa cały czas otwarte i nie wywabia się kolor. Nawet na youtube dziewczyna schodziła z jakiegoś koloru i o tym mówiła, że to wyciąga kolor.
Nie jestem fryzjerem, ale jednak widac było dość spora zmiane pomiędzy tym z czym szła  z mycia włosów, a z czym po ściągnięciu recznika.

13

Masz zielone włosy? Jest to pytanie, nad którym zastanawia się wiele osób. Czy kolor kiedykolwiek zniknie? Czy zniknie, czy też utknę z tym do końca życia? Każdy chce wiedzieć, jaka farba pokryje zielone włosy.

Próba zakrycia zielonych włosów to niezwykle trudne zadanie. Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby to ułatwić, ale nadal nie będzie to łatwe. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to się uspokoić. Jeśli wpadniesz w panikę, stres pogorszy problem, więc weź głęboki oddech i zrelaksuj się.

Następną rzeczą, którą chcesz zrobić, to dowiedzieć się, jak długo zieleń jest na twoich włosach. Jeśli został niedawno dodany, może być szansa, że pozbędziesz się go w ciągu tygodnia lub dwóch. Jeśli jednak zieleń jest na twoich włosach od dłuższego czasu, uszkodzenie może być już trwałe. Mimo to powinieneś czytać dalej, ponieważ jest kilka kroków, które możesz podjąć, aby szybciej pozbyć się koloru.

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA WŁOSÓW » Jaka farba przykryje zielone włosy?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021