Kiedyś napisałem taki wiersz - co o nim myślicie ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » KULTURA » Kiedyś napisałem taki wiersz - co o nim myślicie ?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 41 ]

1

Temat: Kiedyś napisałem taki wiersz - co o nim myślicie ?

Szukam Cię pośród gwiazd
Szukam Cię każdego dnia
Szukam Cię także każdą noc

Chciałbym z Tobą patrzeć w niebo
Chciałbym z Tobą spędzać każdy dzień
Chciałbym Tobie każdej nocy
Dać wiele miłości i rozkoszy

Powiedz, zatem że mi miła ma
Gdzie mam szukać Cię?
Daj mi jakiś znak
Bym mógł znaleźć Cię

Możecie drogie panie powiedzieć co o nim sądzicie i gdzie mam go poprawić ?? smile

Bądźie moimi krytkami wink

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Kiedyś napisałem taki wiersz - co o nim myślicie ?

smile

3 Ostatnio edytowany przez Danusia (2008-12-01 19:52:33)

Tylko mi nie mów ,że się czepiam.
Ja napisała bym : szukam Cię  także w każdą noc.

dalej.....  chciałbym z Tobą spedzać dzień

dalej........... powiedzże zatem miła ma
                   gdzie mam Ciebie szukać
                  Daj mi jakiś znak
                  bym mógł odnaleźć Cię

pytasz co sądzimy?  dla mnie jest za ckliwy......... albo ja jestem za konkretna

4

Danusiu pasowałoby
bym mógł Cię odszukać

Wyrozumiałość jest owocem znajomości własnych błędów..

5 Ostatnio edytowany przez Danusia (2008-12-01 19:58:16)

tak Samanto.......... rzeczywiście......... szukałam takiego sformułowania................ masz rację......... dużo bardziej pasuje- bym mógł Cię odszukać

a co myślisz o zmianach,które ja sugeruję Panu Jano?  tylko spróbuj coś zrobić z tym szukać-------- odszukać........ może da sie to zamienić........ bo trochę mi nie zgrywa

6

jano6412 napisał/a:

Szukam Cię pośród gwiazd

Jak dla mnie to coś rymy w dalszej części nie trybią a z rymami jest zdecydowanie lepiej

7 Ostatnio edytowany przez Danusia (2008-12-01 20:00:43)

hamid.......nie patrz na rymy......... one są w stylu są i nie ma.................

Gdyby sugerować sie rymami........ to są do chrzanu

8

Danusia napisał/a:

hamid.......nie patrz na rymy......... one są w stylu są i nie ma.................

no niby tak ale tego typu twory zdecydowanie bardziej mi pasują z dobrymi rymami jakoś tak mam ;-)

9 Ostatnio edytowany przez Danusia (2008-12-01 20:10:59)

Jano... możesz go wziąść do wykorzystania

Czy warto płakać gdy inni się śmieją?
Czy warto kochać i być niekochanym?
Czy warto w sercu nosić nadzieję.......... a potem być zapomnianym??????/

Jakoś to bardziej mi pasuje do Twojej sytuacji...... którą opisujesz

10

Dziękuję za każdą krytykę smile są one mi potrzebne by go udoskonalić i wiedzieć co jest do chrzanu smile

11

Jano6412 będziesz miał co wysyłać  dziewczynom na gg ... hahaha
Co do wiersza :
-treść merytoryczna -żadna
-konstrukcja - zero rymów , jak już jakiś jest to tzw. "częstochowski"
nie doszukałem się też w nim żadengo głębszego sensu ,żadnych personifikacji , alegorii, prosopopeji i emblemów  .
Jak piszesz takie wiersze , to nie dziwie się ,że jesteś samotny big_smile:D

12

Ziomek co za elokwencja smile ale fakt, wiersz trochę banalny

13

A może tak:

Szukam Cię wśród gwiazd
Szukam Cię codzień
Co noc...

Ale ogólnie to mi się podoba smile ,fajnie jak facet umie takie wiersze pisać adresowane do kobiet.A przecież poetą nie jest z tego co wiem,więc trudno wymagać..

14

jano6412 napisał/a:

Możecie drogie panie powiedzieć co o nim sądzicie i gdzie mam go poprawić ?? smile

Bądźie moimi krytkami wink

Moje zdanie:  zacznij od nowa.... a najlepiej..... wcale nie pisz "wierszy" ! big_smile:D
Zgroza big_smile:D

15

A ja postanowiłam nie dołować jano6412 wink Moim zdaniem tekst jest OK do piosenek Disco Polo smile

16

Jeanne napisał/a:

A ja postanowiłam nie dołować jano6412 wink Moim zdaniem tekst jest OK do piosenek Disco Polo smile

big_smile Kochany Jano, nie gniewaj się na nas, ale na takie wiersze możesz złapać jedynie 15 latkę, o ile w ogóle teraz można je złapać na wiersze smile. Mnie takie wierszyki podsyłał chłopak jak byłam jeszcze w podstawówce, oj wtedy to mnie one czarowały, ale teraz? o co to to nie smile

17

Jano -  jeśli obdarzasz kobiety tekstami utrzymanymi w podobnej  poetyce .. to Twoja sytuacja troche nam się "klaruje"

18

Jaheira napisał/a:

Jano -  jeśli obdarzasz kobiety tekstami utrzymanymi w podobnej  poetyce .. to Twoja sytuacja troche nam się "klaruje"

No ok ale już nie musicie na nim tak jeździć lepiej coś doradzić ze swojej strony poczytaj jakieś inne wiersze popatrz jaka jest mniej więcej konstrukcja czegoś takiego będzie Ci później zdecydowanie łatwiej nikt się nie rodzi wybitnym Twórcą wierszy także masz szanse trzeba ćwiczyć ....

19 Ostatnio edytowany przez Jeanne (2008-12-02 16:05:44)

Myślę , że czytanie innych wierszy , ćwiczenie niewiele da.Do tego trzeba mieć po prostu talent , wyobrażnię i niesamowitą wrażliwość.
Co nie zmienia faktu, że pisać każdy może.Osobiście taką " poezję" wolałabym chować do szuflady , ew.po latach dać do poczytania  swoim wnukom, żeby mieli zabawę , jak ja , kiedy czytam listy swoich dzieci do Św.Mikołaja smile

20 Ostatnio edytowany przez Jaheira (2008-12-02 13:49:15)

licka napisał/a:

No ok ale już nie musicie na nim tak jeździć lepiej coś doradzić

OK - to ja doradzam posiłkowanie się twórczością ulubionych poetów smile , weźmy choćby naszą noblistkę - nie trzeba daleko szukać ... jeśli Jano lubi "czarować słowem" ...

21

A ja i tak go podziwiam, za sam fakt, ze napisał taki wiersz...........

Hell is other people.
Jean-Paul Sartre,French philosopher

22

Że napisał , to " bojka".Ja go podziwiam , w ogóle miał odwagę podzielić się z nami swoją twórczością.:) Nie odważyłabym się.:)

23

To co napisałyście - jest esencją tego co myślę.Jednak w pewnym momencie stwierdziłam,że ja za bardzo krytycznie podchodzę do czegoś tak subtelnego jak poezja.Na czym - do tego -kompletnie się nie znam- ponieważ nigdy nie pisałam wierszy.Uświadomiłam sobie,że  ranię w jakiś sposób Jano i Jego próby  przelewania na papier Jego tęsknot i poszukiwań.Dlatego ja już nie wypowiadam się - zostawiając to fachowcom.

24 Ostatnio edytowany przez ziomek (2008-12-02 15:08:50)

Danusia napisał/a:

To co napisałyście - jest esencją tego co myślę.Jednak w pewnym momencie stwierdziłam,że ja za bardzo krytycznie podchodzę do czegoś tak subtelnego jak poezja.Na czym - do tego -kompletnie się nie znam- ponieważ nigdy nie pisałam wierszy.Uświadomiłam sobie,że  ranię w jakiś sposób Jano i Jego próby  przelewania na papier Jego tęsknot i poszukiwań.Dlatego ja już nie wypowiadam się - zostawiając to fachowcom.

A czy Jano umieszczająć tu ten "wiersz" brał pod uwagę to ,że będzie  ranił tym chłamem czytelników ? Nie !!
Trzeba po nim teraz pojechać ostro , może wtedy przestanie pisać i przynajmniej nie ośmieszy się w prawdziwym życiu przed kobietą .

Jano byłeś w "rozmowach w toku" !?!

http://www.youtube.com/watch?v=T1afWBuiKUc

Wydaję mi się ,że ten Lech Roch Pawlak  jest tu zalogowany jako Jano6412 big_smile

25

Ja mam swoje zdanie na temat poprawy czyjegoś wiersza .. Dla mnie to jest wręcz NIEDOZWOLONE.. Znam to po sobie. .
Piszę wiersze od 7 lat i kiedy ktoś próbował poprawić moje wiersze, burzył moją całą wizję tego, co chcę przekazać.. Inna strona medalu jest taka, że nigdy nie oceniałam czyjegoś utworu w kategoriach "dobry- zły- słaby- nie nadający się".. Bo każdy przelewa na papier część siebie, swoje myśli, uczucia.. Jak ja mogę to ocenić ? ?  Nie ma sposobu i w sumie nie chcę tego robić .. Owszem, są wiersze, które mnie poruszają, które wywierają na mnie ogromne wrażenie, ale są też i takie, które przemawiają do mnie w mniejszym stopniu, ale niosą za sobą jakiś sens, jakąś historię ..

"...a także ludzie pomniejsi, pasikoniki i ważki.. Lampy, puste ramy i grzechotki mają swoją wieczność.. I są raz na zawsze..."

26

Ansja , dla Ciebie jest to NIEDOZWOLONE , a Jano sam o to poprosił.Zamiast krytyki otrzymał pobłażliwe recenzje , ale moim zdaniem to lepsze niż zero odzewu , bo to dopiero w moim odczuciu świadczyłoby o tym , że to co piszę , te moje uczucia są g****warte.Teraz Jano sam zadecyduje , czy pisać do szuflady , czy dla innych.Przelewanie na papier swoich emocji to piękna rzecz , ale jak się to wystawia na "światło  dzienne" , to trzeba się liczyć z tym , że to , w jaki sposób przekazujemy swoje myśli innym , będzie poddane krytyce , każdy będzie to odbierał inaczej i na swój sposób to wyrazi .

27

Do pewnych rzeczy trzeba mieć przedyspozycje, do innych - talent.
Gdyby każdy potrafił usiąść za biurkiem i stworzyć dzieło - nie ukuto by terminu "grafomania".
A Jano sam poprosił o krytyczną ocenę, więc należy mu się szczera odpowiedź, a nie kadzenie.

28

Ok, ok.. Źle mnie zrozumiałyście.. Ja wyraziłam ogólne zdanie na ten temat, nie chodzi mi o to , co napisał Jano .. To jego sprawa, skoro chciał ocen itp .. Ja mówię o sytuacji, kiedy dostaję w ręce jakiś utwór przypadkiem..

"...a także ludzie pomniejsi, pasikoniki i ważki.. Lampy, puste ramy i grzechotki mają swoją wieczność.. I są raz na zawsze..."

29

ziomek napisał/a:

Jano6412 będziesz miał co wysyłać  dziewczynom na gg ... hahaha
Co do wiersza :
-treść merytoryczna -żadna
-konstrukcja - zero rymów , jak już jakiś jest to tzw. "częstochowski"
nie doszukałem się też w nim żadengo głębszego sensu ,żadnych personifikacji , alegorii, prosopopeji i emblemów  .
Jak piszesz takie wiersze , to nie dziwie się ,że jesteś samotny big_smile:D

"Klasyfikowaniu personifikacji jako odmiany alegorii sprzeciwia się Jerzy Ziomek w Retoryce opisowej[7].

Według Ziomka personifikacja jako figura retoryczna pozostaje w bliskim związku z sermocinatio, figurą polegającą na odautorskim przypisaniu fikcyjnym lub realnym postaciom dialogów i monolgów."

ten Ziomek to jakas twoja rodzina, młoda ?
:-)

30

Jestem mężczyzną , nie znam nawet tego gościa wink .

31

Ziomek, jesteś mężczyzną powiadasz... szkoda, że o małym móżdżku...

Nie bierz pod uwagę żadnej krytyki, wiersz odzwierciedla Ciebie, Twoje uczucie i stan emocjonalny, moim zdaniem nie wymaga żadnych (tyle, że ja jako ja dodałbym jeden wers w pierwszej strofie dla 'estetyki') poprawek i nie powinieneś nic w nic zmieniać, chyba, że SAM (Ty jako autor) uważasz, że czegoś w nim brak czy coś się nie zgadza, wtedy i owszem. Wiersz pisać może każdy, ale nie każdy potrafi je czytać i zrozumieć. Moim zdaniem tego wiersza nie zrozumie Ziomek, bo może nie spotkał się nigdy z różnymi emocjami, których doświadczyłeś Ty, autor.

Co do tego:

Samanta napisał/a:

ale fakt, wiersz trochę banalny

To powiem tak; banalni ludzie stworzyli świat banalnymi czynami...

32

Ansja napisał/a:

Ja mam swoje zdanie na temat poprawy czyjegoś wiersza .. Dla mnie to jest wręcz NIEDOZWOLONE.. Znam to po sobie. .
Piszę wiersze od 7 lat i kiedy ktoś próbował poprawić moje wiersze, burzył moją całą wizję tego, co chcę przekazać.. Inna strona medalu jest taka, że nigdy nie oceniałam czyjegoś utworu w kategoriach "dobry- zły- słaby- nie nadający się".. Bo każdy przelewa na papier część siebie, swoje myśli, uczucia.. Jak ja mogę to ocenić ? ?  Nie ma sposobu i w sumie nie chcę tego robić .. Owszem, są wiersze, które mnie poruszają, które wywierają na mnie ogromne wrażenie, ale są też i takie, które przemawiają do mnie w mniejszym stopniu, ale niosą za sobą jakiś sens, jakąś historię ..

Zgadzam się w 100%

Wg mnie poezja rządzi się swoimi prawami, tu są inne kategorie, a wrażliwość twórcy zostaje zestawiona z wrażliwością odbiorcy i stąd bierze się taka czy inna opinia. Ale skoro autor prosił o opinie: mi się nie podoba. I już. Pierwsze odczucie.

Ziomek bez obrazy, ale to, że użyjesz kilku trudnych słów nie czyni Cię kompetentnym, to taka pseudoelokwencja raczej. Poza tym, co to za miara: wiersz jest tym lepszy im więcej w nim figur retorycznych?:P

Kto marzy o doskonałości, zazwyczaj poucza, poprawia, daje lekcje innym i wszyscy od niego uciekają.
L. Kołakowski

33 Ostatnio edytowany przez marta_t (2009-11-03 13:13:43)

Niektóre Ziomki (sam nick wiele mówi o człowieku :]) same powinny poddać się takiej krytyce... która bynajmniej kostruktywną nie jest. Jechac po człowieku każdy potrafi, ale napisać coś co by mu pomogło jest już cieżej, nie?!
P O R A Ż K A ziomuś.

34

O jak fajnie, że temat odżył smile Może ktoś skusi się wkleić swoje dzieło, pomimo wcześniejszych wpisów smile

35

Przepraszam -ale sama zaczęłaś- dla mnie jest za infantylny( nawet ckliwością nie można tego nazwać). Wydaje mi się, ze nie czytasz zbyt dużo dobrej poezji, gdybyś tak robiła miałabyś większą wrażliwość na słowo. Nie przejmuj się- niemal nad wszystkim można popracować:) A jeśli chcesz"iść" w stronę romantyczno-erotyczną polecam lekturę Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej.

36

Te puste proste wersy..
Złożone z moich uczuć
Takie kochane przez trudną miłość
I smutne bo zlane łzami
Ułożone racjonalnie
W niemądrą układankę
Do której wciąż brakuje puzzli.
I wystarczy kilka wersów
W ręku szary długopis
By przez krew w żyłach
Zbudować moją własność

W ciemnym tunelu zwanym życiem
Wyrasta róża
Niczym nadzieja wśród chwastów
Bezmyślnie zerwiesz ją
A ona z uśmiechem przekłuje Ci dłoń
Popatrz na swoją krew
Jak płynie swobodnie, wolna choć sprawia ból
Tak Ty idź przez tunel
I posłuchaj tych słów
Światełkiem jest myśl bez skazy
Czasem oczy we łzach
Bo nigdy wiesz
Czego należy się bać
Teraz pobaw się kolcami
A płatkiem opatrz ranę
Tak boli miłość
I serce złamane

Zobaczcie coś mojego. Może i nie mam talentu do tworzenia poezji ale staram się pisać, to sprawia mi radość i pozwala żyć. Czekam na Wasze opinie wink

Never, never give up wink

37

Nie wiem czemu 19 latki tak się fascynują krwią, ale to dość częsty przypadek.

Czasem nagle ktoś się pojawia ....
i już zostaje

38

Cii....
Coś mi się śni...
To chyba Ty...
Gdy światłość widziałem...
Ja miłość poczułem...
Ja kochałem...
Ty mnie nie wiem, lecz...
Co?!..
Precz?!..
Czemu mam milczeć?..
Ja muszę...
Chcę...
Ja kocham Cię...

wtem anioł zstąpił,
mnie zastąpił i zawrócił,
uwagę zwrócił i podrzucił
pod Twe drzwi...

Pukam?...
Nie, to mi się śni...

Nom i kto zgadnie ile miałem wtedy lat:P

Miejsc na mądre zdanie smile

39

Nie ja się nie fascynuję krwią.... czasem jest tak, że coś weźmiesz do ręki, wydaje się takie piękne do rany przyłóż ale gdy dotkniesz sam się wtedy sparzysz....

Never, never give up wink

40

W sumie sam kiedyś coś tam skleciłem, takie mnie myśli nachodziły, to tylko je zapisałem.
Gniew
"Gdy się jest gniewnym, gdy się jest w złości, choćby niewinnej, to nagle myśli dobre, myśli prawdziwe są niczym taranem spychane w mrok.
Rozum opanowują złe słowa, które chyłkiem z ciemności straszne swe głowy wychylają.
Są ciemne, ostre jak burza gradowa.
Są buntem złoczyńców, są nieprawdziwe, lecz tak kłujące jak serca ból.
Jest ich tak wiele, że płyną potokiem,
są chwili wymysłem,
gniewu językiem,
który zatruwa, zaćmiewa nasz umysł.
To czas gdy złości szaleństwo twarz ukazuje,
nie dopuszczjąc rozsądku do głowy.
Myśli- zdeptany, zwinięty w kłębek nicią pajęczą lotosu kwiat.
Ten symbol myśli dobrych i szczerych ,
które po gniewnych przychodzą,
rzucając je w kąt,
tam gdzie ich miejsce"

Czasem nagle ktoś się pojawia ....
i już zostaje

Posty [ 41 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KULTURA » Kiedyś napisałem taki wiersz - co o nim myślicie ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018